Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τίποτα βρε συ, μ' αρέσει να βοηθάω όταν μπορώ. :D
Το restore πάντως να το θυμάσαι ως λύση, είναι το πιο εύκολο και συνήθως πιάνει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πωωωωω φίλε τα νεύρα μου -.-
Πήρα μελάνι για το πολημηχάνημα και χαρτί να εκτυπώσω κάποια πράγματα.
Ξεκίνησα να κάνω εγκατάσταση τη βλακεία στο πισί και λέει ότι το λειτουργικό που έχω (windows 7) δεν το υποστηρίζει και να το εγκαταστήσω σε xp και κάτω.

Μαααααα τι θα κάνω τώρα; Δεν μπορώ να κάνω κάποια τσαχπινιά να το ιστολάρω; Το θέλω asap.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι μηχανημα?

στο site του θα εχει οδηγους για win 7 σιγουρα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναιιιιιιιιιιιιι. Η αλήθεια είναι ότι άλλο κατάλαβα απ' όσα διάβασα, γι' αυτό αγχώθηκα.

Κατεβάζω τώρα. Πατήστε άκυρο σε ό,τι είπα. :pfff:
Αν έχω κι άλλο πρόβλημα θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Έχω μπει και από άλλο.

Κατεβασε το WinSCP ( https://winscp.net/eng/docs/lang:en) και τρεξε την - ειτε την εκδοση για εγκατασταση,ειτε αυτη που τρεχει διχως εγκατασταση (portable)

Προκειται για εναν αξιοπιστο και δωρεαν ftp client. Κανε εισαγωγη των στοιχειων του ftp server που εχεις (username,password,φακελο στον ftp server που πρεπει να ανεβασεις τα αρχεια) και δοκιμασε να συνδεθεις (επελεξε τυπο συνδεσης απλο FTP και οχι SFTP ή κατι τετοιο). Αν ολα πανε καλα,θα μπορεσεις να συνδεθεις στο ζητουμενο φακελο στον server και εν συνεχεια να ανεβασεις τα αρχεια σου.

Το restore πάντως να το θυμάσαι ως λύση, είναι το πιο εύκολο και συνήθως πιάνει. ;)

Μην παιρνεις κι ορκο...:)

Εξαρταται ΤΙ εχει παθει ζημια στο λειτουργικο.

Αμα εχει "αρπαξει" γερα,ουτε το restore το διορθωνει.

Τσεκαρισμενο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για αυτό έβαλα το συνήθως.
Αν λυνόταν όλα με ένα restore οι τεχνικοί υπολογιστών θα πέθαιναν από την πείνα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
το εικονιδιο του ηχου κατω δεξια δεν υπαρχει κ ετσι δεν ακουγεται τιποτα! ξερετε τι να κανω για να το επαναφερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την ένταση ήχου εννοείς;

Θα κάνεις δεξί κλικ στη "μπάρα" χαμηλά στη σελίδα --> Ιδιότητες

Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει θα πας στο "Περιοχή Ειδοποιήσεων" (στην καρτέλα "Γραμμή Εργασιών") και θα κλικάρεις στο "Προσαρμογή" κι εκεί θα βρεις το εικονίδιο της έντασης ήχου.

ΠιΕς. Το λειτουργικό μου είναι Windows 7.
Αν έχεις άλλο λειτουργικό οι ονομασίες-βήματα ενδέχεται να διαφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αμα εχει "αρπαξει" γερα,ουτε το restore το διορθωνει.

Τσεκαρισμενο!
ω,ναι,,αμα εχει αρπαξει σασί..;)

δεν γλυτωνει,,μαλλον μπαχαλο τα κανει οπως εχω δει εγω..

το restore δεν τα λυνει ολα..

το format ομως ναι..:P(εκτος αν ειναι hardware)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
βασικα εχω βιστα. αυτη η επιλογη ηταν γκριζα κ δεν πατιοταν. αλλα οκ το προβλημα λυθηκε με εναν αλλο τρπο που δεν καταλαβα! κατι κατεβασα απ το ιντερνετ κ λυθηκε:worry::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειχα το modem router sagem 1500 στο ασυρματο auto καναλι..6 υποθετω.. και εμπλεκε με το modem router του διπλανου και εκανε διακοπες και ταχυτητα 1mbps εδειχνε.. με internet 2 mbps
τωρα το εβαλα στο 11 καναλι και δειχνει 5.5 mbps!:P και παει σφαιρα..θα αξιοποιει μεχρι 2 υποθετω
ειναι δυνατον?

π ανταγωνισμος με το modem router του διπλανου μειωνε την ταχυτητα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τι σημαίνει η portable έκδοση ενός προγράμματος;
Μήπως ότι δεν χρειάζεται εγκατάσταση; Δηλαδή, μπορώ απλά να την τρέξω; Το ίδιο ισχύει και για τις εκδόσεις παιχνιδιών που αναφέρονται ως portable;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τι σημαίνει η portable έκδοση ενός προγράμματος;
Μήπως ότι δεν χρειάζεται εγκατάσταση; Δηλαδή, μπορώ απλά να την τρέξω; Το ίδιο ισχύει και για τις εκδόσεις παιχνιδιών που αναφέρονται ως portable;
Ευχαριστώ.
Οι portable εκδόσεις μπορούν να εγκαθιστούν και να τρέξουν σε/από(αντίστοιχα) USB flash. Δηλαδή, μπορείς να έχεις τις εν λόγω εφαρμογές μαζί σου, παντού;)

Το ίδιο ισχύει και στα portable παιχνίδια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση^^.
Δηλαδή, αν κατεβάσω την portable έκδοση ενός προγράμματος, χρειάζεται να την εγκαταστήσω; Μπερδεύτηκα λίγο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση^^.
Δηλαδή, αν κατεβάσω την portable έκδοση ενός προγράμματος, χρειάζεται να την εγκαταστήσω; Μπερδεύτηκα λίγο. :P
Χμμ, ναι:P

Άλλα επιλέγεις να την εγκαταστήσεις στο usb και μετά τρέχει από το usb κανονικά, σε οποιονδήποτε υπολογιστή. Δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις την εφαρμογή σε κάθε υπολογιστή ξεχωριστά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Χμμ, ναι:P

Άλλα επιλέγεις να την εγκαταστήσεις στο usb και μετά τρέχει από το usb κανονικά, σε οποιονδήποτε υπολογιστή. Δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις την εφαρμογή σε κάθε υπολογιστή ξεχωριστά:)

Αα, μάλιστα.:P
Πολύ καλό αυτό το portable. Χρήσιμο.:P
Μπορώ να το εγκαταστήσω, ομοίως, σε ένα cd και να το τρέξω από αυτό;
Δηλαδή, όσον αφορά τα παιχνίδια, μπορώ να τα εγκαταστήσω στο φλασάκι κι από εκεί να τα τρέξω στο πι σι μου,- λειτουργεί αυτή η πρακτική, έτσι δεν είναι;
Merci beaucoup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αα, μάλιστα.:P
Πολύ καλό αυτό το portable. Χρήσιμο.:P
Μπορώ να το εγκαταστήσω, ομοίως, σε ένα cd και να το τρέξω από αυτό;
Δηλαδή, όσον αφορά τα παιχνίδια, μπορώ να τα εγκαταστήσω στο φλασάκι κι από εκεί να τα τρέξω στο πι σι μου,- λειτουργεί αυτή η πρακτική, έτσι δεν είναι;
Merci beaucoup.
Μπορείς να τα εγκαταστήσεις οπουδήποτε: σε USB, σε CD, σε DVD, γενικά παντού:P

Δε θα υπάρχει καμία απολύτως διαφορά από την κανονική εφαρμογή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αχ, ευχαριστώ πολύ.
Μια και σε βρήκα, να ρωτήσω κάτι ακόμα; :P Για ποιο λόγο έχουν αναπτυχθεί οι portable εφαρμογές; Για να μην επιβαρύνεται το σύστημα, στην περίπτωση που δεν θέλω να κάνω την εγκατάσταση ενός προγράμματος; Γιατί δεν γίνονται όλα portable, να ησυχάσουμε; Αλλά, ίσως χρειάζεται να υπάρχει η εγκατάσταση ενός x προγράμματος..Οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αχ, ευχαριστώ πολύ.
Μια και σε βρήκα, να ρωτήσω κάτι ακόμα; :P
Και δε ρωτάς;:P
Για ποιο λόγο έχουν αναπτυχθεί οι portable εφαρμογές;
Για να μας διευκολύνουν:P Και επειδή τις κανονικές εκδόσεις δεν μπορείς να τις μεταφέρεις με usb, γιατί τότε, κατά κάποιον τρόπο, γίνεσαι παράνομος, γιατί διανέμεις την εφαρμογή:worry: Έτσι, κάποιες εταιρίες αναπτύσσουν portable editions των εφαρμογών τους.
Για να μην επιβαρύνεται το σύστημα, στην περίπτωση που δεν θέλω να κάνω την εγκατάσταση ενός προγράμματος;
Για να μην πιάνουν χώρο στον υπολογιστή, θα έλεγα:P
Γιατί δεν γίνονται όλα portable, να ησυχάσουμε; Αλλά, ίσως χρειάζεται να υπάρχει η εγκατάσταση ενός x προγράμματος..Οκ.
Χμμ:hmm: Ίσως είναι δαπανηρή η ανάπτυξη portable εφαρμογών και ίσως είναι ασύμφορο για τις εταιρίες, επειδή δε θα κατεβάζονται οι εφαρμογές σε όλους τους υπολογιστές που χρησιμοποιούμε, συνεπώς θα χάνουν χρήματα από τα λιγότερα download κλικ:P

Έτσι νομίζω, τουλάχιστον:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
>Τα portable προγράμματα δεν τα χρησιμοποιούμε αποκλειστικά με usb/cd/dvd κλπ, αλλά μπορούμε να τα έχουμε στο pc μας και να τα χρησιμοποιούμε, όπως θα χρησιμοποιούσαμε την Χ εγκατεστημένη εφαρμογή.

>Πλεονέκτημα της ανακάλυψής τους είναι ότι δεν δεσμεύουν πολύ χώρο στον δίσκο. Γιατί να έχω εγκατεστημένη την Χ εφαρμογή που τη χρησιμοποιώ μία στο τόσο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top