Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
κι εγώ όσους και όσες έχω γνωρίσει με δυο τρεις εξαιρέσεις είναι είτε ανυπόφοροι βρωμιάρηδες και στο σώμα και στον χαρακτήρα, είτε τσιγγούνηδες και υποχόνδριοι - ψυχαναγκαστικοί με την καθαριότητα και όσο δεν πάει άλλο σπαστικοί και τακτικοί. Ποτέ δεν θα συζούσα με τέτοιο άνθρωπο. Το χειρότερο ζώδιο που δεν μου μοιάζει καθόλου.
Δυο που έχω γνωρίσει ήταν τόσο ανυπόφορη η βρωμιά τους που νόμιζα ότι μύριζε πτωμαίνη. Κάποιοι άλλοι ήταν αηδιαστικά τακτικοί και καθαροί σε σημείο που ήθελα να τους δείρω. Μια λέξη υπάρχει για αυτό το ζώδιο : Σπασαρχίδηδες.
Γιατρε μου ...εχω οροσκοπο Παρθενο,μου αρεσει η καθαριοτητα,δεν ειμαι τσιγγουνα καθολου ....,η ταξη (με μετρο )αισθανομαι οτι με προσβαλετε...:/: και εσεις και ο αλλος κυριος που μας αποκαλεσε βρωμιαρηδες ,εμας το πιο καθαρο ζωδιο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γιατρε μου ...εχω οροσκοπο Παρθενο,μου αρεσει η καθαριοτητα,δεν ειμαι τσιγγουνα καθολου ....,η ταξη (με μετρο )αισθανομαι οτι με προσβαλετε...:/: και εσεις και ο αλλος κυριος που μας αποκαλεσε βρωμιαρηδες ,εμας το πιο καθαρο ζωδιο :(

ε και τι σχέση έχει ο Ωροσκόπος ; σιγά τα λάχανα, το λεγόμενο ζώδιο είναι το θέμα και για τις γυναίκες πολύ περισσότερο η Σελήνη. Αν δεν είναι χτυπημένο το συγκεκριμένο ζώδιο, είναι γμτ τα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ε και τι σχέση έχει ο Ωροσκόπος ; σιγά τα λάχανα, το λεγόμενο ζώδιο είναι το θέμα και για τις γυναίκες πολύ περισσότερο η Σελήνη. Αν δεν είναι χτυπημένο το συγκεκριμένο ζώδιο, είναι γμτ τα.
Εγω γνωριζω οτι ο ωροσκοπος ειναι ισοδυναμος περιπου με το ζωδιο...οτι εχεις τα χαρακτηριστικα του..Επισης αυτο το ''χτυπημενο'' δεν το καταλαβα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγω γνωριζω οτι ο ωροσκοπος ειναι ισοδυναμος περιπου με το ζωδιο...οτι εχεις τα χαρακτηριστικα του..Επισης αυτο το ''χτυπημενο'' δεν το καταλαβα :hmm:

Oύτε κατά διάννοια δεν είναι ισοδύναμοι. Το ζώδιο ('Ηλιος) είναι η ουσία και στις γυναίκες η Σελήνη. Χτυπημένος 'Ηλιος από Ουρανό ή Ποσειδώνα μπορεί να σώσει την μακακία των Παρθένων, γιατί και ο Κρόνος ή ο Πλούτωνας να χτυπάει τον 'Ηλιο τους χειρότερα θα τους κάνει. Ο Πλούτωνας θα τους κάνει ακόμα πιο μανιακούς με την τάξη, ο Κρόνος ακόμα πιο άχαρους και ψυχρούς. Ο Ουρανός θα τους κάνει επαναστάτες, ο Ποσειδώνας πιο χύμα και αφημένους. Δεν είναι απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Το ζώδιο είναι η ουσία
και ο ωρο-σκόπ(ε)ος, δε σέξουαλ ιντερκορς? :redface::P

Χτυπημένος 'Ηλιος
αυτό που λέμε ακτινοβολούσα φραπεδούμπα? :redface:


ο Ποσειδώνας πιο χύμα
ε δε τον βλέπεις; μέρα νύχτα αραλίκι
με μια τρίαινα να ξύνει τα...
...φύκια που 'χουν ριζώσει στις πέτρες :confused:


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Μπορεί να μου απαντήσει κάποια ζωδιολάγνα
τι ζώδιο είναι η (καβουρο)Πάτυ, γιατί καίγομαι να μάθω
αν οι Λος Ποπουλάρες θα είναι για πάντα
ενωμένες και δεμένες? :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ταύρος (αυτό το ήξερα) σαββατογεννημένος με ωροσκόπο λέων , θα ζήσω γιατρέ μου; :P

Αυτό :P(Τεταρτογεννημένος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ταύρος (αυτό το ήξερα) σαββατογεννημένος με ωροσκόπο λέων , θα ζήσω γιατρέ μου; :P

Ακουω Ταυρο και τρεχω!:eek:
Ο Λεων βεβαια σε σωνει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δηλαδή Παρθένος με Σελήνη στον Ιχθύ πάει για κρέμασμα; :worry:
Μια χαρά ζώδια είναι τα Παρθενάκια.....Αυτό πάντως που μου την σπάει πάνω μου είναι η τάση μου για κριτική, δεν την ελέγχω....αλλά κατά τα άλλα είμαι φίνο γκομεν....ε...Παρθενάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ακουω Ταυρο και τρεχω!:eek:
.............................. :P

Κακώς ιδίως αν φοράς κόκκινα!!!! Ο Ταύρος θα ορμήσει και.....................:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Αλλα αφου δεν εισαι Διδυμος ,Λεων ή Υδροχοος (οτι χειροτερο θα μπορουσε να σου συμβει...) μια χαρα θα εισαι...
Ρόζα πάντως εγώ είμαι το καλύτερό σου: Υδροχόος με ωροσκόπο Λιοντάρι! :P
Να θυμηθούμε σε μελλοντικό meeting να σας βάλουμε να κάτσετε μακριά :confused: :P
Οσι αγγαλιτσα να χαιδευομαστε :P

τι εννοείς , να χαιδευόσαστε ; :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Κριός: εγωιστής, τα θέλει όολα δικά του
Ταύρος: πεισματάρης
Δίδυμος: διπρόσωπος
Καρκίνος: μυστικοπαθής, παρορμητικός, πότε ζέστη-πότε κρύο (είμαι , έχω δικαίωμα να "με" βρίζω)
Λέων: αλαζόνας, θέλει "αυλή".
Παρθένος: τελειομανής
Ζυγός: ορθολογιστής όσο δεν γίνεται
Σκορπιός: παναΐα μου, το σούργελο του ζωδιακού. Συγγνώμη, εννοώ εκδικητικός.
Τοξότης: υπέρμαχος της ελευθερίας, κατά της δέσμευσης, χιουμορίστας μέχρι αηδίας (κι απ' αυτό είμαι, έχω δικαίωμα...)
Αιγόκερως: Φιλόδοξος, καριερίστας, ιδιοτελής, πείσμων (αυτό είναι συγγενικό μου πρόσωπο, τα έχω δει όλα)
Υδροχόος : φευγάτος, άστον να πάει.
Ιχθύς: κλαψιάρης.

Έχετε κάτι να προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
'Εφαγα μεγάλη ήττα σήμερα... Μόλις βρήκα ότι έχω ωροσκόπο Λέοντα...:'(

Σιχαίνομαι αυτό το ζώδιο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κριός: εγωιστής, τα θέλει όολα δικά του
Ταύρος: πεισματάρης
Δίδυμος: διπρόσωπος
Καρκίνος: μυστικοπαθής, παρορμητικός, πότε ζέστη-πότε κρύο (είμαι , έχω δικαίωμα να "με" βρίζω)
Λέων: αλαζόνας, θέλει "αυλή".
Παρθένος: τελειομανής
Ζυγός: ορθολογιστής όσο δεν γίνεται
Σκορπιός: παναΐα μου, το σούργελο του ζωδιακού. Συγγνώμη, εννοώ εκδικητικός.
Τοξότης: υπέρμαχος της ελευθερίας, κατά της δέσμευσης, χιουμορίστας μέχρι αηδίας (κι απ' αυτό είμαι, έχω δικαίωμα...)
Αιγόκερως: Φιλόδοξος, καριερίστας, ιδιοτελής, πείσμων (αυτό είναι συγγενικό μου πρόσωπο, τα έχω δει όλα)
Υδροχόος : φευγάτος, άστον να πάει.
Ιχθύς: κλαψιάρης.

Έχετε κάτι να προτείνετε;

HΛιο στον Κριο, με Ωροσκοπο Καρκινο και Σεληνη στο Ζυγο, εσυ εχεις να προτεινεις κατι?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
HΛιο στον Κριο, με Ωροσκοπο Καρκινο και Σεληνη στο Ζυγο, εσυ εχεις να προτεινεις κατι?! :P

Επισκευή και πέταμα. Κάτι που ισχύει για όλους μας.
Δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω, ρε συ.:P
Ακόμα και αν υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά προεξάρχοντα στον καθένα μας, σύμφωνα με το ηλιακό μας ζώδιο - υπό αμφισβήτηση-, δε νομίζω ότι καθορίζουν τη συμπεριφορά μας. Πιο σημαντικός παράγοντας είναι το οικογενειακό περιβάλλον, πχ.
Εδώ, σου λέει, έρχονται τα διαστημόπλοια. Είναι έξω από τον Πλούτωνα, το 2012 φθάνουν στην Γη...Τι να σου πω κι εγώ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εγω γνωριζω οτι ο ωροσκοπος ειναι ισοδυναμος περιπου με το ζωδιο...οτι εχεις τα χαρακτηριστικα του..Επισης αυτο το ''χτυπημενο'' δεν το καταλαβα :hmm:

Ο ωροσκόπος είναι αυτό που φαίνεται προς τα έξω ένα άτομο. Το ζώδιο είναι ο εαυτός που θα βγει όταν το γνωρίσεις λιγάκι...

'Εφαγα μεγάλη ήττα σήμερα... Μόλις βρήκα ότι έχω ωροσκόπο Λέοντα...:'(

Σιχαίνομαι αυτό το ζώδιο...:(

Και πολύ καλά κάνεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Σιχαίνομαι αυτό το ζώδιο...:(

μα γιατι καλε μου μας σιχενεσαι? μια χαρα ζωδιακια ειμαστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κριός: εγωιστής, τα θέλει όολα δικά του
πεισματαρηδες ,ισχυρογνωμονες ναι..
αλλα το σκηπτρο του ΕΓΩισμου παει στα λιονταρια..
να ειμαστε δικαιοι;)

εγω ειμαι κριος με ωροσκοπο Λεοντα και αρη στο σκορπιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
^^ Συγχαρητήρια.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Aless, σε σενα οι βασικοι πλανητες σε ποια ζωδια ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top