Δωρεάν μετατροπή διάφορων αρχείων βίντεο σε τύπο αρχείου συμβατό για dvd player

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα , αλλά θα τα ξαναπώ . Έχω κατεβάσει διάφορα σίριαλ/ταινίες/ντοκιμαντέρ
από το [...] τα οποία βίντεο είναι συνήθως σε μορφή mpg1/2 , avi , κ.λ.π.
Τα έγραψα σε dvd και στο dvd player παιζονται μόνο όσα είναι mpg - τα άλλα δεν τα αναγνωρίζει
Θα μου πείτε , δες τα στο pc , αλλά δυστυχώς προορίζονται για άτομο μιας κάποιας ηλικίας που δεν μπορεί να παρακολουθεί σε άλλη οθόνη εκτός της τηλεόρασης :P
Οπότε , προσπάθησα να βρω πρόγραμμα video converter και υπάρχουνε πολλά που δεν είναι τόσο ότι είναι ακριβά αλλά δεν είμαι εξοικειωμένος με αγορές μέσω ίντερνετ
Οι demo εκδόσεις τους μετατρέπουνε τα βίντεο ή για 5 μόνο λεπτά ή με ένα υδατογράφημα σπαστικό πάνω που για να φύγει πρέπει να αγοράσεις την πλήρη έκδοση .
Άκουσα όμως ότι υπάρχουνε site που έστω και με απελπιστικά αργή ταχύτητα κάνεις την δουλειά σου δωρεάν (και νόμιμα) - δεν μπόρεσα να βρω τίποτα όμως . Εσείς τι λέτε ;

π.σ. την αγορά καινούργου dvd player που να αναγνωρίζει περισσότερους τύπους αρχείων , την αποκλείω λόγω έλλειψης φράγκων :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν καπιος εχει την καλοσυνη, ας μου πει και εμενα πως απο dvd (τραβιγμενο με καμερα, δεν νομιζω να εχει καπιου ειδους ασφαλιες απο αντιγραφη) μπορω να το κανω κατι συμβατο με το pc ωστε μετα να το σπασω σε κομματια και να το ξαναγραψω σε dvd... Δωρεαν παντα..>!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα. Πριν από λίγο καιρό είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα οπότε έκανα αναζήτηση και βρήκα μια σειρά από δωρεάν προγράμματα που κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους. Είναι της εταιρίας videosoft και η ιστοσελίδα τους είναι: www.dvdvideosoft.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γκουεντολιν

Νεοφερμένος

Η Γκουεντολιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλημερα, το εψαξα το προγραμμα που λες, (dvdvideosoft) ομως ειμαι αρχαρια, δεν ξερω τι κανω τωρα; πώς θα μεταφερω τα αρχεια απ τη βιντεοκασετα στον υπολογιστη; τι χρειαζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλησπέρα. Πριν από λίγο καιρό είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα οπότε έκανα αναζήτηση και βρήκα μια σειρά από δωρεάν προγράμματα που κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους. Είναι της εταιρίας videosoft και η ιστοσελίδα τους είναι: www.dvdvideosoft.com

δεν εχει κανενα περιορισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
καλημερα, το εψαξα το προγραμμα που λες, (dvdvideosoft) ομως ειμαι αρχαρια, δεν ξερω τι κανω τωρα; πώς θα μεταφερω τα αρχεια απ τη βιντεοκασετα στον υπολογιστη; τι χρειαζεται;
Από βιντεοκασέτα σε dvd και γενικότερα σε ψηφιακό αρχείο δεν είναι εύκολη υπόθεση.
Χρειάζεσαι μια κάρτα Video In όπου θα συνδέσεις τo video με τον υπολογιστή. Μετά θα κάνεις "record", ενώ στο τέλος το ασυμπιέστο video θα το κάνεις encode π.χ. σε xvid ή mpeg. Έπειτα θα πάρεις το dvdvideosoft και θα το μετατρέψεις σε dvd!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οποτε καλυτερα να παρεις ενα καλωδιο pc για την τηλεοραση σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γκουεντολιν

Νεοφερμένος

Η Γκουεντολιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστω Παναγιωτη, απ' οτι καταλαβα θελει πολυ δουλεια, μηπως να παιρνα καλυτερα ενα ετοιμο προγραμμα που βρηκα; ειναι τσιμπημενο ομως (66Ε)
\


οποτε καλυτερα να παρεις ενα καλωδιο pc για την τηλεοραση σου
αυτο πώς το κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δεν εχει κανενα περιορισμο?

Όχι δεν έχει κανένα περιορισμό. Είναι πολύ καλά. Τα χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και στον σταθερό και στο φορητό υπολογιστή μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οκ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
για να γράψετε dvd από video file η free λύση είναι dvdflick. Έκαψα όλη την Candy Candy που μου τη ζητάγανε σε dvd format με δαυτο :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
freemake video converter... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top