Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτό με τα δεκαήμερα πάντως το χω προσέξει σε κάτι Υδροχόους φίλους μου που είναι τις τελευταίες μέρες - πέρα από το ότι πραγματικά δεν μοιάζουν με Υδροχόο, είναι λες και τους βγαίνει ο χειρότερος τους εαυτός. Ανασφαλείς, γκρινιάρηδες, απαιτητικοί και πάρα πολύ ανώριμοι. Και οι τέσσερις - και το αστείο είναι πως οι 2 έχουν γενέθλια την ίδια μέρα και οι άλλοι δύο πάλι ίδια μέρα (άλλα άλλη μέρα). Μήπως να ψαχτώ γιατί τους τραβάω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
δεν ασχολούμαι με τα ζώδια γιατί δεν μου αρέσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εχω παρατηρησει στους κριους οτι δεν τα πανε καλα με τους υπολοιπους κριους:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τελειος συνδυασμός πιστευω. Αν και θα διαφωνησω στο κομμάτι της διπλωματίας. Ισως εισαι μικρή ακόμα και σου βγει εν καιρώ.. Οι Κριοι εκει που θελουν ειναι πολυ διπλωματες και πανεξυπνοι, αν κι αυθορμητοι... Τα παω τα κριαρια απιστευτα, κανω οχι απλα παρεα, αλλα γερους δεσμους. Δυναμη, αυταρκεια, επικοινωνία, αισιοδοξία, αυθορμητισμός
Ασχετο, αλλά η Μενεγάκη εχει τον συνδυασμο σου
τετοια να λετε κοριτσια να χαιρομαστε
:D
τι ζωδιο εισαι mind?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τετοια να λετε κοριτσια να χαιρομαστε
:D
τι ζωδιο εισαι mind?

Σκορπίνα είναι, δε της φαίνεται? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σκορπίνα είναι, δε της φαίνεται?
ohhhh
Yeaahhhhhhhhh..:vroum::vroum::vroum::bot::verymad::clapping:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σκορπίνα είναι, δε της φαίνεται? :P
ohhhh
Yeaahhhhhhhhh..:vroum::vroum::vroum::bot::verymad::clapping:8)


Απο που φαίνεται καλέ; :shifty:
Για καλό το λέτε ελπίζω:ropalo:
Τεσπά, έχω ανησυχήσει με τον Κρόνο. :redface: Κρόνο ακούω, Κρόνο δε βλέπω. :hmm:Οσους ζυγούς που τον είχανε, ρώτησα πως πήγαν τα τελευταία δυο χρόνια τους και ήταν όλοι στραβωμένοι. :worry:Λοιπόν, θα ψάξω να δω τι σκατά σημαίνει ο Κρόνος, διότι εδω εσείς μ'άφήνετε ανενημερωτη. :P Μολις βρω θα σας παραθέσω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Απο που φαίνεται καλέ; :shifty:
Για καλό το λέτε ελπίζω:ropalo:
Τεσπά, έχω ανησυχήσει με τον Κρόνο. :redface: Κρόνο ακούω, Κρόνο δε βλέπω. :hmm:Οσους ζυγούς που τον είχανε, ρώτησα πως πήγαν τα τελευταία δυο χρόνια τους και ήταν όλοι στραβωμένοι. :worry:Λοιπόν, θα ψάξω να δω τι σκατά σημαίνει ο Κρόνος, διότι εδω εσείς μ'άφήνετε ανενημερωτη. :P Μολις βρω θα σας παραθέσω. :D
Να σου πω οτι βιωσα κατι διαφορετικο τα τελευταια δυο χρονια θα σου πω ψεματα..Μια χαρα,πολυ cool χρονιες:PΨαξ'το,ολο και κατι θα βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
στάκα μισό mind...

Δύο χρόνια στον Κρόνο οι Ζυγοί και ήταν στραβωμένοι?

Είμαστε νεξτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ο Κρόνος στην αστρολογία είναι ένας πλανήτης αρκετά παρεξηγημένος. Η λέξη Κρόνος είναι ταυτόσημη της λέξης χρόνος και συνεπάγεται τη πορεία μας μέσα στη ζωή, στο πέρασμα του χρόνου. Είναι ο πλανήτης που σχετίζεται με την σταθεροποίηση, την ωρίμανση, τη σοφία, την υπευθυνότητα, τις ευθύνες, τον κόπο και το μόχθο. Φέρνει εμπόδια, δυσκολίες και προκλήσεις όμως κάτω από την προϋπόθεση πως θα ακολουθήσουμε μια ώριμη και υπεύθυνη στάση μπορεί να μας οδηγήσει στην κοινωνική επιτυχία, την πρόοδο και την καταξίωση.

Ουσιαστικά η πορεία μας στη ζωή αρχίζει κοντά στην ηλικία των 28 ετών και ταυτίζεται με την πρώτη επιστροφή του στη γενέθλια θέση του. Ο Κρόνος είναι ένας αργός πλανήτης και παραμένει σε κάθε ζώδιο περίπου δυόμισι χρόνια συνεπώς χρειάζεται περίπου εικοσιοκτώ χρόνια για να επιστρέψει στη θέση που βρισκόταν κατά τη γέννησή μας. Μέχρι εκείνη τη στιγμή κάθε άνθρωπος χτίζει και βάζει τα θεμέλια της ζωής του για να ακολουθήσει μία ανεξάρτητη ζωή έτσι λοιπόν κοντά στα εικοσιοκτώ και εφόσον βιώνουμε την πρώτη του επιστροφή μας κρούει τον κώδωνα για το τι πρόκειται να κάνουμε και να πραγματώσουμε στη ζωή μας. Πολλοί άνθρωποι αποφασίζουν να δημιουργήσουν οικογένεια ενώ άλλοι αποφασίζουν να ακολουθήσουν μία επαγγελματική πορεία με επιτυχία μέσω του κόπου και του μόχθου. Σε κάθε περίπτωση, είναι μια ηλικία κομβική καθώς καλούμαστε να πάρουμε σημαντικές αποφάσεις για τη ζωή μας.

Είναι ένας πλανήτης που σχετίζεται με το κάρμα και παίζει σημαντικό ρόλο ακόμη και στη συναστρία δύο ανθρώπων. Άλλοτε δρα περιοριστικά ενώ άλλοτε σταθεροποιητικά. Το μόνο σίγουρο είναι πως Κρόνιες σχέσεις έχουν διδακτικό τόνο και έρχονται στη ζωή μας για να μας κάνουν σώφρονες και συνετούς. Είναι σχέσεις ζωής και μας εξελίσσουν από ελλείψεις και αδράνειες. Η σημασία του είναι πάρα πολύ σημαντική γιατί επιφέρει ένα αίσθημα οικειότητας, είναι κάτι σαν γνωρίζεις τον άλλον χρόνια και είσαι έτοιμος να μοιραστείς μαζί του τις πιο μύχιες σκέψεις σου και τα ενδόμυχά σου συναισθήματα.

Το μάθημα του Κρόνου έγκειται στο να διδάξει τη σοφία και την επιτυχία μέσα από τη σταθερότητα, την οργάνωση, τη μεθοδικότητα και τη σκληρή δουλειά. Ταξίδι; Η εδραίωση μέσω της επίμονης προσπάθειας. Ο Κρόνος σχετίζεται με τον περιορισμό, τον αυτοπεριορισμό, την πειθαρχία και τα εμπόδια. Είναι δείκτης αναβολών και καθυστερήσεων έτσι κατά τη διάρκεια της ανάδρομης παρουσίας του τέτοιου είδους θέματα επιδέχονται μία περαιτέρω αναβολή και καθυστέρηση. Γινόμαστε ακόμα πιο επιφυλακτικοί και συγκρατημένοι. Θέματα επαγγελματικά παραμένουν στάσιμα και καθώς ο αντιπροσωπεύει τις σχέσεις μπορεί να προκαλέσει καθυστερήσεις σε διάλυση σχέσεων και συνεργασιών ή μπορεί να μας βάλει στο παιχνίδι του ξεκαθαρίσματος σε αυτές. Εν συνεχεία και εφόσον ορθοδρομήσει παρατηρείται ένα ξεμπλοκάρισμα σε θέματα επαγγελματικής φύσεως και σχέσεων-συνεργασιών.


Ελλάδα: Για τη χώρα μας ο Κρόνος σε όλη τη διάρκεια του 2012 διελαύνει από τον έκτο ηλιακό της οίκο, ο οποίος συμβολίζει τον εργασιακό της τομέα, την καθημερινότητά της και τα θέματα υγείας της. Οι εργασιακές συνθήκες στη χώρα μας μάλλον έχουν ενδείξεις λιτότητας. Αύξηση της ανεργίας και του μη ενταγμένου πληθυσμού στο εργατικό δυναμικό. Οι συνθήκες εργασίας αναμένονται λίγο σκληρές και έτσι θα μας μάθουν να είμαστε πιο συνετοί και πειθαρχημένοι στην εργασία μας. Ο εργασιακός τομέας συνεπάγεται και μισθοδοσίες έτσι η παραμονή του Κρόνου στον έκτο ηλιακό οίκο της Ελλάδας επιφέρει μειώσεις μισθών και αποδοχών. Αν και σαν χώρα θέλουμε τις ευχάριστες συνθήκες στο χώρο εργασίας μας και επιθυμούμε ακόμα και εκεί τη διασκέδαση και την απόλαυση οι συνθήκες μας δείχνουν ότι θα υπάρξει μείωση της ικανοποίησης-ευχαρίστησης από τη δουλειά. Οι εργασιακές συνθήκες απαιτούν πλέον σωστούς χειρισμούς, σοβαρότητα και οι όποιες προσπάθειες για «λούφα» να το θέσω λαϊκά, τιμωρούνται με την απώλεια της εργασιακής μας θέσης. Ο τομέας της δημόσιας υγείας διαφαίνεται να περάσει κρίση και οι θέσεις εργασίας πιθανότατα να μειωθούν σημαντικά.

Οι συνθήκες στα δημόσια νοσοκομεία υπάρχει πιθανότητα να χειροτερεύσουν. Η όλη αυτή χειροτέρευση μπορεί να αποφευχθεί εφόσον το κράτος γίνει κράτος «πρόνοια» και δώσει ένα χέρι βοηθείας στη δημόσια υγεία. Χρειάζεται πλήρης αναδιοργάνωση του συστήματος υγείας στην Ελλάδα. Οι όποιες ατασθαλίες στον συγκεκριμένο χώρο θα τιμωρούνται και τα σκάνδαλα θα βγαίνουν στη φόρα. Οι γιατροί που πληρώνονται με «φακελάκια» θα βρίσκονται σε κίνδυνο. Επιτέλους απονομή δικαιοσύνης. Μπορεί να έχουμε ανάπτυξη μολυσματικών ασθενειών, προερχόμενων από το εξωτερικό, οι οποίοι θα θέσουν την Ελληνική υγεία σε κίνδυνο και θα μας αναγκάσουν να μπούμε πολλές φορές σε καραντίνα. Το πολεμικό ναυτικό μας πιθανός να περάσει μία κρίση και ο στρατός ναυτικού να έχει σταδιακή μείωση εξασθένιση. Εν πάση περιπτώσει οι Έλληνες χρειάζεται να είμαστε προσεκτικοί όσον αφορά θέματα υγείας και εργασίας. Οι εργασιακές συνθήκες αναμένονται λίγο δύσκολες και χρειάζεται υπομονή και εργατικότητα.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
στάκα μισό mind...

Δύο χρόνια στον Κρόνο οι Ζυγοί και ήταν στραβωμένοι?

Είμαστε νεξτ?

Ναι ρε συ, εκανε λεει ο Κρονος περαντζάδα στο ζυγό 2,5 χρονακια κι ερχεται σ'εμας να μπαστακωθεί, μετά λεει θα παει στον τοξοτη και καθε 28 χρονια ξαναεμφανιζεται. Δες τι γραφει παραπανω. Λενε φερνει ξεκαθαρισματα και αλλαγες. Εμενα προσωπικα τα ξεκαθαρισματα με φτιαχνουν απεριοριστα- και φανταζομαι κι εσενα ως σκορπινα- οποτε δε με χαλαει. Δηλαδη προτιμω ξεκαθαρισματα και αληθεια, παρα γυρω γυρω ολοι στη μεση ο Μανωλης... Με πιανεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η λέξη Κρόνος είναι ταυτόσημη της λέξης χρόνος
σωστο..κ,γ,χ τα ουρανικά συμφωνα που λεγαμε και στο σχολειο
ο Χ(Κ)ρόνος ειναι ο πατερας ολων ,,
το ξεραμε πριν τον Αινσταιν..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Tελευταία εκτιμώ πολύ την μετάπτωση των ισημεριών και βλέπω ότι οι περισσότεροι στην πραγματικότητα μοιάζουμε πολύ περισσότερο με το προηγούμενο ζώδιο από αυτό που νομίζουμε. Φυσικά ισχύει και για τον Ωροσκόπο, τη Σελήνη και όλα που μετατοπίζονται περίπου ένα ζώδιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Χαρακτηριστικα Αιγωκαιρου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Χαρακτηριστικα Αιγωκαιρου?

Σοβαρότητα, επιφυλακτικότητα, εσωστρέφεια, υπευθυνότητα, επιμονή, αυτοπειθαρχία, οργανωτικότητα, διοικητικές ικανότητες. Ο εξελιγμένος τύπος μετρημένος, ολιγαρκής, αυτάρκης, σοβαρός, συντηρητικός, με σεβασμό και αυτοσεβασμό. Ο ανεξέλικτος τύπος δεσποτικός, σκληρός, εγωιστής και αριβίστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
σε ευχαριστω!!!!!!!!!!!!και για κριο αν μπορεις και ν μ πεις αν ταιριζουν με αιγωκερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
σε ευχαριστω!!!!!!!!!!!!και για κριο αν μπορεις και ν μ πεις αν ταιριζουν με αιγωκερο!!

Σχέση με εντάσεις, αλλά μπορεί να τα βρίσκουν σε πολλά. Ο Κριός είναι εξίσου εαυτούλης, αλλά πιο άμεσος και μπεσαλής, καθώς και ανυπόμονος και παρορμητικός. 'Ισως όμως να μην αντέχει τον υπερπρογραμματισμό, την πειθαρχία και το σύστημα του Αιγόκερου. Θέλει κάτι και το θέλει τώρα και συχνά ρισκάρει και κάνει απερισκεψίες, ενώ ο άλλος το ψάχνει πολύ και είναι πιο φρόνιμος και αργός. Ο Κριός δεν αγαπάει τη δομή και το πρόγραμμα, είναι για το τώρα και τη στιγμή, ο άλλος δουλεύει σε πιο μεγάλα πλάνα και είναι πολύ πιο υπολογιστής και δεν δέχεται εύκολα να χάσει τα κεκτημένα και τα σίγουρα, ούτε να ρισκάρει. Μπορεί να φαίνεται στον Κριό πολύ αργός και μπορεί και να συγκρούονται οι εγωισμοί τους, δεν θα υποχωρεί εύκολα κανείς. Μεγάλο πείσμα και οι δυο και πολύς εγωισμός και ανυποχώρητη σύγκρουση. Ο Αιγόκερος μπορεί να νοιώθει συχνά ότι ο Κριός δεν τον σέβεται. Ο Κριός μπορεί να νοιώθει συχνά ότι ο Αιγόκερος τον καταπιέζει. Αν ο Αιγόκερος είναι η γυναίκα, μπορεί να ευεργετηθεί έμμεσα γιατί ο Κριός θα την "ξεκλειδώσει" εύκολα - ίσως να είναι κάπως ψυχρή με τους άλλους και χρειάζεται αυτή τη θέρμη και την αμεσότητα του Κριού. Αν είναι άντρες συνεργάτες, μπορεί να έχουν μεγάλες επιτυχίες ή να σφαχτούν τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σχέση με εντάσεις, αλλά μπορεί να τα βρίσκουν σε πολλά. Ο Κριός είναι εξίσου εαυτούλης, αλλά πιο άμεσος και μπεσαλής, καθώς και ανυπόμονος και παρορμητικός. 'Ισως όμως να μην αντέχει τον υπερπρογραμματισμό, την πειθαρχία και το σύστημα του Αιγόκερου. Θέλει κάτι και το θέλει τώρα και συχνά ρισκάρει και κάνει απερισκεψίες, ενώ ο άλλος το ψάχνει πολύ και είναι πιο φρόνιμος και αργός. Ο Κριός δεν αγαπάει τη δομή και το πρόγραμμα, είναι για το τώρα και τη στιγμή, ο άλλος δουλεύει σε πιο μεγάλα πλάνα και είναι πολύ πιο υπολογιστής και δεν δέχεται εύκολα να χάσει τα κεκτημένα και τα σίγουρα, ούτε να ρισκάρει. Μπορεί να φαίνεται στον Κριό πολύ αργός και μπορεί και να συγκρούονται οι εγωισμοί τους, δεν θα υποχωρεί εύκολα κανείς. Μεγάλο πείσμα και οι δυο και πολύς εγωισμός και ανυποχώρητη σύγκρουση. Ο Αιγόκερος μπορεί να νοιώθει συχνά ότι ο Κριός δεν τον σέβεται. Ο Κριός μπορεί να νοιώθει συχνά ότι ο Αιγόκερος τον καταπιέζει. Αν ο Αιγόκερος είναι η γυναίκα, μπορεί να ευεργετηθεί έμμεσα γιατί ο Κριός θα την "ξεκλειδώσει" εύκολα - ίσως να είναι κάπως ψυχρή με τους άλλους και χρειάζεται αυτή τη θέρμη και την αμεσότητα του Κριού. Αν είναι άντρες συνεργάτες, μπορεί να έχουν μεγάλες επιτυχίες ή να σφαχτούν τελείως.

Eμενα που ειμαι ταυρος με παρατησε η γυναικα κριος μου για εναν χαζο αιγοκερω ενω ξερει οτι περναμε γαματα:hmm:
Απλα εγω την πληγωσα στο παρελθον ενω αυτος οχι

-ΕΛΕΟΣ-:(

Anyway
Ηθελα να ρωτησω, εγω σαν ταυρος πως μπορω να γινω περισσοτερο αρεστος σε καινουργιες γνωριμιες? Δυσκολευομαι πολυ και στηριζομαι βασικα μονο στην εξωτερικη εμφανιση/στην ματια/στο συντομο (και δυστυχως συχνα αποτυχημενο) φλερτ.
Γενικα τα παω καλυτερα οταν και ο αλλος θελει να ασχοληθει μαζι μου, ενω οταν προκειται να κανω αρχισω εγω την "γνωριμια" δεν πετυχαινει. Οι περισσοτερες φιλιες μου και σχεσεις βασιστηκαν σε αυτο.... Το μονο που εκανα και επιανε ηταν π.χ. να χαιρεταω ή να κλεινω το ματι μου ή να βοηθαω καποιον. Αλλα τελευταια δεν πετυχαινει τιποτα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ηθελα να ρωτησω, εγω σαν ταυρος πως μπορω να γινω περισσοτερο αρεστος σε καινουργιες γνωριμιες? Δυσκολευομαι πολυ και στηριζομαι βασικα μονο στην εξωτερικη εμφανιση/στην ματια/στο συντομο (και δυστυχως συχνα αποτυχημενο) φλερτ.
Γενικα τα παω καλυτερα οταν και ο αλλος θελει να ασχοληθει μαζι μου, ενω οταν προκειται να κανω αρχισω εγω την "γνωριμια" δεν πετυχαινει. Οι περισσοτερες φιλιες μου και σχεσεις βασιστηκαν σε αυτο.... Το μονο που εκανα και επιανε ηταν π.χ. να χαιρεταω ή να κλεινω το ματι μου ή να βοηθαω καποιον. Αλλα τελευταια δεν πετυχαινει τιποτα

Λύση Α: άλλαξε ζώδιο

Λύση Β: κάνε κοπλιμέντα. Πάντα στους ανθρώπους αρέσει να ακούν ότι έχουν χάρες ή χαρίσματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι υδροχόος, ένα αρκετά παρεξηγημένο ζώδιο.
Συνήθως μου λένε ότι είμαι το χειρότερο ζώδιο και ότι ειδικά οι γυναίκες υδροχόοι είναι μεγάλα καθάρματα :eek:
Μετά λένε ότι είμαστε αρκετά ισχυρογνώμονες ως άνθρωποι! Βλακείες... δεν ισχύει, το ξέρω και είμαι σίγουρη ότι έχω δίκιο!! Δεν ακούω κουβέντα επί του θέματος!!
Από την άλλη πάλι ακούγεται ότι έχουμε πρόβλημα με τις ερωτικές μας σχέσεις, κάτι σαν πρόβλημα δέσμευσης και ότι βαριόμαστε εύκολα ή ότι δεν μπορούμε την πίεση!! Και πάλι ό, τι να ναι!! Δεν ισχύει με την καμμία... απλώς να μωρέ μερικές φορές σε τέτοιες περιπτώσεις νιώθω ότι μου κόβεται ο αέρας και θέλω συνεχώς αλλαγές στη ζωή μου. Αλλά ναι, κι αυτό δε σημαίνει κάτι.

Τρίχες!! Στην πραγματικότητα είμαστε τα καλύτερα παιδιά και ό, τι λένε το λένε από τη ζήλια τους... ΤΕΛΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top