Η απιστία σε ποσοστά. Για όσους είχαν ακόμα αμφιβολίες...

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν δεν θέλει, δεν μπορεί να υπάρξει καν φτύσιμο. Πως θα φτύσω κάποιον αμα δεν με θέλει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αυτο προσπαθω να σου πω, αν και σε θέλει τελειωσε. Επίσης δεν υπαρχει νοημα να ριξεις γιατι αν σε θελει γιατι τσαμπα θα τον κουραζεις. Τα αγόρια λειτουργούν ποιο απλά. Ξενερά ε? Τι να κάνουμε, έτσι είμαστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψες κι αν ακόμα νομίζεις πως βγάζει νόημα, βάλε κάποιον να το μεταφράσει σε κανονικά Ελληνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψες κι αν ακόμα νομίζεις πως βγάζει νόημα, βάλε κάποιον να το μεταφράσει σε κανονικά Ελληνικά.



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εφόσον δεν υπάρχει αποκλειστικότητα τουλάχιστον λίγο πολύ έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι ο δεσμός μας θα μας απατήσει κάποια στιγμή.Δεν είναι απαραίτητο πάντα να φταίμε εμείς γι'αυτό εκτός και αν υπάρχει καταπίεση από εμάς. Όταν υπάρχει ελευθερία σε μια σχέση τα πράγματα είναι πιο χαλαρά και σίγουρα θα περνάνε καλά και οι δυο.Όμως όταν ο άλλος βλέπει κάθε τρεις και λίγο που είσαι τι κάνεις γιατί δεν απαντάς και 200 τηλέφωνα τότε αρχίζει και παίζει το ματάκι του αλλού. Πλέον στις περισσότερες σχέσεις η απιστία συγχωρείτε. :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εφόσον δεν υπάρχει αποκλειστικότητα τουλάχιστον λίγο πολύ έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι ο δεσμός μας θα μας απατήσει κάποια στιγμή.Δεν είναι απαραίτητο πάντα να φταίμε εμείς γι'αυτό εκτός και αν υπάρχει καταπίεση από εμάς. Όταν υπάρχει ελευθερία σε μια σχέση τα πράγματα είναι πιο χαλαρά και σίγουρα θα περνάνε καλά και οι δυο.Όμως όταν ο άλλος βλέπει κάθε τρεις και λίγο που είσαι τι κάνεις γιατί δεν απαντάς και 200 τηλέφωνα τότε αρχίζει και παίζει το ματάκι του αλλού. Πλέον στις περισσότερες σχέσεις η απιστία συγχωρείτε. :hug:
μιλας απο την δικη σου πλευρα.. μια γυναικα μπορει να συγχωρησει εναν αντρα αν απιστησει.. ενας αντρας αν ειναι αντρας ποτε.. τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
μιλας απο την δικη σου πλευρα.. μια γυναικα μπορει να συγχωρησει εναν αντρα αν απιστησει.. ενας αντρας αν ειναι αντρας ποτε.. τεσπα.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να συγχωρούμε την απιστία αλλά πρέπει να δείχνουμε μεγαλόψυχοι αν γίνει μια φορά τότε ναι, αν όμως πάει η απιστία σύννεφο τότε γίνεται χαμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να συγχωρούμε την απιστία αλλά πρέπει να δείχνουμε μεγαλόψυχοι αν γίνει μια φορά τότε ναι, αν όμως πάει η απιστία σύννεφο τότε γίνεται χαμός!
Νομίζω ότι εδώ δε χωράει η μεγαλοψυχία.
Η απιστία δε συγχωρείται ποτέ, ΜΑ ΠΟΤΈ.
Άλλο το αν εξακολουθείς να μένεις με αυτό το άτομο για τους δικούς σου λόγους (είτε επειδή είσαι βούρλο και ανασφαλής, είτε επειδή ψιλοχέστηκες αν σε κεράτωσε, είτε επειδή έχεις τόόόσο μεγάλα συναισθήματα για αυτόν τον άνθρωπο), και άλλο η συγχώρεση, πρέπει να φτύσει αίμα ο καζανόβας πρώτα. :devil:
Σε καμία περίπτωση δεν αναφέρομαι σε εσένα, γενικά το λέω μη το πάρεις προσωπικά.

Αλλά όταν βλέπεις ότι ο άλλος είναι άπιστος δε μπορείς να καταλάβεις ότι λογικά δεν είσαι επαρκής για αυτόν ή είναι τόσο βλάκα που δεν εκτιμάει αυτό που έχει; Τι ζόρι τραβάνε κάποια άτομα ρε παιδί μου;
Να σε κερατώνουν και να επιμένεις να είσαι μέσα σε αυτή τη σχέση, για πιο λόγο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Νομίζω ότι εδώ δε χωράει η μεγαλοψυχία.
Η απιστία δε συγχωρείται ποτέ, ΜΑ ΠΟΤΈ.
Άλλο το αν εξακολουθείς να μένεις με αυτό το άτομο για τους δικούς σου λόγους (είτε επειδή είσαι βούρλο και ανασφαλής, είτε επειδή ψιλοχέστηκες αν σε κεράτωσε, είτε επειδή έχεις τόόόσο μεγάλα συναισθήματα για αυτόν τον άνθρωπο), και άλλο η συγχώρεση, πρέπει να φτύσει αίμα ο καζανόβας πρώτα. :devil:
Σε καμία περίπτωση δεν αναφέρομαι σε εσένα, γενικά το λέω μη το πάρεις προσωπικά.

Αλλά όταν βλέπεις ότι ο άλλος είναι άπιστος δε μπορείς να καταλάβεις ότι λογικά δεν είσαι επαρκής για αυτόν ή είναι τόσο βλάκα που δεν εκτιμάει αυτό που έχει; Τι ζόρι τραβάνε κάποια άτομα ρε παιδί μου;
Να σε κερατώνουν και να επιμένεις να είσαι μέσα σε αυτή τη σχέση, για πιο λόγο; :hmm:

Υπάρχει και το αν μου βάλει κέρατο τότε βάζω και εγώ! :angelnot: Εγώ έχω φάει αρκετό κέρατο και όποτε κάνω μια σχέση πάντα έχω ανασφάλεια αν θα με απατήσει αυτός. Αν με απατήσει πχ θα τον απατήσω και εγώ και θα του αλλάξω τα φώτα γλυκά γλυκά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Υπάρχει και το αν μου βάλει κέρατο τότε βάζω και εγώ! :angelnot: Εγώ έχω φάει αρκετό κέρατο και όποτε κάνω μια σχέση πάντα έχω ανασφάλεια αν θα με απατήσει αυτός. Αν με απατήσει πχ θα τον απατήσω και εγώ και θα του αλλάξω τα φώτα γλυκά γλυκά!
Προσωπικά δεν ακολουθώ τέτοιες τεχνικές. :/:
Αλλά αλήθεια για πιο λόγο κάνεις κάτι τέτοιο; Για να ταίσεις τον εγωισμό σου ή για να τον..πληγώσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να συγχωρούμε την απιστία αλλά πρέπει να δείχνουμε μεγαλόψυχοι
Αν θέλεις μεγαλοψυχία, στον Άγιο Παντελεήμονα απέναντι. Εγώ, for one, δεν είμαι εκκλησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει και το αν μου βάλει κέρατο τότε βάζω και εγώ! :angelnot: Εγώ έχω φάει αρκετό κέρατο και όποτε κάνω μια σχέση πάντα έχω ανασφάλεια αν θα με απατήσει αυτός. Αν με απατήσει πχ θα τον απατήσω και εγώ και θα του αλλάξω τα φώτα γλυκά γλυκά!

Συγνώμη, αλλά τι παίζετε; Το μου 'βγαλες το μάτι, γι' αυτό θα βγάλω κι εγώ το δικό σου; Ή είστε στο νηπιαγωγείο κι όταν σου πάρουν το μολύβι, τους σκίζεις το μπλοκ ζωγραφικής; :confused:

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον συλλογισμό σου. Ούτε τι κερδίζεις μέσα από όλο αυτό.

Το καλύτερο δώρο, που μπορούμε να κάνουμε για εμάς και την ψυχική μας ηρεμία, είναι να χωρίσουμε τον άλλον, και να προχωρήσουμε στην ζωή μας. Δεύτερες ευκαιρίες δεν χωρούν, καθώς τι εμποδίζει τον άλλον να σου ξαναφορέσει το κέρατο, όταν έχει πάρει ήδη το βάπτισμα του πυρός; Του είναι πιο εύκολο.

Κι, ασφαλώς, είναι γελοίο και άτοπο να κερατώσεις, γιατί κερατώθηκες. Χάνεις την αξιοπρέπειά σου κατ' αυτόν τον τρόπο.

Άσε που απορώ κιόλας, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, πώς μπορείς κι εξακολουθείς να βρίσκεσαι σ' αυτή τη σχέση;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά τι παίζετε; Το μου 'βγαλες το μάτι, γι' αυτό θα βγάλω κι εγώ το δικό σου; Ή είστε στο νηπιαγωγείο κι όταν σου πάρουν το μολύβι, τους σκίζεις το μπλοκ ζωγραφικής; :confused:

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον συλλογισμό σου. Ούτε τι κερδίζεις μέσα από όλο αυτό.

Το καλύτερο δώρο, που μπορούμε να κάνουμε για εμάς και την ψυχική μας ηρεμία, είναι να χωρίσουμε τον άλλον, και να προχωρήσουμε στην ζωή μας. Δεύτερες ευκαιρίες δεν χωρούν, καθώς τι εμποδίζει τον άλλον να σου ξαναφορέσει το κέρατο, όταν έχει πάρει ήδη το βάπτισμα του πυρός; Του είναι πιο εύκολο.

Κι, ασφαλώς, είναι γελοίο και άτοπο να κερατώσεις, γιατί κερατώθηκες. Χάνεις την αξιοπρέπειά σου κατ' αυτόν τον τρόπο.

Άσε που απορώ κιόλας, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, πώς μπορείς κι εξακολουθείς να βρίσκεσαι σ' αυτή τη σχέση;!

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου απέναντι στους άντρες ειλικρινά δεν ξέρω γιατί σκέφτονται όταν έχουν μια σχέση να πάνε με άλλη.Σκέφτομαι να δοκιμάσω να συγχωρήσω την απιστία ή γενικά δεν ξέρω πως θα αντιδράσω. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου απέναντι στους άντρες ειλικρινά δεν ξέρω γιατί σκέφτονται όταν έχουν μια σχέση να πάνε με άλλη.Σκέφτομαι να δοκιμάσω να συγχωρήσω την απιστία ή γενικά δεν ξέρω πως θα αντιδράσω. :worry:
Να μην κάνεις σχέση. Τι πιο απλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nik.agg

Νεοφερμένος

Ο nik.agg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρε πατε καλα; μια χαρα πιανει. δεν ειναι για ολες τις ωρες και ουτε για όλους τους ανθρωπους, αλλα μια χαρά πιανει οταν ερθει η στιγμη, σε διαφορες περιστασεις.
εγω παντως εχω δει περιπτωσεις που να τρεχω πισω απο καποιον κ να εχω αποτελεσμα μηδεν και οταν αδιαφορησα και εβαλα τον εαυτο μου πανω να συμβαινει το εντελως αντιθετο.

Εννοείται ότι πιάνει το φτύσιμο αλλά μόνο αν υπάρχει έστω και μικρό ενδιαφέρον. Αν ο ένας ή ο άλλος έχει ξενερώσει δεν πα να φτύνεις?! και?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ακριβώς. Άσε που φαίνεται γελοίο, και κάνει μπαμ όταν "φτύνεις κάποιν επίτηδες".
Και εκεί που δεν υπήρχε ενδιαφέρον από την πλευρά του, μετά του μένει και αυτή η εντύπωση της γελοιότητας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ακριβώς. Άσε που φαίνεται γελοίο, και κάνει μπαμ όταν "φτύνεις κάποιν επίτηδες".
Και εκεί που δεν υπήρχε ενδιαφέρον από την πλευρά του, μετά του μένει και αυτή η εντύπωση της γελοιότητας..



??
παθόντας? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου απέναντι στους άντρες ειλικρινά δεν ξέρω γιατί σκέφτονται όταν έχουν μια σχέση να πάνε με άλλη.Σκέφτομαι να δοκιμάσω να συγχωρήσω την απιστία ή γενικά δεν ξέρω πως θα αντιδράσω. :worry:

Τι να κάνεις; Να είσαι η sisoula, της οποίας η ζωή δεν θα εξαρτάται απ' το Χ αμόρε, αλλά θα έχει τους φίλους της, τα χόμπι της, τα ενδιαφέροντά της κλπ. Όμορφες οι σχέσεις, αλλά δεν είναι το παν. Έρχονται για να συμπληρώσουν την χαρά μας, όχι να καλύψουν τα πάντα και να γίνουν αυτές το επίκεντρο. Οι σχέσεις, καλώς ή κακώς, έρχονται και παρέρχονται. Γι' αυτό θα πρέπει να δομούμε την ζωή μας αναλόγως, για να μην φοβηθούμε να κάνουμε βουτιά στο κενό, όταν μας κόψουν το σχοινί. Θα ξέρουμε πως υπάρχει το στρώμα κάτω. Δεν θα πολτοποιηθούμε. Θα επιβιώσουμε. Θα δέσουμε καινούριο σχοινί και θα ξαναρχίσουμε τις ακροβασίες.

Και να μην απογοητεύεσαι. Για όλους υπάρχει κάποιος εκεί έξω. Μην σταματάς το ταξίδι σου, επειδή έτυχε να πέσεις σε φουρτούνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο άνθρωπος είναι πολυγαμικό ζώον. Όποιος παύει να είναι ζώον παύει να είναι και πολυγαμικός και μαθαίνει τι είναι η αγάπη. Όποιος παραμένει ζώον θα κερατώνει μια ζωή. Φχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top