Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορώ να βάλω κάποιο αντιβάριους στο νετμπουκ από μόνη μου; Αν ναι, πώς;:hmm:
Μπορείς να βάλεις κάποιο free, trial ή να αγοράσεις κάποιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μπορώ να βάλω κάποιο αντιβάριους στο νετμπουκ από μόνη μου; Αν ναι, πώς;:hmm:
Έπειτα από αρκετό ψάξιμο, έχω καταλήξει στο avast, που είναι free, μαζί με το malwarebyte's anti-malware (κι αυτό free). Eιδικά το δεύτερο, μου έχει καθαρίσει πολλάκις το σύστημα. Το avast έχει και αυτόματες ενημερώσεις.
Παλιά είχα το nod 32, δεν με προστάτευσε απόλυτα.
Όσο για το "πώς": με εγκατάσταση, θαρρώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Υπάρχει λινκ;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
προτεινω avira
για μονιμη ασπιδα
το πρωτο σε δημοφιλια,,το εχω,,και παναλαφρο,,ενω το avast κανει κατι προβληματα..
με τις καλυτερες detection rates λενε..

και το malware
για scan οποτε θες,,γιατι πιανει και σπανια πραγματα που δεν πιανουν αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ευχαριστώ, παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Έπειτα από αρκετό ψάξιμο, έχω καταλήξει στο avast, που είναι free, μαζί με το malwarebyte's anti-malware (κι αυτό free). Eιδικά το δεύτερο, μου έχει καθαρίσει πολλάκις το σύστημα. Το avast έχει και αυτόματες ενημερώσεις.
Παλιά είχα το nod 32, δεν με προστάτευσε απόλυτα.
Όσο για το "πώς": με εγκατάσταση, θαρρώ.:P

Προτιμησε το Comodo Internet Security - ειναι πληρης δωρεαν σουιτα. (https://www.comodo.com/home/download/download.php?prod=cis)
Σκληρο,ευχρηστο,ασφαλες.

Δοκιμασμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αντί των δύο, του avast και του malwarebyte's, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο το comodo;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Καλημέρα. Κ άλλη απορία!

Οι ενέργειες που κάνω δεν αποθηκεύονται.Ενέργειες, όπως διαγραφές εικονιδίων από την επιφάνεια εργασίας, εγκαταστάσεις μικροεφαρμογών και προγραμμάτων. Όταν τον ανοίγω χάνονται όλες οι ενέργειες μου. Ο τεχνικός έβαλε, επίσης, κωδικό κατά την εκκίνηση του νετμπουκ. Τον απενεργοποιώ και όταν πάω να το ανοίξω πάλι τα ίδια!!! Τι πρέπει να κάνω, για να με ''υπακούσει''; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προτιμησε το Comodo Internet Security - ειναι πληρης δωρεαν σουιτα. (https://www.comodo.com/home/download/...d.php?prod=cis)
Σκληρο,ευχρηστο,ασφαλες.
το ειχα δοκιμασει και αυτο..αλλα δεν με ικανοποιησε,,ειναι πιο βαρυ,,περιεργο..

στο avira κατεληξα..:hmm:
στα forum λενε οτι το avira πιανει περισσοτερους ιους..και εχει λιγοτερα λαθη διαγνωσης..

λενε οτι το καλυτερο ειναι firawall comodo και antivirus avira αλλα σαν πολυπλοκο μου φαινεται..

εγω με σκετο avira πιανει οτι δηποτε εχει ιο ή κατι τετοιο...κανει δουλεια πραγματικα..

εδωλενε πχ οτι το firewall του windows μαζι με το ενσωματωμενο του modem router αρκει..

ολο μπλεξιματα θα κανει το firewall θα ζηταει αδεια για τα παντα,,σε μενα αυτα εκανε γιαυτο δεν κρατησα ποτέ firewall..

avira και θα ξεχασεις οτι εχεις αντιικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Αντί των δύο, του avast και του malwarebyte's, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο το comodo;

To malwarebyte's, αφορα malware,μια κατηγορια ιων που συνηθως δεν εντοπιζουν τα συνηθη αντιιικα.

Συνεπως,καλο ειναι να εχεις τοσο το comodo,οσο και το malwarebytes ταυτοχρονα.

conflict μεταξυ των δυο δεν υπαρχει. Στη χειροτερη περιπτωση,να απενεργοποιηθει αυτοματα το ενα απο τα δυο κατα την εγκατασταση του δευτερου.

Εξ οσων γνωριζω - μαλλον,θυμαμαι απο μενα - τετοιο θεμα δεν τιθεται μεταξυ των δυο συγκεκριμενων προϊοντων.

Συνηθως,μπορουν να συνυπαρξουν παραλληλα διαφορετικα προϊοντα,ενω σε καποιες περιπτωσεις,το ενα πρεπει να αφαιρεθει,ειδαλλως το αλλο ΔΕΝ εγκαθισταται. Πχ. οταν εχεις εγκατεστημενο ηδη στο πισι το AVG Internet Security και επιχειρησεις εγκατασταση του Agnitum Outpost Security Suite (επισης καλη σουιτα),τοτε η ρουτινα Firewall του AVG,μετα την εγκατασταση, λογω συμβατοτητας και coexistence των δυο προϊοντων,απενεργοποιειται αυτοματα και ισχυει μονο το Firewall του Outpost.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
1. εγω με σκετο avira πιανει οτι δηποτε εχει ιο ή κατι τετοιο...κανει δουλεια πραγματικα..

2. ολο μπλεξιματα θα κανει το firewall θα ζηταει αδεια για τα παντα,,σε μενα αυτα εκανε γιαυτο δεν κρατησα ποτέ firewall..

avira και θα ξεχασεις οτι εχεις αντιικο..

1. Σκετο αντιιικο δεν αρκει. Θες και τειχος.

2. Τα τειχη εχουν learn mode. Μαθαινουν ποια προγραμματα χρησιμοποιεις,σου ζητουν -σε περιπτωση αμφιβολιας - μια μονο φορα την αδεια και εν συνεχεια δε σε ξαναενοχλουν.

Προσωπικα,προτιμω να με ενοχλει το τειχος,παρα καποιο προγραμμα να προσπαθησει να συνδεθει κρυφα στο ιντερνετ ή αντιστροφα και να μην το παρω χαμπαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Καλημέρα. Κ άλλη απορία!

Οι ενέργειες που κάνω δεν αποθηκεύονται.Ενέργειες, όπως διαγραφές εικονιδίων από την επιφάνεια εργασίας, εγκαταστάσεις μικροεφαρμογών και προγραμμάτων. Όταν τον ανοίγω χάνονται όλες οι ενέργειες μου. Ο τεχνικός έβαλε, επίσης, κωδικό κατά την εκκίνηση του νετμπουκ. Τον απενεργοποιώ και όταν πάω να το ανοίξω πάλι τα ίδια!!! Τι πρέπει να κάνω, για να με ''υπακούσει''; :/:

Για καποιο λογο τα επαναφερει το λειτουργικο. Θα πρεπει ωστοσο να γινεις πιο σαφης οσον αφορα τις ενεργειες που κανεις.

Η απενεργοποιηση του κωδικου κατα την εκκινηση,γινεται απο τον Πινακα Ελεγχου/Λογαριασμοι χρηστων/προσθηκη-αφαιρεση λογαριασμων χρηστων

Διπλο κλικ στον κυριο λογαριασμο και επιλεγεις "καταργηση κωδικου". Εισαγεις τον κωδικο που σου εβαλε ο τεχνικος - ή αυτον που εβαλες εσυ,σε περιπτωση που απο το ιδιο μενου τον αλλαξες - και πατας "αφαιρεση κωδικου".

Σημ.: οι παραπανω ονομασιες μπορει να διαφερουν λιγο απο τις πραγματικες (σε περιπτωση ελληνικου 7) ,δεδομενου οτι εχουν μεταφραστει στο περιπου απο μενα. Φρονω ομως πως δεν υπαρχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Το έκανα, γιατί το διάβασα κάπου, μα δεν το εμφάνιζε καν.
Το πήγα στον τεχνικό κ θα το κάνει φορμάτ. Άτε απ την αρχή πάλι...
10 μέρες το είχα, ολοκαίνουργιο... -.-'
Πφφ μόνο εγώ μπορούσα να κάνω τέτοια βλακεία!!:(
1)Να μην το πας τόσο ευκολα στον τεχνικό.. Να τωρα εχασες ολα τα αρχεία σου με το format
Υ.Γ.: Άμα δοκίμαζες ασφαλή λειτουργία μέσω διαδικτύου μπορεί και να το έφτιαχνες...:hmm:;)
2)Άμα έκανες επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση πάλι μπορεί να έφτανε..

Καλημέρα. Κ άλλη απορία!

Οι ενέργειες που κάνω δεν αποθηκεύονται.Ενέργειες, όπως διαγραφές εικονιδίων από την επιφάνεια εργασίας, εγκαταστάσεις μικροεφαρμογών και προγραμμάτων. Όταν τον ανοίγω χάνονται όλες οι ενέργειες μου. Ο τεχνικός έβαλε, επίσης, κωδικό κατά την εκκίνηση του νετμπουκ. Τον απενεργοποιώ και όταν πάω να το ανοίξω πάλι τα ίδια!!! Τι πρέπει να κάνω, για να με ''υπακούσει''; :/:
Αν παλιά δούλευε κάνε επαναφορά συστήματος σε προηγούμενη έκδοση..(Διάβασε πώς εδώ)

Με το πιστολάκι για τα μαλλιά δεν κάνει ε;
Αν βγάζει κρύο αέρα και είναι blower κάνει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Απο τον πίνακα ελέγχου έκανα την κατάργηση του κωδικού.
KingFox, όταν λες παλιά, τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Καλημέρα.
Εδώ και λίγες ημέρες, όταν συνδέομαι στο μσν, βγαίνει ένα παράθυρο που αναγράφει τα εξής:
Προειδοποίηση ασφαλείας
Το πιστοποιητικό ασφαλείας προέρχεται από μία αξιόπιστη αρχή έκδοσης πιστοποιητικών.
Η ημερομηνία του πιστοποιητικού ασφαλείας είναι έγκυρη.
Το όνομα στο πιστοποιητικό ασφαλείας δεν είναι έγκυρο ή δεν συμφωνεί με το όνομα της τοποθεσίας.
Θέλετε να συνεχίσετε;

Έχει κανείς ιδέα περί τίνος πρόκειται;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είναι το παράθυρο ασφαλείας του Internet Explorer 6 (μέσω αυτού συνδέεται το msn, νομίζω). Καλύτερα να αναβαθμίσεις τον Internet Explorer;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μα, τον έχω ήδη αναβαθμίσει. Δεν τον χρησιμοποιώ κιόλας.:hmm:
Τι έχω κάνει και μου μπερδευεται το συστημα; Άει στο καλό!:P
Ευχαριστώ jj!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Χμμ:hmm: Λογικά, σε εκείνο το παράθυρο που σου εμφανίζει, θα έχει επιλογή "μην ξαναδείξεις αυτό το μήνυμα" ή κάτι τέτοιο:P Tick στο κουτάκι δίπλα και πατάς "συνέχεια":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top