Αγαπημένα τηλεοπτικά προγράμματα της παιδικής μας ηλικίας

Νοσταλγείτε τα προγράμματα που βλέπατε στην τηλεόραση όταν ήσασταν παιδιά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Φυσικά, ήταν πολύ καλύτερα από τα σημερινά

    Ψήφοι: 19 82.6%
  • Ναι, για συναισθηματικούς λόγους

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Μπα, καμιά φορά αλλά δεν τρελαίνομαι

    Ψήφοι: 1 4.3%
  • Όχι, τα σημερινά προγράμματα είναι φτιαγμένα για τα σημερινά παιδιά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
στρουμφάκια :yahoo:
πανδώρα και πλάτωνας :baby:
και ρε παιδια υπήρχε ένα αλλο χρόνια προσπαθώ να θυμηθώ τον τίτλο:δεν θυμάμαι σε ποιο κανάλι έπαιζε,πάντως θυμάμαι ότι ήταν βουβό,ότι είχε για πρωταγωνιστή ένα σκυλάκι (σαν τον σνουπι) ,που έμενε σε ένα σκυλόσπιτο και απέξω είχε διάφορα κατσαρολικά.......
θυμάμαι σηκωνόμουν 6 η ώρα για να το δω :inlove:

από τότε που βγήκε η ντόρα τα σιχάθηκα τα παιδικά........η ντόρα η μικρή εξερευνήτρια είναι κατά τη γνώμη μου το χειρότερο παιδικό όλου του κόσμου.Μαζί με τα καινούρια επεισόδια του μπομπ σφουγγαράκη που όσο πάνε γίνονται και ποιο γελοία
επισης Χοντρος Λιγνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inna De

Νεοφερμένος

Η Τζιτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλούκια (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αυτα που θυμαμαι τωρα...στρουμφακια ποκεμον τιτζιμον μικρη λουλου looney tunes ποπαυ ιζνογκουντ μαρσουπιλαμι μπαρνευ πανδωρα και πλατωνας φραουλιτσα μπαμπαρ σαμπρινα barbie powerpuff girls pucca τσαρλι και μιμο φρανκλιν γουινι κασπερ tottaly spies αρτσι μπετυ και βερονικα μαντλιν τεν τεν παπυρους σκουμπι ντου και πολλα αλλα που τωρα δεν θυμαμαι...:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αχού παιδικά :happy:

Τα αγαπημένα μου ήταν: πόκεμον, στρουμφάκια, σκούμπι ντου, λούνι τιουνς.. Και να μη ξεχάσω οι ταινίες της ντίσνει μεγάλη αγάπη! :D
Τα βλέπω ακόμη και τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Disney Club. Θεέ μου, πόση νοσταλγία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
δυστυχώς στο ψηφιακό αρχείο της ερτ δεν το έχει και δε θυμάμαι ούτε τίτλο ούτε τίποτα.
Μάλλον εννοείς αυτήν σχετικά με το σκακι
https://www.retromaniax.gr/vb/topic/2419-ταξίδι-στη-χώρα-με-τα-μαύρα-και-τα-άσπρα-τετράγωνα-1987/. Δεν ήταν αυτοτελής εκπομπή αλλά μέρος του <<ουράνιου τοξου>> και ίσως για αυτό δεν υπάρχει πουθενά.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αχ τι ωραίο thread. Ας πω κι εγώ κάποια για να νοσταλγήσουν και οι ελαφρώς νεότεροι της παρέας. :P

Γενικά ήμουν υπερβολικά καμένη, οπότε θα πω τα αγαπημένα μου και όλα τα υπόλοιπα που έβλεπα θα τα βάλω σε spoiler για όσους ενδιαφέρονται.

Αγαπημένα:

1. Το εργαστήριο του Dexter
2. Totally Spies
3. Tom & Jerry
4. Τουτενστάιν, η μικρή μούμια
5. Άμπρα Κατάμπρα

Τα υπόλοιπα:

Digimon, Pokémon, Yu-Gi-Oh, Μαρσουπιλαμί, Looney Tunes, Στρουμφάκια, Duck Dodgers, Νόντυ, Μπομπ ο μάστορας, Χάιντι, Τσάρλι και Μίμο, Αίθουσα 402, Φλινντστοουνς, Τζετσονς, Sonic X, Pucca, Codename: Kids Next Door, Μικροί κύριοι - μικρές κυρίες, Το γατόσκυλο, Top Cat, Johnny Bravo, Ed Edd and Eddy, Oggy και οι κατσαρίδες, Ιζνογκούντ, Το Σιδερένιο χαμόγελο, Τι τρέχει με τον Αντυ, Αστυνόμος Σαΐνης, Τεν Τεν, Powerpuff Girls, Κασπερ το φαντασματάκι, Μικρή Λουλού, Τσιπ και Ντειλ, Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου, Μάγια η Μέλισσα, Ντένις ο τρομερός, Winx Club, Recess και σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που ξεχνάω.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ τι ωραίο thread. Ας πω κι εγώ κάποια για να νοσταλγήσουν και οι ελαφρώς νεότεροι της παρέας. :P

Γενικά ήμουν υπερβολικά καμένη, οπότε θα πω τα αγαπημένα μου και όλα τα υπόλοιπα που έβλεπα θα τα βάλω σε spoiler για όσους ενδιαφέρονται.

Αγαπημένα:

1. Το εργαστήριο του Dexter
2. Totally Spies
3. Tom & Jerry
4. Τουτενστάιν, η μικρή μούμια
5. Άμπρα Κατάμπρα

Τα υπόλοιπα:

Digimon, Pokémon, Yu-Gi-Oh, Μαρσουπιλαμί, Looney Tunes, Στρουμφάκια, Duck Dodgers, Νόντυ, Μπομπ ο μάστορας, Χάιντι, Τσάρλι και Μίμο, Αίθουσα 402, Φλινντστοουνς, Τζετσονς, Sonic X, Pucca, Codename: Kids Next Door, Μικροί κύριοι - μικρές κυρίες, Το γατόσκυλο, Top Cat, Johnny Bravo, Ed Edd and Eddy, Oggy και οι κατσαρίδες, Ιζνογκούντ, Το Σιδερένιο χαμόγελο, Τι τρέχει με τον Αντυ, Αστυνόμος Σαΐνης, Τεν Τεν, Powerpuff Girls, Κασπερ το φαντασματάκι, Μικρή Λουλού, Τσιπ και Ντειλ, Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου, Μάγια η Μέλισσα, Ντένις ο τρομερός, Winx Club, Recess και σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που ξεχνάω.


Είχες νόβα ε?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναιιι και έκανα binge watching κάθε μέρα. Θυμάμαι επίσης ότι είχα φάει τεράστια ξενέρα όταν άλλαξαν το Fox Kids με Jetix, παίζει να είχα βάλει και τα κλάματα.


Αυτά που θυμάμαι ότι μου άρεσαν ήταν ο τρελοτζάκ ο πειρατής, οι τρεις φίλοι και ο τζέρι, η ζωή με τον λούη και ένα που έπαιζε το καρτούν νετγουορκ με ένα μωβ μικρό σκυλί.

Το σταρ γενικά έβαζε καλύτερα παιδικά από την νόβα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αυτά που θυμάμαι ότι μου άρεσαν ήταν ο τρελοτζάκ ο πειρατής, οι τρεις φίλοι και ο τζέρι, η ζωή με τον λούη και ένα που έπαιζε το καρτούν νετγουορκ με ένα μωβ μικρό σκυλί.

Το σταρ γενικά έβαζε καλύτερα παιδικά από την νόβα.

Πωωω, το η ζωή με τον Λούη το χω προλάβει κι εγώ!! Αυτό με το μωβ σκυλί με τρόμαζε, δεν ξέρω γιατί (Courage the cowardly dog το βρήκα στα αγγλικά). Αυτό και το Πρόβατο στη μεγαλούπολη.

Το σταρ δε θυμάμαι καν αν έβαζε παιδικά κάθε μέρα. Επίσης τα έχω μπλέξει πάρα πολύ, δε θυμάμαι τι έπαιζε και τι όχι σε σχέση με τη νόβα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.


Άσχετο αλλά μου άρεσαν τόσο πολύ σε μια φάση που ζήτησα να πάρουμε και κασέτα με επεισόδια όπως είχα πάρει θυμάμαι με τον Αρθουρ και τον Πιτερ Παν. Πάμε στο μαγαζί και το ζητάω και ο τύπος δεν ήξερε καν τι είναι και ήθελε να μου πουλήσει cd των spice girls γιατί τάχα αυτές εννοούσα μάλλον και δε θυμόμουν καλά το όνομα. Αργότερα όταν έμαθα ποιες είναι οι spice girls κατάλαβα πόσο γελοία ήταν η φάση. :lol:

On topic και πιο εφηβικό: chiquititas, floricienta, erreway ήταν στανταρακια μετά το σχολείο.


Ωραίες εποχές. :redface:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Αχ τι ωραίο thread. Ας πω κι εγώ κάποια για να νοσταλγήσουν hiκαι οι ελαφρώς νεότεροι της παρέας. :P

Γενικά ήμουν υπερβολικά καμένη, οπότε θα πω τα αγαπημένα μου και όλα τα υπόλοιπα που έβλεπα θα τα βάλω σε spoiler για όσους ενδιαφέρονται.

Αγαπημένα:

1. Το εργαστήριο του Dexter
2. Totally Spies
3. Tom & Jerry
4. Τουτενστάιν, η μικρή μούμια
5. Άμπρα Κατάμπρα

Τα υπόλοιπα:

Digimon, Pokémon, Yu-Gi-Oh, Μαρσουπιλαμί, Looney Tunes, Στρουμφάκια, Duck Dodgers, Νόντυ, Μπομπ ο μάστορας, Χάιντι, Τσάρλι και Μίμο, Αίθουσα 402, Φλινντστοουνς, Τζετσονς, Sonic X, Pucca, Codename: Kids Next Door, Μικροί κύριοι - μικρές κυρίες, Το γατόσκυλο, Top Cat, Johnny Bravo, Ed Edd and Eddy, Oggy και οι κατσαρίδες, Ιζνογκούντ, Το Σιδερένιο χαμόγελο, Τι τρέχει με τον Αντυ, Αστυνόμος Σαΐνης, Τεν Τεν, Powerpuff Girls, Κασπερ το φαντασματάκι, Μικρή Λουλού, Τσιπ και Ντειλ, Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου, Μάγια η Μέλισσα, Ντένις ο τρομερός, Winx Club, Recess και σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που ξεχνάω.

ΘΑ ΠΕΘΑΝΩΩ
Ήταν όλα ένα κ ένα, ωραίες εποχές
:'(
 

kalhkardia

Νεοφερμένος

Η kalhkardia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αχ τι ωραίο thread. Ας πω κι εγώ κάποια για να νοσταλγήσουν και οι ελαφρώς νεότεροι της παρέας. :P

Γενικά ήμουν υπερβολικά καμένη, οπότε θα πω τα αγαπημένα μου και όλα τα υπόλοιπα που έβλεπα θα τα βάλω σε spoiler για όσους ενδιαφέρονται.

Αγαπημένα:

1. Το εργαστήριο του Dexter
2. Totally Spies
3. Tom & Jerry
4. Τουτενστάιν, η μικρή μούμια
5. Άμπρα Κατάμπρα

Τα υπόλοιπα:

Digimon, Pokémon, Yu-Gi-Oh, Μαρσουπιλαμί, Looney Tunes, Στρουμφάκια, Duck Dodgers, Νόντυ, Μπομπ ο μάστορας, Χάιντι, Τσάρλι και Μίμο, Αίθουσα 402, Φλινντστοουνς, Τζετσονς, Sonic X, Pucca, Codename: Kids Next Door, Μικροί κύριοι - μικρές κυρίες, Το γατόσκυλο, Top Cat, Johnny Bravo, Ed Edd and Eddy, Oggy και οι κατσαρίδες, Ιζνογκούντ, Το Σιδερένιο χαμόγελο, Τι τρέχει με τον Αντυ, Αστυνόμος Σαΐνης, Τεν Τεν, Powerpuff Girls, Κασπερ το φαντασματάκι, Μικρή Λουλού, Τσιπ και Ντειλ, Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου, Μάγια η Μέλισσα, Ντένις ο τρομερός, Winx Club, Recess και σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που ξεχνάω.
πωπωω.. τι θυμηθηκα.. αυτα του σταρ ειδικα, καθε Σαββατο επεισοδιο δεν εχανα. Προλαβα και την pucca και αλλα παιδικα των late 00s που δεν υπαρχουν πια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 19 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top