[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία σας το huile prodigieuse της Nuxe;; :hmm:

Είναι όντως πολύ πολυτελές και ωραίο, αλλά δεν είναι τόσο καλό όσο πχ το argan oil για την τιμή του. Βέβαια κάνει και για μαλλιά και για το σώμα, αλλά μου φάνηκε πολύ ακριβό για αυτό που κάνει. Τα μαλλιά τα κάνει λαμπερά αλλά δε δίνει βαθιά ενυδάτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α καλώς, επιβεβαιώνεις αυτό που κι εγώ σκέφτομαι κάθε φορά που πάω να το δοκιμάσω και τελικά δεν το αγοράζω... :hmm:
Το argan oil πού το παίρνεις και τι το κάνεις; :) Εγώ χρησιμοποιώ για μάσκες ή κρέμες λάδι αμύγδαλου ή αβοκάντο, ή και στο τσακίρ κέφι ελαιόλαδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Α καλώς, επιβεβαιώνεις αυτό που κι εγώ σκέφτομαι κάθε φορά που πάω να το δοκιμάσω και τελικά δεν το αγοράζω... :hmm:
Το argan oil πού το παίρνεις και τι το κάνεις; :) Εγώ χρησιμοποιώ για μάσκες ή κρέμες λάδι αμύγδαλου ή αβοκάντο, ή και στο τσακίρ κέφι ελαιόλαδο

Το argan oil κάνει για τα πάντα και απορροφάται πιο γρήγορα. Αυτό παίρνω. Απλά για τα μαλλιά παίρνω ειδικά το morrocanoil που είναι στην ουσία ένα μίγμα ελαίων. Αλλά για λάδι σώματος είναι τοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τέλεια, θα τα δοκιμάσω, ευχαριστώ!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ έχω κολλήσει με το Elixir Ultime της Kerastage.
Το κλασσικό όμως, όχι αυτά που βγήκαν μετά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ με το σαμπουάν-κοντίσιονερ για μπούκλες της παντεν (το ροζ) είχα δει διαφορά, βέβαια είναι ακριβούτσικο..

Προσωπικά με την Pantene είμαστε χρόνια σε διάσταση:P. Μου βαραίνει τα μαλλιά. Μόνο conditioner της Pantene χρησιμοποιώ και αυτό σπάνια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει ούτε εμένα το Pantene. Παιδιά καθόλου. Έχω και λιπαρά μαλλιά στη ρίζα και τα βαραίνει άπειρα.
Γενικά αποφεύγω να αγοράζω μάρκες supermarket,είναι πραγματικά τζάμπα λεφτά. Δεν έχουν καλό αποτέλεσμα. =/
Παίρνω κυρίως φυτικά σαμπουάν. Αύριο θα πάρω και ένα της Apivita για λιπαρά μαλλιά με νερό δεντρολιβάνου.
Θα το δοκιμάσω και αν μου αρέσει,θα σας πώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ πήρα ένα τζελ καθαρισμού για το πρόσωπο, για λιπαρό δέρμα.
Αυτό: https://www.apivita.com/hellas/face-...harismou-gia-lipares-meiktes-epidermides.html

Είναι τέλειο, αφήνει το πρόσωπο καθαρό, χωρίς ίχνος λιπαρότητας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Gilda ευχαριστούμε,έψαχνα για κάτι τέτοιο! ^^
Πλάκα - πλάκα η Apivita έχει καλής ποιότητας πράγματα. Καλύτερης από του Korre πιστεύω.
Κάνει και κάποιες προσφορές αν ψάξετε σε on line φαρμακεία. π.χ. έχω δεί μέχρι και -30% σε μερικά προιόντα.
Και ένα δειγματάκι κρέμας που είχα δοκιμάσει ήταν εξαιρετικό..
Eπίσης ένα αφρόλουτρο του αγοριού μου μύριζε τέλεια - δεν έχω ξαναμυρίσει τόσο τέλειο αφροντούς,πολύ σεξουάλε. :redface: -
Απλά μην κάνετε το λάθος και πάρετε άρωμα από Apivita.
Είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή για τα ml τους..
Και επίσης η μυρωδιά της βανίλιας που πήρα,δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Gilda ευχαριστούμε,έψαχνα για κάτι τέτοιο! ^^
Πλάκα - πλάκα η Apivita έχει καλής ποιότητας πράγματα. Καλύτερης από του Korre πιστεύω.
Κάνει και κάποιες προσφορές αν ψάξετε σε on line φαρμακεία. π.χ. έχω δεί μέχρι και -30% σε μερικά προιόντα.
Και ένα δειγματάκι κρέμας που είχα δοκιμάσει ήταν εξαιρετικό..
Eπίσης ένα αφρόλουτρο του αγοριού μου μύριζε τέλεια - δεν έχω ξαναμυρίσει τόσο τέλειο αφροντούς,πολύ σεξουάλε. :redface: -
Απλά μην κάνετε το λάθος και πάρετε άρωμα από Apivita.
Είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή για τα ml τους..
Και επίσης η μυρωδιά της βανίλιας που πήρα,δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα..

Δοκίμασέ το να μου πεις. Είναι φοβερό. Αφήνει το δέρμα τελείως χωρίς λιπαρότητα, με μια λάμψη. :)
Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερα απ του Κορρέ.

Καλή η πληροφορία για το άρωμα, δεν το ξερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Απλά μην κάνετε το λάθος και πάρετε άρωμα από Apivita.
Είναι αρκετά τσιμπημένη η τιμή για τα ml τους..
Και επίσης η μυρωδιά της βανίλιας που πήρα,δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα..

Αν θες άρωμα είχα δοκιμάσει το καλοκαίρι (σε δειγματάκι) αυτό του Κορρέ.
Δεν είναι αυτά τα γλυκανάλατα που δεν μπορώ έχει ωραίο και διακριτικό άρωμα.
Υ.Γ.: Σε κανονικό δε το΄χω πάρει διότι έχω κολλήσει με'να άλλο.. Αλλά όλο και κανένα δειγματάκι θα πέσει στα χέρια μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κορίτσια αυτά τα αρώματα, του Κορρέ και της Apivita, κρατάνε? Ή μόλις εξατμιστούν φεύγει και η μυρωδιά? Έχουν διάρκεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κορίτσια αυτά τα αρώματα, του Κορρέ και της Apivita, κρατάνε? Ή μόλις εξατμιστούν φεύγει και η μυρωδιά? Έχουν διάρκεια?

Αυτό που πρότεινα μένει. By the way εσύ που πιθανόν να ξέρεις πες μου τι προτείνεις για μετάξι σε σταγόνες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ είχα πάρει αυτό https://www.farouk.com/BioSilk/Wet-Line-Silk/Silk-Therapy®.aspx
αλλά στα δικά μου μαλλιά ήταν πολύ βαρύ. Να καταλάβεις ενώ έδωσα 50€ (πήρα το πιο μεγάλο μέγεθος), δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 5 φορές. Τώρα το χαίρεται ο αρραβωνιαστικός μου, που χει πιο χοντρή τρίχα.
Μυρίζει όμως υπέροχα και αφήνει τα μαλλιά απαλά.
Απλά εγώ έχω λεπτή τρίχα και ήταν βαρύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Κορίτσια αυτά τα αρώματα, του Κορρέ και της Apivita, κρατάνε? Ή μόλις εξατμιστούν φεύγει και η μυρωδιά? Έχουν διάρκεια?

A! O korre έχει ωραία αρωματα! Εμενα ενα δειγματακι που είχα μου ειχε κρατησει! Η fresh line εχει πολυ ωραια αρωματα και αυτα κρατανε αρκετα! Απλα το βρηκα λιγο τσιμπημενο σε τιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ πήρα ένα τζελ καθαρισμού για το πρόσωπο, για λιπαρό δέρμα.
Αυτό: https://www.apivita.com/hellas/face-...harismou-gia-lipares-meiktes-epidermides.html

Είναι τέλειο, αφήνει το πρόσωπο καθαρό, χωρίς ίχνος λιπαρότητας. :)

+1

Το αγαπώ. Σε συνδυασμό με την αντίστοιχη λοσιόν καθαρισμού, είναι τα 2 προϊόντα που έχω λατρέψει όσο τίποτα. Στην Αθήνα το πρόσωπό μου γλιτώνει απ'τη λιπαρότητα μέχρι το βράδυ. Στο νησί βέβαια, με το νερό που έχουμε, άστα να πάνε. :/: Σκέφτομαι να αγοράσω το Eau Thermale της Avène για να ξεπλένω τη μούρη μου, γιατί δεν την παλεύω.

Επίσης μια κρέμα ημέρας που δοκίμασα δειγματάκι και με άφησε (παραδόξως) πολύ ικανοποιημένη, είναι αυτή (korres). Δεν ξέρω γιατί λέει 25, είχα την αίσθηση πως κάνει 16Ε στα καταστήματα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κορίτσια, μιας και λέμε για τζελ καθαρισμού και τέτοια, αποφύγετε πάση θυσία τις λοσιόν καθαρισμού του κορρέ.
Τις είχα δοκιμάσει παλαιότερα, στην αρχή μου φαίνονταν καλές, στη συνέχεια όμως αποδείχτηκαν καταστροφικές για το λιπαρό μου δέρμα!
Το καλοκαίρι, παρεπιπτόντως, δοκίμασα αυτόν τον αφρό καθαρισμού και ήταν κάτι σαν θαύμα.:P
Αν και τραβάει λίγο μετά το πλύσιμο (οκ, αφρός είναι) το αποτέλεσμα είναι εμφανές από πολύ νωρίς και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει ούτε εμένα το Pantene. Παιδιά καθόλου. Έχω και λιπαρά μαλλιά στη ρίζα και τα βαραίνει άπειρα.
Γενικά αποφεύγω να αγοράζω μάρκες supermarket,είναι πραγματικά τζάμπα λεφτά. Δεν έχουν καλό αποτέλεσμα. =/
Παίρνω κυρίως φυτικά σαμπουάν. Αύριο θα πάρω και ένα της Apivita για λιπαρά μαλλιά με νερό δεντρολιβάνου.
Θα το δοκιμάσω και αν μου αρέσει,θα σας πώ.

μιας και εχω κι εγω λιπαρα μαλλια μπορεις να μου προτεινεις και εμενα καποια σαμπουαν απο αυτα που χρησιμοποιεις και εισαι ευχαριστημενη χωρις να ειναι πανακριβα? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
μιας και εχω κι εγω λιπαρα μαλλια μπορεις να μου προτεινεις και εμενα καποια σαμπουαν απο αυτα που χρησιμοποιεις και εισαι ευχαριστημενη χωρις να ειναι πανακριβα? :redface:
Αυτό που θα πάρω: https://www.pharmaboots.gr/index.php...=15&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=162
Έχω ακούσει αρκετά καλά σχόλια,απλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για να σου πώ σίγουρα,
πάντως πιστεύω θα είναι καλό. :redface:

Επίσης έχω χρησιμοποιήσει αυτό,που ήταν καλούλι.

Είχα πάρει και ένα ακόμα της Apivita πιο παλιά αλλά για έναν περίεργο λόγο δεν το βρίσκω σε όλα τα φαρμακεία που πάω,αυτό εδώ. Ήταν πολύ καλό.

Eπίσης έχω χρησιμοποιήσει 2 -3 μπουκάλια από σαμπουάν που ήταν με tea tree oil και ήταν απλά εξαιρετικό!
Αλλά δυστυχώς το προιόν είναι από Αγγλία και τα μεταφορικά ακριβά για το τελευταίο.
Εγώ το είχα βρεί από ένα e shop,αλλά δυστυχώς δεν τα φέρνει πλέον. :/:

Γενικά για τα λιπαρά μαλλιά να δίνεις βάση στα συστατικά του κάθε σαμπουάν.
Π.χ. tea tree oil,δεντρολίβανο κλπ,είναι εξαιρετικά. :)
Επίσης μην αμελείς να βάζεις μάσκα μαλλιών. Γιατί π.χ. πολλές λένε "α έχω λιπαρά μαλλιά,δεν βάζω μάσκα".
Εγώ πιστεύω πως χρειάζεται. Ενυδάτωση/ενδυνάμωση,πολύ σημαντικό.
Απλά να προσέχεις πολύ την ποσότητα και να βάζεις κυρίως στις άκρες. Αυτά. :redface:
Δές και αυτό το άρθρο. Είναι πολύ βοηθητικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Να σας πω την αμαρτία μου τα χω πάρει όλα τα σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά, μια φορά διαφορά δεν είδα :P

Η μόνη τρομακτική διαφορά ήρθε όταν αποφάσισα να πλένω τα μαλλιά μου κάθε 3 μέρες (την τελευταία μέρα βάζω dry shampoo στις ρίζες που φαίνονται λιπαρές). Να κρατάτε τα μαλλιά σας όσο το δυνατόν περισσότερο χωρίς σαμπουάν, αφού μετά "λαδώνουν" που λέμε, πολύ πιο μετά. Στην αρχή θα είναι δύσκολο, ειδικά αν βάζετε σαμπουάν κάθε μέρα ή κάθε 2 μέρες, αλλά μετά από 2 βδομάδες τα μαλλιά συνηθίζουν. Πια την τρίτη μέρα υπάρχει λίγη λιπαρότητα στις ρίζες την οποία είχα την επόμενη μέρα από όταν λουζόμουν καθημερινά.

Όσο ξηραίνουμε το τριχωτό της κεφαλής τόσο πιο πολύ λιπαρότητα βγάζει το δέρμα για να καταπολεμήσει την ξηρότητα. Γι αυτό αντί να διαλέγω σαμπουάν με βάση το αν είναι ή όχι για λιπαρά μαλλιά, κοιτάω να αγοράζω το πιο ενυδατικό σαμπουάν.

Εδώ και 1 χρόνο χρησιμοποιώ της Klorane το σαμπουάν mango και δεν έχω λόγια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top