Windows XP

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ευχαριστώ Μάνο.

Όταν απεγκαταστήσω τα windows professional δε χάνω κανένα άλλο πρόγραμμα, έτσι δεν είναι; Έπειτα εγκαθιστώ τα windows home edition και θα είναι εντάξει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ευχαριστώ Μάνο.

Όταν απεγκαταστήσω τα windows professional δε χάνω κανένα άλλο πρόγραμμα, έτσι δεν είναι; Έπειτα εγκαθιστώ τα windows home edition και θα είναι εντάξει;

Όχι, δυστυχως θα πρέπει να ξαναβάλεις και τα προγράμματα απο την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα XP θα είναι διαθέσιμα μέχρι το τέλος του 2009.Του χρόνου το Μάρτη θα σταματήσει η Microsoft να ενεργοποιεί Windows XP
Κι όμως όχι. Έχω ενεργοποιήσει μέσα στο 2010 κανονικά Windows XP με ακαδημαϊκή άδεια βέβαια (msdnaa).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalasis

Νεοφερμένος

Ο thalasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οτι τζαμπα καλο. τζαμπα ξιδι γλυκοτερο απο μελι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Και ήρθε η ώρα που η μαμά microsoft θα αφήσει ένα ακόμη παιδί της απροστάτευτο. Μου ήρθε ειδοποίηση (στο lap με τα xp) πως μετά τις 8 Απρίλη ο υπολογιστής μου θα συνεχίσει μεν να...λειτουργεί αλλά τεχνική υποστήριξη και αυτόματες ενημερώσεις να τις ξεχάσω! :(

Επενδύουν, λέει, στον τομέα υλικού και λογισμικού σε πιο πρόσφατες τεχνολογίες και πολύ καλά κάνουν, όμως τα παλιά win είναι σαν παράθυρα στο παρελθόν που δίνουν αξία (ενίοτε και απαξία) στο μέλλον με το...όραμα τους. :)

Έτσι κι αλλιώς το μηχανάκι με τα xp αποδείχτηκε "σκυλί", μέχρι και νεκρανάσταση σαν τον Λάζαρο έκανε σε κάποια φάση, θα το κρατήσω υπό την δική μου....προστασία ! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
λογικό είναι τα xp έχουν ήδη κλείσει 10ετία δε μπορεί να παρέχει υποστήριξη επ αορίστον, ειδικά απ' τ στιγμή που μετά τα xp έχουν βγει άλλες 3 stable εκδόσεις. Τώρα το ότι αν πας στο laptop με τα xp και περάσεις πχ 7 θα σέρνεται είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τώρα το ότι αν πας στο laptop με τα xp και περάσεις πχ 7 θα σέρνεται είναι άλλο θέμα.
Έλα ντε, και στο μήνυμα με ...προτρέπουν να μεταπηδήσω αναβαθμίζοντας στα 8.1 αφού ελέγξω βέβαια...
Πάντως τα 7 τα έχω ήδη σχεδόν μια τετραετία, όσο ευελπιστεί να κλείσει και η συγκυβέρνηση Σαμαρά-Βενιζέλου, με τον Μιχαλολιάκο να κάνει...χρυσό δίσκο! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
εκανα εγκτασταση σε ενα pc ta xp αλλα δεν παιρνει τον κωδικο που εχω (αναγραφεται στο κουτι) και αναρωτιεμαι εαν εχει να κανει με τη ληξη υποστηριξης απο τη microsoft
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ο κωδικός σου δεν συμβαδίζει με τη version που κάνεις install.
Δηλαδή κωδικός xp sp1 δεν παίζει σε sp2 sp3 κτλ... Πρέπει να δεις τι έκδοση έχεις και να κάνεις install το αντίστοιχο. Ισχύει και στα 7 και στα 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ωραιος, I will try it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top