«The Voice»

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Όποιος και να το έπαιρνε εκτός από την Αρετή πιστεύω ότι το άξιζε . Και τα τρία παιδιά είχαν καταπληκτικές φωνές. Ο Λευτέρης ήταν πολύ αυθεντικός που κάποια στιγμή νόμιζα ότι ήταν πλέι μπακ του Μητροπάνου , επίσης η Μαρία - Ελενα μαγευτική και σωστή φωνή και τέλος η Έμιλη πάρα πολύ καλή - δεν μπορουσα να πιστέψω ότι είναι τόσο μικρή σε ηλικία ... Πραγματικά ένα πολλά υποσχόμενο ταλέντο . Και να μου το θυμηθείτε οτί θα τη δούμε πολύ σύντομα σε κάτι καλό . Για την Αρετή Ουδέν σχόλιο . Το κορίτσι δεν μπορεί να τραγουδήσει και πολλά πράγματα .
Όσο για τα σχόλια που γίνονται μεταξύ Ελλήνων Κυπρίων είναι άδικα . Οι Κύπριοι έχουν και πάντα θα έχουν τις καλύτερες φωνές ας μη μας κακοφαίνεται εμάς τους καλαμαράδες.:worry::/::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγα τις καλυτερες φωνες. Απλα ειναι πιο ψωνια και γεμιζουν τους διαγωνισμους και τους ψηφιζουν σαν μουρλοι οι συντοπιτες τους διοτι οπως ειπα το παιρνουν πατριωτικα:P. Στο x factor και στο greek idol που ολο Κυπριοι εβγαιναν ουτε τα ονοματα τους δεν θυμομαστε. Το ιδιο θα συμβει και με την βαμμενη ξανθια που βγηκε πρωτη χθες. Εξαλου τα μεγαλυτερα ταλεντα που βγηκαν απο τα λεγομενα ''talent show'' δεν ειναι Κυπριοι αν το καλοσκεφτειτε:worry:
Επισης συνολικα αν το παρουμε οι μεγαλυτεροι τραγουδιστες/συνθετες/μουσικοι που εχει βγαλει η Ελλαδα δεν εχουν σχεση με την Κυπρο:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλά ας μην αρχίσουμε και εμείς τον καβγά τώρα για το ποιος βγαζει τις καλύτερες φωνές . Εγώ το λέω αυτό γιατί συγκριτικά με τον πληθυσμό της Ελλάδας , η Κύπρος έχει πάντα να δείξει άτομα με καλές φωνές... Μην το παίρνεις και εσύ τόσο πατριωτικά και κατηγορείς τους Κύπριους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δεν λέω, πολυ ωραία η φωνή της Μαρίας Ελενας, αλλά δεν εχει αυτό το κατι στον χαρακτήρα της που θα σου τραβήξει τη προσοχή και πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα ξεχαστεί το όνομα της.
Η Αρετή μου άρεσε πολυ, εχει πολυ ιδιαίτερη φωνή και λατρεύω το είδος των τραγουδιών που τραγουδάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Σιγα τις καλυτερες φωνες. Απλα ειναι πιο ψωνια και γεμιζουν τους διαγωνισμους και τους ψηφιζουν σαν μουρλοι οι συντοπιτες τους διοτι οπως ειπα το παιρνουν πατριωτικα:P. Στο x factor και στο greek idol που ολο Κυπριοι εβγαιναν ουτε τα ονοματα τους δεν θυμομαστε. Το ιδιο θα συμβει και με την βαμμενη ξανθια που βγηκε πρωτη χθες. Εξαλου τα μεγαλυτερα ταλεντα που βγηκαν απο τα λεγομενα ''talent show'' δεν ειναι Κυπριοι αν το καλοσκεφτειτε:worry:
Επισης συνολικα αν το παρουμε οι μεγαλυτεροι τραγουδιστες/συνθετες/μουσικοι που εχει βγαλει η Ελλαδα δεν εχουν σχεση με την Κυπρο:P:)

Φαντάζομαι πως και ο Θεοφάνους Ελλαδίτης ειναι που εχει γράψει τόσες επιτυχίες. Γιατι το παίρνεις τοσο πατριωτικά; Ενα παιχνιδι ειναι και το παρακολουθούσαμε λιγο να ξεχνιόμαστε οχι για να βγει νικητής αυτος που θέλαμε. Εγω ηθελα να κέρδιζε ο Λευτερης που θα δεις στο μέλλον οτι θα ειναι ο μονος που δεν θα ξεχαστεί και θα κανει καριέρα. Παρόλα αυτα δεν ψήφιζα. Τωρα αν σε ενοχλούσε τοσο επρεπε να ψήφιζες μανιωδώς να μην βγει Κύπριος! Επισης θα εχεις δει πολυ καλα πως συνηθως αυτοι που ερχονται πρώτοι δεν κανουν και την καλύτερη καριέρα. Αν θυμάσαι κ ο Πετρελης τρίτος ειχε έρθει και εχει κανει καριέρα τον πρωτο παλι ουτε που τον θυμομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά ας μην αρχίσουμε και εμείς τον καβγά τώρα για το ποιος βγαζει τις καλύτερες φωνές . Εγώ το λέω αυτό γιατί συγκριτικά με τον πληθυσμό της Ελλάδας , η Κύπρος έχει πάντα να δείξει άτομα με καλές φωνές... Μην το παίρνεις και εσύ τόσο πατριωτικά και κατηγορείς τους Κύπριους .

Kαι η Πατρα εχει να δειξει και η Αθηνα και η Θεσσαλονικη κτλ Αυτο που λες ειναι μια γενικευση που την βασιζεις στο οτι γεμιζουν τα ριαλιτι και τους ψηφιζουν σαν προβατα.

Φαντάζομαι πως και ο Θεοφάνους Ελλαδίτης ειναι που εχει γράψει τόσες επιτυχίες. Γιατι το παίρνεις τοσο πατριωτικά; Ενα παιχνιδι ειναι και το παρακολουθούσαμε λιγο να ξεχνιόμαστε οχι για να βγει νικητής αυτος που θέλαμε. Εγω ηθελα να κέρδιζε ο Λευτερης που θα δεις στο μέλλον οτι θα ειναι ο μονος που δεν θα ξεχαστεί και θα κανει καριέρα. Παρόλα αυτα δεν ψήφιζα. Τωρα αν σε ενοχλούσε τοσο επρεπε να ψήφιζες μανιωδώς να μην βγει Κύπριος! Επισης θα εχεις δει πολυ καλα πως συνηθως αυτοι που ερχονται πρώτοι δεν κανουν και την καλύτερη καριέρα. Αν θυμάσαι κ ο Πετρελης τρίτος ειχε έρθει και εχει κανει καριέρα τον πρωτο παλι ουτε που τον θυμομαστε

Πωωω νταξ με αποστομωσες με την αναφορα στον Θεοφανους πραγματικα απορω πως δεν τον σκεφτηκα. Σιγουρα στους μεγαλυτερους συνθετες που εχει βγαλει η Ελλαδα...:P
Και 500 ψηφους να εδινα σιγα μην δεν εβγαινε Κυπριος/Κυπρια:P Μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα που δεν βγηκε 2η και η αλλη Κυπρια. Τεσπα το οτι λιγο εχω απογοητευτει εχει να κανει με το γεγονος οτι κατα την γνωμη μου η Αρετη Κοσμιδου ειναι απο τις καλυτερες φωνες που εχουν παει ποτε σε τετοια προγραμματα (Για εμενα μετα τον Οικονομοπουλο η δευτερη καλυτερη φωνη που εχω ακουσει ενοειται μιλωντας για talent show) και πολυ καλυτερη προφανως απο αυτη που βγηκε πρωτη. Θεωρω δηλαδη οτι επειδη οι Κυπριοι ειναι λιγο :whatever: σε αυτα τα θεματα ψηφισαν για αλλη μια φορα μανιωδως με βαση την καταγωγη και οχι την φωνη της τραγουδιστριας. Η Κοσμιδου απο φωνη ειναι πολυ ξεχωριστη και εκμπεμπει μια πολυ συμπαθητικη εικονα. Μακαρι να παει πολυ καλα στην καριερα της (αμα θελησει να κανει).

Στο τελευταιο που λες δεν διαφωνω. Πχ στα Χ-factor η μονη που εκανε μια αξιολογη καριερα (αν και δεν πολυακουγεται τελευταια) ηταν η Ηβη Αδαμου. Η μονη Κυπρια που ηθελα να βγει και παρολα αυτα αποκλειστηκε σχετικα νωρις:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Kαι η Πατρα εχει να δειξει και η Αθηνα και η Θεσσαλονικη κτλ Αυτο που λες ειναι μια γενικευση που την βασιζεις στο οτι γεμιζουν τα ριαλιτι και τους ψηφιζουν σαν προβατα.



Πωωω νταξ με αποστομωσες με την αναφορα στον Θεοφανους πραγματικα απορω πως δεν τον σκεφτηκα. Σιγουρα στους μεγαλυτερους συνθετες που εχει βγαλει η Ελλαδα...:P
Και 500 ψηφους να εδινα σιγα μην δεν εβγαινε Κυπριος/Κυπρια:P Μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα που δεν βγηκε 2η και η αλλη Κυπρια. Τεσπα το οτι λιγο εχω απογοητευτει εχει να κανει με το γεγονος οτι κατα την γνωμη μου η Αρετη Κοσμιδου ειναι απο τις καλυτερες φωνες που εχουν παει ποτε σε τετοια προγραμματα (Για εμενα μετα τον Οικονομοπουλο η δευτερη καλυτερη φωνη που εχω ακουσει ενοειται μιλωντας για talent show) και πολυ καλυτερη προφανως απο αυτη που βγηκε πρωτη. Θεωρω δηλαδη οτι επειδη οι Κυπριοι ειναι λιγο :whatever: σε αυτα τα θεματα ψηφισαν για αλλη μια φορα μανιωδως με βαση την καταγωγη και οχι την φωνη της τραγουδιστριας. Η Κοσμιδου απο φωνη ειναι πολυ ξεχωριστη και εκμπεμπει μια πολυ συμπαθητικη εικονα. Μακαρι να παει πολυ καλα στην καριερα της (αμα θελησει να κανει).

Στο τελευταιο που λες δεν διαφωνω. Πχ στα Χ-factor η μονη που εκανε μια αξιολογη καριερα (αν και δεν πολυακουγεται τελευταια) ηταν η Ηβη Αδαμου. Η μονη Κυπρια που ηθελα να βγει και παρολα αυτα αποκλειστηκε σχετικα νωρις:worry:

Δεν διαφωνω πως η Αρετη εχει μια ιδιαιτερη φωνη αλλα δεν πιστευω πως μπορει να κανει καριερα στην Ελλαδα. Οχι πως και αυτη που κερδισε ειναι κατι ιδιαιτερο. Επισης δεν πολυπιστευω πως ασχολουνται ολοι τοσο που λες και θελουν οι Κυπριοι ντε και καλα να βγει πρωτη η Κυπρια. Ισως να μην σκεφτομαστε ολοι το ιδιο. Πολυ πιθανοτερο οι Ελλαδιτες να μην ασχοληθηκαν να ψηφισουν καν και αν αυτη εβαλε οσους ξερει κτλ να την ψηφισουν κερδισε. Και γω Κυπρια ειμαι αλλα δεν καταλαβα γιατι πρεπει ντε και καλα να ηθελα να κερδισει Κυπριος? Αυτος που σιγουρα θα κανει καριερα ειναι ο Κιντατος και αυτο θα φανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν διαφωνω πως η Αρετη εχει μια ιδιαιτερη φωνη αλλα δεν πιστευω πως μπορει να κανει καριερα στην Ελλαδα. Οχι πως και αυτη που κερδισε ειναι κατι ιδιαιτερο. Επισης δεν πολυπιστευω πως ασχολουνται ολοι τοσο που λες και θελουν οι Κυπριοι ντε και καλα να βγει πρωτη η Κυπρια. Ισως να μην σκεφτομαστε ολοι το ιδιο. Πολυ πιθανοτερο οι Ελλαδιτες να μην ασχοληθηκαν να ψηφισουν καν και αν αυτη εβαλε οσους ξερει κτλ να την ψηφισουν κερδισε. Και γω Κυπρια ειμαι αλλα δεν καταλαβα γιατι πρεπει ντε και καλα να ηθελα να κερδισει Κυπριος? Αυτος που σιγουρα θα κανει καριερα ειναι ο Κιντατος και αυτο θα φανει.

Nομιζω οτι ειναι προφανες πως αυτο που λεω δεν πηγαινει για ολους τους Κυπριους. Ομως αντικειμενικα και μονο μιλωντας δεν παρατηρεις και εσυ οτι σχεδον σε ολα τα ταλεντ σοου βγαινουν Κυπριοι; Πως το εξηγεις αυτο; Eιναι το νησι των ''τραγουδιστων''?:P Το οτι οι Κυπριοι αλληλο-υποστηριζονται παντου ειναι γνωστο...
Παντως και εγω θεωρω παρα πολυ καλη φωνη τον Κιντατο και μακαρι να παει πολυ καλα ο ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μα δεν είναι γλύκας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
(Για εμενα μετα τον Οικονομοπουλο η δευτερη καλυτερη φωνη που εχω ακουσει ενοειται μιλωντας για talent show)

Με όλο το θάρρος και το σεβασμό,πού κολλάει ο Οικονομόπουλος που τραγουδάει σκυλάδικα και η Κοσμίδου που έχει εντελώς διαφορετικό στυλ τραγουδιών πιο ξενόφερτα προς τους Έλληνες;:P
Εγώ θεωρώ ότι o λόγος που βγήκε η Μαρία-Έλενα δεν είναι τόσο το θέμα "Ελλάδα vS Κύπρος" όσο το ότι η Αρετή τραγουδάει ένα πιο ξεχωριστό είδος μουσικής πιο ξένο στην Ελλάδα.:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και σιγά τη φωνάρα που έχει ο οικονομόπουλος μωρέ. Είπαμε δηλαδή έκανε επιτυχία εδώ αλλά σιγά το αστέρι της μουσικής πια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Με όλο το θάρρος και το σεβασμό,πού κολλάει ο Οικονομόπουλος που τραγουδάει σκυλάδικα και η Κοσμίδου που έχει εντελώς διαφορετικό στυλ τραγουδιών πιο ξενόφερτα προς τους Έλληνες;:P
Εγώ θεωρώ ότι o λόγος που βγήκε η Μαρία-Έλενα δεν είναι τόσο το θέμα "Ελλάδα vS Κύπρος" όσο το ότι η Αρετή τραγουδάει ένα πιο ξεχωριστό είδος μουσικής πιο ξένο στην Ελλάδα.:)


Δεν ειπα πουθενα οτι κολλανε ειπα πολυ απλα οτι για εμενα ειναι οι 2 καλυτερες φωνες που εχω ακουσει στα λεγομενα ''talent show'':P Οσον αφορα τον Οικονομοπουλο στο ειδος του ειναι φοβερος για αυτο και εχει τοσο μεγαλη -και διαχρονικη κυριως- επιτυχια κανοντας συνεχως διπλα πλατινενιους δισκους, μεγαλες επιτυχιες κτλ Επιπλεον δεν καταλαβαινω τον χαρακτηρισμο ''σκυλαδικα'' αν θες πες καλυτερα καψουροτραγουδα γιατι δεν ειναι Παολα:P (Αν και θα μου πεις εδω καποτε και τον Διονυσιου ετσι λεγανε καποιοι). Ακομα και ο Παριος που εχει συνεργαστει μαζι του τον θεωρει σαν γιο του και αλλοι μεγαλοι καλλιτεχνες αναγνωριζουν το ταλεντο του. Προφανως δεν τον συγκρινω με τους μεγαλους λαικους τραγουδιστες του παρελθοντος καθως ετσι και αλλιως το λαικο τραγουδι πλεον εχει αλλαξει χαρακτηρα και στυλ ομως σιγουρα ειναι απο τους καλυτερους συγχρονους στο ειδος του.

Και σιγά τη φωνάρα που έχει ο οικονομόπουλος μωρέ. Είπαμε δηλαδή έκανε επιτυχία εδώ αλλά σιγά το αστέρι της μουσικής πια. :P

Νταξ gate γνωμες ειναι αυτες ομως αντικειμενικα εχει πολυ καλη φωνη. Αυτο πρεπει να ειναι κουφος καποιος για να μην τον καταλαβαινει:P Αλλο το να μην σου αρεσουν τα τραγουδια που λεει, το στυλ του κτλ Ομως φωνη εχει και σιγουρα στο ειδος του ειναι πολυ επιτυχημενος και μπορεις να τον πεις αστερι.
Και σιγουρα σε σχεση με τον Παντελιδη πολυ καλυτερος:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ο οικονομόπουλος είναι για τα μπάζα , ΚΑΜΙΑ σχέση με τις φωνές που έβγαλε τώρα το voice .Αν έχει καλή φωνή ο οικονομόπουλος προτιμώ να είμαι κουφή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο οικονομόπουλος είναι για τα μπάζα , ΚΑΜΙΑ σχέση με τις φωνές που έβγαλε τώρα το voice .Αν έχει καλή φωνή ο οικονομόπουλος προτιμώ να είμαι κουφή ...

Kατι περισσοτερο θα ξερεις εσυ απο τον Παριο για να το λες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και εσύ μάλλον θα είσαι ο Πάριος για να σ΄αρέσει τόσο. Άρε φούρκα....:jumpy::hehe::jumpy::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχχχ τι κριμα που ο Πατρινος Οικονομοπουλος κανει την μια επιτυχια μετα την αλλη και οι Κυπριοι (απο το νησι των τραγουδιστων συμφωνα με εσενα:whatever:) που βγαινουν πρωτοι τους ξεχναει και η μανα τους μετα:(

Και εσύ μάλλον θα είσαι ο Πάριος για να σ΄αρέσει τόσο. Άρε φούρκα....:jumpy::hehe::jumpy::hehe:

Ακουστε συλλογισμο ρε παιδια:confused: Μπραβο εισαι πολυ εξυπνη:-)

παρε τραγουδακι αφιερωμενο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αφού υπάρχουν τόσοι καλαίσθητοι όπως εσύ ,πως κάνουν καριέρα οι καλές οι φωνές, αλλά μουσική δεν είναι μόνο το σκυλάδικο. Εντάξη εσύ μπορεί να λες οτι είναι καλός τραγουδιστής και όντως τον ακούει χρόνια τόσος κόσμος αλλά μην μας τον βγάζεις και Παβαρότη. Έλεος δλδ. Και ξεκόλα κάποια στιγμή οτι δεν άξιζαν οι φωνές στο the voice , σε λίγο θα μας πεις ότι είναι καλύτερη η Γωγώ Τσαμπά.. Στην Ελλάδα από ότι ξέρουμε όλοι και εσύ, δεν κάνει καριέρα αυτός που έχει ταλέντο αλλά αυτός που έχει μέσο. Και τέλος παντων κλείσε το θεματάκι σου και admit it !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού υπάρχουν τόσοι καλαίσθητοι όπως εσύ ,πως κάνουν καριέρα οι καλές οι φωνές, αλλά μουσική δεν είναι μόνο το σκυλάδικο. Εντάξη εσύ μπορεί να λες οτι είναι καλός τραγουδιστής και όντως τον ακούει χρόνια τόσος κόσμος αλλά μην μας τον βγάζεις και Παβαρότη. Έλεος δλδ. Και ξεκόλα κάποια στιγμή οτι δεν άξιζαν οι φωνές στο the voice , σε λίγο θα μας πεις ότι είναι καλύτερη η Γωγώ Τσαμπά.. Στην Ελλάδα από ότι ξέρουμε όλοι και εσύ, δεν κάνει καριέρα αυτός που έχει ταλέντο αλλά αυτός που έχει μέσο. Και τέλος παντων κλείσε το θεματάκι σου και admit it !

Aν θες να παραδεχτω οτι ο Οικονομοπουλος εκανε καριερα απο μεσο απλα θα σου πω πως δεν εχεις ιδεα. Αν ηξερες τι εχει τραβηξει αυτο το παλικαρι και τι δυναμη ψυχης εχει δειξει/δειχνει για να καταφερει τους στοχους του ισως καταλαβαινες καποια πραγματα. Επειδη ειναι απο τα μερη μου καμποσα πραγματα που τον αφορουν ειναι γνωστα...
Οσον αφορα την καλαισθησια (στον τομεα της μουσικης φανταζομαι ανεφερεσαι:P) κοπελια ασχολουμαι με το πιανο σχεδον μια δεκαετια και εχω φαει ωρες ατελειωτες σε αυτη την ασχολια οποτε μαλλον ατοπο το σχολιο σου. Το γεγονος οτι δεν ειμαι κομπλεξικος και ακουω πολλα διαφορετικα ειδη μουσικης απο που εως που σημαινει οτι δεν ειμαι καλαισθητος:hmm: Eξαλλου δεν νομιζω οτι ειπα πουθενα οτι ο Οικονομοπουλος ειναι απο τους κορυφαιους Ελληνες τραγουδιστες ολων των εποχων ή οτι η μουσικη του ειναι τρομερα ποιοτικη ομως στο ειδος του ( συγχρονο λαικο-ποπ) ειναι πραγματι κορυφη. Τα τραγουδια του εξυπηρετουν τον σκοπο τους και με το παραπανω. Ουτε ανεφερα πουθενα οτι δεν ηταν καλες οι φωνες στο the voice:worry: Ισα ισα θεωρω οτι το επιπεδο ηταν αρκετα υψηλο. Απλα θεωρω οτι το αποτελεσμα ηταν αδικο και οτι οι :whatever: Κυπριοι παλι το πηραν πατριωτικα και ψηφισαν τους δικους τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πάω πάσο στο γεγονός ότι δεν ξέρω την ιστορία που κουβαλάει ο καθένας , και όντως δεν γνωρίζω τον τραγουδιστή ,αν και εγώ έχω μουσικές σπουδές και γνωρίζω αρκετά πράγματα από μουσική . Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί επιμένεις ότι η κοπέλα που βγήκε δεν το άξιζε . Μπορεί όντως να μην ήταν η πιο ιδιαίτερη φωνή , αλλά σιγουρα ήταν πολύ καλή . Μάλλον αυτό που σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν άξιζε τη νίκη είναι το τραγούδι που ερμήνευσε στον τελικό .Όντως ήταν χάλια επιλογή από την παραγωγή. Όμως και πάλι φάνηκαν οι δυνατότητές της . Εν μέρει ισχύει οτι όλοι οι Κύπριοι πρέπει να την ψήφισαν μανιωδώς αλλά και πάλι νομίζω ότι ήταν πολύ καλή. Αυτή είναι η γνώμη μου . Και εσύ είσαι πολύ επίμονος αλλά είναι topic για το the voice και όχι για τον Οικονομόπουλο.
Οπότε end it up!!! και καλή συνέχεια στη συζήτηση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νταξ gate γνωμες ειναι αυτες ομως αντικειμενικα εχει πολυ καλη φωνη. Αυτο πρεπει να ειναι κουφος καποιος για να μην τον καταλαβαινει:P Αλλο το να μην σου αρεσουν τα τραγουδια που λεει, το στυλ του κτλ Ομως φωνη εχει και σιγουρα στο ειδος του ειναι πολυ επιτυχημενος και μπορεις να τον πεις αστερι.
Και σιγουρα σε σχεση με τον Παντελιδη πολυ καλυτερος:whistle:
Αρχικά να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν κρίνω τραγούδια και ερμηνευτές από το είδος τραγουδιών που λένε. Όμως μιλώντας για τον συγκεκριμένο πραγματικά δεν πιστεύω ότι έχει κάτι το ιδιαίτερο σαν φωνή. Απλά ακούγεται οκ αλλά δεν είναι ούτε φωνάρα ούτε αστέρι. Υπάρχουν πολύ καλύτερα ονόματα από αυτόν. Και βασικά εσύ το έχεις πάρει τραγικά πατριωτικά το θέμα και χτυπιέσαι για τον οικονομόπουλο επειδή είναι από τα μέρη σου και βρίζεις τους κύπριους για κάποιο λόγο.
Ένιγουει γούστα είναι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top