Φλερτ!

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατί να φλερτάρεις με άλλους/ες αν είσαι ευχαριστημένος/η με την σχέση σου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

varicap

Νεοφερμένος

Ο varicap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γιατί να φλερτάρεις με άλλους/ες αν είσαι ευχαριστημένος/η με την σχέση σου; :hmm:
Είναι εγκεφαλικό. Μη ξεχνάμε ότι ο σκοπός δεν είναι πάντα μια ερωτική σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είναι εγκεφαλικό. Μη ξεχνάμε ότι ο σκοπός δεν είναι πάντα μια ερωτική σχέση

Εγκεφαλικό είναι κι οταν αισθάνεσαι ικανοποιημένος απο την σχέση σου, οπότε εγκεφαλικά και μόνο πως θα έχεις διάθεση να φλερτάρεις με άλλους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Όντως αν είσαι ευχαριστημένος με την σχέση σου δεν υπάρχει λόγος να φλερτάρεις...Η τουλάχιστον να νομίζεις οτι είσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Όντως αν είσαι ευχαριστημένος με την σχέση σου δεν υπάρχει λόγος να φλερτάρεις...Η τουλάχιστον να νομίζεις οτι είσαι :P

Είμαι της ίδιας άποψης, πως οταν φλερτάρεις με άλλους/ες, κάτι δεν προχωράει σωστά στη σχέση που έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σίγουρα...ψάχνεις μια διέξοδο η κάτι απλά για να χαλαρώσεις.... Μετά απο σοβαρή σχέση 1μισου χρόνου τα κατάλαβα αυτά.Όταν είσαι σε σχέση και εκτιμάς το άτομο που έχεις (υποτιθέμενα) δεν δίνεις δικαιώματα απο εδώ και απο εκεί ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μμμ σίγουρα για μένα είναι δύσκολο και νιώθω περίεργα ακόμα και να φλερτάρω, έχω σχέση 2μιση χρόνων οπότε ίσως το έχω δει πιο σοβαρά.
βασικά σκέφτομαι ότι όπως δεν θα μου άρεσε να φλερτάρει το αγόρι μου με κάποια έτσι δεν μου αρέσει να κάνω και γω το ίδιο.νιώθω πολύ όμορφα άμα βλέπω πως με κοιτάζουν αλλά μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναι το πιστεύω, απαιτείται. Με την γυναίκα που έχω σχέση όμως όχι με ξένες. Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα το φλερτ είναι μια αέναη διαδικασία προ και καθ'οδόν σχέσης. Ποιος είπε ότι μετά την επίτευξη της σταματάμε να φλερτάρουμε την σύντροφο μας; Δηλαδή το φλερτ διαρκεί μέχρι να δέσουμε την γαϊδάρα μας; Διαφωνώ προς όλες τις κατευθύνσεις. Και πριν, αλλά κυρίως κατά την διάρκεια, το φλερτ είναι απαραίτητο συστατικό μιας υγιούς σχέσης. Πρέπει να κρατάμε την φλόγα αναμμένη καθώς υπάρχει και κάποιος άλλος που αναμένει. Ο κορεσμός, αυτός ο μέγας μπάσταρδος.

Ξέρω, ξέρω, αυτό δεν θεωρείται φλερτ είναι ερωτικό παιχνίδι κτλ. Μεταξύ μας ούτε και με νοιάζει τόσο η ορθότητα της λέξης με τον τρόπο που την χρησιμοποιώ. Πείτε το φλερτ, φλέρωτα ή όπως αλλιώς θέλετε η ουσία δεν αλλάζει. Και ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι που το βλέπουν απ'την ίδια σκοπιά. Θυμάμαι ακόμα την φράση μιας παρτενέρ ενώ είχαμε ολοκληρώσει την σχέση μας. "Προσωπικά ήμουν ακόμα πιο έτοιμη, μετά το θεϊκό φλερτ που προηγήθηκε στην κουζίνα..." (όχι δεν προσπαθούσα να την πείσω για την ανωτερότητα του προσούτο έναντι της πάριζας ούτε του γκοργκοντζόλα έναντι του μπλου τσηζ και του ροκφόρ, για την προσθήκη αναδευμένου ωμού αυγού, αντί κρέμας γάλακτος, στα βρασμένα μακαρόνια στην αυθεντική καρμπονάρα της έλεγα). Πως τόλμησε η ξετσίπωτη να μιλήσει για φλερτ αφού είχαμε ήδη σχέση...;

Για να μην το κουράζουμε δείτε το ως εξής. Δεν σταματάω να φλερτάρω την σύντροφο μου, προσπαθώ συνεχώς να την "κατακτώ" και να την ανακαλύπτω ολοένα και περισσότερο, ποτέ δεν την θεωρώ δεδομένη. (και αν περάσετε μαζί από την κουζίνα δοκιμάστε και το φλερ χαμηλά λιπαρά έχει καλό θα σας κάνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Το φλερτ πιστεύω δίνει χρώμα στη ζωή:happy::-*.Προσωπικα και στη δουλειά φλερτάρω ακόμα και με γυναίκες :P Νομίζω οτι είναι όμορφο,αθώο και φέρνει κοντά τους ανθρώπους,χωρίς να είναι πονηρό ή να σημαίνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι γενικά μου αρέσει πολύ να φλερτάρω και να με φλερτάρουν , αλλά πάντα όταν αυτό γίνεται με μία μη επιτηδευμένη και ανάλαφρη μορφή . Το φλερτ για μένα είναι μία αναζωογόνηση, ένα ωραίο και όμορφο παιχνίδι που γίνεται μεταξύ δύο ανθρώπων χωρίς αυτοί να επιδιώκουν απαραίτητα κάτι παραπάνω.
Παρ' όλα αυτά ,όταν είμαι σε σχέση, δεν το επιδιώκω ούτε το ζητάω . Πάλι θα δεχτώ ένα κομπλιμέντο μ' ένα χαμόγελο , αλλά για οτιδήποτε πέρα από αυτό , αισθάνομαι άβολα και αμήχανα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ίσως να θεωρηθω ότι λόγω ηλικίας να μην είμαι ιδιαίτερα κατάλληλη να εκφέρω άποψη, μια και μόνο σχέση είχα και έχω ως τώρα δηλαδή, 3 χρόνια.. όμως δε βαριέσαι εγώ τη γνώμη μου θα την πω. Νομίζω ότι σε όλους αρέσει ένα κομπλιμέντο που και που. Προφανώς το κομπλιμέντο από έναν σύντροφο είναι αυτό που το ζητά κανείς, όμως δεν μπορώ να κρύψω ότι κι από άλλους τα κοπλιμέντα μου αρέσουν πολύ, με κανουν να αισθάνομαι ότι με βλέπουν κι άλλοι όμορφη.. Φυσικά κι εγώ από μεριάς μου ίσως κάνω ένα κομπλιμέντο σε κάποιον, όχι όμως σε κάποιον άγνωστο πχ μέσα σε ένα μαγαζί. Ναι λοιπόν προσωπικά μου αρέσει το φλερτ με άλλους ανθρώπους ενώ βρίσκομαι σε σχέση (Φυσικά μιλάμε όπως προείπα για ένα απλό σχεδόν αθώο κομπλιμέντο και όχι για πέσιμο), και μάλιστα μπορώ να πω ότι με βοηθάει να είμαι πιο χαρούμενη στη σχέση μου και ίσως και να επιβεβαιωνομαι έτσι ότι πράγματι θέλω και είμαι σ αυτή τη σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά τις γυναίκες πάντα πρέπει να τις φλερτάρουμε για τον ίδιο λόγο που πάντα πρέπει να υπάρχει σκουλήκι στο αγκίστρι, πότε δεν ξέρεις πότε θα τσιμπήσει το ψάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά τις γυναίκες πάντα πρέπει να τις φλερτάρουμε για τον ίδιο λόγο που πάντα πρέπει να υπάρχει σκουλήκι στο αγκίστρι, πότε δεν ξέρεις πότε θα τσιμπήσει το ψάρι.

Συνήθως δε δουλεύει το "ρίξε άδεια να πιάσεις γεμάτα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τι εννοείς?

Αν κατάλαβα σωστά πριν είπες ότι ο επιμένων ίσως νικά όταν πολιορκεί με φλερτ μια γυναίκα.. Εγώ νομίζω πως αν δεν ενδώσει την πρώτη τη δεύτερη άντε την τρίτη φορά δε θα ενδώσει ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αν κατάλαβα σωστά πριν είπες ότι ο επιμένων ίσως νικά όταν πολιορκεί με φλερτ μια γυναίκα.. Εγώ νομίζω πως αν δεν ενδώσει την πρώτη τη δεύτερη άντε την τρίτη φορά δε θα ενδώσει ποτέ

νομίζω ότι όταν πολιορκείς πολλές φορές 1 κάστρο κάποτε θα πέσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Παιδιά τις γυναίκες πάντα πρέπει να τις φλερτάρουμε για τον ίδιο λόγο που πάντα πρέπει να υπάρχει σκουλήκι στο αγκίστρι, πότε δεν ξέρεις πότε θα τσιμπήσει το ψάρι.
σωστός ο παίκτης!
και αν πιάσουμε μέδουσες και χέλια τα ξαναπετάμε στην θάλασσα
μερικοί φτωχοι ψαράδες βέβαια έχουν γερό στομάχι και τα τρώνε και αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν κατάλαβα σωστά πριν είπες ότι ο επιμένων ίσως νικά όταν πολιορκεί με φλερτ μια γυναίκα.. Εγώ νομίζω πως αν δεν ενδώσει την πρώτη τη δεύτερη άντε την τρίτη φορά δε θα ενδώσει ποτέ

Δεν εννοούσα αυτό, έλεγα πως πρέπει να φλερτάρεις γενικώς καθώς ποτέ δεν ξέρεις ποια γυναίκα θα ανταποκριθεί. Αλλά μιας και το ανέφερες, ο επιμένων σχεδόν πάντα νικά, αρκεί να επιμένει σωστά. Για να πέσουν τα γυναικεία κάστρα αυτό που χρειάζεται είναι ένα σωστό μείγμα προσοχής και αδιαφορίας. Πολύ προσοχή και σε παίρνει σαν δεδομένο, πολύ αδιαφορία απλά κοιτάει αλλού. Πρέπει να βρεις την χρυσή τομή ώστε να την κάνεις να αναρωτιέται "μα γιατί δεν με προσέχει?", "μήπως δεν του αρέσω?","μήπως έχει άλλη καλύτερη?","δεν είμαι όμορφη?". Όταν καταφέρεις να αξιοποιήσεις την κρυφή δύναμη την γυναικείας ανασφάλειας δεν χρειάζεσαι πολιορκίες, καθώς οι πόρτες ανοίγουν μόνες τους. :)

σωστός ο παίκτης!
και αν πιάσουμε μέδουσες και χέλια τα ξαναπετάμε στην θάλασσα
μερικοί φτωχοι ψαράδες βέβαια έχουν γερό στομάχι και τα τρώνε και αυτά

Αν δεν έχει φάει χέλι και μέδουσα δεν μπορείς να λέγεσαι πραγματικός ψαράς!
Στην ανάβροχη καλό και το χαλάζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Αν δεν έχει φάει χέλι και μέδουσα δεν μπορείς να λέγεσαι πραγματικός ψαράς!
Στην ανάβροχη καλό και το χαλάζι
Ή, "Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Top