[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,003 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Aν εννοείς τα Shellac όταν λες βερνίκι-μανό, όντως κρατάνε αλλά δεν τα βγάζεις απλά με ασετόν. Πρέπει να μουλιάσεις βαμβάκια σε ασετόν και να τα στερεώσεις με αλουμινόχαρτο στα νύχια για κάποια ώρα. Μετά θα χρειαστεί και λίγο τρίψιμο να φύγει τελείως...Επίσης δεν στεγνώνει σαν απλό μανό, πρέπει να περιμένεις παραπάνω ή να έχεις αυτή τη βλακεία με το φωτάκι. Α, και δεν μπορείς να βάλεις σαν βάση ή γυαλιστικό απλό μανό γιατί θα κάνει νερά, πρεπει να είναι όλα Shellac (στο eBay τα έχει πιό φτηνά από τα νυχάδικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Aν εννοείς τα Shellac όταν λες βερνίκι-μανό, όντως κρατάνε αλλά δεν τα βγάζεις απλά με ασετόν. Πρέπει να μουλιάσεις βαμβάκια σε ασετόν και να τα στερεώσεις με αλουμινόχαρτο στα νύχια για κάποια ώρα. Μετά θα χρειαστεί και λίγο τρίψιμο να φύγει τελείως...Επίσης δεν στεγνώνει σαν απλό μανό, πρέπει να περιμένεις παραπάνω ή να έχεις αυτή τη βλακεία με το φωτάκι. Α, και δεν μπορείς να βάλεις σαν βάση ή γυαλιστικό απλό μανό γιατί θα κάνει νερά, πρεπει να είναι όλα Shellac (στο eBay τα έχει πιό φτηνά από τα νυχάδικα).
Και τι βλακείες έλεγε η άλλη ότι το δουλεύω σαν κανονικό μανό; :mad:
Όταν με κοροιδεύουν έτσι στα μαγαζιά νευριάζω τόσο πολύ. (Θα ξαναπάω από εκεί να αγοράσω, να είναι σίγουρη η μανταμ να με περιμένει.)

Αυτό με το αλουμινόχαρτο δε το έπιασα. Δηλαδή μουλιάζω τα βαμβάκια τα τοποθετώ πάνω στα νύχια και τυλίγω τα δάχτυλα με αλουμινόχαρτο για να "κάτσει" εκεί το βαμβάκι; Κατάλαβα καλά ή αρλούμπες λέω; :redface:
Το ότι δε στεγνώνει εύκολα δεν με απασχολεί, έχω φουρνάκι οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Μωρέ το ξέρω ότι είναι πιο φτηνά, αλλά είμαι λίγο φοβίτσο και δύσκολα παίρνω προιόντα από το ίντερνετ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και τι βλακείες έλεγε η άλλη ότι το δουλεύω σαν κανονικό μανό; :mad:
Όταν με κοροιδεύουν έτσι στα μαγαζιά νευριάζω τόσο πολύ. (Θα ξαναπάω από εκεί να αγοράσω, να είναι σίγουρη η μανταμ να με περιμένει.)

Αυτό με το αλουμινόχαρτο δε το έπιασα. Δηλαδή μουλιάζω τα βαμβάκια τα τοποθετώ πάνω στα νύχια και τυλίγω τα δάχτυλα με αλουμινόχαρτο για να "κάτσει" εκεί το βαμβάκι; Κατάλαβα καλά ή αρλούμπες λέω; :redface:
Το ότι δε στεγνώνει εύκολα δεν με απασχολεί, έχω φουρνάκι οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Μωρέ το ξέρω ότι είναι πιο φτηνά, αλλά είμαι λίγο φοβίτσο και δύσκολα παίρνω προιόντα από το ίντερνετ. :P

το shellac θέλει να έχεις γνώση στην τεχνική, δύσκολα το κάνεις μόνη. δες κανα βίντεο στο youtube, έχουν tutorials
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
το shellac θέλει να έχεις γνώση στην τεχνική, δύσκολα το κάνεις μόνη. δες κανα βίντεο στο youtube, έχουν tutorials
Έχω φίλη που ασχολείται επαγγελματικά και μου κάνει κάποια "μαθήματα" οπότε δεν υπάρχει θέμα :P
Όσο για τα tutorials σε σχέση με νύχια, μαλλιά κτλ δε ξέρω γιατί αλλά ποτέ δε με βόλεψαν :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι, αυτό που λες είναι, βάζεις το αλουμινόχαρτο για να στρερεωθεί το βαμβάκι. Κανονικά πουλάνε και κάτι τέτοια "μουλιαστήρια" (πως τα λέω :redface:) που είναι σαν σκουφάκια δαχτύλων και στέκονται μόνα τους, αλλά είναι πανάκριβα και δε λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ τα χω βάψει με Shellac αλλά σε νυχάδικο, δεν το κανα μόνη μου.
Η τεχνική είναι ακριβώς όπως την περιγράφει η Christinelle.
Απλά τα δικά μου νύχια "αδυνάτισαν" αρκετά μετά.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αγόρασα ένα χρώμα και σήμερα θα κάνω το πρώτο πείραμα :devil:
Αλλά βρε Gilda με έβαλες σε σκέψεις τώρα. :/:
Βέβαια θα πειραματιστώ στη μάνα μου που έχει νύχι- πέτρα για να δω τι "ζημιά" θα της κάνει.
christinelle, άσε μωρέ, καλό και το βαμβάκι δεν είμαστε για έξοδα σε μαλακίτσες. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ Ζωή μου δεν έχω νύχι - πέτρα, ίσως γι αυτό να μου τα αδυνάτιζε.
Όταν το χα χρησιμοποιήσει για τρεις βδομάδες, μετά τα νύχια μου έβγαιναν λεπτά, αδύναμα, δεν μάκραιναν εύκολα, έσπαγαν για πλάκα κτλ.
Να δεις που στη μαμά σου θα ναι μια χαρά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μακάρι, μακάρι!!!!
Εντυπώσεις από αύριο! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για τα matte nails; Μετά τα ombre ήρθαν αυτά στη μόδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Νόμιζα πως ombre υπάρχει μόνο στα μαλλιά. :P
So, I googled it και ναι, χμ, τα ombre νύχια τα προτιμώ σίγουρα από την αντίστοιχη τεχνική στα μαλλιά που, σ'όσες έχω δει, δεεεν.
Ούτε το ματ ήμουν σίγουρη πως είναι και λίγο που κοίταξα, στις φωτογραφίες, μ'αρέσει πολύ, η υφή του δηλαδή φαίνεται ενδιαφέρουσα. Βέβαια δεν το 'χω δει irl οπότε δεν μπορώ να πω 100%. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν ήξερα καν τι είναι το ombre, αλλά είδα και το έχω φυσικό στα μαλλιά.
Ουάου, έχω κάτι που πληρώνουν για να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα έκανα πριν λίγο και μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι σε μαύρο δείχνει πιο όμορφο, αλλά ένιγουει. Το προτείνω όπως και να'χει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βάζεις κανονικό μανό και από πάνω για top coat κάποιο που λέει πως είναι για matte αποτέλεσμα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,003 μηνύματα.
Δε μου άρεσε γιατί τα νύχια φαίνονται ψεύτικα. Όχι οτι μου αρέσουν και τα πολύ γυαλιστερά αλλά το τελείως ματ είναι non-human αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Περαστικός είμαι από εδώ, αλλά στο θέμα των ματ νυχιών να πω την άποψή μου: λοιπόν, για αλλαγή από τα συνηθισμένα, πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο μία δοκιμή. Είδα κάποιες φωτο στο νετ και μου άρεσαν! :)
Καλή Χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βάζεις κανονικό μανό και από πάνω για top coat κάποιο που λέει πως είναι για matte αποτέλεσμα; :)

Ναι! Ακριβώς αυτό!
Δε μου άρεσε γιατί τα νύχια φαίνονται ψεύτικα. Όχι οτι μου αρέσουν και τα πολύ γυαλιστερά αλλά το τελείως ματ είναι non-human αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.

Κοίτα κι εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρη ότι μου άρεσε. Ωστόσο, αξίζει να το κάνεις έτσι για αλλαγή. Και αν δεν είσαι σίγουρη(όπως εγώ) κάνεις matte μόνο τον παράμεσο για παράδειγμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Aυτή πήρα και μου αρέσει αρκετά.:D
( των 35ml βεβαίως βεβαίως και με έκπτωση :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top