Παρθενία

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;

υποθέτω όπως και το να χρησιμοποιήσεις βρώμικο πιγκάλ σε καθαρή τουαλέττα.

ΕΥΤΥΧΩΣ οι άνθρωποι δεν είναι χεστρες για να έχει βάση μια τέτοια ατυχέστατη και ακυρότατη ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;

'Οταν θες τσίσα και δεν είσαι στο σπίτι σου αλλά σε μια ταβέρνα, τα κάνεις πάνω σου ή χρησιμοποιείς την τουαλέτα της ταβέρνας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
'Οταν θες τσίσα και δεν είσαι στο σπίτι σου αλλά σε μια ταβέρνα, τα κάνεις πάνω σου ή χρησιμοποιείς την τουαλέτα της ταβέρνας ;

Η αυτοσυγκράτηση είναι αρετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;

Αργά ή γρήγορα και κάποιος άλλος θα τη χ*σει. :whistle:

Εκτός κι αν δεν έχεις επισκέπτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Αργά ή γρήγορα και κάποιος άλλος θα τη χ*σει. :whistle:

Εκτός κι αν δεν έχεις επισκέπτες.

Δεν εγκρίνω τα έθιμα Εσκιμόων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;

Κι έλεγα πότε θα βρει το θέμα, πότε θα βρει το θέμα...

Προσωπικά αν μπορούσα να χρησιμοποιήσω ζελατίνα πριν τη χρησιμοποιήσω, δε θα με πείραζε. Αρκεί να ήταν αφοσιωμένη στο δικό μου...εχμμ...κώλο...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δλδ, οι ελευθερίες των ανθρώπων και το δικαίωμα αυτοδιάθεσης του σωματός μας και λοιπά και λοιπά ισχύουν μόνο στις...ανάποδες απόψεις? Γιατί σε ένα θεματάκι παραδίπλα μια κοπελίτσα (Ας μου συγχωρεθεί ο όρος) έλεγε ότι ήταν 16-17 και είχε πάει με 5-6-7 ούτε και θυμάμαι και δεν έχει σημασία και συζητάγαμε για το ότι δεν έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε γιατί στην τελική δεν ...κλέβει κιόλας, εφόσον προσέχει ας κάνει ότι θέλει με το ...κορμί της.
δεν εχεις μπει στο νοημα της θεσης μου. εχουμε δικαιωμα να κρινουμε την αποψη καποιου αλλου, αρκει να αιτιολογησουμε την κριτικη που κανουμε. οταν στα κειμενα που κανει ποστ η κοπελια με προσβαλει, λεγοντας οτι η φυση του αντρα ειναι να πεφτει στο κρεβατι, και δεν θα δεχτω καμια συγγνωμη για τετοιου ειδους σεξιστικες γενικευσεις, οταν θεωρει οτι "η παρθενια" που , οπως ειπε και ο Γιωργος ειναι απλα ενας υμενας, ειναι ΤΟΣΟ σημαντικη για μια γυναικα, που ειναι προκαταληψη αλλων εποχων (οχι καλυτερων, για οσους λατρευουν τα παλια). Στην τελικη, ειναι προκαταληψη που νομιζω οτι πηγαζει περισσοτερο απο την ματαιδοξια των ιδιων των φαλλοκρατων, που ηθελαν να "πηδηξουν" πρωτοι μια γυναικα.

Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;

δεν ηξερα οτι η γυναικα συνδεεται με το αποχετευτικο συστημα της περιοχης μου. επισης δεν περιμενα να αφοδευεις απο το πεος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;
Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;
Χαχαχαχαχα ! Πωπω...Κι εγω που νομιζα οτι τα αγαπημενα σας βιβλια (καινη/παλαια διαθηκη, ειχε σε υψηλη θεση τη γυναιακα...:whistle: )
Κι απανταμε και σοβαρα σε τετοια σχολια...τελοσπαντων..πλακα εχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Είναι μην την πάρεις στραβά την υπόθεση από μικρός. Υπάρχουν άτομα που παρότι εμφανίσιμα πηδάνε μόνο με αίτηση ή δεν το έχουν κάνει καθόλου. Αυτοί είναι οι σεξοκαταραμένοι και πραγματικά δεν το χουν το θέμα. Λάθος τρόποι, λάθος προσέγγιση, λάθος τακτική.

χαχα...σεξοκαταραμένοι :crazy: άψογο!!! Εγώ είμαι αυτός! :slourp: Οι φίλοι παντρεύτηκαν, σε σκυλάδικα δεν πάω, one-night stand δεν κάνω, με τουρίστριες δεν πάω (για να μην κολλήσω AIDS :tongue:), οι ατάκες μου ξεπερασμένες, φάτσα μπεμπέ μια ζωή, ευγενικός και ιππότης σαν να έχω βγει από μαυσωλείο, πως να πηδήξω κι εγώ ο φουκαράς; :look: Βέβαια οι λίγες που με προτίμησαν δεν το μετάνιωσαν ποτέ, αλλά μέχρι να τις πείσω περνάνε αιώνες....δεν το'χω, θα το γυρίσω στη φιλοσοφία! :P

όπως έλεγε κι ένας μεγάλος σοφός....

"ευχαριστώ το γήρας που με απάλλαξε απ' τη μανία του σεξ!" :angelnot: :clapup:

Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;

Μην το βαράτε το παιδί, έχει τη δική του αγωνία. Ξέρεις πόσες φορές ρε φίλε έχω αναγκαστεί να σκουπίσω κατουρημένο καπάκι; :cold: Επειδή όμως παρθένα θα βρεις μόνο στο κατηχητικό (και αν!) θα σου πρότεινα να σκεφτείς την επόμενη καλή κοπέλα που θα γνωρίσεις ως ένα "δώρο Θεού" και τις εμπειρίες της ως το Δικό του Θέλημα! Η Μοίρα την οδήγησε σε σένα κι εσύ θα την "σκουπίσεις" (εξαγνίσεις) με την αγάπη σου! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Από τη μια λυπάμαι που υπάρχουν γονείς που περνάνε στα παιδιά τους την ιδέα οτι το σεξ είναι ντροπή μόνο και μόνο για να μην αναλάβουν τις ευθύνες τους να ενημερώσουν και να αφήσουν ελεύθερο το παιδί τους να χαρεί τον έρωτα. Γιατί για αυτό το κάνουν οι γονείς σου Ρηνούλα. Από την άλλη, εφόσον κι εσύ δέχεσαι τις απόψεις τους (άκριτα αλλά τι να γίνει) δεν είναι σωστό να σε κατακρίνουμε. Είμαι σίγουρη όμως οτι όσο κι αν προσπαθήσουμε να σε πείσουμε οτι ο έρωτας είναι το ομορφότερο κι αγνότερο πράγμα στον κόσμο όταν γίνεται μεταξύ δύο ανθρώπων που αγαπιούνται εσύ δε θα πειστείς γιατί έτσι σε έχουν μάθει. Κρίμα, ελπίζω να μη μετανιώσεις στο μέλλον.
αγαπητή μου Himela, συμφωνώ μαζί σου σε όσα λες, αλλά θα ήθελα να σου πω ότι οι γονείς μου με αφήνουν και με το παραπάνω να χαρώ τον έρωτα. μακάρι να ξέρατε όλοι πόσες φορές με έχουν βοηθήσει σε ερωτικά θέματα (γιατί κι εγώ έχω ερωτευτεί, ακόμα και τώρα σκέφτομαι τον καλό μου). απλά δε θέλω να κάνω σχέση ακόμα γιατί είμαι μόνο 17 χρονών (μικρή) και αν κάνω θα πέσει η επίδοσή μου στα μαθήματα. οπότε ξεχνάω τις υψηλές σχολές που θέλω να περάσω, γιατί εγώ δεν μπορώ να συνδυάσω και τα δύο (και μαθήματα και αγόρι). εξάλλου είναι μόνο ένας χρόνος το ζόρι και μετά θα μπορώ να απολαύσω κι εγώ τον έρωτά μου. απλά είναι δική μου επιλογή κι όχι των γονιών μου, να μείνω παρθένα. γι' αυτό λοιπόν, νομίζω ότι θα ήταν σωστό αν έμενα παρθένα μέχρι να συναντήσω τον κατάλληλο και να κρατήσω τον εαυτό μου μόνο για εκείνον είτε αυτό συμβεί μετά ή πριν το γάμο. εγώ θα επιλέξω όταν θα είμαι έτοιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
οπότε ξεχνάω τις υψηλές σχολές που θέλω να περάσω, γιατί εγώ δεν μπορώ να συνδυάσω και τα δύο (και μαθήματα και αγόρι). εξάλλου είναι μόνο ένας χρόνος το ζόρι και μετά θα μπορώ να απολαύσω κι εγώ τον έρωτά μου.
Σαφώς, γιατί οι υψηλές σχολές εννοείται πως δε χρειάζονται διάβασμα.


:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απλά δε θέλω να κάνω σχέση ακόμα γιατί είμαι μόνο 17 χρονών (μικρή) και αν κάνω θα πέσει η επίδοσή μου στα μαθήματα. οπότε ξεχνάω τις υψηλές σχολές που θέλω να περάσω, γιατί εγώ δεν μπορώ να συνδυάσω και τα δύο (και μαθήματα και αγόρι).

οκ..
εγω ειμαι μαζι σου σε αυτο..εισαι ανηλικη ακομα..οποτε καλο ειναι που δεν απλωνεσαι επικινδυνα σε σχεσεις..
θα σου βγει σε καλο αυτο μετα ..θα το δεις..απο πολλες αποψεις..

με τν ενηλικιωση σου ως φοιτητρια μια χαρα μπορεις ελευθερα και με περισσοτερη ενηλικη αυτοπεποιθηση και πηγμενο μυαλο,,να προχωρησεις σε πιο στενες προσωπικες σχεσεις..

απλα μη σου γινει κολλημα το θεμα της "παρθενιας"..το θεμα ειναι να κανεις μια καλη και υγιη σχεση ως ενηλικη..
οχι να μεινεις παρθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα πρότεινα να περιμένει μέχρι το γάμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω προτεινω να περιμενει μεχρι το θανατο.
ι' αυτό λοιπόν, νομίζω ότι θα ήταν σωστό αν έμενα παρθένα μέχρι να συναντήσω τον κατάλληλο και να κρατήσω τον εαυτό μου μόνο για εκείνον είτε αυτό συμβεί μετά ή πριν το γάμο. εγώ θα επιλέξω όταν θα είμαι έτοιμη.
επειδη θα χασεις την "αθωοτητα" σου;

οπότε ξεχνάω τις υψηλές σχολές που θέλω να περάσω, γιατί εγώ δεν μπορώ να συνδυάσω και τα δύο (και μαθήματα και αγόρι). εξάλλου είναι μόνο ένας χρόνος το ζόρι και μετά θα μπορώ να απολαύσω κι εγώ τον έρωτά μου.
οπως ειπε η κιου εσ ελ βι, οι υψηλοβαθμες σχολες θελουν περισσοτερο διαβασμα απο οτι το σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
γι' αυτό λοιπόν, νομίζω ότι θα ήταν σωστό αν έμενα παρθένα μέχρι να συναντήσω τον κατάλληλο και να κρατήσω τον εαυτό μου μόνο για εκείνον είτε αυτό συμβεί μετά ή πριν το γάμο. εγώ θα επιλέξω όταν θα είμαι έτοιμη.
Μόνο να του το ξεκαθαρίσεις απ' την αρχή ότι θες μετά τον γάμο, μην του το φυλάξεις για kinder-έκπληξη...

Κατά τα άλλα σεβαστό, καθένας πορεύεται κατά το δοκούν.


ps: έτσι από περιέργεια, σε τι σχολή θα ήθελες να μπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μόνο να του το ξεκαθαρίσεις απ' την αρχή ότι θες μετά τον γάμο, μην του το φυλάξεις για kinder-έκπληξη...

Κατά τα άλλα σεβαστό, καθένας πορεύεται κατά το δοκούν.


ps: έτσι από περιέργεια, σε τι σχολή θα ήθελες να μπεις;
θα ήθελα να μπω στην ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα πρότεινα να περιμένει μέχρι το γάμο.
εγω θα ελεγα να περιμενει μεχρι την Αγαπη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει,πάντως δεν καταλαβαίνω...Τι θα αλλάξει μετά το γάμο;
Θεωρώ εντελώς παράλογο το να κάνει κάποια πρωκτικό σεξ για να μη σπάσει ο παρθενικός της υμένας.
Και στην ουσία μια μεμβράνη είναι,όπως είπατε. Η παρουσία της ή όχι δε χαρακτηρίζει μια γυναίκα ούτε θετικά ούτε αρνητικά.
Δεν έχει σχέση με την τιμή και την αξιοπρέπεια της.
Ρε παιδιά απελευθερωθείτε από τέτοιου είδους προκαταλήψεις και απολαύστε τον έρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θεωρώ εντελώς παράλογο το να κάνει κάποια πρωκτικό σεξ για να μη σπάσει ο παρθενικός της υμένας.
η απολυτη διαστροφη που οι "υπερηθικοι" κανουν σε πολλες χωρες της δυσης αλλα κυριως της ανατολης..
οπου επειδη απαγορευεται η κανονικη επαφη μεχρι καποια ηλικια,,κανουν ολα τα αλλα παραφυση..

ειναι αμαρτια η κανονικη πραξη..και δεν ειναι η διαστροφικη παραφυσιν..

τρελα για δεσιμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top