Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το ιδιο και τα ψαρια, αλλα δεν τα αποφευγουμε. Το να παρεις 2 μικρογραμμαρια καδμιο πανω απο το οριο που θεσπισει ο WHO δεν θα σε σκωτωσει κατα βαση γιατι αυτα τα ορια εχουν θεσπιστει για ανθρωπους που ζουν μια μεση δυτικη ζωη (=καθονται ολη μερα). Αλλα αν ανυσηχεις μην παιρνεις EAS παιρνε απο φαρμακειο πρωτεινες για μωρα.



τριχωπτωση και καρκινο στο συκωτι.

ακριβως η ιδια βαρυτητα:P

Καρκινο στο συκωτι δεν προκαλει, δεν εχει υπαρξει ουτε μια κανονικη μελετη που να εχει δημοσιευτει σε peer reviewd magazine που να εχει τετοια απο τελεσματα.

Αλλα η τεστοστερονη (ενδογενης η εξωγενης) στρεσαρει το καρδιαγγειακο. Η τεστοστερονη ειναι ορμονη και ως εκ τουτου εχει καλα και κακα, αλλα οσον αφορα τις ορμονες που οι ανρωποι χρησημοποιουν καθημερινα ειναι μακραν η πιο αθωα.

Μιλαμε για ενα κοσμο που χρησημοποιει θυρορμονες σαν να ειναι καραμελες (Υπερδοσολογια θυροξινης = παιθανες, χρονια υπερδοσολογια θυροξινης = τραγικα εντονη φθορα της καρδιας). Κορτικοστεροειδη σαν να ειναι τσιχλες (καθε φορα που το παιδι εχει αλεργικο βηχα, η μπουκονει η μυτη μας, η εχουμε καποια χρονια φλεγμονη η χιλλια αλλα πραγματα παιρνουμε oxadrin, prezolon και ενα καρο αλλα εκδοχα της κορτιζονης. Εκει να δεις χαρα, τι ζημια κανει η κορτιζονη στον οργανισμο...) αλλα το αγαπημενο μου: Οιστρογονα και προγεστινες. Γιατι τα αντισηλιπτικα ειναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγορα και θεος φυλαξει να καταλαβουν οι γυναικες που τα παιρνουν οτι ειναι ΟΡΜΟΝΕΣ με δομην ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ με της τεστοστερονης.

ποσο ιδια?

Τοσο ιδια:


(εστραδιολη)


(τεστοστερονη)

Οχι άλλη Οργανική Χημεία!! Λυπηθείτε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εδω πολλες γυναικες περνανε επιτηδες τεστοστερονη για πιο δυναμικη καριερα,τι λεμε..

και με τις τριχες στη μουρη και τη βαρια φωνη τι εκαναν?

ελεος.

Απο εκει και περα θα μου επιτρεψεις να ξερω καλητερα τι σωμα θελω (και δεν ειναι καπιο απο αυτα που ποσταρες), και ενας γυμναστης που με ξερει απο κοντα και ξερει το πληρες προγραμμα, την κατασταση μου και τους στοχους μου να ξερουμε καλητερα τι γυμναστικη πρεπει η δεν πρεπει να κανω και τι κερδιζω απο καθε τι.

δεν τους ποσταρα για να σου δειξω τι θελεις (αλλα και να ηθελες δεν παιζει να γινεις ετσι ΠΟΤΕ αυτοι ειναι ενας στα 6 δις). Το ποσταρα για να σου δειξω τις διαφορες αναμεσα στο κανω ποδια και στο κανω δικεφαλα.

Το ενδοκρινες δεν ηταν λαθος, απλα τοσα ξερεις, μην πας να το μπαλωσεις.

Οσον αφορα τους γυμναστες, τις ερωτισεις που σου ειπα τις εκανες?

Εχω τελειωσει γυμναστικη ακαδημια και μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι οι γυμναστες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ στη δουλεια τους.

Newsflash, στη γυμναστικη ακαδημια ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και με τις τριχες στη μουρη και τη βαρια φωνη τι εκαναν?

ελεος.
σε ντοκιμαντερ στην αγγλια το ειδα δεν κανω πλακα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
δεν τους ποσταρα για να σου δειξω τι θελεις (αλλα και να ηθελες δεν παιζει να γινεις ετσι ΠΟΤΕ αυτοι ειναι ενας στα 6 δις). Το ποσταρα για να σου δειξω τις διαφορες αναμεσα στο κανω ποδια και στο κανω δικεφαλα.

Το ενδοκρινες δεν ηταν λαθος, απλα τοσα ξερεις, μην πας να το μπαλωσεις.

Οσον αφορα τους γυμναστες, τις ερωτισεις που σου ειπα τις εκανες?

Εχω τελειωσει γυμναστικη ακαδημια και μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι οι γυμναστες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ στη δουλεια τους.

Newsflash, στη γυμναστικη ακαδημια ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΗ

Δεν παω να μπαλωσω κατι, σου ειπα εξ αρχης οτι δεν ειχα ιδεα τι ειναι. Απλα ηθελα να σου μεταφερω τι μου ειπε ο γυμναστης και αντι να πω ενδοκρινης αντιδραση ειπα ενδοκρινες, επειδη δεν εχω καπια γνωση επι του αντικειμενου.

Δεν τον ρωτησα χτες καταφερα να ξαναμπω στο internet λογω καπιων τεχνικων θεματω, οποτε δεν ειχα δει το ποστ σου οταν πηγα τελευτεα φορα.

Οσο για την ενταση που αναλυεις, και για ν εχεις και μια πιο πληρη εικονα. Εγω αυτο που θελω ειναι χασω γυρο στα20 κιλα να δωσω λιγο ογκο στους μυς μου και να διατηριθω καπου εκει. Δεν θελω δλδ ουτε κορμαρα ουτε να γινω αθλητης, ουτε να γινω bοdybuilder... θελω απλα να χασω τα περιττα κιλα που εχω και να μην ειμαι αδυνατος αλλα να εχω μια μυικη μαζα.
Η ενταση με την οπια κανω προπονηση, με αφηνει ξεκουραστο μετα την προπονηση. Τωρα δεν ξερω τι συμενει για εσενα μεγαλη ενταση, αλλα εγω θεωρω οτι ειναι μεγαλη, οχι γιατι με κουραζει (που δεν με κουραζει, καθε φορα που φευγω απο το γυμναστιριο νιωθω οτι θελω και αλλο) αλλα γιατι με το ζορι καταφερνω να κανω τις τελευτεες επαναληψης (και μολις τελιωσω, μεσα σε λια δευτερα ειμαι ξεκουραστος). Αλλα οχι, μια μερα που κανω αυτην την προπονηση στα ποδια, δεν θα κανω και διαδρομο η ποδιλατο, δεν αντεχω να το κανω θα αρχισουν να πονανε οι μυς μου... Ισως επειδη ειμαι στην αρχη ακομα, μακαρι αργοτερα να εχω αυτην την αντοχη. Αλλα προς το παρων βλεπω οτι το προγραμμα μου εχει πολυ καλητερα αποτελεσματα απο οτι περιμενα και αφου εχω μπει σε εναν κυκλο θα περιμενω τουλαχιστων να τον κλεισω προτου δοκιμασω καινουργια πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγω αυτο που θελω ειναι χασω γυρο στα20 κιλα να δωσω λιγο ογκο στους μυς μου και να διατηριθω καπου εκει

ψαξε το προφιλ μου εχω ενα ποστ που λεω πως εγω εχασα 40 κιλα.

ΜΑΚΡΑΝ ο καλυτερος τροπος να τα χασεις ειναι να βαλεις μυς.

δεν χρειαζεται να γινεις αθληταρας αν και καλως η κακως οσοι μπορουν να χασουν τοσα κιλα ειναι τελειομανεις και κολημενοι και το πανε all the way.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos22

Νεοφερμένος

Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
να ξεψωνιστείς :P
xaxaχαχαχαχαααχα βρε σατανα....:P:P:P θα προσπαθησω....ευχαριστω για τη συμβουλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καλησπερα, θα ηθελα να μοιραστω πολυ τις γνωσεις μου, και εσεις τις δικες σας με οποιοδηποτε αγορι/κοριτσι θα ηθελε να ασχοληθει με την γυμναστικη και γενικα με εναν πιο υγειινο τροπο ζωης, ειτε για να χασει βαρος, ειτε να φτιαξει μυες ειτε να αναπτυξει δυναμη... Ο,τιδηποτε.


Welcome:P
:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
γεια σας παιδες....θα ηθελα σε αυτο το τοπικ να συζυτησουμε για την υγεια και για προσωπικα μας θεματα που αφορουν (την διατροφη, την αναπτυξη κλπ..)
Συγκεκριμενα θελω την γνωμη σας...
Εχω υψος 1.73 και βαρος 56 κιλα....(παιζω τεννις αραια και που και κανω μονοζυγο που κ που) επειδη μου φαινονται και τα δυο λιγα θα ηθελα να μου πειτε τροπους για να ψηλωσω (περιπου 1.78)+ να παρω κιλα (περιπου στα 65)....

Αναλογως μπορειτε να γραφετε κι εσεις το υψος με το βαρος σας
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ταιριάζει στην υγεία-ιατρική μάλλον, εδώ
Το ύψος σου δεν μπορείς να κάνεις και πολλά για να το αλλάξεις, ίσως το μπάσκετ να σε βοηθήσει λίγο και η αναμονή μέχρι τα 21 που ολοκληρώνεται η ανάπτυξή σου. Πάντως δεν είσαι κοντός.
Το βάρος είναι πολύ χαμηλό σύφωνα με το ύψος σου και ένας τρόπος να το αυξησεις φυσικά είναι με το να καταναλώνεις μεγάλη ποσότητα πρωτεινών και να γυμνάζεσαι ώστε να χτίσεις μυική μάζα. Προσπάθησε να τρως πολλά και συχνά γεύματα κατά την διάρκεια της ημέρας, αλλά υγιεινά. Δεν θες να κάνεις κοιλιά, θες να πάρεις ομοιόμορφο όγκο.

Υ.Γ. Είμαι 58 κιλα και 1.68
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
τροπους για να ψηλωσω
νομιζω δεν υπαρχουν και πολλα πραγματα τα οποια μπορεις να κανεις.το μονο που εχω ακουσει οτι ψηλωνει καπως ειναι το μπασκετ αν και δεν νομιζω.Παιζε αραια και που αν ειναι:P
να παρω κιλα
μαλλον εννοεις ογκο...Φαε κοτοπουλο και κανε βαρη στα γυμναστηρια....Τι να σου πω δεν νομιζω οτι ειναι καλο να προσπαθεις να παρεις κιλα.Προσοχη μην κανεις καμια μλκ και τραυματιστεις ή δημιουργησεις προβλημα στην μεση σου.Προσεχε,να παρεις κιλα πολλες φορες δεν ειναι και τοσο καλο κυριως οταν δεν ξερουμε τι κανουμε και βιαζομαστε:)

Υ.Γ.1.90,110κιλα(μ'αρεσει το φαι τι να κανω:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υ.Γ.1.90,110κιλα
εγω ειμαι 1.80 110 κιλα..:D

το κοτοπουλο κανει καλο σαν πρωτεινη?

εγω ειμαι τρελος γιαυτο,,μιλαμε για τονους κοτοπουλου..
μονο που δεν κακαριζω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω ειμαι 1.80 110 κιλα..:D
ετσι,μπαμπατσικος και εσυ:clapup::clapup::clapup:

το κοτοπουλο κανει καλο σαν πρωτεινη?
ναι ετσι εχω ακουσει καθως και οτι γενικα βοηθαει(καθως και το γαλα τι να πω,μπορει να ειναι απλα και μονο φημες you never know) στο να αποκτησεις ογκο(κυριως για στηθος ξερω αλλα νομιζω και για τα υπολοιπα μερη).

εγω ειμαι τρελος γιαυτο,,μιλαμε για τονους κοτοπουλου..
μονο που δεν κακαριζω..:P
:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και το αγαπημενο μου φαι ειναι ψητο κοτοπουλο με καλαμποκι..:P

κο,κοκοκο,,,:hehe::hehe::hehe:


ετσι,μπαμπατσικος και εσυ
ημουν το μαιο 130 κιλα,,τα καλα μου -χωρις κοιλια δηλαδη:P- ειναι 100..

ειμαι βαρυς ,έχω σκελετο τιτανίου από οτι φαινεται..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
και το αγαπημενο μου φαι ειναι ψητο κοτοπουλο με καλαμποκι..:P

κο,κοκοκο,,,:hehe::hehe::hehe:
respect:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

τα καλα μου -χωρις κοιλια δηλαδη:P- ειναι 100..
95 οταν ημουν νεος,πριν απο πανελληνιες που επαιζα και μπασκετ...

ειμαι βαρυς ,έχω σκελετο τιτανίου από οτι φαινεται..:confused:
:D:D:D:D:D:D:D:D
να φανταστω εισαι καπως ετσι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αυτές οι Πανελλήνιες.... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να φανταστω εισαι καπως ετσι;;;
μεσα επεσες..:D

astalavista..:shifty:8)8):bot::bot: baby..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αυτές οι Πανελλήνιες.... :mad:
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ σκληρη κουβεντα:/::D:D:D:/:

μεσα επεσες..:D

astalavista..:shifty:8)8):bot::bot: baby..
:D:D:D:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Άτιμες οι πανελλήνιες αλλά για να μαι ειλικρινής,εγώ είχα χάσει κιλά, δεν πήρα. 20+ κιλά, βρε μπας και να ξαναδώσω πανελλήνιες γιατί τα ξαναπήρα;:P ίσως να ταν εποικοδομητικό όλο αυτό για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Άτιμες οι πανελλήνιες αλλά για να μαι ειλικρινής,εγώ είχα χάσει κιλά, δεν πήρα. 20+ κιλά, βρε μπας και να ξαναδώσω πανελλήνιες γιατί τα ξαναπήρα;:P ίσως να ταν εποικοδομητικό όλο αυτό για μένα.

μια χαρα σε βρισκω μακαρι και εγω να γινομουν και εγω λεπτος και να ''αναγκαζομουν'' να τρωω παραπανω αντι για να σκεφτομαι σοβαρα την διαιτα για να ειμαι ανετα στα ρουχα μου:redface::P!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
μια χαρα σε βρισκω μακαρι και εγω να γινομουν και εγω λεπτος και να ''αναγκαζομουν'' να τρωω παραπανω αντι για να σκεφτομαι σοβαρα την διαιτα για να ειμαι ανετα στα ρουχα μου:redface::P!!!!


Μάλλον δεν με κατάλαβες! :P Δίαιτα έκανα για την υγεία μου, όλα αυτά που ακούγονται περί καρδιάς με είχαν κατατρομάξει και ούτε οι πανελλήνιες με είχαν σταματήσει. Δεν είχα την ανάγκη για γλυκό ,ούτε αγχώθηκα. :P Τελείως αναίσθητη!
Έχασα πολλά από αυτά που ήδη έπρεπε να χάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top