Έχετε νιώσει ποτέ "κενός" ή κενή" εσωτερικά;

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:| Ειδικά τη συγκεκριμένη στιγμή,δε νοιώθω κενός απλά,αλλά σαν να μ'έχει ...κατασπαράξει το κενό ! τον τελευταίο καιρό με τριγύριζε με άσχημες διαθέσεις !!!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
:| Ειδικά τη συγκεκριμένη στιγμή,δε νοιώθω κενός απλά,αλλά σαν να μ'έχει ...κατασπαράξει το κενό ! τον τελευταίο καιρό με τριγύριζε με άσχημες διαθέσεις !!!:|

αχχ..έχω περάσει κι εγώ από'κει..κουράγιο καλέ μου.. :console: πάντως,αν κοιτάξεις καλά τριγύρω σου,θα δεις κάπου να αχνοφαίνεται ένα πολύ μικρό,άσπρο σκοινάκι..προσπάθησε να το πλησιάσεις όσο μπορείς και κρατήσου από αυτό πολύ γερά..θα εκπλαγείς όταν δεις ότι αυτό το σκοινάκι,παρόλο που σου φαίνεται πολύ μικρό,είναι ικανό να σε τραβήξει απ'το κενό και να σε φέρει πάλι έξω,κοντά μας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
αχχ..έχω περάσει κι εγώ από'κει..κουράγιο καλέ μου.. :console: πάντως,αν κοιτάξεις καλά τριγύρω σου,θα δεις κάπου να αχνοφαίνεται ένα πολύ μικρό,άσπρο σκοινάκι..προσπάθησε να το πλησιάσεις όσο μπορείς και κρατήσου από αυτό πολύ γερά..θα εκπλαγείς όταν δεις ότι αυτό το σκοινάκι,παρόλο που σου φαίνεται πολύ μικρό,είναι ικανό να σε τραβήξει απ'το κενό και να σε φέρει πάλι έξω,κοντά μας... :)
:( Θα είχες την καλωσύνη να μου δείξεις το σχοινάκι που βλέπεις? Ας βγάζει τουλάχιστν έξω !! Κοντά σας....κάβος μάλλον θα χρειαστεί & δεν ξέρω αν υπάρχει....:redface: Σ'ευχαριστώ ομως,πολύ:flowers: :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και ποιος δεν έχει νιώσει κενός:hmm:?
Eίναι κάτι συνηθισμένο στην εποχή μας.

Όλο και περισσότερο γινόμαστε θύματα της πλήξης, και άν δε λάβουμε τα μέτρα μας, αυτό το ντελικάτο κτήνος γρήγορα θα μας κάνει να χάσουμε το ενδιαφέρον μας για τα πάντα...(Α. Μπρετόν, Τι είναι ο Σουρρεαλισμός ,εκδ. Πλέθρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Πάντως,δε βλέπω κανένα να εχει τη διάθεση να προσδιορίσει τις στιγμές, ή τέλος πάντων να δώσει κάποια στοιχεία για το κενό αυτό,όπως εχω προτείνει λίγα μηνύματα πιό πρίν ! Αρα όλα καλά. Είμαστε πλήρεις !!!:D Πάλι παραμιλάω?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχχ..έχω περάσει κι εγώ από'κει..κουράγιο καλέ μου.. :console: πάντως,αν κοιτάξεις καλά τριγύρω σου,θα δεις κάπου να αχνοφαίνεται ένα πολύ μικρό,άσπρο σκοινάκι..προσπάθησε να το πλησιάσεις όσο μπορείς και κρατήσου από αυτό πολύ γερά..θα εκπλαγείς όταν δεις ότι αυτό το σκοινάκι,παρόλο που σου φαίνεται πολύ μικρό,είναι ικανό να σε τραβήξει απ'το κενό και να σε φέρει πάλι έξω,κοντά μας... :)


μικρη μπουρμπουληθρα, εγραψες παλι. θα το εκτυπωσω αυτο, εγχρωμο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είναι κάτι που σε όλους συμβαίνει. Εγώ αφού περάσουν μερικές μέρες παίρνω την κατάσταση στα χέρια μου, προσπαθώ να γίνομαι δημιουργική και να κάνω πράγματα που ανεβάζουν. Το να μιζεριάζει κάνεις είναι το πιο εύκολο, το πώς θα δει τα πράγματα με άλλο μάτι είναι που θέλει προσπάθεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:| Μια και μιλάμε για κενό,για μένα δε σημαίνει "δεν έχω να κάνω"!! Σημαίνει, δεν εχω κίνητρα για να κάνω κάτι....είναι πιο δύσκολα έτσι....:(
underwater ....Ο κανόνας είναι αυτό που λές ! Η προσπάθεια....δε θα το πειράξω....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
:| Μια και μιλάμε για κενό,για μένα δε σημαίνει "δεν έχω να κάνω"!! Σημαίνει, δεν εχω κίνητρα για να κάνω κάτι....είναι πιο δύσκολα έτσι....:(
underwater ....Ο κανόνας είναι αυτό που λές ! Η προσπάθεια....δε θα το πειράξω....:/:
Πωπω ρε φίλε τι μου θύμισες με ένα φίλο!
Τελείως παράνοια να μην έχεις κίνητρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Πωπω ρε φίλε τι μου θύμισες με ένα φίλο!
Τελείως παράνοια να μην έχεις κίνητρο.
:) Κι όμως φίλε μου, αυτό για μένα είναι το κενό κι όχι το "βαριέμαι να κανω..." αυτό είναι απλά απο τεμπελιά έως ανία ,η αν το θές ευμάρεια !!! Θέλω την ιστορία με το φίλο σου,πιστεύω οτι θα ήταν χρήσιμο .:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχικα να διευκρινήσω ότι δεν μιλάω για κίνητρο στην ζωή του τύπου ξυπνάω κάθε μέρα και λέω τι θέλω να κάνω. Μιλάω στο ευρύτερο πλαίσιο που λέγεται στόχοι στη ζωή αλλά και τις απαιτήσεις που θέτουμε στον άνθρωπο εαυτό μας.

Αυτοί οι στόχοι είναι ο ασυνείδητος κινητήριος μοχλός για το ότι κάνουμε στην ζωή μας. Άτομα που βλέπεται να τα ξύνουν ανελέητα και απλά να παρακμάζουν απλά δεν έχουν τέτοια κίνητρα και φταίνε οι γονέίς συνήθως τους που τους έχουν μάθει σε μια ψευδαίσθηση του όλα εύκολα και όλα ετοιμοπαράδοτα και όλα δεδομένα.

Η εμπειρία μου με τα παιδιά - κάποιοι είχαν γίνει αιώνιοι φοιτητές κάποιοι αίωνιοι άνεργοι - ήταν ότι σε κάποια φάση ενώ συζητάγαμε τους ρωτάω μα καλά δεν θέλεται να κάνεται κάποια πράγματα στην ζωή σας έξω από τα καθημερινά που απλόχερα σας παρέχονται από τους γονείς σας? Και μετά από μια σιγή φάνηκε ότι ειλικρινά δεν είχαν κανένα στόχο όσο μακροπρόθεσμος και να ήταν και απλά περνάγαν τον χρόνο τους με την άνεση βέβαια των άπειρων λεφτών που σπαταλάγαν. Εγώ πχ ήθελα αμάξι που δεν θα μου έπερναν ποτέ οι γονείς και ήθελα να μην έχω σχέση με γονείς. Άλλες θα ήθελαν να ξεκολιαστούν στο γυμναστήριο και να βγάλουν λεφτά για να πάνε στα κένρα αισθητικής για να βρούν τον πλούσιο γκόμενο. Άλλοι θα θέλαν να βγάλουν λεφτά για να πιάνουν τις θέες γκόμενες.'Άλλοι θέλουν απλά να είναι χρήσιμοι στην κοινωνία ή ετοιμάσουν τις βάσεις για να παρέχουν στην μελλοντική τους οικογένεια.Τα παραδείγματα είναι ενδεικτικά και εν συζητάμε αν το κίνητρο είναι υγιέςμ,ηθικό ή όχι αλλά αν υπάρχει που είναι και η ουσία

Στο μεταξύ την ίδια εποχή τα άτομα βούρκωναν όλο και περισσότερο σε ατελείωτο gaming και πιώματα υγρά στερά και αέρια από λίγο σε όλα και περισσότερο. Και αφού το συζητήσαμε με τον ένα το φίλο μου, μου είπε ότι είχα δίκιο στο γιατί παρίκμαζε στο ότι αυτή η έλλειψη κινήτρου οδηγεί σε τέτοιες καταστάσεις που παρόλο που δεν του άρεσε, δεν μπορούσε να ξεκολήσει καθώς δεν έβρισκε κίνητρο. Βέβαια όταν τα ζωνάρια σφίξαν (και τα δεδομένα αγαθά σταμάτησαν να είναι δεδομένα) και ανάγκαστηκε να δουλέψει λίγο, τότε ξεφνικά ξυπνήσαν κάποια πράγματα σχετικά με την ζωή του,ανασκουμπώθηκε βρήκε κάτι που ήθελε να κάνει και μπήκε σε μια τροχιά εκλπήρωσης αυτών. Και τελείως τυχαία διάβασε και για την σχολή που δεν του άρεσε.

Λοιπόν το βαριέμαι να κάνω κάτι είναι μια αναβολή στο σύντομο μέλλον που τελικά θα κάνεις έμμεσα ή άμεσα. Η ανία είναι η επανειλημένη και σε βάθος χρόνου αναβολή αυτών όχι αυτών μόνο που πρέπει να γίνουν αλλά και όσων οδηγούν στην εκπλήρωση κάποιου πράγματος, όπως πτυχίο ή ένας κύκλος στην ζωή. Είναι η στασιμότητα στον ευατό μας,σε αυτά που θέλουμε και στον ρόλο μας στην κοινωνία, όχι όμως εξαναγκαστική αλλά η ηθελημένα επιλεγμένη.

Και σε τέτοιες καταστάσεις μπλέκουν άτομα που που η ζωή του έχει μάθει να τα βρίσκουν όλα έτοιμα και δεδομένα. Είτε η ζωή είναι οι γονείς είτε είναι τα δισεκατομύρια της οικογένειας. Και η ανία είναι μονόδρομος στην δυστυχία χαρακτηριστικό των πλουσίων που προσπαθούν με χίλιους τρόπους να δώσουν νόημα στην ζωή τους από έξω, ενώ η λύση είναι καθαρά εσωτερική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχικα να διευκρινήσω ότι δεν μιλάω για κίνητρο στην ζωή του τύπου ξυπνάω κάθε μέρα και λέω τι θέλω να κάνω. Μιλάω στο ευρύτερο πλαίσιο που λέγεται στόχοι στη ζωή αλλά και τις απαιτήσεις που θέτουμε στον άνθρωπο εαυτό μας.

Αυτοί οι στόχοι είναι ο ασυνείδητος κινητήριος μοχλός για το ότι κάνουμε στην ζωή μας. Άτομα που βλέπεται να τα ξύνουν ανελέητα και απλά να παρακμάζουν απλά δεν έχουν τέτοια κίνητρα και φταίνε οι γονέίς συνήθως τους που τους έχουν μάθει σε μια ψευδαίσθηση του όλα εύκολα και όλα ετοιμοπαράδοτα και όλα δεδομένα.

Η εμπειρία μου με τα παιδιά - κάποιοι είχαν γίνει αιώνιοι φοιτητές κάποιοι αίωνιοι άνεργοι - ήταν ότι σε κάποια φάση ενώ συζητάγαμε τους ρωτάω μα καλά δεν θέλεται να κάνεται κάποια πράγματα στην ζωή σας έξω από τα καθημερινά που απλόχερα σας παρέχονται από τους γονείς σας? Και μετά από μια σιγή φάνηκε ότι ειλικρινά δεν είχαν κανένα στόχο όσο μακροπρόθεσμος και να ήταν και απλά περνάγαν τον χρόνο τους με την άνεση βέβαια των άπειρων λεφτών που σπαταλάγαν. Εγώ πχ ήθελα αμάξι που δεν θα μου έπερναν ποτέ οι γονείς και ήθελα να μην έχω σχέση με γονείς. Άλλες θα ήθελαν να ξεκολιαστούν στο γυμναστήριο και να βγάλουν λεφτά για να πάνε στα κένρα αισθητικής για να βρούν τον πλούσιο γκόμενο. Άλλοι θα θέλαν να βγάλουν λεφτά για να πιάνουν τις θέες γκόμενες.'Άλλοι θέλουν απλά να είναι χρήσιμοι στην κοινωνία ή ετοιμάσουν τις βάσεις για να παρέχουν στην μελλοντική τους οικογένεια.Τα παραδείγματα είναι ενδεικτικά και εν συζητάμε αν το κίνητρο είναι υγιέςμ,ηθικό ή όχι αλλά αν υπάρχει που είναι και η ουσία

Στο μεταξύ την ίδια εποχή τα άτομα βούρκωναν όλο και περισσότερο σε ατελείωτο gaming και πιώματα υγρά στερά και αέρια από λίγο σε όλα και περισσότερο. Και αφού το συζητήσαμε με τον ένα το φίλο μου, μου είπε ότι είχα δίκιο στο γιατί παρίκμαζε στο ότι αυτή η έλλειψη κινήτρου οδηγεί σε τέτοιες καταστάσεις που παρόλο που δεν του άρεσε, δεν μπορούσε να ξεκολήσει καθώς δεν έβρισκε κίνητρο. Βέβαια όταν τα ζωνάρια σφίξαν (και τα δεδομένα αγαθά σταμάτησαν να είναι δεδομένα) και ανάγκαστηκε να δουλέψει λίγο, τότε ξεφνικά ξυπνήσαν κάποια πράγματα σχετικά με την ζωή του,ανασκουμπώθηκε βρήκε κάτι που ήθελε να κάνει και μπήκε σε μια τροχιά εκλπήρωσης αυτών. Και τελείως τυχαία διάβασε και για την σχολή που δεν του άρεσε.

Λοιπόν το βαριέμαι να κάνω κάτι είναι μια αναβολή στο σύντομο μέλλον που τελικά θα κάνεις έμμεσα ή άμεσα. Η ανία είναι η επανειλημένη και σε βάθος χρόνου αναβολή αυτών όχι αυτών μόνο που πρέπει να γίνουν αλλά και όσων οδηγούν στην εκπλήρωση κάποιου πράγματος, όπως πτυχίο ή ένας κύκλος στην ζωή. Είναι η στασιμότητα στον ευατό μας,σε αυτά που θέλουμε και στον ρόλο μας στην κοινωνία, όχι όμως εξαναγκαστική αλλά η ηθελημένα επιλεγμένη.

Και σε τέτοιες καταστάσεις μπλέκουν άτομα που που η ζωή του έχει μάθει να τα βρίσκουν όλα έτοιμα και δεδομένα. Είτε η ζωή είναι οι γονείς είτε είναι τα δισεκατομύρια της οικογένειας. Και η ανία είναι μονόδρομος στην δυστυχία χαρακτηριστικό των πλουσίων που προσπαθούν με χίλιους τρόπους να δώσουν νόημα στην ζωή τους από έξω, ενώ η λύση είναι καθαρά εσωτερική.
:) Αν & κουράζομαι με τα μεγάλα κείμενα,το δικό σου είναι ένα μικρό "ευγγέλιο" & άξιζε τον κόπο ! Αν αρχίσω να παραθέτω κομμάτι-κομμάτι απ'το κείμενό σου,θα μας πάρει μήνες να κάνουμε διάλογο.Θέλω να πώ απλά οτι,το κενό αυτό "λαχαίνει" κι εμφανίζεται & σε "εκπαιδευμένους" & σε ανθρώπους που ακόμα δίνουν "αγώνες" !! Εσύ, ας πούμε δέν είχες ποτέ αυτή την αίσθηση ? Ομολογώ όμως οτι αυτά όπως τα γράφεις εδώ,συμφωνούν κατα μεγάλο μέρος με τη δική μου άποψη.:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Wishful:
Εσύ, ας πούμε δέν είχες ποτέ αυτή την αίσθηση
Κοίτα κορεσμό νιώθω ναι.Αλλά επειδή δεν λέω γιαυτό να σου πω ότι πάντα υπάρχει σαν μια υποσυνείτη δύναμη που με ωθεί να μην βρίσκομαι στην παραπάνω κατάσταση.
Ίσως κατά καποιο τρόπο ,παρόλο που μπορεί να νιώθω κορεσμένος ίσως μιζέρια καμιά φορά ίσως πολλά κακά, αλλά αυτή η δύναμη είναι εκεί όταν την χρειάζομαι και με προστατεύει αλλά και με βγάζει από δύσκολες καταστάσεις. Και στα χειρότερα μου εκεί ήταν.

Ήταν λίγο μεγάλο. Άλλωστε το ζήτησες κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vas

Νεοφερμένος

Η vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ αυτή την περίοδο νιώθω ένα απέραντο κενό το οποίο δεν μπορώ και δεν έχω κουράγιο να το καλύψω.Βέβαια πιστεύω πως όλοι μας γνωρίζουμε κατά βάθος την αιτία αυτού του κενού.Έτσι όπως είναι η σύγχρονη ζωή ο προσωπικός χρόνος για τον καθένα είναι ελάχιστος και δυστυχώς δεν τον αξιοποιούμε πάντα. Έχουμε καταντήσει να είμαστε μίζεροι,εγκλωβισμένοι στη ρουτίνα,κατσούφηδες και να γελάμε 1 φορά έως και καθόλου τη μέρα..Ωραία τα λέω μπας και τ ακούσω κι εγώ!!!!:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Απατώντας στο θέμα θα ρωτούσα αν υπάρχει κάποιος που είναι σίγουρος οτι ποτέ του δεν έχει νιώσει κενός... Νομίζω είναι ένα πολύ κοινό συναίσθημα και όλοι περνάμε από τις φάσεις: "Δεν με γεμίζει τίποτα...". Και εμένα με έχουν πιάσει και τώρα με πιάνουν που κ που τέτοιες καταθληπτικές φάσεις που δεν κάνω τίποτα (ή τουλάχιστον όλα όσα θα ήθελα) και μετά νιώθω άσχημα που δεν το έκανα αυτό.Έπειτα νιώθω κενός γιατί το γενικεύω και λέω οτι τίποτα δεν μπορεί να με κάνει να νιώσω καλά κοκ :/:

Πάντως η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις που λέει και μια πανούργα καπιταλιστική διαφήμιση. :) Το νόημα (ή η έλλειψη νοήματος αντίστοιχα) περνάει πάντα από το χέρι μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ αυτή την περίοδο νιώθω ένα απέραντο κενό το οποίο δεν μπορώ και δεν έχω κουράγιο να το καλύψω.Βέβαια πιστεύω πως όλοι μας γνωρίζουμε κατά βάθος την αιτία αυτού του κενού.Έτσι όπως είναι η σύγχρονη ζωή ο προσωπικός χρόνος για τον καθένα είναι ελάχιστος και δυστυχώς δεν τον αξιοποιούμε πάντα. Έχουμε καταντήσει να είμαστε μίζεροι,εγκλωβισμένοι στη ρουτίνα,κατσούφηδες και να γελάμε 1 φορά έως και καθόλου τη μέρα..Ωραία τα λέω μπας και τ ακούσω κι εγώ!!!!:fool:
:clapup: Πές τα !! Πές τα !!! :clapup: Εδώ το ψάχνουμε ! Κι εγώ προσωπικά...ψάχνομαι !!! Δέν έχει ν'ακούσεις,απλά μηπως καταφέρουμε να ανακαλύψουμε κανένα κομμάτι της υπόθεσης για να βοηθηθούμε όλοι ! :) Οι....αβοήθητοι δηλαδής ....:P :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Wishful είσαι δλδ μέσα στο πρόβλημα και ψάχνεις λύση? Γιατί δεν το είχα καταλάβει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν θέλετε τη λύση πραγματικά εγώ σας την έχω.... πείτε μου και σας την δίνω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Wishful είσαι δλδ μέσα στο πρόβλημα και ψάχνεις λύση? Γιατί δεν το είχα καταλάβει αυτό.
:) Δεν ψάχνω για μένα προσωπικά λύση !!! Οταν μπαίνεις σ'ένα θέμα,σπατάλησε λίγο χρόνο να δείς όσα πόστ μπορείς περισσότερα ! Αφ'ενός εδώ (κ αλλού) θα βρείς την απάντηση στο αν κι εγώ είμαι "ΙΝ" στο συγκεκριμένο,αφ'εταίρου,όλοι πρέπει να κάνουμε έτσι,γιατι ο διάλογος,στα σημεία ειδικα οπου κάποιος- κάποια αναφέρει πρόβλημα,αναζήτηση,ερώτημα,η αφήνει τέλος πάντων ανοιχτο το δίαυλο διαλόγου (αν δεν ανοίξει καθαρά δικό του thread), δεν υπάρχει ο διάλογος η συνοχή των νοημάτων κι ο καθ'είς γράφει τα δικά του !!! Αποψη και μην το πάρεις προσωπικά παρακαλώ οκ ?:) :)

Αν θέλετε τη λύση πραγματικά εγώ σας την έχω.... πείτε μου και σας την δίνω... :P
:) :) Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται !!! Εστω σαν.....παραμύθι.....:P :P Μίλα !!!:P :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ λοιπόν... εγώ θα το πω...
ΟΜΩΣ.... για να μου αντιγυρίσει κάποιος ότι αυτό που λέω ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ, θα πρέπει πρώτα... ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ :P


Δε μπορείς σε καμία περίπτωση να νιώσεις ΚΕΝΟΣ... όταν... ασχολείσαι με παιδιά που έχουν ανάγκη.... με φτωχά... με ορφανά... με κακοποιημένα...

Τραβάτε στο χαμόγελο του παιδιού ή κάπου αλλού και δώστε εθελοντική εργασία με παιδιά... ξεχαστε για λίγο τον εαυτό σας και τα προβλήματα του (όλοι έχουν άλλωστε προβλήματα) και δώστε απ τον χρόνο σας στα παιδιά....
Αν μετά εξακολουθείτε να νιώθετε ....κενοί.... εγώ θα σας πληρώσω τις ωρες που σπαταλήσατε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top