Ας βαθμολογήσουμε την "πρώτη φορά Αριστερά".

Ας βαθμολογήσουμε την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • 1

    Ψήφοι: 7 19.4%
  • 2

    Ψήφοι: 5 13.9%
  • 3

    Ψήφοι: 1 2.8%
  • 4

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • 5

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • 6

    Ψήφοι: 3 8.3%
  • 7

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • 8

    Ψήφοι: 1 2.8%
  • 9

    Ψήφοι: 4 11.1%
  • 10

    Ψήφοι: 7 19.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Κάποιοι είπε, όχι όλοι όσοι έχουν έκαστη ιδιότητα.
Μάθε να διαβάζεις πριν ασκήσεις κριτική σε άνθρωπο, πόσω μάλλον σε ολόκληρο οικονομικό σύστημα.

Και για να θυμηθούμε ποιος μίλησε για εξορία...


Πού να πάμε όσοι δεν υποστηρίζουμε τη δικτατορία του προλεταριάτου; Εξορία ή στο GULAG;

θιχτηκε το συστημα που εξυπηρετεις εσυ και το ποταμι που ψηφισες;
το ''φυγετε απο δω'' εσυ το εκλαμβανεις να πατε εξορια;εσεις ειστε χουντικοι,οχι εμεις.μη πας το θεμα εκει που σε συμφερει.
με τον αντωνη η χωρα τα πηγαινε τοσο καλα,υπηρχε αναπτυξη και η χωρα μπορουσε να εξοφλισει το χρεος της,οι πολιτες ηταν ασφαλεις και ευτυχισμενοι,δεν πεινουσε κανεις και ο συριζα καταφερε να τα καταστρεψει ολα μεσα σε 3 μηνες,καλη η καραμελα σας φασιστακια αλλα κουρασε.αντε στον αδωνι να μαθετε νεο ποιημα να μας λετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
θιχτηκε το συστημα που εξυπηρετεις εσυ και το ποταμι που ψηφισες;
το ''φυγετε απο δω'' εσυ το εκλαμβανεις να πατε εξορια;εσεις ειστε χουντικοι,οχι εμεις.μη πας το θεμα εκει που σε συμφερει.
με τον αντωνη η χωρα τα πηγαινε τοσο καλα,υπηρχε αναπτυξη και η χωρα μπορουσε να εξοφλισει το χρεος της,οι πολιτες ηταν ασφαλεις και ευτυχισμενοι,δεν πεινουσε κανεις και ο συριζα καταφερε να τα καταστρεψει ολα μεσα σε 3 μηνες,καλη η καραμελα σας φασιστακια αλλα κουρασε.αντε στον αδωνι να μαθετε νεο ποιημα να μας λετε.

Εκτός του ότι η κριτική σου δείχνει ξεκάθαρα ότι δεν έχεις διαβάσει τίποτα απ'όσα έχω γράψει, γιατί ποτέ δεν εξέφρασα την άποψη ότι η προηγούμενη κυβέρνηση έκανε καλή δουλειά (αλλιώς μπορεί να την ψήφιζα), με ποιο δικαίωμα με αποκαλείς χουντικό και "φασιστάκι"; Πού έχω τοποθετηθεί κατά της δημοκρατίας και της ανθρώπινης ελευθερίας, υπέρ της χούντας και των απολυταρχικών καθεστώτων;

Απαιτώ ban στον συγκεκριμένο χρήστη, καθώς είναι ξεκάθαρο πως το πνευματικό του επίπεδο δεν του επιτρέπει συζήτηση με ανθρώπους και καταφεύγει στην ύβριν. Αν έχεις ψυχικά προβλήματα, να το κοιτάξεις, προς το παρόν πρέπει να αποκλειστείς από το forum. Να βρίζω ξέρω κι εγώ, αλλά δε σου κάνω τη χάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εκτός του ότι η κριτική σου δείχνει ξεκάθαρα ότι δεν έχεις διαβάσει τίποτα απ'όσα έχω γράψει, γιατί ποτέ δεν εξέφρασα την άποψη ότι η προηγούμενη κυβέρνηση έκανε καλή δουλειά (αλλιώς μπορεί να την ψήφιζα), με ποιο δικαίωμα με αποκαλείς χουντικό και "φασιστάκι"; Πού έχω τοποθετηθεί κατά της δημοκρατίας και της ανθρώπινης ελευθερίας, υπέρ της χούντας και των απολυταρχικών καθεστώτων;

Απαιτώ ban στον συγκεκριμένο χρήστη, καθώς είναι ξεκάθαρο πως το πνευματικό του επίπεδο δεν του επιτρέπει συζήτηση με ανθρώπους και καταφεύγει στην ύβριν. Αν έχεις ψυχικά προβλήματα, να το κοιτάξεις, προς το παρόν πρέπει να αποκλειστείς από το forum. Να βρίζω ξέρω κι εγώ, αλλά δε σου κάνω τη χάρη.

τυχαια κριτικαρεις μονο τη σημερινη κυβερνηση και καθολου τη προηγουμενη,θιγεσαι απο την αποψη μου για ενα οικονομικο συστημα ετοιμο να καταρρευσει.οσο για τα ψυχικα προβληματα που λες και τον αποκλεισμο μου απο το φορουμ,μου θυμιζεις παιδια δημοτικου που δε μπορουσαν να βρουν ακρη στη συζητηση τους και φωναζαν τη δασκαλα.χαχαχαχα εισαι πραγματικα αστειος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
τυχαια κριτικαρεις μονο τη σημερινη κυβερνηση και καθολου τη προηγουμενη,θιγεσαι απο την αποψη μου για ενα οικονομικο συστημα ετοιμο να καταρρευσει.οσο για τα ψυχικα προβληματα που λες και τον αποκλεισμο μου απο το φορουμ,μου θυμιζεις παιδια δημοτικου που δε μπορουσαν να βρουν ακρη στη συζητηση τους και φωναζαν τη δασκαλα.χαχαχαχα εισαι πραγματικα αστειος.

Όρος δεοντολογίας #1
Χλευασμός & Προσωπικές Επιθέσεις
Ποινή: Το ελάχιστο είναι 40% για δύο μήνες και το μέγιστο ακόμη και μόνιμος αποκλεισμός

Πιστεύουμε ότι κάθε μορφής κριτική πρέπει να γίνεται στις ιδέες και όχι στους ανθρώπους. Οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις θα πρέπει να γίνονται σε κόσμιο επίπεδο και σε ήπιο τόνο, ώστε να μην προσβάλλεται ο συνομιλητής. Απαγορεύονται αυστηρά οι κάθε μορφής προσωπικές επιθέσεις, ειδικότερα με την χρήση χλευαστικών ή προσβλητικών εκφράσεων και γενικότερα αρνητικών χαρακτηρισμών. Στον όρο αυτό συμπεριλαμβάνονται και περιπτώσεις όπου ο στόχος της μειωτικής αποδοκιμασίας δεν είναι μεμονωμένο μέλος αλλά υποσύνολο ή σύνολο μελών του e-steki.gr. Τέλος, παρακαλούνται τα μέλη να ενημερώνουν τους διαχειριστές εάν λάβουν προσβλητικά προσωπικά μηνύματα ώστε να μπορούν οι κατά συρροή παραβάτες να λάβουν τις ανάλογες ποινές.

https://www.e-steki.gr/page.php?p=tos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Όρος δεοντολογίας #1
Χλευασμός & Προσωπικές Επιθέσεις
Ποινή: Το ελάχιστο είναι 40% για δύο μήνες και το μέγιστο ακόμη και μόνιμος αποκλεισμός

Πιστεύουμε ότι κάθε μορφής κριτική πρέπει να γίνεται στις ιδέες και όχι στους ανθρώπους. Οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις θα πρέπει να γίνονται σε κόσμιο επίπεδο και σε ήπιο τόνο, ώστε να μην προσβάλλεται ο συνομιλητής. Απαγορεύονται αυστηρά οι κάθε μορφής προσωπικές επιθέσεις, ειδικότερα με την χρήση χλευαστικών ή προσβλητικών εκφράσεων και γενικότερα αρνητικών χαρακτηρισμών. Στον όρο αυτό συμπεριλαμβάνονται και περιπτώσεις όπου ο στόχος της μειωτικής αποδοκιμασίας δεν είναι μεμονωμένο μέλος αλλά υποσύνολο ή σύνολο μελών του e-steki.gr. Τέλος, παρακαλούνται τα μέλη να ενημερώνουν τους διαχειριστές εάν λάβουν προσβλητικά προσωπικά μηνύματα ώστε να μπορούν οι κατά συρροή παραβάτες να λάβουν τις ανάλογες ποινές.

https://www.e-steki.gr/page.php?p=tos

Το χουντικος και το φασιστακι ειναι πολιτικοι οροι και ο καθενας μπορει να τους χρησιμοποιει οπως θελει. Δηλαδη αμα στον αλλον πεις "τι μιλας και εσυ ρε κομμουνισταρα" πρεπει να φας ποινη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Το χουντικος και το φασιστακι ειναι πολιτικοι οροι και ο καθενας μπορει να τους χρησιμοποιει οπως θελει. Δηλαδη αμα στον αλλον πεις "τι μιλας και εσυ ρε κομμουνισταρα" πρεπει να φας ποινη;

Μιλάς σοβαρά τώρα; Ιδιαίτερα το φασίστας, δεν είναι υβριστικός χαρακτηρισμός; Στην περίπτωσή μου, δε δικαιολογείται καμία από τις δύο λέξεις ούτως ή άλλως (όπως και το ειρωνικό γέλιο με τον χαρακτηρισμό "αστείος"). Βλέπουμε πως στη Χρυσή Αυγή δεν αυτοχαρακτηρίζονται φασίστες, αλλά εθνικιστές (το οποίο επίσης δε με χαρακτηρίζει, αλλά αυτό χρησιμοποιείται πράγματι ως πολιτικός και όχι ως υβριστικός χαρακτηρισμός).

Ο "φασισμός", πλέον, δε χρησιμοποιείται για να δηλώσει τον ιταλικό εθνικισμό όπως γνωρίζεις πολύ καλά. Χρησιμοποιείται για να δείξει τις αντιδημοκρατικές αρχές κάποιου ανθρώπου ή οργάνωσης και συνδέεται με την πίστη στη βία και την καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Μην προσποιούμαστε ότι δεν έχουν χρώμα οι συγκεκριμένες λέξεις.

Είμαι βέβαιος πως οι υπεύθυνοι δύνανται να κρίνουν αν είναι θεμιτοί οι συγκεκριμένοι χαρακτηρισμοί και το πλαίσιο εντός του οποίου χρησιμοποιήθηκαν, ή οι συγκεκριμένες δημοσιεύσεις αποτέλεσαν προσωπική επίθεση με υβριστικούς χαρακτηρισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μιλάς σοβαρά τώρα; Ιδιαίτερα το φασίστας, δεν είναι υβριστικός χαρακτηρισμός; Στην περίπτωσή μου, δε δικαιολογείται καμία από τις δύο λέξεις ούτως ή άλλως (όπως και το ειρωνικό γέλιο με τον χαρακτηρισμό "αστείος"). Βλέπουμε πως στη Χρυσή Αυγή δεν αυτοχαρακτηρίζονται φασίστες, αλλά εθνικιστές (το οποίο επίσης δε με χαρακτηρίζει, αλλά αυτό χρησιμοποιείται πράγματι ως πολιτικός και όχι ως υβριστικός χαρακτηρισμός).

Ο "φασισμός", πλέον, δε χρησιμοποιείται για να δηλώσει τον ιταλικό εθνικισμό όπως γνωρίζεις πολύ καλά. Χρησιμοποιείται για να δείξει τις αντιδημοκρατικές αρχές κάποιου ανθρώπου ή οργάνωσης και συνδέεται με την πίστη στη βία και την καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Μην προσποιούμαστε ότι δεν έχουν χρώμα οι συγκεκριμένες λέξεις.

Είμαι βέβαιος πως οι υπεύθυνοι δύνανται να κρίνουν αν είναι θεμιτοί οι συγκεκριμένοι χαρακτηρισμοί και το πλαίσιο εντός του οποίου χρησιμοποιήθηκαν, ή οι συγκεκριμένες δημοσιεύσεις αποτέλεσαν προσωπική επίθεση με υβριστικούς χαρακτηρισμούς.

Δεν εχω σκοπο να μπω στη διαδικασια του τι ειναι politically correct ή politically incorrect καθως δεν ειναι του χαρακτηρα μου.
Το οτι στην περιπτωση σου δεν ταιριαζει ενας τετοιος χαρακτηρισμος ειναι αποψη με την οποια μαλλον δεν δυμφωνει ο Μπαρουφακης.
Οπως και να 'χει συνεχιστε... δεν εχω σκοπο ουτε να πω μπραβο στον Μπαρουφακη ουτε να βγαλω "τρελο του χωριου" εσενα.

Παντως ρε Μπαρουφακη και εσυ μην κανεις σαν κατι ξεχασμενους παππουδες στο καφενειο που την εχουν δει ανταρτικο εν ετει 2015 με κυβερνηση αριστερας. Τσιλλαρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Δεν εχω σκοπο να μπω στη διαδικασια του τι ειναι politically correct ή politically incorrect καθως δεν ειναι του χαρακτηρα μου.
Το οτι στην περιπτωση σου δεν ταιριαζει ενας τετοιος χαρακτηρισμος ειναι αποψη με την οποια μαλλον δεν δυμφωνει ο Μπαρουφακης.
Οπως και να 'χει συνεχιστε... δεν εχω σκοπο ουτε να πω μπραβο στον Μπαρουφακη ουτε να βγαλω "τρελο του χωριου" εσενα.

Παντως ρε Μπαρουφακη και εσυ μην κανεις σαν κατι ξεχασμενους παππουδες στο καφενειο που την εχουν δει ανταρτικο εν ετει 2015 με κυβερνηση αριστερας. Τσιλλαρε.

Να πω μόνο πως δεν είναι "άποψη" το ποιος χαρακτηρισμός μου ταιριάζει και ποιος όχι, καθώς έχουμε όλοι το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού. Ήθελα να το σημειώσω αφού έγραψα το προηγούμενο μήνυμα, διότι δε μπορείς να κατηγορείσαι για πολιτικές αξίες τις οποίες τονίζεις ότι δεν πρεσβεύεις.

Ειλικρινά, ακόμη και τον χαρακτηρισμό "καπιταλιστής" δε δέχομαι, αλλά θα μπορούσε να βρει στήριγμα σε ενδεχόμενα θετικά σχόλια που έχω κάνει στον κοινωνικό φιλελευθερισμό εν συγκρίσει με τον κομμουνισμό, φερ'ειπείν. Θα διαφωνούσα, δε θα το δεχόμουν, αλλά θα καταλάβαινα την αφορμή.
Όμως τους χαρακτηρισμούς "χουντικός" και "φασιστάκι" δε μπορώ να τους δεχθώ σε καμία περίπτωση, δεν υπάρχει ούτε μία πτυχή των αντιδημοκρατικών ιδεών που να δέχομαι. Μάλιστα, πρόσφατα σε κάποιο θέμα στο ischool συζητούσαμε περί βίας. Υπήρχαν άνθρωποι που δέχονταν τη βία ως μέσο άμβλυνσης κοινωνικών ανισοτήτων, εγώ ήμουν ανέκαθεν κάθετος στο συγκεκριμένο ζήτημα πως η βία καταπατά κατάφορα τα συνταγματικά δικαιώματα των ανθρώπων κατά των οποίων ασκείται και τις δημοκρατικές αρχές και αξίες που χαρακτηρίζουν το κοινωνικό σύνολο. Οπωσδήποτε, δε θα συμφωνούν όλοι με τις απόψεις μου. Όμως, η κύρια άποψή μου, την οποία έχω εκφράσει επανειλλημένως, είναι πως η Δημοκρατία (και η δικαιοσύνη) είναι πάνω απ'όλα, και δεν επιτρέπεται κανείς να παραβιάζει δικαιώματα άλλου ανθρώπου. Όποιος πιστεύει ακόμη πως μου ταιριάζουν οι χαρακτηρισμοί "χουντικός" και "φασιστάκι", ή ότι βρίσκουν έστω και το παραμικρό στήριγμα, προφανώς θα συνεχίσει να το πιστεύει. Δε μπορεί, όμως, να με προσβάλλει χρησιμοποιώντας τους, καθώς τους απορρίπτω εντόνως, ασυζητητί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
θιχτηκε το συστημα που εξυπηρετεις εσυ και το ποταμι που ψηφισες;
το ''φυγετε απο δω'' εσυ το εκλαμβανεις να πατε εξορια;εσεις ειστε χουντικοι,οχι εμεις.μη πας το θεμα εκει που σε συμφερει.
με τον αντωνη η χωρα τα πηγαινε τοσο καλα,υπηρχε αναπτυξη και η χωρα μπορουσε να εξοφλισει το χρεος της,οι πολιτες ηταν ασφαλεις και ευτυχισμενοι,δεν πεινουσε κανεις και ο συριζα καταφερε να τα καταστρεψει ολα μεσα σε 3 μηνες,καλη η καραμελα σας φασιστακια αλλα κουρασε.αντε στον αδωνι να μαθετε νεο ποιημα να μας λετε.

ΠΝΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το οτι το ποτάμι ειναι του μπόμπολα απο ποια νεα θεωρία συνωμοσίας πηγάζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Από το ότι επί 10 χρόνια δούλευε για το Μπόμπολα, κι όταν ανακοίνωσε το κόμμα έτρεξε το mega του Μπόμπολα ( και άλλα κανάλια ) να του πλέξουν το εγκώμιο.

Επίσης φαίνεται να δείχνει μια ιδιαίτερη προτίμηση για τα έργα των κατασκευαστικών του Μπόμπολα όσον αφορά τις ερωτήσεις του στη βουλή.
Αλλά αυτά είναι facts κι όχι θεωρίες συνωμοσίας, απλά μάλλον κάποια πράγματα δε μας χτυπάνε καλά στο αυτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didimos

Νεοφερμένος

Ο Didimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gaspar:
το οτι το ποτάμι ειναι του μπόμπολα απο ποια νεα θεωρία συνωμοσίας πηγάζει?

Χωρίς στοιχεία δεν μπορούμε αυθαίρετα να βγάλουμε τέτοια συμπεράσματα αλλά η όλη συμπεριφορά του συγκεκριμένου κόμματος απο την ημέρα που ιδρύθηκε προς τα κεί δείχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πάντως πιο συχνά ακούω από τους αριστερούς μη-μιλάς-εσύ, παρά από δεξιούς... :P

Κι εγώ πιο πολύ το ακούω από δεξιούς, διαχρονικά, γι'αυτό είπα να κάνω τη διαφορά.:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
την αποψη μου για τους μισθούς νομίζω την ξέρεις απο παλιώτερη συζήτηση οταν τα λέγαμε για τις καθαρίστριες του υπουργείου οικονομικών..οταν απο τότε γκρινιαζες με τους ψηλους μισθους των καραβαναδων π θέλανε και άλλα.
και σου είχα πει οτι δεν θεωρώ σωστό ένας γιατρός να παίρνει λιγότερα απο ενα στέλεχος.
..τεσπα προφανώς εχεις κάποιο κόμπλεξ απέναντυ στους ένστολους και στους μισθούς μας γενικα.δεν μπορώ να κάνω κατι.

btw...στο παραλήρημα σου ξέχασες την πυροσβεστική

Η πυροσβεστική μπατσόνι δεν με είχε υπηρέτη για 9 μήνες, ούτε με δέρνει στους δρόμους, άλλοι έχουν τα προαναφερθέντα προνόμια. Επίσης δεν τσουβαλιάζω όλους τους ενστολους, ειδικά οι πυροσβέστες, οι λιμενικοί και οι ιπτάμενοι προσφέρουν και σκοπίμως δεν τους ανέφερα. Επιπρόσθετα μάθε λίγη ορθογραφία, δεν είναι κακό, μας βγάζεις τα μάτια με τα μαργαριτάρια σου κάθε φορά, είσαι και εθνικόφρων τρομάρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didimos

Νεοφερμένος

Ο Didimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash:
Πάντως πιο συχνά ακούω από τους αριστερούς μη-μιλάς-εσύ, παρά από δεξιούς...:P

Ο ένας δουλεύει για τον άλλον, δεν υπάρχουν πλέον δεξιά και αριστερά υπάρχουν μόνο συμφέροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Από το ότι επί 10 χρόνια δούλευε για το Μπόμπολα, κι όταν ανακοίνωσε το κόμμα έτρεξε το mega του Μπόμπολα ( και άλλα κανάλια ) να του πλέξουν το εγκώμιο.

Επίσης φαίνεται να δείχνει μια ιδιαίτερη προτίμηση για τα έργα των κατασκευαστικών του Μπόμπολα όσον αφορά τις ερωτήσεις του στη βουλή.
Αλλά αυτά είναι facts κι όχι θεωρίες συνωμοσίας, απλά μάλλον κάποια πράγματα δε μας χτυπάνε καλά στο αυτί.

Ακόμη και να υπήρχε ταύτιση συμφερόντων μεταξύ του Ποταμιού και του Mega, θα ήταν το μόνο κόμμα που στηρίζεται από συγκεκριμένα ΜΜΕ; :hmm: Γιατί τόσος ντόρος;

Η πυροσβεστική μπατσόνι δεν με είχε υπηρέτη για 9 μήνες, ούτε με δέρνει στους δρόμους, άλλοι έχουν τα προαναφερθέντα προνόμια. Επίσης δεν τσουβαλιάζω όλους τους ενστολους, ειδικά οι πυροσβέστες, οι λιμενικοί και οι ιπτάμενοι προσφέρουν και σκοπίμως δεν τους ανέφερα.

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο: Η αστυνομία δεν προσφέρει; Επειδή παρατηρούνται συμπεριφορές διαφθοράς και κατάχρησης της εξουσίας από κάποιους (όπως συμβαίνει σε όλους τους κλάδους), σημαίνει πως ο κλάδος εν τω συνόλω δεν προσφέρει στην κοινωνία και πως είναι όλοι κατακριτέοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ακ
Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο: Η αστυνομία δεν προσφέρει; Επειδή παρατηρούνται συμπεριφορές διαφθοράς και κατάχρησης της εξουσίας από κάποιους (όπως συμβαίνει σε όλους τους κλάδους), σημαίνει πως ο κλάδος εν τω συνόλω δεν προσφέρει στην κοινωνία και πως είναι όλοι κατακριτέοι;

Την άποψή μου λέω φίλε μου, δεν σημαίνει πως αυτή αποτελεί τη γενική αλήθεια, απλά αυτό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Την άποψή μου λέω φίλε μου, δεν σημαίνει πως αυτή αποτελεί τη γενική αλήθεια, απλά αυτό πιστεύω.

Καταλαβαίνω και είναι θετικό να αναγνωρίζουμε πως η άποψή μας δεν αποτελεί απόλυτη αλήθεια, απλώς θεωρώ πως σε κάθε ομάδα ανθρώπων υπάρχουν περισσότερο και λιγότερο αξιόλογοι, άρα προσωπικά προτιμώ να μην "καίω και τα χλωρά μαζί με τα ξερά". Διαφορετικά μπορούν να εξαχθούν συμπεράσματα του τύπου ότι όλοι οι αστυνόμοι είναι τραμπούκοι, οι αλλοδαποί κλέφτες, οι δεξιοί χουντικοί (όπως εγώ καλή ώρα), οι αριστεροί μπαχαλάκηδες κλπ. Κι εγώ την άποψή μου εκφράζω βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ακόμη και να υπήρχε ταύτιση συμφερόντων μεταξύ του Ποταμιού και του Mega, θα ήταν το μόνο κόμμα που στηρίζεται από συγκεκριμένα ΜΜΕ; :hmm: Γιατί τόσος ντόρος;

Τόσος ντόρος γιατί πρόκειται για ένα κόμμα που βγήκε από παρθενογένεση, χωρίς ιστορικό χωρίς τίποτα από πίσω και είχε την ίδια αντιμετώπιση με κοινοβουλευτικά κόμματα που μετρούν χρόνια τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lzoakis

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Με συγχωρείτε που θα γράψω την άποψη μου χωρίς να έχω διαβάσει το σύνολο των προαναφερθέντων διεξοδικά.

Αυτό που μπορώ να σας πω με σιγουριά είναι πως εάν ψήφιζα (το γνωστό θέμα με την μη ανανέωση του εκλογικού σώματος) δεν θα ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ, όχι γιατί έχω κάτι έναντι στην αριστερά, αλλά γιατί στην προεκλογική εκστρατεία παρουσίαζε ένα μεσσιανικό image, που προφανώς αποσκοπούσε στην αποκόμιση των κατα δύναμιν περισσότερων ψήφων ώστε να κατοχυρωθεί η αυτοδυναμία, πράγμα που κατα την άποψη μου καλώς και δεν συνέβη.

Απευθύνονταν στην πλειονότητα των πλέον εξαντλημένων (για να μην πω στα πρόθυρα αυτοκτονίας) Ελλήνων, με ένα ουτοπικό πορτραίτο, το οποίο οποιοσδήποτε 2 μάτια και έναν εγκέφαλο ανεξαρτήτου μεγέθους μπορούσε να αντιληφθεί ότι ήταν φύσει ανέφικτο. Εκτός όλων αυτών, μου φαίνεται πως ακριβώς 4 μήνες μετά την εκλογή τους δεν έχουν αντιληφθεί πλήρως ότι η Ελληνική πολιτεία βρίσκεται στα χέρια τους.

Απο 'κει και πέρα, συγχαίρω:
-το γεγονός ότι πάτησαν πόδι και σταμάτησαν την άκριτη και ανθελληνική "διαπραγμάτευση" (ωραιοποιημένη μορφή της λέξης μαμήσι), και ενώ σίγουρα δεν έχουν πλησιάσει στην επίτευξη όλων όσων προανήγγειλαν κατα την προεκλογική περίοδο
-την πολυδιάστατη εξωτερική πολιτική που έχουν υιοθετήσει και ιδιαίτερα τα πολυπόθητα ανοίγματα προς την Ρωσία
-συγκεκριμένες πρωτοβουλίες του Καμμένου όπως η παράδοση των υποθέσεων διαφθοράς στον εισαγγελέα, η εξομάλυνση της πληρότητας στρατιωτικών μονάδων (ως εβρίτης μπορώ να σας μιλήσω και εμπειρικά)
-ότι με τσαμπουκά (αν και νομίζω περισσότερο ψευτομαγκιά ήταν) έχουν κερδίσει πολύ περισσότερα απότι θα συνέφερε την προηγούμενη κυβέρνηση
-ότι επιτέλους έχει ξεκινήσει η επίλυση του μεταναστευτικού ζητήματος (Όποιος δεν ξέρει τι εννοώ ας ψάξει "Συνθήκη Δουβλίνου 2")


Μη χείρον βέλτιστον δεν έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι; Οψόμεθα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top