[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πανάκριβη η Shiseido αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα..
Αντιηλιακό προσώπου ποιο χρησιμοποιείτε για πριν το make up;
Σκεφτόμουν να πάρω της Apivita γιατί τα έχει σε καλές προσφορές,
αλλά βρήκα ένα της Clinique πολλές φορές καλύτερο που συγκρατεί και το σμήγμα,τον ιδρώτα και το βρήκα εξαιτερικό..
Μόνο η τιμή με κρατάει από το να το πάρω αμέσως..
Έχει 22-23 ευρώ τα 40ml αλλά πιστεύω θα αξίζει και με το παραπάνω. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πανάκριβη η Shiseido αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα..
Αντιηλιακό προσώπου ποιο χρησιμοποιείτε για πριν το make up;
Σκεφτόμουν να πάρω της Apivita γιατί τα έχει σε καλές προσφορές,
αλλά βρήκα ένα της Clinique πολλές φορές καλύτερο που συγκρατεί και το σμήγμα,τον ιδρώτα και το βρήκα εξαιτερικό..
Μόνο η τιμή με κρατάει από το να το πάρω αμέσως..
Έχει 22-23 ευρώ τα 40ml αλλά πιστεύω θα αξίζει και με το παραπάνω. :/

Για αντιηλιακό ψάχνω και εγώ. Όλο το χειμώνα χρησιμοποιούσα της εταιρείας Anthelios spf30 Dry touch που είναι για ματ αποτέλεσμα, αλλά τώρα τελευταία που έχει πολύ καυτό ήλιο βλέπω ότι κοκκίνησα λίγο (πήγα όμως για τρέξιμο στο βουνό χωρίς καπέλο οπότε δεν ξέρω αν είναι σωστή η διαπίστωσή μου). Αύριο που θα πάω για μπάνιο στη θάλασσα θα το τσεκάρω πάλι. Της apivita είχε πάρει πέρσι η μητέρα μου για το καλοκαίρι το spf50 και είχε κάνει πανάδες στο πρόσωπο. Δεν έχω καταλήξει αν πρέπει να πάρω τελικά φυτικό ή πυρηνικό αντιηλιακό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
Μόνο η τιμή με κρατάει από το να το πάρω αμέσως..


επισης ειναι αργία σήμερα και αύριο :confused:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για αντιηλιακό ψάχνω και εγώ. Όλο το χειμώνα χρησιμοποιούσα της εταιρείας Anthelios spf30 Dry touch που είναι για ματ αποτέλεσμα, αλλά τώρα τελευταία που έχει πολύ καυτό ήλιο βλέπω ότι κοκκίνησα λίγο (πήγα όμως για τρέξιμο στο βουνό χωρίς καπέλο οπότε δεν ξέρω αν είναι σωστή η διαπίστωσή μου). Αύριο που θα πάω για μπάνιο στη θάλασσα θα το τσεκάρω πάλι. Της apivita είχε πάρει πέρσι η μητέρα μου για το καλοκαίρι το spf50 και είχε κάνει πανάδες στο πρόσωπο. Δεν έχω καταλήξει αν πρέπει να πάρω τελικά φυτικό ή πυρηνικό αντιηλιακό :P

Χαχαχα. Εγώ της Apivita που τσέκαρα το βασικό που δεν μου άρεσε είναι το θέμα που φεύγουν με τον ιδρώτα και λέει μετά επαναλάβετε τη διαδικασία. -.- Ενώ αυτό της Clinique τα συνδυάζει όλα. Πάντως αυτό που λές είναι πολύ σημαντικό.. Να μην κοκκινίζεις δηλαδή ακόμα και στον καυτό ήλιο..

Πάντως Αναστασία έχω ψαχουλέψει πολύ το μπλόγκ σου τελευταία και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ!
Και τα προιόντα που έχεις δοκιμάσει.. Και η διαδικασία για τον καθαρισμό -ας πούμε το τόνερ δεν ήξερα ότι είναι τόσο σημαντικό στην περιποίηση-,και πόσα ακόμα.. Εκείνη η ενυδατική με την aloe vera που είχες κάνει ένα ποστ,μπορούμε να την βρούμε ακόμα; Για καλοκαίρι θα ναι σούπερ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εκείνη η ενυδατική με την aloe vera που είχες κάνει ένα ποστ,μπορούμε να την βρούμε ακόμα; Για καλοκαίρι θα ναι σούπερ..

Σε ευχαριστώ, χαίρομαι :D Και έλεγα να το κλείσω γιατί τελευταία πνίγομαι στο διάβασμα.
Αλόη τζελ μπορείς να βρεις παντού, τα περισσότερα φαρμακεία έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ έχω κολλήσει με το make up της Shiseido. Ok, είναι λίγο ακριβούτσικο αλλά το αξίζει.
Βρε εδώ στην Ελλάδα είναι πανάκριβα, στην Ιαπωνία τα πουλάνε στα σούπερ μάρκετ σε κανονικές τιμές. Εκεί μάλιστα δεν τα θεωρούν καθόλου σπουδαία, μέχρι και τα ξενοδοχεία έχουν δωρεάν σαμπουάν και αφρόλουτρα Shiseido στο μπάνιο.
Να μου κάνεις παραγγελία τι θες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
το καλυτερο make up μολις το βρηκα... κοριτσια εχω ενθουσιαστει τοσο μα τοσο πολυ...:D ειναι αυτο--->https://www.larocheposay.gr/προϊόντα-αγωγές/TOLERIANE-TEINT/TOLERIANE-TEINT-FLUIDE-p5442.aspx κραταει γυρω στους 4 μηνες αν και ειναι σε μικρη συσκευασια αλλα μου ειπε η φραμακοποιος οτι μια σταγονα βαζει στο ενα μαγουλο και στο αλλο και αρκε για να καλυψει ολο το προσωπο και ισχυει!!εγω ειδικα που ειμαι μες στα σημαδια ειναι το καλυτερο για μενα . ειναι για ολους τους τυπους δερματος!
δαλιδα πως λεγεται το σαιτ σου γιατι λατρευω τα beauty blog
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δηλαδή στην Ιαπωνία, είμαι μια "φτηνιάρα"!!!
Πάντως εγώ κουφάθηκα με τα Shisheido. Και με το make up και με τις σκιές. Αφού τώρα τελευταία που χρησιμοποιώ τα προϊόντα Shisheido, όλοι μου λένε "Ωραιο μακιγιάζ".. ή "Όμόρφυνες, γλύκανες" κτλ. Είναι πολύ ποιοτικά.
Το make up που έχω πάρει καλύπτει όοοολες τις ατέλειες, χωρίς να φαίνομαι βαμμένη. Δεν ξέρω πως να σας το πω, κανει ένα πρόσωπο αψεγάδιαστο! Όμως στ αλήθεια δεν φαίνομαι βαμμένη.

Κορίτσια πείτε μου κι εμένα, ποιο είναι το μπλογκ αυτό για να μπω κι εγώ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ, που δε φοράω ποτέ make-up ή πούδρες, παρά μόνο όταν πραγματικά πρέπει ή είναι επίσημη περίσταση, μόνο της Shiseido το Matifying Compact Oil-free έχω βολευτεί...! Ρουζ αγόρασα πρόσφατα του Κορρέ κι είμαι πολύ ευχαριστημένη. :)

Όσο για τις BB creams, ποτέ δεν έκλεψαν την καρδιά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάλι.

Έχω γεμίσει με λάδια.

Είχα ένα αμυγδαλέλαιο που δεν πολυχρησιμοποιούσα, και τώρα που λήγει το βάζω πανικόβλητη όπου μπορώ: με αυτό ξεβάφομαι, το βάζω σαν κρέμα χεριών πριν πάω για ύπνο, μάσκα στα μαλλιά...
Αντίστοιχα με ένα λάδι αβοκάντο, με λίγο αυγό το κάνω μάσκα μαλλιών.

Ε κι επειδή είχε αναφέρει το ιπποφαές η venividivici, αγόρασα ένα μπουκάλι από τη Weleda, που όμως πρέπει να καταναλωθεί 6 μήνες μετά το άνοιγμα...! Το βάζω στις ρυτίδες η δόλια, αλλά πόσες να έχω πια...

Και όταν ήμουν σε ταξίδι και βρήκα ένα λάδι με βιταμίνη Ε, που εδώ δε βρίσκεις παρά σε πανάκριβες κάψουλες, το πήρα. Δεν έχει ημ/νία λήξης, αλλά... με όλα τα άλλα λάδια, είτε θα είμαι συνέχεια λιπαρή, είτε θα αναγκαστώ να τα πετάξω.

Έχετε άλλες ιδέες, τι να τα κάνω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βάλτους φωτιά να δεις τι θα γίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γιδάκι αν μοιραζόσουν κάποια από αυτά με κάποια φίλη σου???
Γιατί είναι κρίμα να λήξουν..

By the way, θέλεις να γίνουμε φίλες??? :P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ πάλι.

Έχω γεμίσει με λάδια.

Είχα ένα αμυγδαλέλαιο που δεν πολυχρησιμοποιούσα, και τώρα που λήγει το βάζω πανικόβλητη όπου μπορώ: με αυτό ξεβάφομαι, το βάζω σαν κρέμα χεριών πριν πάω για ύπνο, μάσκα στα μαλλιά...
Αντίστοιχα με ένα λάδι αβοκάντο, με λίγο αυγό το κάνω μάσκα μαλλιών.

Ε κι επειδή είχε αναφέρει το ιπποφαές η venividivici, αγόρασα ένα μπουκάλι από τη Weleda, που όμως πρέπει να καταναλωθεί 6 μήνες μετά το άνοιγμα...! Το βάζω στις ρυτίδες η δόλια, αλλά πόσες να έχω πια...

Και όταν ήμουν σε ταξίδι και βρήκα ένα λάδι με βιταμίνη Ε, που εδώ δε βρίσκεις παρά σε πανάκριβες κάψουλες, το πήρα. Δεν έχει ημ/νία λήξης, αλλά... με όλα τα άλλα λάδια, είτε θα είμαι συνέχεια λιπαρή, είτε θα αναγκαστώ να τα πετάξω.

Έχετε άλλες ιδέες, τι να τα κάνω;;;;
Για το αμυγδαλέλαιο έχω την εντύπωση ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για ενυδάτωση στα χείλη,στα νύχια.
Επίσης συνδυάζοντας σε ένα μπουκαλάκι μια ποσότητα αμυγδαλέλαιο με κάποιο αιθέριο έλαιο που σου αρέσει μπορείς να το έχεις σαν λάδι σώματος με άρωμα..
Ή μερικές σταγόνες αμυγδαλέλαιο ας πούμε με λίγο αιθέριο έλαιο λεβάντας για χαλάρωση/μασάζ,και μετά ότι σου αρέσει..
Κάθε αιθέριο έλαιο έχει και διαφορετικές δυνατότητες.
Μετά αν βλέπεις ότι είναι δύσκολο να το τελειώσεις εντελώς μόνη,δώσε και σε φίλες σου να μην πάει εντελώς τζάμπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιδάκι αν μοιραζόσουν κάποια από αυτά με κάποια φίλη σου???
Γιατί είναι κρίμα να λήξουν..

By the way, θέλεις να γίνουμε φίλες??? :P:P:P:P:P:P:P:P:P

Χαχαχαχ έλα από εδώ να σε παστώσω :P

Για το αμυγδαλέλαιο έχω την εντύπωση ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για ενυδάτωση στα χείλη,στα νύχια.
Επίσης συνδυάζοντας σε ένα μπουκαλάκι μια ποσότητα αμυγδαλέλαιο με κάποιο αιθέριο έλαιο που σου αρέσει μπορείς να το έχεις σαν λάδι σώματος με άρωμα..
Ή μερικές σταγόνες αμυγδαλέλαιο ας πούμε με λίγο αιθέριο έλαιο λεβάντας για χαλάρωση/μασάζ,και μετά ότι σου αρέσει..
Κάθε αιθέριο έλαιο έχει και διαφορετικές δυνατότητες.
Μετά αν βλέπεις ότι είναι δύσκολο να το τελειώσεις εντελώς μόνη,δώσε και σε φίλες σου να μην πάει εντελώς τζάμπα..

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω, ήδη λαδώνω τον καλό μου όταν είναι εδώ, κι ας γκρινιάζει... Ανακατεύω και αμυγδαλέλαιο με την ενυδατική σώματός μου, και με βλέπω να κυνηγάω και τους συναδέλφους γύρω-γύρω για να μην πάει χαμένο το λάδι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ βάζω στον καλό μου λάδια. Στα μαλλιά του (είναι μακριά), του βάζω έλαιο αργκάν.
Τώρα το χει μάθει μόνος του και βάζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:hehe: Καλά τον εκπαίδευσες, εγώ κάνω πώς κι αμάν να τον πείσω κάθε φορά να πλένει τη μούρη του! :D
Έχει δοκιμάσει καμιά σας να βάλει αμυγδαλέλαιο στο φαΐ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ο δικός μου έμαθε να βάζει και αντιηλιακό στο πρόσωπο (όχι μόνο στην παραλία αλλα και καθημερινά).
Πενηντάρι φοράει το μωρό μου.. :):):)

Στο φαγητό δεν το χω χρησιμοποιήσει, όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
κοριτσια 3ερετε καμια καλη κρεμουλα για ραγαδες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
για κρέμα δεν ξέρω, αλλά έχω ακούσει για κάψουλες βιταμίνης Ε και για ένα άλλο λάδι (rose hip oil). το τελευταίο επειδή περιέχει βιταμίνη Α μου 'χε πει μια αισθητικός να μην το χρησιμοποιείς αν είναι να βγεις στον ήλιο γιατί θα κάνεις πανάδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
κοριτσια 3ερετε καμια καλη κρεμουλα για ραγαδες???
Oι περισσότερες κρέμες δεν κάνουν τίποτα,πραγματικά στο λέω. :/

Εγώ είχα δοκιμάσει διάφορα και διαφορά δεν είδα..
Οι ραγάδες (σε μένα) έφυγαν οι πιο πολλές όταν άρχισα να χάνω κιλά και να "σφίγγει" το δέρμα μου..
Μαζί με αρκετή ενυδάτωση που πάντα κάνω στο δέρμα μου μετά από ντούζ ή μπάνιο..
Με κρέμα δυστυχώς δεν μου είχε φύγει καμία,αλλά αν βρείς κάτι καλό δοκίμασε και κρίνεις ανάλογα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top