[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
για το μουστάκι, κεράκι και πάλι κεράκι στην αισθητικό που θα σου κάνει και τα πόδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Είπα να σας πώ κ γώ την πατάτα που έκανα γύρω στο Φεβρουάριο....

Πήγα σε γνωστή αλυσίδα φυτικών προοιόντων με βάση τη μαστίχα...^^

Πήρα σαμπουάν - μαλακτική - αφρόλουτρο έδωσα 48? ... κ το αποτέλεσμα ήταν μόλις τα χρησιμοποιώ να βγάζω κάτι τεράστια σπυρία (όχι σαν της ακμής) κάτι πολύ μυστήρια σπυριά τα οποία ήταν εσωτερικά κ πονούσαν υπερβολίκα σε όλο μ το σώμα αλλα πολλά περισσότερα στη πλάτη... Στην αρχήν δν έδωσα κ πολύ βάση... (αν κ του στραβού το δίκαιο ειναι οτι το αφρόλουτρο ήταν όλα τα λεφτά...) :redface:

Τέλη Απριλίου που είπα κάτι δν πάει καλά πήγα στο δερματολόγο (!) κ τελικά έπαθα αλεργία απο τότε έχω ήδη "καταναλώσει" ενα κουτί αντιβίωση - 4 σωλινάρια κρέμα (η οποία ξεβάφει τα πάντα) - 2 σαμπουάν χωρίς ph - 1 αφρόλουτρο χωρίς ph = αποτέλεσμα - με πείραξε η αντιβίωση (λόγο του ότι την παίρνω καιρό) πρέπει να πιώ αλλο ένα κουτί γιατι αλλιώς θα μ μείνουν σημάδια.. (!) :Ο για να τα συνεχίσω παίρνω αλλο χαπάκι πρώτα (για το στομάχι) + οτι το αφρόλουτρο κ το σαμπουάν (χωρίς ph φαρμακείου εεε) με πείραξαν κ αφυδάτωσαν μαλλί κ σώμα (δν κάνει ούτε κρέμα σώματος να βάλω (!) ) ... κ όλα αυτα απο την περιέργεια για κάτι καλύτερο!!!! ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑ ΦΥΤΙΚΑ - ΦΥΣΙΚΑ κτλπ προοιόντα.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απίστευτο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
.....κι ομως αληθινο....
Διατι ακουμε φυτικα, φυσικα και νομιζουμε οτι εχουμε βρει ο,τι καλυτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
K γώ όταν το έπαθα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ έλεγα... Προσόχή κορίτσια!!!! Διότι ειναι ύπουλα!!!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
πω πω πακετο! Κουραγιο ΕΥΑ!! αν και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε φυτικα προϊοντα, μπορει απλα να μην εκαναν για τον δικο σου τυπο!
Σε οτι εχει να κανει με το προσωπο χρησιμοποιω προϊοντα φαρμακειου, Avene συγκεκριμενα, γιατι μεχρι προσφατα ειχα προβλημα με την ακμη και τα συνιστω ανεπιφυλακτα. Δεν ειναι ολες οι εταιρειες για ολους τους τυπους, εχω ακουσει για αλλεργιες απο προϊοντα Κορρε ή Vichy, αλλα πιστευω πως τα προιοντα φαρμακειου ειναι δε μπεστ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
πω πω πακετο! Κουραγιο ΕΥΑ!! αν και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε φυτικα προϊοντα, μπορει απλα να μην εκαναν για τον δικο σου τυπο!
Σε οτι εχει να κανει με το προσωπο χρησιμοποιω προϊοντα φαρμακειου, Avene συγκεκριμενα, γιατι μεχρι προσφατα ειχα προβλημα με την ακμη και τα συνιστω ανεπιφυλακτα. Δεν ειναι ολες οι εταιρειες για ολους τους τυπους, εχω ακουσει για αλλεργιες απο προϊοντα Κορρε ή Vichy, αλλα πιστευω πως τα προιοντα φαρμακειου ειναι δε μπεστ!;)

ppff! Άσε ... αν κ εμένα η δερματολόγος μ έδωσε μια ωραιότατη βάση make up Avene ... μούρλια!!! ;) κ το σαπούνι της για καθαρισμό προσώπου ειναι πολύ καλό!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγω εχω τα παντα...σαπουνι για το προσωπο, ενυδατικη, αντιηλιακο...ειχα και make up αλλα τελευταια πηρα la roche posay (ετσι γραφεται;;; παντως καταλαβες τι εννοω!!!) και πουδρα του Κορρε. Ειμαι η μεγαλη αγαπη του φαρμακοποιου της γειτονιας!!!χεχεχε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
εγω εχω τα παντα...σαπουνι για το προσωπο, ενυδατικη, αντιηλιακο...ειχα και make up αλλα τελευταια πηρα la roche posay (ετσι γραφεται;;; παντως καταλαβες τι εννοω!!!) και πουδρα του Κορρε. Ειμαι η μεγαλη αγαπη του φαρμακοποιου της γειτονιας!!!χεχεχε!!


Όντως πρέπει να σε αγαπά ο φαρμακοποιός... (ειναι τσουχτερά τα άτιμα) (!) αλλα αυτα που λες τα "la roche posay " τα έχω ακούσει κ απο αλλου κ έχω ακούσει καλές κριτικές γενικά!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Είπα να σας πώ κ γώ την πατάτα που έκανα γύρω στο Φεβρουάριο....

Πήγα σε γνωστή αλυσίδα φυτικών προοιόντων με βάση τη μαστίχα...^^

Πήρα σαμπουάν - μαλακτική - αφρόλουτρο έδωσα 48? ... κ το αποτέλεσμα ήταν μόλις τα χρησιμοποιώ να βγάζω κάτι τεράστια σπυρία (όχι σαν της ακμής) κάτι πολύ μυστήρια σπυριά τα οποία ήταν εσωτερικά κ πονούσαν υπερβολίκα σε όλο μ το σώμα αλλα πολλά περισσότερα στη πλάτη... Στην αρχήν δν έδωσα κ πολύ βάση... (αν κ του στραβού το δίκαιο ειναι οτι το αφρόλουτρο ήταν όλα τα λεφτά...) :redface:

Τέλη Απριλίου που είπα κάτι δν πάει καλά πήγα στο δερματολόγο (!) κ τελικά έπαθα αλεργία απο τότε έχω ήδη "καταναλώσει" ενα κουτί αντιβίωση - 4 σωλινάρια κρέμα (η οποία ξεβάφει τα πάντα) - 2 σαμπουάν χωρίς ph - 1 αφρόλουτρο χωρίς ph = αποτέλεσμα - με πείραξε η αντιβίωση (λόγο του ότι την παίρνω καιρό) πρέπει να πιώ αλλο ένα κουτί γιατι αλλιώς θα μ μείνουν σημάδια.. (!) :Ο για να τα συνεχίσω παίρνω αλλο χαπάκι πρώτα (για το στομάχι) + οτι το αφρόλουτρο κ το σαμπουάν (χωρίς ph φαρμακείου εεε) με πείραξαν κ αφυδάτωσαν μαλλί κ σώμα (δν κάνει ούτε κρέμα σώματος να βάλω (!) ) ... κ όλα αυτα απο την περιέργεια για κάτι καλύτερο!!!! ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑ ΦΥΤΙΚΑ - ΦΥΣΙΚΑ κτλπ προοιόντα.... :)



Πόλυ παράξενο αυτό:worry:
Γενικά τα φυτικά/φυσικά καλλυντκά επειδή δεν έχουν υποστεί μεγάλη χημική επεξεργασία είναι σχετικά μικρή η πιθανοτήτα να δημιουργήσουν αλλεργίες, σε σχέση πάντα με τα συμβατικά καλλυντικά.
Πάντως όσα φυτικά έχω από Κορρέ και Body Shop δεν μου έχουν προκαλέσει κανένα πρόβλημα αντιθέτως έχουν πολύ καλά αποτελέσματα.
Καλό θα ήταν να δοκιμάζουμε οτιδήποτε θέλουμε να αγοράσουμε, είτε φυτικό είτε μη, γιατί κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στα συστατικά των προϊόντων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Πόλυ παράξενο αυτό:worry:
Γενικά τα φυτικά/φυσικά καλλυντκά επειδή δεν έχουν υποστεί μεγάλη χημική επεξεργασία είναι σχετικά μικρή η πιθανοτήτα να δημιουργήσουν αλλεργίες, σε σχέση πάντα με τα συμβατικά καλλυντικά.
Πάντως όσα φυτικά έχω από Κορρέ και Body Shop δεν μου έχουν προκαλέσει κανένα πρόβλημα αντιθέτως έχουν πολύ καλά αποτελέσματα.
Καλό θα ήταν να δοκιμάζουμε οτιδήποτε θέλουμε να αγοράσουμε, είτε φυτικό είτε μη, γιατί κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στα συστατικά των προϊόντων;)

Αυτός ακριβώς ήταν κ ο λόγος για τον οποίο τα αγόρασα κιόλας.... :/: Για κάτι καλύτερο.... :mad: Τεσπα! Γενικά τα φυτικά - φυσικά κτλπ ειναι ύπουλα... κ γώ Κορρέ έιχα κ δν με είχε πειράξει καθόλου..Μου άρεσε κιόλας! Είναι ανάλογα μάλλον το τι "φυτικό - φυσικό " περιέχουν μέσα τα προοιόντα κ ανάλογα κ τις "εταιρείες" ....

Για αυτο θα ξανά πώ ΠΡΟΣΟΧΗ τι αγοράζετε κ απο ΠΟΥ.... κ μακριά απο τις διαφημίσεις κοριτσάκια... !!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?
Εχετε ποτε παραγγειλει εσωρουχα ή μαγιω μεσω νετ απο Βικτωρια Σικρετ? Εχω ενα προβλημα με τα νουμερα :redface: και χρειαζομαι χελπ!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?
Εχετε ποτε παραγγειλει εσωρουχα ή μαγιω μεσω νετ απο Βικτωρια Σικρετ? Εχω ενα προβλημα με τα νουμερα :redface: και χρειαζομαι χελπ!:confused:

Γιατί δεν πας στα Βικτώρια Σικρετ εδώ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εχω παει μονο σε αυτο που ειναι Χαλανδρι και σιγα μην τρεχω εκει....(αν βρισκεται ακομα εκει δλδ)
Με βασει τα νουμερα που δινει και τις μετρησεις με κατατασσει στο σμολ για το πανω μερος του μαγιω...και αναρωτιεμαι τωρα εγω η δυστυχη...εαν εγω βαλω σμολ στο πανω μερος του μπικινι, μια με μικροτερο στηθος τι στα διαλα θα βαλει?!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Exει εδω victoria secret?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Exει εδω victoria secret?!

Ειχε τλχ μεχρι πριν 4 χρονια(η τελευταια φορα που ειχα παει) επι της Πεντελης καπου αναμεσα στην πλατεια και στο ξενοδοχειο Ακροπολ...
Αλλ αλλου ειναι θεμα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εχω παει μονο σε αυτο που ειναι Χαλανδρι και σιγα μην τρεχω εκει....(αν βρισκεται ακομα εκει δλδ)
Έχει και στην Κηφισιά!

Με βασει τα νουμερα που δινει και τις μετρησεις με κατατασσει στο σμολ για το πανω μερος του μαγιω...και αναρωτιεμαι τωρα εγω η δυστυχη...εαν εγω βαλω σμολ στο πανω μερος του μπικινι, μια με μικροτερο στηθος τι στα διαλα θα βαλει?!!!!

Δεν θα βάλει ...... :P
Λες ότι το μιντιουμ θα είναι πολύ μεγαλύτερο δηλαδή;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχει και στην Κηφισιά!



Δεν θα βάλει ...... :P
Λες ότι το μιντιουμ θα είναι πολύ μεγαλύτερο δηλαδή;;;:hmm:

Αυτα τα νουμερα δινει στο ενα μαγιο https://www2.victoriassecret.com/com...ame=OSSWMMWLZZZ&&rfnbr=4836&dispMode=STANDARD
XS S M L
2-34A 34B-36B 36C-38C 38D-40D
στο αλλο https://www2.victoriassecret.com/com...ame=OSSWMMWLZZZ&&rfnbr=4836&dispMode=STANDARD

τα δινει διαφορετικα...


στα εσωρουχα σε σουτιεν φοραω 32C με 34C...αναλογα με το κοψιμο....

και εχω μπερδεψει τα μπουτια μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αυτα τα νουμερα δινει στο ενα μαγιο https://www2.victoriassecret.com/com...ame=OSSWMMWLZZZ&&rfnbr=4836&dispMode=STANDARD
XS S M L
2-34A 34B-36B 36C-38C 38D-40D
στο αλλο https://www2.victoriassecret.com/com...ame=OSSWMMWLZZZ&&rfnbr=4836&dispMode=STANDARD

τα δινει διαφορετικα...


στα εσωρουχα σε σουτιεν φοραω 32C με 34C...αναλογα με το κοψιμο....

και εχω μπερδεψει τα μπουτια μου...:/:

Στο πρώτο μπορείς να πάρεις και το μίντιουμ. Έτσι κι αλλιώς το C έχει να κάνει με την αναλογία καπ και πλάτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Στο πρώτο μπορείς να πάρεις και το μίντιουμ. Έτσι κι αλλιώς το C έχει να κάνει με την αναλογία καπ και πλάτης.

Οκ...και εαν δενει με κορδονι δε θα εχω προβλημα που αντι 34 ειναι 36...

Για το δευτερο τα ειδες τα νουμερα πως βγαινουν?
εκει τι κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top