Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ειμαι κριαρι
και περιργως δεν μου αρεσουν οι κριαρινες λεαινες -οπως γραφουν πολλοι- αλλα οι πιο σταθερες και γλυκες γυναικες
εκτιμω τις ταυρινες.. πχ..τις σκορπινες..,,

μάλλον Ιχθείς είσαι λόγω της μετάπτωσεως της ισημεριών. 'Ακου και πες μου αν ισχύουν. Εσωστρεφής, φευγάτος, μελαγχολικός, με πολύ ανεπτυγμένη φαντασία, ευαίσθητος, με έντονες τάσεις απόσυρσης, φιλόζωος, φυσιολάτρης, με μια βαθειά εσωτερική πίστη εις τον Θεόν ή το υπερβατικόν, αδύναμος σωματικώς ή συναισθηματικώς, μεταβλητός, εξυπηρετικός, με έντονα βιώματα θύματος-μάρτυρα, με πίστη στο Καλό και τη φιλανθρωπία, συναισθηματικός. Ελκύεσαι από ιερούς τόπους, μοναστήρια, μυστήρια ή ιερά. 'Εντονες λατρευτικές τάσεις. 'Ανθρωπος που μπορεί να ελίσσεται ή να προσαρμόζεται εύκολα. Συχνά βιώματα εξιδανίκευσης ανθρώπων με επακόλουθη απογοήτευση. Ισχύουν ;

ειμαι ζυγός με ωροσκόπο καρκίνο και κατα καποιο τροπο κι εγω ταιριαζω με πολλους ανθρωπους καθως συνδιαζω αερα με νερο... τωρα σχετικά με τη σχεση μου με την αστρολογια μην νομιζεις και γω το τελευταιο εξαμηνο την ανεπτυξα για την ακριβεια ποτε δεν θα διαβασω μια προβλεψη ή θα περιμενω να μου πει καποιος αλλος τι μου επιφυλάσει η μοιρα, πιστευω πως την μοιρα εμεις την καθοριζουμε. Ομως παραδεχομαι τα χαρακτηριστικα που εχει καθε ζωδιο και την συναστρια που εχει ενα ατομο με ενα αλλο. για μενα εχει σχεση με τη θεωρια του πεταγματος της πεταλουδας κατα καποιο τροπο...:)

Μήπως είσαι Παρθένος με Ωροσκόπον Διδύμους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μήπως είσαι Παρθένος με Ωροσκόπον Διδύμους ;
με παρθενους τα παω πολύ καλα αλλά δεν ανεχομαι την ταση για καθαριοτητα και γενικώτερα αυτην την παρθενιλα τωρα σχετικά με τους διδυμους μοιαζω πολύ για δίδυμος και πολύ θα ηθελα να ημουν γιατι αυτη η αιωνια εφηβεια τους με περιγραφει απόλυτα!!! ομως εχω γεννηθει 8/10 και η ακριβης ωρα 10 : 25 μμ!! Εξηγησε το μου γιατι με αυτο που ειπες εφερες τα πανω κατω!!!!:redface::P

μάλλον Ιχθείς είσαι λόγω της μετάπτωσεως της ισημεριών. 'Ακου και πες μου αν ισχύουν. Εσωστρεφής, φευγάτος, μελαγχολικός, με πολύ ανεπτυγμένη φαντασία, ευαίσθητος, με έντονες τάσεις απόσυρσης, φιλόζωος, φυσιολάτρης, με μια βαθειά εσωτερική πίστη εις τον Θεόν ή το υπερβατικόν, αδύναμος σωματικώς ή συναισθηματικώς, μεταβλητός, εξυπηρετικός, με έντονα βιώματα θύματος-μάρτυρα, με πίστη στο Καλό και τη φιλανθρωπία, συναισθηματικός. Ελκύεσαι από ιερούς τόπους, μοναστήρια, μυστήρια ή ιερά. 'Εντονες λατρευτικές τάσεις. 'Ανθρωπος που μπορεί να ελίσσεται ή να προσαρμόζεται εύκολα. Συχνά βιώματα εξιδανίκευσης ανθρώπων με επακόλουθη απογοήτευση. Ισχύουν ;
Γιατι θες όλους να τους φερνεις ενα ζωδιο πίσω αποκλειεται δηλαδη να ειναι κριος αλλα να τον εχει επιρρεασει καποιος αλλος πλανήτης?
Φιλικα παντα ετσι χωρις παρεξηγησεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το εχω σκεφτει αυτα που λες,,
μηπως ειμαι ιχθυς δηλαδη..

αλλα με τιποτα..αν με δεις στην καθημερινη ζωη

ο ιχθυς φροντιζει τους αλλους ,ειναι πολυ καλλιτεχνικος κλπ

εγω εχω καθαρα τα νευρα τις εκρηξεις -που σβηνουν εξαιρετικα γρηγορα- του κριου
και γενικα τα βασικα αρνητικα που μου προσαπτουν ως χαρακτηρα -και εχουν δικιο-ειναι,,ισχυρογμονωσυνη και βιασυνη,,πολυ συχνα δρω και μιλαω πριν σκεφτω,,τα ξερναω ολα,,
επισης εχω το κολλημα του ηρωα να βοηθαω πιο αδυναμους κλπ..γενικα να κανω παρεα με αυτον που απορριπτουν ολοι..
-οχι επιτηδες αλλα απλα συμβαινει-
εδω στο φορουμ ποσες φορες εχω κοντραριστει για τις αποψεις μου,,με ειδες να τις αλλαζω ευκολα?

η μανα μου ειναι ιχθυς,,ο θειος μου επισης,,και δεν μοιαζω με τιποτα..

οι ιχθυες ειναι φτερα στον ανεμο ή μαλλον στο νερο..εγω μπορει να λεω πολλα στα λογια,,αλλα δεν προκειται να γινω δουλος ή υπηρετης κανενος ετσι ευκολα,,μονο αν αξιζει



η πλακα ειναι,,οτι οι κριοι λενε οτι χτυπανε ευκολα στο κεφαλι,και μπορει να εχουν ουλη,,
ε,,εχω και απο αυτην,,στο μαγουλο μονιμη..ολο με το κεφαλι επεφτα μικρος..



οποτε μην με ξαναπεις ιχθυ,,γιατι θα σε κουτουλησω:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γιατι θες όλους να τους φερνεις ενα ζωδιο πίσω αποκλειεται δηλαδη να ειναι κριος αλλα να τον εχει επιρρεασει καποιος αλλος πλανήτης?
Φιλικα παντα ετσι χωρις παρεξηγησεις:)

Δεν το αποκλείω, αλλά αν συμβαίνει αυτό, τότε ισχύει να τους επιβεβαιώνει απλώς ο νόμος των πιθανοτήτων. Ενώ ο αληθής χάρτης είναι ισχυρός ανεξαρτήτως πιθανοτήτων και σύμφωνα με αυτόν, η πραγματική θέσις του 'Ηλιου κατά την ημερομηνία γεννήσεώς σου ήταν εις το ζώδιον της Παρθένου, τελευταίες μοίρες και Ωροσκόπος Δίδυμοι. 'Εχω γνωρίσει πολλούς ανθρώπους και δεν ισχύουν τα ζώδια που πιστεύουμε, αλλά τα προηγούμενα με μια απόκλισιν περίπου 26 μοίρες. Δηλαδή, αν κάποιος έχει γεννηθεί Ζυγός 29η μοίρα, μπορεί να είναι πράγματι Ζυγός, αλλά αν έχει γεννηθεί 5η μοίρα, τότε θα είναι Παρθένος και δεν θα το έχει συνειδητοποιήσει.

επισης εχω το κολλημα του ηρωα να βοηθαω πιο αδυναμους κλπ..γενικα να κανω παρεα με αυτον που απορριπτουν ολοι..

Αυτό είναι 100% ΙΧΘΕΙΣ. H συνδρομή και η υπεράσπισις του αδύναμου. Ο Κριός είναι ΣΚΛΗΡΟΣ και ΑΤΟΜΙΣΤΗΣ. Είναι Εγώ. Ο Κριός αρνείται να ασχοληθεί καν με τους αδύναμους. Προσπερνάει και κοιτάει μόνο την επιβολή της Προσωπίκοτητας.
Είσαι Ιχθείς. Φυσικό είναι βρε να μην μοιάζεις με τους γονείς σου τους Ιχθείς, αφού το πραγματικό τους ζώδιο δεν είναι Ιχθείς :P
Επίσης, έγραψες ότι δεν θες να είσαι δούλος. Φυσικά. Ούτε αυτό είναι του Ιχθύ. Ο Ιχθύς συμπονά, παραστέκεται, θυσιάζεται ενίοτε. Ποτέ δεν είναι δουλικός. Δουλικοί είναι οι Παρθένοι (δηλαδή οι Ζυγοί με την σημερινή Αστρολογία που γνωρίζει η μάζα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Άσχετο
Τι εχετε να πειτε για συνδυασμό ταυρου με ωροσκόπο καρκίνο (εγώ) και κριού με ωροσκόπο υδροχόο (εκείνος);

Είναι Η αντίθεση ή θα μπορούσε να την παλέψει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο Κριός είναι ΣΚΛΗΡΟΣ και ΑΤΟΜΙΣΤΗΣ. Είναι Εγώ.
κριοι ηταν ολοι οι ηρωες..
ο κολοκοτρωνης πχ

ειχε γεννηθει 4 απριλιου
και αυτον ιχθυ τον λες?


ο κριος βοηθαει τους αλλους,,και αυτοθυσιαζεται αν χρειστει..
ο καλη εκδοση ειναι ο ιδανικος ηρως,,η κακη ειναι το τσογλανι που κανει το κεφι του και θελεις να το σκοτωσεις,,ή ενας τυρρανος,,

ρε συνηγορε του διαβολου με δουλευεις?;)
εσυ τι ζωδιο εισαι ..?


(εχω διαβασει τοσα και τοσα αρθρα για ζωδια και ειδικα το δικο μου στο νετ,,ελληνικα και ξενα,,που το μονο που μου λειπει βασικα ειναι η ηγετικη ικανοτητα..που δεν εχω καθολου)

και το θεμα δεν ειναι ισως στα αστρα,,αλλα στην ιδια τη Γη και τον καιρο που γιεννιεται καθε παιδι,,ο κριος ειναι η εκρηξη γεννηση της ζωης αρχες ανοιξης..πχ

ο λεων νταλα καλοκαιρι,,ο ηλιος που κοιτανε ολοι..


No, your zodiac sign hasn't changed

"When we look at the astrology used in the Western world, the seasonally based astrology has not changed, was never oriented to the constellations, and stands as … has been stated for two millenniums," Jawer said.
People who put stock in astrology can ask whether they should adhere to the tropical zodiac or the sidereal zodiac. Jawer argues for the tropical.
"Astrology is geocentric. It relates life on Earth to the Earth’s environment, and seasons are the most dramatic effect, which is why we use the tropical zodiac," he said.
κοινως το κλιμα στη γη παιζει ρολο κυριως παρα τα αστρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ο δοκτωρ ειναι σκορπιος στανταρακι. φαινεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
κριοι ηταν ολοι οι ηρωες..
ο κολοκοτρωνης πχ

ειχε γεννηθει 4 απριλιου
και αυτον ιχθυ τον λες?

Φυσικά. Αι μυστικαί οργανώσεις είναι των Ιχθύων. Με βαθύτατη πίστη στο Θεό και στη ΘΥΣΙΑ για το Εθνος. Επίσης αν ήτο Κριός δεν θα είχε αγωνισθεί ούτε θα είχε πάει φυλακή και προδωθεί. 'Η θα είχε αγωνισθεί μόνο για τον εαυτό του, όχι για το έθνος ολόκληρο. Κουβάλησε τον σταυρόν. Η προδοσία, τα πισώπλατα μαχαιρώματα, η θυσία και το μαρτύριο για μια υψηλή ιδέα είναι των Ιχθύων. Ο Κριός δεν ασχολείται. Είναι το ΕΓΩ. Το τομάρι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν το αποκλείω, αλλά αν συμβαίνει αυτό, τότε ισχύει να τους επιβεβαιώνει απλώς ο νόμος των πιθανοτήτων. Ενώ ο αληθής χάρτης είναι ισχυρός ανεξαρτήτως πιθανοτήτων και σύμφωνα με αυτόν, η πραγματική θέσις του 'Ηλιου κατά την ημερομηνία γεννήσεώς σου ήταν εις το ζώδιον της Παρθένου, τελευταίες μοίρες και Ωροσκόπος Δίδυμοι. 'Εχω γνωρίσει πολλούς ανθρώπους και δεν ισχύουν τα ζώδια που πιστεύουμε, αλλά τα προηγούμενα με μια απόκλισιν περίπου 26 μοίρες. Δηλαδή, αν κάποιος έχει γεννηθεί Ζυγός 29η μοίρα, μπορεί να είναι πράγματι Ζυγός, αλλά αν έχει γεννηθεί 5η μοίρα, τότε θα είναι Παρθένος και δεν θα το έχει συνειδητοποιήσει.
Κοιτα ελπίζω να μη εισαι σκορπιος οπως λενε γιατι ως πρωην ζυγός και ως νυν παρθενος όπως λες :P δεν τα παω καλά με τους σκορπιού;!
παντως εχεις βαλθει να μας τρελάνεις όλους εγω ειμαι η μεγαλυτερη τσαπατσούλα του πλανητη!!! και θες να με βγαλεις παρθενο? εχω πολλά χαρακτηριστικά του ζυγού και ναι ορισμενες φορες για να γινω αρεστη και ψεματα θα πω και δουλική θα γινω και υποχωρησεις θα κανω αμετρητες ακομη κιαν δεν πρεπει!!! και το κυριωτερο ειμαι τρελά ανσφαλής και δεν την παλευω καθόλου με αιγόκερους ενω παραλληλα ειμαι επικοινωνιακή και κοινωνικη ως εκει περα που δεν παιρνει!!! ακομη ως κορη της Αφροδιτης τρελαινομαι για την πολυτέλεια και οπως και να το κάνουμε ειμαι κοκέτα μπορει να μην ειμαι οτι πιο αγγελικό σε ομορφια υπαρχει αλλα κοκετα και καλοφτιαγμενη παντα ειμαι!!!! Θες κιάλλα επισης ο πρωτος μου ερωτας ηηταν κριος και ποτε δεν καταφερα να κανω κατι μαζι του γιατι ημασταν η μερα με την νυχτα!!!!
Λοιπόν περιμενω τεκμηριωση στο γιατι να μαι παρθενος!!!! :P ποια γω που εχω τη χειροτερη σχεση με την ταξη!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ο δοκτωρ ειναι σκορπιος στανταρακι. φαινεται :P

μοιάζω πολύ ναι, αλλά δια άλλους αστρολογικούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επίσης αν ήτο Κριός δεν θα είχε αγωνισθεί ούτε θα είχε πάει φυλακή και προδωθεί. 'Η θα είχε αγωνισθεί μόνο για τον εαυτό του, όχι για το έθνος ολόκληρο. Κουβάήσε τον σταυρόν. Η προδοσία, τα πισώπλατα μαχαιρώματα, η θυσία και το μαρτύριο για μια υψηλή ιδέα είναι των Ιχθύων. Ο Κριός δεν ασχολείται. Είναι το ΕΓΩ. Το τομάρι μου.
ποσο λαθος εισαι..

δες κριος aries παντου στο νετ,,η αυτοθυσια ειναι παντου..

ο ιχθυς ειναι υπερβολικα μη πολεμικος και μεταβλητος για να κανει επαναστασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Άσχετο
Τι εχετε να πειτε για συνδυασμό ταυρου με ωροσκόπο καρκίνο (εγώ) και κριού με ωροσκόπο υδροχόο (εκείνος);

Είναι Η αντίθεση ή θα μπορούσε να την παλέψει; :P
Απο την λιγη (σε σχεση με τον Δοκτωρ:P) αστρολογια που ξερω μια τετοια σχεση ειναι σορυ που θα στο πω αλλα το λιγότερο τραγική μα καλα πας να συνδιασεις φωτια και αερα με νερο και γη ε οχι τωρα τι να σου πω μπορει να βγει ο δοκτωρας και να τα ανατρεψει όλα να σου πει οτι εσυ εισαι κριος με ωροσκοπο δυδυμο και ο εετσι ιχθυς με ωροσκοπο αιγόκερο συνδιασμο τραγικός και πάλι... αστο δεν σωζεται με τιποτα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κοιτα ελπίζω να μη εισαι σκορπιος οπως λενε γιατι ως πρωην ζυγός και ως νυν παρθενος όπως λες :P δεν τα παω καλά με τους σκορπιού;!
παντως εχεις βαλθει να μας τρελάνεις όλους εγω ειμαι η μεγαλυτερη τσαπατσούλα του πλανητη!!! και θες να με βγαλεις παρθενο? εχω πολλά χαρακτηριστικά του ζυγού και ναι ορισμενες φορες για να γινω αρεστη και ψεματα θα πω και δουλική θα γινω και υποχωρησεις θα κανω αμετρητες ακομη κιαν δεν πρεπει!!! και το κυριωτερο ειμαι τρελά ανσφαλής και δεν την παλευω καθόλου με αιγόκερους ενω παραλληλα ειμαι επικοινωνιακή και κοινωνικη ως εκει περα που δεν παιρνει!!! ακομη ως κορη της Αφροδιτης τρελαινομαι για την πολυτέλεια και οπως και να το κάνουμε ειμαι κοκέτα μπορει να μην ειμαι οτι πιο αγγελικό σε ομορφια υπαρχει αλλα κοκετα και καλοφτιαγμενη παντα ειμαι!!!! Θες κιάλλα επισης ο πρωτος μου ερωτας ηηταν κριος και ποτε δεν καταφερα να κανω κατι μαζι του γιατι ημασταν η μερα με την νυχτα!!!!
Λοιπόν περιμενω τεκμηριωση στο γιατι να μαι παρθενος!!!! :P ποια γω που εχω τη χειροτερη σχεση με την ταξη!!!:clapup:

Αυτή την τεκμηρίωση θα μπορέσει να την δώσει μόνο κάποιος που κατέχει τον χάρτιν, τον οποίον σε συμβουλεύω να μην δίνεις εύκολα σε κανέναν. Το τελευταίο δεκαήμερο της Παρθένου εις το οποίον ανήκεις αν κρίνω από την ημερομηνία που έδωσες, δεν μαρτυράει εμμονές με την τάξιν. Η κοκεταρία φανερώνεται από την Αφροδίτη. Οπότε και Ζυγός να ήσουν δεν θα σήμαινε τίποτε. Εκτός των άλλων είσαι γυνή, και οι γυναίκες ελαχίστως επηρεάζονται από το ζώδιον στο οποίο ευρίσκεται ο 'Ηλιος, αλλά από την Σελήνη. :P Αποχωρώ προς το παρόν. Εγώ σας έδωσα απλώς ερεθίσματα. Ψάξτε το, αλλά δεν ισχύουν τα κλασσικά που γνωρίζομεν. Είναι mass illusion. (άντε έγραψα και κάτι εις την αγγλικήν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
μοιάζω πολύ ναι, αλλά δια άλλους αστρολογικούς λόγους.
μην μου ξεχνιέσαι περιμενω να μου απαντησεις γιατι καιγομαι σε αναμενα καρβουνα1!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ειμαι υδροχοος με ωροσκοπο διδυμο, με ποιο ζωδιο ταιριαζω?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτή την τεκμηρίωση θα μπορέσει να την δώσει μόνο κάποιος που κατέχει τον χάρτιν, τον οποίον σε συμβουλεύω να μην δίνεις εύκολα σε κανέναν. Το τελευταίο δεκαήμερο της Παρθένου εις το οποίον ανήκεις αν κρίνω από την ημερομηνία που έδωσες, δεν μαρτυράει εμμονές με την τάξιν. Η κοκεταρία φανερώνεται από την Αφροδίτη. Οπότε και Ζυγός να ήσουν δεν θα σήμαινε τίποτε. Εκτός των άλλων είσαι γυνή, και οι γυναίκες ελαχίστως επηρεάζονται από το ζώδιον στο οποίο ευρίσκεται ο 'Ηλιος, αλλά από την Σελήνη. :P Αποχωρώ προς το παρόν. Εγώ σας έδωσα απλώς ερεθίσματα. Ψάξτε το, αλλά δεν ισχύουν τα κλασσικά που γνωρίζομεν. Είναι mass illusion. (άντε έγραψα και κάτι εις την αγγλικήν :P
Μαλιστα αρκετα πειστικά επιχειρηματα σε ευχαριστω θερμα και δεν σου κρυβω οτι με επεισεις!!!! Θα το ψαξω ιδιαιτερως και διεξοδικώς το όλο θεμα και πάλι σε ευχαριστο πάντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ποσο λαθος εισαι..

δες κριος aries παντου στο νετ,,η αυτοθυσια ειναι παντου..

ο ιχθυς ειναι υπερβολικα μη πολεμικος και μεταβλητος για να κανει επαναστασεις..

Είναι πολύ δύσκολον να σας απαλλάξω από την συλλογική μαύρη μαγεία (mass ilusion) που έχει κατακλύσει τον πλανήτη γη. Δυστυχώς έχουν προηγηθεί αιώνες πλύσεως εγκεφάλου και τα σκήπτρα της Αστρολογίας έχει αναλάβει η Παγιατάκη και όλες αυτές οι χουχούδες. Δυστυχώς, ο Κριός, το αρχέτυπον αυτό, συμβολίζει μόνο το ΕΓΩ, άρα δεν μπορεί να είναι 'Ηρως. Ενώ ο ΙΧΘΕΙΣ - Ιησούς Χριστός Θεού Υιός Σωτήρ - μπορεί. Και η Παρθένος που είναι το πολικόν του σημείον, Τον κυοφορεί. Δια τούτον άλλωστε, η Παρθένος συμβολίζει την υπηρεσία και την υποταγή και ο Χριστός-Ιχθείς τον θυσιαζόμενο φιλάνθρωπο σωτήρα - ήρωα. Ο Κριός κάνει πρωταθλητισμό ΕΓΩ, είναι ακόμα πολύ ανεξέλικτος ώστε να έχει θέαση του 'Ολου. Αν ποτέ υπήρξαν ήρωες Κριοί, κατά βάθος οφείλεται εις την ανάγκην επιβεβαίωσης του ΕΓΩ τους και όχι την ανάγκη δια σωτηρίαν ή υπηρεσία του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν ποτέ υπήρξαν ήρωες Κριοί, κατά βάθος οφείλεται εις την ανάγκην επιβεβαίωσης του ΕΓΩ τους και όχι την ανάγκη δια σωτηρίαν ή υπηρεσία του άλλου.
μα βοηθας τους αλλους επειδη το ευχαριστιεσαι εσυ..
παιρνεις χαρα απο αυτο..

απλα εισαι κατα των κριων δεν ξερω γιατι,,γενικα ειναι παρεξηγημενο ζωδιο..

δεν ξερω για παγιατακη αλλα εχω διαβασει τα παντα στο νετ αγγλικα και ελληνικα για τα χαρακτηριστικα των κριων ιδιως και λενε αυτα που σου ειπα..

δεν ακουω την παγιατακη,,αλλα ολον τον κοσμο
Aries – A Hero Comes Along;)

αλλο
https://www.astrologyclub.org/articles/planets_signs_houses/aries/aries.htm


He just won’t get it. He cannot be dishonest. It is too complicated.
ποτε βαισκα δεν λεω ψεματα,,και παντα μιλαω ωμα,,κατευθειαν στο θεμα,,οχι γυρω γυρω,,μπαμ και κατω..
ειναι υπερβολικα περιπλοκο να πω ψεμα..

αν ημουν ιχθυς φιλε δεν θα ειχα συγκρουστει τοσες φορες εδω σρο φορουμ,,και να με ειχατε πεταξει εξω ποσες φορες..

ενα ιχθυς απλα θα πηγαινε με το ρευμα ,,δεν θα ετρωγε ποινες στο κεφαλι,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
μα βοηθας τους αλλους επειδη το ευχαριστιεσαι εσυ..
παιρνεις χαρα απο αυτο..

απλα εισαι κατα των κριων δεν ξερω γιατι,,γενικα ειναι παρεξηγημενο ζωδιο..

Δεν είμαι κατά. Είναι μια χαρά, απλά δεν είναι ο ήρως - σωτήρ - μάρτυρας. Και δεν είσαι Κριός εσύ. Εσύ θα μπορούσες να είσαι ο ήρως - σωτήρ - μάρτυρας επειδή είσαι Ιχθείς.

δεν ξερω για παγιατακη αλλα εχω διαβασει τα παντα στο νετ αγγλικα και ελληνικα για τα χαρακτηριστικα των κριων ιδιως και λενε αυτα που σου ειπα..

δεν ακουω την παγιατακη,,αλλα ολον τον κοσμο
Aries – A Hero Comes Along;)

αλλο
https://www.astrologyclub.org/articles/planets_signs_houses/aries/aries.htm



Αν περιμένεις από το ίντερνετ...σώθηκες...

ποτε βαισκα δεν λεω ψεματα,,και παντα μιλαω ωμα,,κατευθειαν στο θεμα,,οχι γυρω γυρω,,μπαμ και κατω..
ειναι υπερβολικα περιπλοκο να πω ψεμα..

Το ψέμα είναι ζήτημα ηθικής. Η ηθική δεν αφορά τους Αστρολόγους. Οι ίδιοι είναι οι πιο ανήθικοι από όλους. Ο Αλιστερ Κρόουλι μάλιστα, αν και ήτο και Αστρολόγος, αν και δεν είμαι οπαδός του, έχει πει μερικά πολύ σωστά πράγματα για την Ασττρολογία, όπως ότι οι Αστρολόγοι είναι μαύροι μάγοι όταν ζητάνε χρήματα και πρέπει να ασκούν δωρεάν την τέχνη τους. Οι Ιχθείς δεν λένε ψέμματα. Είναι συχνά εξαπατημένοι όμως και θύματα.

αν ημουν ιχθυς φιλε δεν θα ειχα συγκρουστει τοσες φορες εδω σρο φορουμ,,και να με ειχατε πεταξει εξω ποσες φορες..

ενα ιχθυς απλα θα πηγαινε με το ρευμα ,,δεν θα ετρωγε ποινες στο κεφαλι,,

ΠΟΙΝΗ. Μαγική λέξις δια τους Ιχθείς.

Εδώ είναι ένας τόπος ανταλλαγής ιδεών. Δεν τον κυβερνά αυτό τον τόπο ο 'Αρης, αλλά ο Ερμής. Εδώ κρίνεται μόνο ο Ερμής μας, ουχί ο 'Αρης μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και δεν είσαι Κριός εσύ. Εσύ θα μπορούσες να είσαι ο ήρως - σωτήρ - μάρτυρας επειδή είσαι Ιχθείς.
θα σε κουτουλησωωωωωωωωωω:ropalo::ropalo:


ΠΟΙΝΗ. Μαγική λέξις δια τους Ιχθείς.

Εδώ είναι ένας τόπος ανταλλαγής ιδεών. Δεν τον κυβερνά αυτό τον τόπο ο 'Αρης, αλλά ο Ερμής. Εδώ κρίνεται μόνο ο Ερμής μας, ουχί ο 'Αρης μας.
θα σου λεγα ποιος τον κυβερνα ,αλλα προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμος..:shifty:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top