Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Υδροχόος με Ιχθύ

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Ιχθύ: Σχέση λίγο αρμονική με μοναδικό κοινό σημείο την επικοινωνία και την κατανόηση από την πλευρά του Ιχθύ.



Υδροχόος με Υδροχόο

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Υδροχόο: Σχέση λίγο αρμονική με αρκετές εκρήξεις και εντάσεις. Γίνονται όμως υποχωρήσεις και από τις δύο πλευρές καταλήγοντας τελικά σε συμβιβασμό.



Υδροχόος με Αιγόκερω

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Αιγόκερω: Σχέση πολύ καλή και αρμονική. Με αμοιβαία αλληλοκατανόηση , εκτίμηση και κοινούς στόχους.



Υδροχόος με Τοξότη

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Τοξότη: Σχέση αρμονική γεμάτη αμοιβαία συναισθήματα αλληλοκατανόηση σεβασμό, ελευθερία και εκτίμηση.


Υδροχόος με Σκορπιό

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Σκορπιό: Σχέση όχι και τόσο αρμονική γεμάτη εντάσεις, απότομη και παράλογη συμπεριφορά με έντονες σκηνές ζήλειας από την πλευρά του Σκορπιού.



Υδροχόος με Ζυγό

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Ζυγό: Σχέση καλή και αρμονική. Έχουν κοινούς στόχους και απόψεις ενώ το ταίριασμα τους στον έρωτα είναι περίφημο.



Υδροχόος με Παρθένο

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Παρθένο: Σχέση όχι και τόσο αρμονική. Κυριαρχούν οι διαφορετικές απόψεις και από τις δύο πλευρές. Κοινό τους σημείο είναι μόνον το σεξ.



Υδροχόος με Λέων:

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Λέων: Σχέση αρκετά αρμονική με ηρεμία και αλληλοκατανόηση αλλά γεμάτη ανιαρότητα και έλλειψη συναισθημάτων.



Υδροχόος με Καρκίνο:

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Καρκίνο: Σχέση όχι και τόσο αρμονική με διαφορετικά ενδιαφέροντα και μεγάλη δυσαρμονία στο σεξ.


Υδροχόος με Δίδυμο:

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Δίδυμο: Σχέση αρκετά αρμονική με αρκετή προσπάθεια από την πλευρά και των δύο ζωδίων.


Υδροχόος με Ταύρο

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Ταύρο: Σχέση όχι και τόσο αρμονική. Ο συντηρητικός και σταθερός Ταύρος συνήθως διαφωνεί με τις ανοιχτές απόψεις του Υδροχόου.


Υδροχόος με Κριό

Ζώδια & Έρωτας - Ζωδιακά Ταιρίασματα
Υδροχόος με Κριό: Σχέση αρμονική με έντονες όμως διαφωνίες και εντάσεις. Συνήθως επικρατεί κλίμα υποχώρησης από την πλευρά του Υδροχόου.

Eυχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
μπααα..
απλα οντως με γοητευουν πολυ οι γυναικες ζυγοι,,
κατι παθαινω :confused:

(cosa nostra του πότε εισαι κριος?εγω 9 απριλιου)

Σε αντιλαμβανομαι απολυτα φιλε Αγγελος !!!....;)....εγω εχω γεννηθει 30 Μαρ.Παντως οι Κριοι του Απριλιου ειναι πιο καλα παιδια...;)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παντως οι Κριοι του Απριλιου ειναι πιο καλα παιδια...;)..
δεν ειμαστε τοσο επιθετικοι οσο του μαρτιου
αλλα πιο σταθεροι και πραοι..ψυχραιμοι..
και μεγλοσωμοι,,απο οτι εχω διαβασει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αχ αυτό ειναι το αιωνιο μαρτυριο μια γυναικας ζυγου οτι πάντα ερωτευεται κριους αυτά τα ζωδια αλλωστε ειναι απεναντι και η αρχική ελξη ειναι αμοιβαια ελα μου όμως που μια τετοια σχεση ειναι παρα πολυ δυσκολο να κρατησει ποσους συμβιβασμους και πόσες υποχωρησεις να αντεξει μια ζυγος και απο την αλλη ο κριος εχει απο του φυσικου του την τσαντιλά για τα παντα πως ειναι δυνατον να αντεξει την αναποφασιστικότητα της? παρ'όλα αυτα αποφιλους μου κριους εχω παρατηρησει οτι και αυτοι ελκονται σχεδον αμεσως απο μια ζυγο....;)
Γενικωτερα παιδια σας πω κατι να το ξερετε ειναι καλυτερο ειτε για μια γυναικα ειτε για εναν αντρα να ειναι ζυγός παρα να συναναστρεφεται με ζυγους ειναι μοναδικες προσωπικότητες που ευκολα γινονται ανυπόφορες απο αυτους που δεν ειναι και τόσο ανεκτικοι εγω ας πουμε σαν γνησια δυτικη ζυγός δεν μπορω να ανεχτω τους υπόλοιπους ζυγους με τιποτα γιατι δεν εχουν να μου προσφερουν κατι.

Εγω που είχα σχέση με γυναίκα Ζυγο πριν μερικά χρόνια, εκανα μαζι της τους λιγοτερους ισως και μηδαμινους σμβιβασμους σε σχεση με γυναικες απο αλλα ζωδια που είχα σχεση.Ουτε αυτή εκανε συμβιβασμους αλλωστε τα βρισκαμε σχεδων σε όλα.
Νομιζω αν ο Κριος ισορροπει τον Ζυγο και το δεν τον κανει να χανει την ισορροπια του η σχεση παει τρενο.. !!!
Η αναποφασιστικοτητα σε μια τετοια σχεση δεν ειναι παντα κακό...:whistle:...νομιζω η γυναικα ζυγος εχει αλλα στοιχεια
σαν προσωπικοτητα που ανπληρωνει την αναπαφασιστικοτητα της...οπως ειναι πολυ συντροφικη..!!
Και φυσικα δεν την βαριεσαι ποτε,εχει φινετσα,εχει γουστο....εχει ..εχει...μεχρι αυριο μπορω να γραφω...:D...

Ειμαι καθετος και αρνητικος σε σχεσεις ιδιων ζωδιων,οσοι-ες το τολμησαν η κατασταση κατεληξε σε τραγελαφος....
με κωμοτραγικους τσακωμους και επεισοδιακους χωρισμους.
Αντε να κανεις παρεα αλλα μεχρι εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ξεκινήστε από αυτά τα βασικά που είναι τα ορθά και ξεχάστε ό,τι σας λένε τα ΜΜΕ και αι μαζικές αυθυποβολές παρακαλώ.

Αι πραγματικές αντιστοιχίες είναι αι ακόλουθες και ουχί αυτές που κυκλοφορούν προς χρήσιν της λαικής μάζας:

ΚΡΙΟΣ - 14/4 - 14/5
ΤΑΥΡΟΣ - 15/5 - 14/6
ΔΙΔΥΜΟΙ - 15/6 - 16/7
ΚΑΡΚΙΝΟΣ - 17/7 - 16/8
ΛΕΩΝ - 17/8 - 16/9
['Αγγελε αυτό για εσένα που μου έλεγες το επιχείρημα δια την εποχήν του λαμπερού Αυγούστου ότι αποκλείεται να είναι Παρθένος. Ο μισός Αύγουστος παραμένει υπό την κυριαρχία του Λέοντος]
ΠΑΡΘΕΝΟΣ - 17/9 - 16/10 [η ιδανική ισορροπία - το μέτρο εις την φύσιν - ούτε θέρος πλέον, ούτε χειμών. Το ζώδιον το οποίον ευρίσκεται ακριβώς εις τον μέσον του ζωδιακού - το έκτον από τα 12].
ΖΥΓΟΣ - 17-10 - 16/11 [επίσης μήνας ισορροπίας κλιματολογικής, ωστόσο κατά το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου πάντα ψυχραίνει].
ΣΚΟΡΠΙΟΣ - 17/11 - 16/12 [έναρξις του πολύ κρύου, η εποχή του θανάτου της φύσης. Τα πάντα έχουν πλέον νεκρωθεί. Ο ουρανός σκοτεινιάζει, σκοτεινά χρώματα παντού]
ΤΟΞΟΤΗΣ - 17/12 - 13/1 [η εποχή των γιορτών, της χαράς, του παιδιού, των δώρων, Χριστούγεννα, αλλαγή έτους κλπ]
ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ - 17/1 - 12/2 [Η πιο κρύα εποχή του χρόνου, το πιο σκοτεινό ζώδιο, ο Διάβολος στα Ταρό, ο Αιγύπτιος Σετ, ο συμβολικός θάνατος του Ηλίου]
ΥΔΡΟΧΟΟΣ - 11/2 - 14/3
ΙΧΘΕΙΣ - 15/3 - 13/4

Βέβαια μην βιαστείτε να πείτε ότι δεν σας ταιριάζουν τα χαρακτηριστικά, διότι παίζουν ρόλο οι συνθέσεις μεταξύ των πλανητών αναλόγως της ημερομηνίας , έτους και ώρας που έχετε γεννηθεί κλπ.

'Αντε πάλι, δεν λέτε να ξεκολήσετε. Παρθένος είναι ο Ζυγός, από τα μέσα Σεπτεμβρίου έως τα μέσα Οκτωβρίου. Ερμής κυβερνήτης του, ο "τσαχπίνης"....αμφισεξουαλικός θεός του ελληνικού πάνθεου δια να το θέσω κομψά...Κριό δεν έχω γνωρίσει καμμία δυναμική. 'Ολες όσες γνώρισα ήταν φευγάτες, ανασφαλείς, θύματα χειρισμού των ανδρών τους, ονειρικές, ρομαντικές και μελαγχολικές. Επειδή το πραγματικόν ζώδιον είναι Ιχθείς

Σύμφωνα με τις ημερομηνίες που έχεις βάλει, είμαι Κριός (15/4), αλλά η περιγραφή που κάνεις ως Ιχθύς, μου ταιριάζει επίσης. Μπερδεύτηκα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις ημερομηνίες που έχεις βάλει, είμαι Κριός (15/4), αλλά η περιγραφή που κάνεις ως Ιχθύς, μου ταιριάζει επίσης. Μπερδεύτηκα. :P

Δεν ασχολούμαι με ζώδια. Τα θεωρώ ανοησίες δια ανόητους. Ασχολούμαι και μελετώ χάρτες με την μέθοδον της συνθέσεως, όπως και όλες τας αποκρύφους τέχνας. 'Οποιος θέλει στοιχεία και αποδείξεις και όχι "συμπτώσεις", ο δρόμος είναι ελεύθερος και οι κύνες δεμένοι. Εδώ παύω να γράφω διότι κάνουμε κύκλους γύρω από τα αυτονόητα, ότι τα ζώδια και όλες αυτές οι τσατσάδες - κατινίτσες των ΜΜΕ, των περιοδικών και του ίντερνετ σας πουλάνε ανοησίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πως είναι δυνατόν να πιστεύει κανείς ότι η ζωη του κανονίζεται απ'την ημερομηνία γέννησης του?! Είναι τουλάχιστον ηλίθιο από μόνο του σαν ιδέα... Για να μην το πιάσω απ'την αστρονομική του πλευρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ζώδια και πράσινα άλογα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πως είναι δυνατόν να πιστεύει κανείς ότι η ζωη του κανονίζεται απ'την ημερομηνία γέννησης του?! Είναι τουλάχιστον ηλίθιο από μόνο του σαν ιδέα... Για να μην το πιάσω απ'την αστρονομική του πλευρά...

'Οποιος δεν έχει ερευνήσει κάτι εις βάθος είναι φρόνιμον να μην ομιλεί ή γράφει. Κάποιοι ανάλωσαν το ήμισυ της ζωής τους μελετώντας και ερευνώντας τον μέγα θησαυρόν της υψίστου και αρχαιοτάτου ανθρωπογνωσίας που ενεφανίσθη ποτέ εις τον πλανήτην γη. Μεταξύ αυτών και επιστήμονες. 'Οχι όμως την Αστρολογία των ζωδίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
'Οποιος δεν έχει ερευνήσει κάτι εις βάθος είναι φρόνιμον να μην ομιλεί ή γράφει. Κάποιοι ανάλωσαν το ήμισυ της ζωής τους μελετώντας και ερευνώντας τον μέγα θησαυρόν της υψίστου και αρχαιοτάτου ανθρωπογνωσίας που ενεφανίσθη ποτέ εις τον πλανήτην γη. Μεταξύ αυτών και επιστήμονες. 'Οχι όμως την Αστρολογία των ζωδίων.

Το γεγονός ότι κάποιος αναλώνει την ζωή του πάνω σε κάποιο θέμα δεν σημαίνει ότι το θέμα αυτό έχει αξία, γενικά. Προφανώς για αυτόν που το μελέτησε είχε αξία... Και όσο για το αν έχω ερευνήσει κάτι εις βάθος, ομολογώ ότι δεν έχω μελετήσει αστρολογία, όμως έχω μελετήσει αστρονομία οπότε κάτι παραπάνω ξέρω για τις κινήσεις των πλανητών και για το παραμύθι των ζωδίων...


Και για ποια αστρολογία μιλάς εσύ δηλαδή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγω που είχα σχέση με γυναίκα Ζυγο πριν μερικά χρόνια, εκανα μαζι της τους λιγοτερους ισως και μηδαμινους σμβιβασμους σε σχεση με γυναικες απο αλλα ζωδια που είχα σχεση.Ουτε αυτή εκανε συμβιβασμους αλλωστε τα βρισκαμε σχεδων σε όλα.
Νομιζω αν ο Κριος ισορροπει τον Ζυγο και το δεν τον κανει να χανει την ισορροπια του η σχεση παει τρενο.. !!!
Η αναποφασιστικοτητα σε μια τετοια σχεση δεν ειναι παντα κακό...:whistle:...νομιζω η γυναικα ζυγος εχει αλλα στοιχεια
σαν προσωπικοτητα που ανπληρωνει την αναπαφασιστικοτητα της...οπως ειναι πολυ συντροφικη..!!
Και φυσικα δεν την βαριεσαι ποτε,εχει φινετσα,εχει γουστο....εχει ..εχει...μεχρι αυριο μπορω να γραφω...:D...

Ειμαι καθετος και αρνητικος σε σχεσεις ιδιων ζωδιων,οσοι-ες το τολμησαν η κατασταση κατεληξε σε τραγελαφος....
με κωμοτραγικους τσακωμους και επεισοδιακους χωρισμους.
Αντε να κανεις παρεα αλλα μεχρι εκει.
Καλε μου κριε μην ξεχνας οτι η περιπτωση σου ειναι διαφορετικη καθως εισαι μεν κριος αλλά οπως μου ειπες εχεις ωροσκοπο καρκινο πραγμα το οποιο σε μαλακωνει αρκετα και σε κανει να ταιριαζεις ακομη περισσοτερο με ζυγινες:)
Πιστεψε με αν ο συνδιασμος του ωροσκοπιου δεν ειναι και τοσο καλος η σχεση ενος κριου με μια ζυγο μπορει να αποβει και καταστροφική καθως θα πιστευουν οτι ειναι η μερα με την νυχτα και αν ο κριος εχει αρκετο πεισμα ωστε να μην φανερωσει τις ευαισθησιες και την ψυχη μικρου παιδιου που κρυβει καλα μεσα του και που υπο αλλες συνθηκες θα συγκηνουσαν μια ζυγινα μαυρη τους η ωρα:P
παντως σιγουρα αξιζει και για εναν κριο και για μια ζυγο να κανουν μια τετοια σχεση καποια στιγμη στηη ζωη τους ειναι μια περιεργη εμπειρια που σου αφηνει πολλά....ακομη κιαν δεν διαρκεσει οσο θα πρεπε
τωρα αναφορικά με τις σχεσεις με ατομο του ιδιου ζωδιου σιγουρα δεν ειναι και οτι πιο καλο ομως και αυτο εξαρταται απο πολλά οπως απο τους ωροσκοπους και για το πιο ζωδιο μιλαμε αν μιλαμε δηλαδη για δυο υδροχοους η για δυο ταυρους δεν ειναι και τοσο τραγικά τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μεγάλη σοφία η Αστρολογία αν εξετασθεί με τα πραγματικά αστρονομικά δεδομένα.

Απορία πάνω σε αυτά που συζητιούνται τελευταία στο θέμα: Πέραν του ζωδίου που σε κάποιους αλλάζει κι άλλους όχι, σύμφωνα με αυτές τις έρευνες, αλλάζουν και οι πλανήτες ή αυτοί μένουν ως έχουν; Δηλαδή κάποιος με ωροσκόπο Καρκίνο, αλλάζει αυτός σε δίδυμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Καλε μου κριε μην ξεχνας οτι η περιπτωση σου ειναι διαφορετικη καθως εισαι μεν κριος αλλά οπως μου ειπες εχεις ωροσκοπο καρκινο πραγμα το οποιο σε μαλακωνει αρκετα και σε κανει να ταιριαζεις ακομη περισσοτερο με ζυγινες:)
Πιστεψε με αν ο συνδιασμος του ωροσκοπιου δεν ειναι και τοσο καλος η σχεση ενος κριου με μια ζυγο μπορει να αποβει και καταστροφική καθως θα πιστευουν οτι ειναι η μερα με την νυχτα και αν ο κριος εχει αρκετο πεισμα ωστε να μην φανερωσει τις ευαισθησιες και την ψυχη μικρου παιδιου που κρυβει καλα μεσα του και που υπο αλλες συνθηκες θα συγκηνουσαν μια ζυγινα μαυρη τους η ωρα:P
παντως σιγουρα αξιζει και για εναν κριο και για μια ζυγο να κανουν μια τετοια σχεση καποια στιγμη στηη ζωη τους ειναι μια περιεργη εμπειρια που σου αφηνει πολλά....ακομη κιαν δεν διαρκεσει οσο θα πρεπε
τωρα αναφορικά με τις σχεσεις με ατομο του ιδιου ζωδιου σιγουρα δεν ειναι και οτι πιο καλο ομως και αυτο εξαρταται απο πολλά οπως απο τους ωροσκοπους και για το πιο ζωδιο μιλαμε αν μιλαμε δηλαδη για δυο υδροχοους η για δυο ταυρους δεν ειναι και τοσο τραγικά τα πραγματα

Αν καποιος δεν βαλει τον εγωισμο του πανω απο τη σχεση,η σχεση εχει μελλον εδω πιστευω ειναι το κλειδι.Φυσικα ισχυει σ ολες τις σχεσεις οχι μονο Κριου -Ζυγου.
Για σχεσεις ιδιων ζωδιων εγω μιλαω μια Λεοντα-Λεοντα , Ψαρι-Ψαρι , Ζυγο-Ζυγο μιλαμε για τραγωδία αυτα που εχουν πει οτι διαδραματιστηκαν στις προαναφερθεντες σχεσεις...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
μπααα..
απλα οντως με γοητευουν πολυ οι γυναικες ζυγοι,,
κατι παθαινω :confused:

Κρυβε Λογια...Μας ακουει η αλλη πλευρα του ποταμου.....:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Απορία πάνω σε αυτά που συζητιούνται τελευταία στο θέμα: Πέραν του ζωδίου που σε κάποιους αλλάζει κι άλλους όχι, σύμφωνα με αυτές τις έρευνες, αλλάζουν και οι πλανήτες ή αυτοί μένουν ως έχουν; Δηλαδή κάποιος με ωροσκόπο Καρκίνο, αλλάζει αυτός σε δίδυμο;

Οι πλανήτες δεν αλλάζουν, ούτε οι γεωμετρικοί σχηματισμοί. Αν για παράδειγμα, σου έχουν πει οι Αστρολόγοι ότι έχεις στο γενέθλιο χάρτη ένα τετράγωνο 'Αρης Σελήνης, αυτό θα το έχεις. Δεν διαφωνούν με αυτό οι Αστρονόμοι. Οι Αστρονόμοι διαφωνούν για τα ζώδια, όχι για τους πλανήτες. Ο Ωροσκόπος φυσικά αλλάζει και αυτός γιατί δεν είναι πλανήτης. Η επιρροή των ουρανίων σωμάτων στη γη, στο κλίμα και στον άνθρωπο είναι πραγματικότητα, το βλέπουμε από το φαινόμενο της παλίροιας και της άμπωτης ή τις ηλιακές κηλίδες και τα ηλιακά μέγιστα. Το επιχείρημα περί μεγάλης απόστασης των πλανητών που για αυτό το λόγο δεν επηρρεάζουν, δεν στέκει. Υπάρχουν Αστρονόμοι που είναι ανοιχτόμυαλοι και υποστηρίζουν την Αστρολογία. Το ποιά Αστρολογία όμως έχει μεγάλη σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Οι πλανήτες δεν αλλάζουν, ούτε οι γεωμετρικοί σχηματισμοί. Αν για παράδειγμα, σου έχουν πει οι Αστρολόγοι ότι έχεις στο γενέθλιο χάρτη ένα τετράγωνο 'Αρης Σελήνης, αυτό θα το έχεις. Δεν διαφωνούν με αυτό οι Αστρονόμοι. Οι Αστρονόμοι διαφωνούν για τα ζώδια, όχι για τους πλανήτες.

Αλλάζει όμως ο άξονας περιστροφής της γης. Τουτέστιν μπορεί να ανήκεις στο ζώδιο του Κριού παραδείγματος χάρην, αλλά στην πραγματικότητα ο αστερισμός που βρισκόταν πίσω απ΄τον ήλιο την ώρα που γεννιόσουν να ήταν ο Ταυρός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nανσυ94

Νεοφερμένος

Η Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω ειμαι σκορπινα με ωροσκοπο αιγοκερο..τι σημαινει δηλαδη αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αλλάζει όμως ο άξονας περιστροφής της γης. Τουτέστιν μπορεί να ανήκεις στο ζώδιο του Κριού παραδείγματος χάρην, αλλά στην πραγματικότητα ο αστερισμός που βρισκόταν πίσω απ΄τον ήλιο την ώρα που γεννιόσουν να ήταν ο Ταυρός

το προηγούμενο ζώδιο από αυτό που πιστεύουμε πάντα. 'Οχι το επόμενο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Kαλα δεν ξερω τι λες εσυ, εγω παντως ειμαι Ιχθυς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
το προηγούμενο ζώδιο από αυτό που πιστεύουμε πάντα. 'Οχι το επόμενο. ;)

Δεν είναι σταθερό αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top