Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Θα μιλήσω με βάση άτομα του κύκλου μου:
Κολλητός μου από Θεσσαλονίκη, κάνει μπάνιο μια φορά τη βδομάδα
Κολλητός μου από Αθήνα, τα ίδια
Ξάδελφός μου, τα ίδια
Αδελφός μου, τα ίδια
Πρώην, κάθε 2 μέρες επειδή τη ζάλιζα.

Αν δεν κάνεις τουλάχιστον κάθε μέρα είσαι βρωμιάρης,μπίχλας και όλα τα συναφή.
Εγώ το Χειμώνα κάνω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα, και όποτε κάνω σεξ κάνω πριν και μετά. Για το καλοκαίρι αστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Θα μιλήσω με βάση άτομα του κύκλου μου:
Κολλητός μου από Θεσσαλονίκη, κάνει μπάνιο μια φορά τη βδομάδα
Κολλητός μου από Αθήνα, τα ίδια
Ξάδελφός μου, τα ίδια
Αδελφός μου, τα ίδια
Πρώην, κάθε 2 μέρες επειδή τη ζάλιζα.

Αν δεν κάνεις τουλάχιστον κάθε μέρα είσαι βρωμιάρης,μπίχλας και όλα τα συναφή.
Εγώ το Χειμώνα κάνω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα, και όποτε κάνω σεξ κάνω πριν και μετά. Για το καλοκαίρι αστο...
Αυτοι παρθενοι δεν ειναι...ξοφαλτσα εχουν περασει ....οσο για σενα νταξει ...ψαρακι εισε στο νερο θα κολυμπας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προτείνω αλλαγή τίτλου: ''Το thread της γενίκευσης!'' :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγω έναν Παρθένο που ήξερα πάντα, έκανε μπάνιο δύο φορές την ημέρα και έπλενε ΚΑΘΕ βράδυ τα δόντια του (πράγμα που με εκνεύριζε φοβερά γιατί αυτό σήμαινε πως έπρεπε να τα πλένω κι εγώ! :redface:
Ο ΥΔΡΟΧΟΟΣ ΛΕΕΙ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΝ ΑΙΓΩΚΑΙΡΟ? Ο χριστός και η παναγία...

Δύο άντρες αιγόκερους ξέρω αρκετά καλά ώστε να εκφέρω άποψη, με τον έναν είχα και και κάτι παραπάνω, αλλά όχι ακριβώς σχέση. Επίσης έχω την αγαπημένη μου ξαδέρφη που έφτυσε αίμα από έναν Αιγόκερο, γιατί την ταλαιπωρούσε για μήνες με "θέλω, δεν θέλω, χμμμ, κάτσε να δεις, θέλω, μπαααααααα, άσε δεν θέλω" και η βλαμμένη καθόταν και περίμενε πότε θα του κ@υλώσει αυτουνού να βρεθούνε! Έλεος δλδ!
Από τους άλλους δύο, ο ένας είναι πολύ εργατικός, αλλά ζει πραγματικά σε ένα παράλληλο σύμπαν και βλέπει τα πράγματα όπως εκείνος θέλει (όχι απαραίτητα κακό αυτό βέβαια), ενώ ο άλλος μου έταζε γάμους και παιδιά από το τρίτο ραντεβού, ενώ αποδείχτηκε εκ των υστέρων πως απλώς δεν είχε ιδέα για τι πράγμα μιλάει.
Οπότε ναι, ένας Υδροχόος σου λέει πως οι άντρες Αιγόκεροι είναι κοσμάρες! :P

για τους καρκινους τι παιζει? :hmm:

Με άντρα Καρκίνο θα κάνεις μόνο σεξ, θα συζητήσεις και λίγο γιατί είναι φοβερά επικοινωνιακοί και σε ηρεμούν, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθήσεις να κάνεις κάτι μακροχρόνιο μαζί τους, εκτός αν είσαι μαζόχα και θες να αποκτήσεις ψυχολογικά. Ο τελευταίος που γνώρισα κατάφερε το ακατόρθωτο: να είναι το μεγαλύτερο καθίκι που έχει υπάρξει, αλλά ταυτόχρονα με έναν διαστροφικό, δικό του τρόπο που κανείς δεν μπορεί να αντιληφθεί, να "νοιάζεται". Ουστ.

Οσι αγγαλιτσα να χαιδευομαστε :P
Μη λες τέτοια και δεν θέλουν πολύ εδώ να μας βγάλουν βρώμα! :P


Οι γυναικες Υδροχοοι οκ ,αυτοι που ειναι ''μη σου τυχει'' ειναι οι ανδρες....ψευτες ολκης χωρις εξαιρεσεις ...

Ρε συ εγώ δύο άντρες Υδροχόους είχα, κανείς δεν μου έλεγε ψέμματα (τουλάχιστον δεν τον τσάκωσα) και ηταν και πολύ προσαρμοστικοί στα θέλω μου, όπως είμαι κι εγώ με τους άλλους δηλαδή. Είναι ελεύθερα άτομα, έχουν ενίοτε μη συμβατική αντίληψη των σχέσεων, αλλά αν ερωτευτούν, σε νοιάζονται πολύ και σε φροντίζουν ακόμα πιο πολύ.. η αλήθεια είναι πως τώρα που το σκέφτομαι, ίσως να μην είμαστε και το πιο πιστό ζώδιο, αλλά αυτό συμβαίνει όταν δεν είμαστε ικανοποιημένοι απόλυτα από την σχέση μας, αλλά για άλλους λόγους δεν θέλουμε να χωρίσουμε. Εγώ όταν ερωτεύτηκα πραγματικά, δεν μπορούσα με τίποτα να απατήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Πού θα βρω ρε παιδιά καμιά Σκορπίνα, ομορφούλα, ελεύθερη, έτσι να θυμηθούμε τις καλές εποχές; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάααρα πολύ συναισθηματικοί αλλά πολύ ΕΓΩιστικά πλάσματα...
Ω,βεβαια.......:D

γνωστος Λεων...

.μιλαμε για το μεγαλυτερο Εγω του ζωδιακου..;)


Ουτε και γω εχω γνωρισει Τοξοτη,Ταυρο,Κριο ,Ιχθυ
γνωριστε μας κοριτσια,,δεν θα χασετε...:D


Hitler (20 Απριλιου)

Marlon Brando(5 Απριλιου)



Tsarlie Chaplin(16 απριλιου)


Eddie Merphy(3 απριλιου)




Απόολλα εχει ο μπαξεεες....

Διαλιεεεεεχτεεεεεεεεεεε....:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πάααρα πολύ συναισθηματικοί αλλά πολύ εγωιστικά πλάσματα...

ω,ναιι.....μιλαμε για το μεγαλυτερο Εγω του ζωδιακου..;)

Απαξιώ ρεεεεε :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απαξιώ ρεεεεε :pfff: :P
Αυτο ακριβως λεω..;):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Δύο άντρες αιγόκερους ξέρω αρκετά καλά ώστε να εκφέρω άποψη, με τον έναν είχα και και κάτι παραπάνω, αλλά όχι ακριβώς σχέση. Επίσης έχω την αγαπημένη μου ξαδέρφη που έφτυσε αίμα από έναν Αιγόκερο, γιατί την ταλαιπωρούσε για μήνες με "θέλω, δεν θέλω, χμμμ, κάτσε να δεις, θέλω, μπαααααααα, άσε δεν θέλω" και η βλαμμένη καθόταν και περίμενε πότε θα του κ@υλώσει αυτουνού να βρεθούνε! Έλεος δλδ!
Από τους άλλους δύο, ο ένας είναι πολύ εργατικός, αλλά ζει πραγματικά σε ένα παράλληλο σύμπαν και βλέπει τα πράγματα όπως εκείνος θέλει (όχι απαραίτητα κακό αυτό βέβαια), ενώ ο άλλος μου έταζε γάμους και παιδιά από το τρίτο ραντεβού, ενώ αποδείχτηκε εκ των υστέρων πως απλώς δεν είχε ιδέα για τι πράγμα μιλάει.
Οπότε ναι, ένας Υδροχόος σου λέει πως οι άντρες Αιγόκεροι είναι κοσμάρες! :P

Χμμ με προκαλείς...:P Η κολλητή μου και η πρώτη μου σοβαρή σχέση είναι υδροχόοι.. Δεν υπάρχει ποιό αλλοπρόσαλο ζώδιο.. Και οι δύο ότι να ναι.. Πάμε πρώτα με την κολλητή μου: Είναι ο μοναδικός άνθρωπος στον κόσμο που ότι και να κάνει δεν θα με εκπλήξει, είναι ικανή για τα πάντα και το τίποτα. Όταν της δίνεις συμβουλές, πάντα σου λέει ναι έχεις δίκιο, όντως έτσι είναι, ναι αυτό θα κάνω, και την επόμενη μέρα πάει κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ το αντίθετο απο αυτά που της είπες.. Απο τη μια μπαίνει απο την άλλη βγαίνει... Επίσης αυτό με τα ψέματα ισχύει, γιατί και εγώ την έχω πιάσει άπειρες φορές να μου λέει ψέματα, όχι για κακό φυσικά, απλώς χαζοψέματα.. Και επουδενή δεν αναφέρομαι σε ψέματα που θα έβλαπταν εμένα, για αυτήν ίσως έλεγε! Να φανταστείς ότι πριν 2 χρόνια είχε φτάσει στα τελειώματα με τη σχολή, στην ώρα της και όλας, και τώρα, 2 χρόνια μετά, είναι ακόμα στα τελειώματα! Ποτέ δεν έμαθα ποια είναι η αλήθεια αλλά σαν φίλη μου στάθηκε όσο κανένας άλλος και σε καλές και σε δύσκολες στιγμές.. Απλώς έιναι ο άνθρωπος αυτός! Επίσης σαν άνθρωπος είναι ικανός να φτάσει στην κορυφή, ποτέ δεν προσπάθει αρκετά να την φτάσει και όταν δεν το καταφέρνει πέφτει, την επόμενη ακριβώς στιγμή, στον πάτο.. Όσο για ερωτική ζωή εκεί πάντα όταν ακούω τις ιστορίες της κλαίω απο τα γέλια! Δεν παλεύεται με τπτ.. Ας σου πώ για την πρώτη μου που ισχύουν ακριβώς τα ίδια στον συγκεκριμένο τομέα αφου απο αυτήν μόνο αυτόν έζησα και μπορώ να τις συνδέσω..
Κατα τη διάρκεια της σχέσης μου έλεγε ότι με όλους τους πρώην της είναι φίλη και μιλάνε κτλ.. Όμως εγώ γνώριζα, χωρίς να το ξέρει, έναν πρώην της που δεν του μίλαγε ποτέ και έμαθα αργότερα τον λόγο. Γιατί απλά την είχε χωρίσει αυτός, και ο λόγος που την είχε χωρίσει: Ακριβώς ο ίδιος με τον δικό μου, έδινε πολύ περισσότερο χρόνο σε φιλίες καφέδες κτλ σε σημείο που ξέχναγε ότι έχει σχέση.. Η κατάληξη και στις 2 περιπτώσεις η ίδια.. Μετάνιωνε για όλα, ήθελε πίσω τη σχέση αλλά η σχέση δεν ήταν πλέον εκεί για αυτήν.. Το κορυφαίο είναι ότι δήλωνε ότι με όλους τους πρώην της είναι φίλη αλλά μέχρι πριν απο εμένα δεν είχε κάνει σχέση για πάνω απο 2 μήνες. Δήλωνε επίσης ότι έχει μάθει να κάνει σχέσεις μόνο όταν τρελένεται για τον άλλον αλλά πότε προλάβαινε μέσα σε δύο μήνες απο το τρελένομαι στο έλα τώρα φιλαράκια, ποτέ δε το κατάλαβα.. Το κορυφαίο, και εκεί που έκλεγα απο τα γέλια είναι ότι είναι κοντά 2 χρόνια με κάποιον και ενώ ήταν σε σχέση προσπάθησε να τα ξαναβρούμε. Και επειδή μάλλον τρελένεται τόσο πολύ γιαυτόν όταν είναι έξω κάνει πως δεν τον ξέρει.. Στα ίδια περίπου κυμαίνεται και η κολλητή μου σε απόψεις, απόψεις που με φρικάρουν στην κυριολεξία ώρες ώρες, που την μια μέρα δηλώνει τρελά ερωτευμένη με κάποιον και την άλλη τον χωρίζει γιατί την πιέζει με την αγάπη του.. Αν κατάλαβες εσύ κάτι απο όοολα αυτά κάντα μια μετάφραση και στον δικό μας κόσμο!

Υ.Γ. Υδροχόοι: Πάρα μα πάρα πολύ καλοι φίλοι, πάρα μα πάρα πολύ κακοί για οποιαδήποτε άλλη σχέση είτε ερωτική είτε επαγγελματική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν μου είπες ηλικίες.. γιατί να σου πω την αλήθεια εγώ στα 30 σοβάρεψα στο θέμα των σχέσεων, αν και ποτέ δεν ήμουν τόσο αλλοπρόσαλλη, όσο οι συγκεκριμένες που αναφέρεις, παρόλο που θεωρώ πως ίσως η ζωή μου για κάποιους να θεωρείται αντισυμβατική. Το βασικότερο, ποτέ δεν έφτυσα κανέναν για τις φίλες μου, εκτός κι αν οι τελευταίες ήταν εντελώς χάλια και έπρεπε οπωσδήποτε να τους συμπαρασταθώ, που και πάλι σε τέτοιες περιπτώσεις προσπαθούσα να τα συνδυάσω, αναβάλλοντας απλώς για μερικές ώρες το ραντεβού με τον φίλο μου. Βέβαια σε καμία περίπτωση, δεν επέτρεψα σε κάποιον να σκεφτεί πως μπορεί να σταματούσα να βλέπω τις φίλες μου μόνη μου, επειδή έχουμε σχέση - τις έβλεπα όμως πάντα νορμάλ ώρες και μέρες και εφόσον δεν είχε ήδη κανονιστεί κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Δύο άντρες αιγόκερους ξέρω αρκετά καλά ώστε να εκφέρω άποψη, με τον έναν είχα και και κάτι παραπάνω, αλλά όχι ακριβώς σχέση. Επίσης έχω την αγαπημένη μου ξαδέρφη που έφτυσε αίμα από έναν Αιγόκερο, γιατί την ταλαιπωρούσε για μήνες με "θέλω, δεν θέλω, χμμμ, κάτσε να δεις, θέλω, μπαααααααα, άσε δεν θέλω" και η βλαμμένη καθόταν και περίμενε πότε θα του κ@υλώσει αυτουνού να βρεθούνε! Έλεος δλδ!
Από τους άλλους δύο, ο ένας είναι πολύ εργατικός, αλλά ζει πραγματικά σε ένα παράλληλο σύμπαν και βλέπει τα πράγματα όπως εκείνος θέλει (όχι απαραίτητα κακό αυτό βέβαια), ενώ ο άλλος μου έταζε γάμους και παιδιά από το τρίτο ραντεβού, ενώ αποδείχτηκε εκ των υστέρων πως απλώς δεν είχε ιδέα για τι πράγμα μιλάει.
Οπότε ναι, ένας Υδροχόος σου λέει πως οι άντρες Αιγόκεροι είναι κοσμάρες! :P

Πάμε να σου αποδείξω ότι μόνο κοσμάρες δεν είναι οι αιγόκαιροι.. Το σταθερότερο ζώδιο απο όλα.. Ο πρώτος που αναφέρεις απλώς δεν γούσταρε αλλά δεν είχε βρει ακόμα την επόμενη.. Αν γούσταρε θα την είχε σε βασιλικό θρόνο αλλά ποτέ δεν θα της έδειχνε αυτά που αισθάνεται... Γενικά είμαστε απίστευτα συναισθηματικά πλάσματα αλλά φοβερά εγωιστές για να δείξουμε το οτιδήποτε... Ο δεύτερος δεν είναι σε παράλληλο σύμπαν.. Η εργασιομανία είναι στο dna ενός αιγόκερου και βρισκεται στο γενικότερο πλαίσιο του ´Οταν βάλω κάτι στο μυαλό μου απλά θα το πετύχω´.. Για τον τελευταίο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν πάει ο νους μου τι μπορεί να είχε στο μυαλο του..

Σαν ζώδιο είναι συναισθηματικά ψυχρος απο ανασφάλεια (ειδικά αν δείξει κ ο άλλος ψυχρότητα θα δεις ΠΟΛΕΜΟ) , κολλημένος με τη δουλειά, τα λεφτά και γενικότερα με την επιτυχία (πεισματάρης όσο κανείς), σταθερός στις απόψεις του μέχρι που να πεθάνει.... Ποτέ όμως δεν αδιαφορεί ούτε κατά ελάχιστο για κάποιον που ενδιαφέρεται.. Αντιθέτως ξέρει να κρατάει τους ανθρώπους που θέλει στη ζωή του, πολλές φορές με οποιοδήποτε κόστος... Και να ξέρεις ότι αν συναντήσεις κάτι διαφορετικό απο αυτά που γράφω και δηλώνει αιγόκερως, οτι και αν κάνει το κάνει καθαρά απο τακτική προσπαθώντας να πετύχει κάτι... Ίσως εδώ να έβαζα τον 3ο..

Απο τα παραπάνω καταλαβαίνεις πως ο αιγόκερος μόνο στην κοσμάρα του δεν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εχω βρει μια Κριό τώρα, super στο κρεβάτι. Αλλά μέχρι εκεί...

Παλι καλα που σε ικανοποιει! Αλλιως τι παθαμε! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παρόλο που κατ' ουσίαν δεν με ενδιαφέρει να αποδείξω κάτι για τους Αιγόκερους, αφού ούτως ή άλλως έχω γνωρίσει πολύ μικρό δείγμα και επουδενί δεν με ενδιαφέρει να αποδείξω πως είναι χειρότεροι από οποιοδήποτε άλλο ζώδιο (κανένα ζώδιο δεν είναι χειρότερο από τα άλλα, εκτός αν μιλάμε για άντρες Καρκίνους ή Ιχθείς :P) θα σου απαντήσω σε κάποια σημεία για να δεις περίπου πως σκέφτομαι (όχι πως σε νοιάζει, αλλά αφού ανοίξαμε την συζήτηση.. :))
Πάμε να σου αποδείξω ότι μόνο κοσμάρες δεν είναι οι αιγόκαιροι.. Το σταθερότερο ζώδιο απο όλα.. Ο πρώτος που αναφέρεις απλώς δεν γούσταρε αλλά δεν είχε βρει ακόμα την επόμενη..
Ποτέ όμως δεν αδιαφορεί ούτε κατά ελάχιστο για κάποιον που ενδιαφέρεται.. Αντιθέτως ξέρει να κρατάει τους ανθρώπους που θέλει στη ζωή του, πολλές φορές με οποιοδήποτε κόστος...

Αυτά τα δύο είναι αντιφατικά μεταξύ τους. Η ξαδέρφη μου έλιωνε για τον τύπο, μπορούσε απλώς να την αφήσει και όχι να παίζει μέχρι να βαρεθεί εκείνη και να τον διαολοστείλει (ναι, αυτό έγινε τελικά!). Και δεν ξέρω πως γίνεται να μην αδιαφορείτε για κάποιον που ενδιαφέρεται και να συμπεριφέρεστε έτσι.. (όχι εσύ, αυτός, κατάλαβες :P)

δεύτερος δεν είναι σε παράλληλο σύμπαν.. Η εργασιομανία είναι στο dna ενός αιγόκερου και βρισκεται στο γενικότερο πλαίσιο του ´Οταν βάλω κάτι στο μυαλό μου απλά θα το πετύχω´..
Ο δεύτερος είναι ο πατριός μου και μόνο όπως λες δεν είναι. Είναι βέβαια πολύ εργασιομανής, αλλά είναι και φοβερά εκδηλωτικός και πολύ πιστός και κάνει σαν τρελός για την μάνα μου κι ας είναι μαζί σχεδόν είκοσι χρόνια. Όταν λέω πως είναι κοσμάρα, εννοώ πως έχει μια δική του αντίληψη του κόσμου που δεν συνάδει με την πραγματικότητα, πχ θεωρεί πως όλες οι γυναίκες έχουν το σεξ πάνω από όλα (που εώς ένα βαθμό ισχύει, δεν λέω, αλλά οπωσδήποτε δεν είναι όσο απόλυτο λέει) ή περιμένει πως επειδή έκανα μια νομική πράξη (αληθινό παράδειγμα αυτό) αυτόματα θα αλλάξει κάτι, λες και έβαλα σπανακόπιτα στον φούρνο και σε δύο ώρες θα είναι έτοιμη! Με συγχύζει γιατί είναι μορφωμένος άνθρωπος αλλά αν κολλήσει με κάτι, απλώς δεν ακούει τίποτα άλλο!

Για τον τελευταίο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν πάει ο νους μου τι μπορεί να είχε στο μυαλο του..

Θεωρούσε πως εγώ ήθελα γάμο και παιδιά και επίσης θεωρούσε πως εγώ θέλω κάποιον να έχει λεφτά, αλλιώς δεν προχωράω σε τίποτα. Όταν κατάλαβα τι έπαιζε, τον ξέχεσα και δεν κοίταξα ποτέ πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αυτά τα δύο είναι αντιφατικά μεταξύ τους. Η ξαδέρφη μου έλιωνε για τον τύπο, μπορούσε απλώς να την αφήσει και όχι να παίζει μέχρι να βαρεθεί εκείνη και να τον διαολοστείλει (ναι, αυτό έγινε τελικά!). Και δεν ξέρω πως γίνεται να μην αδιαφορείτε για κάποιον που ενδιαφέρεται και να συμπεριφέρεστε έτσι.. (όχι εσύ, αυτός, κατάλαβες :P)
Δεν είναι αντιφατικά.. Δεν το έθεσα σωστά.. Για κάποιον για τον οποίο ενδιαφέρεται και όχι για κάποιον που ενδιαφέρεται γιαυτόν.. Όταν μας ενδιαφέρει ένας άνθρωπος πραγματικά τον κρατάμε με οποιοδήποτε τρόπο.. Ο συγκεκριμένος όπως σου ξαναείπα δεν γούσταρε και δεν είχε βρει ακόμα την επόμενη... Και στην τελευταία πρόταση περισσεύει ένα μην η εμένα μ φένεται?:P Εαν ναι σου λέω πως ειναι συναισθηματικά ψυχρό ζώδιο, δεν ενδιαφέρεται και τόσο για το ποιος ενδιαφέρεται γιαυτόν αλλά για ποιον ενδιαφέρεται αυτός! Στη δεύτερη περίπτωση εαν σπάσει η ανασφάλεια που σου ξαναείπα κάποια στιγμή βγαίνει αυτό που είπες για τον πατριο σου διότι ... είμαστε τρομερά συναισθηματικοί άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Παλι καλα που σε ικανοποιει! Αλλιως τι παθαμε! :P
Τωρα ψαχνει και Σκορπινα .... Ο Θεος μαζι του....σε περιπετειες θελει να μπλεξει ο κ.καθηγητης...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
Μεταξύ αστείου και σοβαρού υποθέτω...
Δεν ξέρω αλλά το ομολογώ...:redface:
Πάντα ρωτάω ζώδιο...:redface: Με ενδιαφέρει και αυτό το στοιχείο κάποιου...:redface:

Κι αν πω ότι δεν έχω ρωτήσει, ούτε αναρωτηθεί, ούτε συνδέσει, κανέναν άνθρωπο του περιβαλλοντός μου (ούτε κανέναν άλλον) με τα ζώδια; μαλακία; εκτός της οικογενείας μου (και πάλι δεν την έχω συνδέσει απλά ξέρω τι είναι) που το έχουν ομολογήσει οι ίδιοι.

μιας και σας διάβαζα είπα να ενημερωθώ και για το άτομό μου.

ταύρος (αυτό το ήξερα) σαββατογεννημένος με ωροσκόπο λέων , θα ζήσω γιατρέ μου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
kajira, ζώδιο η μαζοχοξαδέρφη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν είναι αντιφατικά.. Δεν το έθεσα σωστά.. Για κάποιον για τον οποίο ενδιαφέρεται και όχι για κάποιον που ενδιαφέρεται γιαυτόν.. Όταν μας ενδιαφέρει ένας άνθρωπος πραγματικά τον κρατάμε με οποιοδήποτε τρόπο.. Ο συγκεκριμένος όπως σου ξαναείπα δεν γούσταρε και δεν είχε βρει ακόμα την επόμενη... Και στην τελευταία πρόταση περισσεύει ένα μην η εμένα μ φένεται?:P Εαν ναι σου λέω πως ειναι συναισθηματικά ψυχρό ζώδιο, δεν ενδιαφέρεται και τόσο για το ποιος ενδιαφέρεται γιαυτόν αλλά για ποιον ενδιαφέρεται αυτός! Στη δεύτερη περίπτωση εαν σπάσει η ανασφάλεια που σου ξαναείπα κάποια στιγμή βγαίνει αυτό που είπες για τον πατριο σου διότι ... είμαστε τρομερά συναισθηματικοί άνθρωποι...
Δεν ξέρω για ποιο μην σε ποια πρόταση μίλας, αλλά τα bold με φρικάρουν εντελώς. Θεωρώ πως κάποιος πρέπει να είναι πραγματικά κακός για να συμπεριφέρεται τόσο άκαρδα σε κάποιον. Τέλος πάντων, δεν ξέρω, μπορεί να έκανε και τπτ περίεργο η ξαδέρφη μου και να μη το ξέρω, οι δικές μου άμεσες εμπειρίες με Αιγόκερους δεν είναι τόσο αρνητικές, απλώς μου δίνετε την εντύπωση διαρκώς πως ζείτε σε έναν άλλον κοσμο, ονειρικά πλασμένο από εσάς!(το οποίο δεν είναι απαραιτήτα κακό, επαναλαμβάνω..) :)

kajira, ζώδιο η μαζοχοξαδέρφη; :D

Καρκίνος. Και την τύχη μου έχει ίδια μέρα γενέθλια με τον πρώην μου και μοιάζουνε πολύ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θα μιλήσω με βάση άτομα του κύκλου μου:
Κολλητός μου από Θεσσαλονίκη, κάνει μπάνιο μια φορά τη βδομάδα
Κολλητός μου από Αθήνα, τα ίδια
Ξάδελφός μου, τα ίδια
Αδελφός μου, τα ίδια
Πρώην, κάθε 2 μέρες επειδή τη ζάλιζα.

Αν δεν κάνεις τουλάχιστον κάθε μέρα είσαι βρωμιάρης,μπίχλας και όλα τα συναφή.
Εγώ το Χειμώνα κάνω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα, και όποτε κάνω σεξ κάνω πριν και μετά. Για το καλοκαίρι αστο...

κι εγώ όσους και όσες έχω γνωρίσει με δυο τρεις εξαιρέσεις είναι είτε ανυπόφοροι βρωμιάρηδες και στο σώμα και στον χαρακτήρα, είτε τσιγγούνηδες και υποχόνδριοι - ψυχαναγκαστικοί με την καθαριότητα και όσο δεν πάει άλλο σπαστικοί και τακτικοί. Ποτέ δεν θα συζούσα με τέτοιο άνθρωπο. Το χειρότερο ζώδιο που δεν μου μοιάζει καθόλου.
Δυο που έχω γνωρίσει ήταν τόσο ανυπόφορη η βρωμιά τους που νόμιζα ότι μύριζε πτωμαίνη. Κάποιοι άλλοι ήταν αηδιαστικά τακτικοί και καθαροί σε σημείο που ήθελα να τους δείρω. Μια λέξη υπάρχει για αυτό το ζώδιο : Σπασαρχίδηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top