Πόσο σας αρέσει η δουλειά σας;

Πόσο σας αρέσει η δουλειά σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Τρελαίνομαι!!!

    Ψήφοι: 18 38.3%
  • Καλή είναι μωρέ, θα μπορούσε να μου αρέσει και περισσότερο

    Ψήφοι: 10 21.3%
  • Δεν μου πολυαρέσει, αλλά αντέχεται...

    Ψήφοι: 4 8.5%
  • Τη σιχαίνομαι!!

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Δεν δουλεύω

    Ψήφοι: 14 29.8%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι ο μέσος έλληνας σιχαίνεται τη δουλειά του, και ανυπομονεί για την άδεια ή για το πότε θα πάρει σύνταξη... :/:
Για να δούμε, ισχύει αυτό και στο e-steki?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Θα πω πως λατρεύω την δουλειά που κάνω ... γιατί αν δεν την λάτρευα δεν θα μπορούσα να συνεχίσω ούτε λεπτό ... για κανέναν λόγο, ακόμα και για την επιβίωση μου ... σίγουρα υπάρχουν στιγμές που βγαίνω εκτός εαυτού ή που μπουχτίζω και αναζητάω να φύγω μερικές μέρες και να μην ακούω τίποτα σχετικό με την δουλειά ... αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το κατά πόσο μου αρέσει ή όχι ... αλλά περισσότερο με το άγχος ή και κάποιες φορές με την ρουτίνα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Προσωπικα, η δουλεια μου ειναι κατι που αρχικα δεν ειχα επιλεξει και ουτε καν ειχα σκεφτει οτι υπηρχε περιπτωση να την κανω. Φυσικα και μου αρεσει, διαφορετικα δεν θα μπορουσα να δουλευω τοσα χρονια χωρις να μου αρεσει, και ενα επιπλεον κινητρο ειναι οτι το περιβαλλον ειναι οικογενειακο. ;)
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν ανυπομονω καθε φορα που μπαινει ο Αυγουστος (μην σου πω και απο τον Ιουνιο :P ) για τις διακοπες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Είμαι τυχερούλης εγώ και είμαι μικρός και δεν δουλεύω!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ η δουλειά μου :)
Νοιώθω τυχερή μιας που δεν είναι πολλοί αυτοί που κάνουν αυτό που γουστάρουν και σπούδασαν....
Φυσικά όμως όπως είπαν και τα κορίτσια (erodia & misslittledevil) αυτό δεν σημαίνει ότι δεν περιμένω πως και τι την άδεια μου για να κάνω τις διακοπές μου.. τα μπάνια μου... να ταξιδέψω σε κάποιο νέο μέρος, να δω νεες παραστάσεις πέρα απ το ίδιο μου το σπίτι....

Και ο μουσακάς μου αρέσει και τα μακαρόνια! Αδυνατώ όμως να τα τρώω κάθε μέρα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αυτό που κάνω τώρα μου αρέσει αλλά είνα ψυχφθόρο δνε με τρελαίνει αλλά αυτό που μου έχουν προτίνει να κάνω πάνω στον τομέα μου με τρελαίνει:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λατρεύω την δουλειά μου ακόμα και όταν βγαίνω εκτός ορίων και λέω ότι δεν πάει άλλο η κατάσταση :P Αν δεν μου άρεσε δεν θα την επέλεγα αφού κριτήριο μου ήταν να κάνω κάτι που γουστάρω πραγματικά!

Το να θες να πας διακοπές και να ξεφύγεις από τη ρουτίνα είναι λογικότατο.... Εγώ που κάθομαι από τέλη Ιουνίου,έχω βαρεθεί...Θέλω να ξαναρχίσω να δουλεύω! Να ξαναμπώ στη ρουτίνα μου και στο νέο μου σπιτάκι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Λατρεύω την δουλειά μου ακόμα και όταν βγαίνω εκτός ορίων και λέω ότι δεν πάει άλλο η κατάσταση :P Αν δεν μου άρεσε δεν θα την επέλεγα αφού κριτήριο μου ήταν να κάνω κάτι που γουστάρω πραγματικά!

Το να θες να πας διακοπές και να ξεφύγεις από τη ρουτίνα είναι λογικότατο.... Εγώ που κάθομαι από τέλη Ιουνίου,έχω βαρεθεί...Θέλω να ξαναρχίσω να δουλεύω! Να ξαναμπώ στη ρουτίνα μου και στο νέο μου σπιτάκι :clapup:

πόσο σε ζηλεύω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
πόσο σε ζηλεύω:(

Γιατί κουνελάκι; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
γιατί θα πας σε καινούργιο σπίτι και θα μένεις μόνη σου, σαν φοιτήτρια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εσύ γύρισες στο πατρικό σου ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ναι απο τον Νοέμβρη, αλλα΄θα φτιάξουμε σπίτι και θα μένω μόνη μου:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τη μια τη λατρευω, την αλλη χμ.. μου αρεσει, αλλα θα την προσαρμοσω ετσι ωστε να τη λατρευω κι αυτη!
γενικα, δε μπορω να δουλεψω πανε σε κατι αν δε ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΟ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα ότι με τρελαίνει, αντέχω ακόμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
γιατί θα πας σε καινούργιο σπίτι και θα μένεις μόνη σου, σαν φοιτήτρια:/:
Αχ γιατί ξύνεται πληγές!!!:mad:

Η δουλειά μου θα μάρεσε πάραπολύ αν στην Ελλάδα δεν αναλλωνόμασταν μόνο σε κλασσικές βλακείες!
Γιαυτό και έβαλα το δεύτερο! Όπως και να έχει όμως συνήθως όταν το χόμπυ σου γίνεται δουλειά τότε δεν είναι το ίδιο ευχάριστο!
Εγώ εξαρτάται από το τι φτοιάχνω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Την πρώτη και κύρια δουλειά μου τη λατρεύω ,τη δεύτερη και ευτυχώς με λιγότερες ώρες απλά τη συμπαθώ :)

Πάντως δε με '' εκνευρίζουν'' αυτοί που συνεχίζουν να κάνουν μια δουλειά που δεν αγαπάνε.Σε κάποιες περιπτώσεις είναι μονόδρομος,δεν έχεις απλά άλλη επιλογή.Δεν έχεις τις δυνατότητες(και διανοητικές κάποιες φορές),όσο κι αν έχεις την επιθυμία.
Ας πούμε κι εγώ αν το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν οδοκαθαριστής ,με τα τσουχτερά κρύα και τις ανυπόφορες κάψες να πηγαίνω πάνω κάτω,σίγουρα δε θα την αγαπούσα τη δουλειά μου.
Αυτό όμως που με εκνευρίζει είναι να μην την εκτιμάει κάποιος τη δουλειά του.Είναι μια πολυτέλεια για αυτούς που έχουν την πολυτέλεια της υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Άσχετα με το πόσο αρέσει ή όχι η δουλειά του/της, γιατί κανείς δε λέει τι δουλειά κάνει;;;;:hmm:

Εγώ, ας πούμε, τρελαίνομαι για τη δουλειά μου... Είμαι καθηγητής σε λύκειο και μ' αρέσει πάρα πολύ η συναναστροφή με τα παιδιά, νιώθω τέλεια όταν είμαι στο σχολείο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άσχετα με το πόσο αρέσει ή όχι η δουλειά του/της, γιατί κανείς δε λέει τι δουλειά κάνει;;;;:hmm:

Χαχα, σωστός! :P
Εγώ δουλεύω ως freelancer graphic & web designer, αυτοδίδακτη επι του παρόντος, σύντομα θα το σπουδάσω κιόλας στο ΑΚΤΟ (παράλληλα με άλλα σχέδια που έχω για τις σπουδές μου) αν όλα πάνε καλά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.

Μου αρέσει μόνο όταν πληρώνομαι ..και όχι δεν κάνω πλάκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.

Μου αρέσει μόνο όταν πληρώνομαι ..και όχι δεν κάνω πλάκα!
Μα η δουλειά περιλαμβάνει την έννοια της πληρωμής!
Αλλιώς ή είναι χόμπυ ή σκλαβιά!
Βέβαια στην ελλάδα πολλές φορές την σκλαβιά την βαπτίζουμε πρακτική ή προϋπηρεσία αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top