Τα πάντα για το ξύρισμα και τα γένια

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Λεω να παρω κουρετικη μηχανη για να μην χρειαζεται να πηγαινω στα κουρεια. Ετσι κ αλλιως κ εκει που παω απλα κοντα λεω να μου τα παιρνει.

Τι τιμες περιπου εχουν? Καμια καλη μαρκα εχετε να προτεινεται? Τι θα πρεπει να προσεξω?

Στα media markt πανε, έχει φτηνές και καλές. Εγώ απο εκεί είχα πάρει μια ξυριστική και είναι αρκετά καλή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στα media markt πανε, έχει φτηνές και καλές. Εγώ απο εκεί είχα πάρει μια ξυριστική και είναι αρκετά καλή !
Με 30 ευρω θα παρω μαλλον. Αλλα βλεπω οτι με 30 εχει ολοκληρα σετ περιποιησης οπως αυτο εδω .

Ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας? Γιατι αμα ειναι με 30 ευρω να παρω και ξυριστικη κ οτι αλλη βλακεια εχει εκει, λεω να το παρω. Ποια η διαφορα της κουρετυικης μηχανης του σετ αυτου ας πουμε απο μια αλλη που πουλιεται ξεχωριστα?
https://www.mediamarkt.gr/mcs/produc...ριποίησης-15-1-G-245,99452,397524,528905.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω μια ξυριστική Philips και τα παίρνω κάθε φορά με μια συγκεκριμένη σκάλα για να αφήνω τα μούσια όσο θέλω. Από λεπίδα, αν και τώρα δεν χρησιμοποιώ έχω τη mach 3 πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι με 30ευρο. Εχω ενα εδω και 5 χρονια (της philips) και δεν εχει παθει τιποτα παρα τις απειρες τουμπες και την μπολικη χρηση που εχει περασει! Και την δουλεια σου μια χαρα θα την κανεις! Δεν υπαρχει λογος να δωσεις περισσοτερα λεφτα για κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος18

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο ειμαι 18 χρονων και δν μπορω να βγαλω γενια!! εχω ελαχιστες τριχες στο πιγουνι και στην φαβοριτα!!διαβασα σε ενα αρθρο οτι η βαζελινη σε βοηθαει να βγαλεις αλλα μπα!!μηπως ξερετε καποιον τροπο δλδ αμα υπαρχει καποια αλοιφη η κατι τετοιο για να βγαλω?? υπαρχουν πολλα αρνητικα που δεν εχω γενια και αμα καθισω να τα αφησω να βγουν θα περιμενω μεχρι τα 40!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο ειμαι 18 χρονων και δν μπορω να βγαλω γενια!! εχω ελαχιστες τριχες στο πιγουνι και στην φαβοριτα!!διαβασα σε ενα αρθρο οτι η βαζελινη σε βοηθαει να βγαλεις αλλα μπα!!μηπως ξερετε καποιον τροπο δλδ αμα υπαρχει καποια αλοιφη η κατι τετοιο για να βγαλω?? υπαρχουν πολλα αρνητικα που δεν εχω γενια και αμα καθισω να τα αφησω να βγουν θα περιμενω μεχρι τα 40!!
1. Η βαζελίνη βοηθά σε άλλα πράγματα. Η ανάπτυξη της τριχοφυίας δεν είναι από αυτά.
2. Κάνε σχετικές ιατρικές εξετάσεις, μήπως παίζει κάποιο θέμα υγείας.
3. Αν το 2 βγει αρνητικό, αποδέξου τον εαυτό σου, όπως είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κλασικό πρόβλημα της ηλικίας τα ίδια έλεγε και ένας γνωστός μου.και όταν έβγαλε τα μισούσε. Σε όλους βγαίνουν μην ανησυχείς και αυτά με τις αλοιφές μην τα πολυπιστεύεις είναι θέμα κληρονομικότητας τσ γένια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο ειμαι 18 χρονων και δν μπορω να βγαλω γενια!! εχω ελαχιστες τριχες στο πιγουνι και στην φαβοριτα!!διαβασα σε ενα αρθρο οτι η βαζελινη σε βοηθαει να βγαλεις αλλα μπα!!μηπως ξερετε καποιον τροπο δλδ αμα υπαρχει καποια αλοιφη η κατι τετοιο για να βγαλω?? υπαρχουν πολλα αρνητικα που δεν εχω γενια και αμα καθισω να τα αφησω να βγουν θα περιμενω μεχρι τα 40!!

Δεν υπαρχει καμια αλοιφη η ματζουνι που σε κανει να βγαζεις γενια.Ισως το κοντρα ξυρισμα να βοηθαει αλλα ελαχιστα, ειναι στον ανθρωπο.Επισης αν εχεις τριχες στα @@ σου τοτε δεν τιθεται καποιο ορμονικο προβλημα.Σε νιωθω κι εγω γιατι εχω ελαχιστες τριχες (ειμαι και ξανθος), και δεν σχηματιζουν γενειαδα,και αντι για 24 φαινομαι για 18:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι απλά θέμα γονιδίων ξέρω παιδιά που ξυρίζονται κάθε δυο βδομάδες τις μόνες τριχες που έχουν στο μουστακι και τις φαβορίτες. Εγώ αφήνω μούσια και τα παίρνω κάθε βδομάδα γιατί αν τα αφήσω κανα μήνα είμαι σαν καλόγερος.

Δεν ξέρω δοκίμασε αλλά μην τρελένεσαι δεν κάνουν τα γένια τον άνδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιωργος18

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δηλαδη σπανος θα μεινω :P

η βαζελινη περιεχει βενζολιο και λεει οτι αυτο το συστατικο βοηθαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν τα γένια είναι καθαρά θέμα γονιδίων και δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Το να ξυρίζεσαι συχνά δεν κάνει τα γένια πιο πυκνά απλά αυξάνει το ρυθμό που αυτά μεγαλώνουν, με άλλα λόγια αν έχεις δύο τρίχες και δύο φορές τη μέρα να ξυρίζεσαι τρίτη δε βγάζεις. Μπορεί απλά να μην έχει έρθει ακόμα η ώρα σου, δες τον πατέρα/παππού σου ή άλλους κοντινούς άντρες συγγενείς, αν αυτοί έχουν πυκνά μούσια τότε μάλλον είναι θέμα χρόνου και για εσένα, αν όχι απλά αποδέξου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος18

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ολη στην οικογενια εχουν..ειδικα ο μπαμπας μου εχει τα ''τελεια'' γενια ειναι καλοσχηματισμενα και χωρις κενα !!!! απλως με ενοχλει που δν εχω γτ εχουν ολοι οι φιλοι μου και μου την δινει λιγο,....!!Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ολους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
διαβασα οτι τα γενια συνδεονται με την τεστοστερονη... δεν ξερω αν σε βοηθησα,αλλα μπορει να εχει σχεση μ αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ειναι θεμα ορμονων
Εχετε δει τριχωτα κοριτσακια;
Ε δε φταινε τα γονιδια τους που ειναι σαν τον γουλβεριν αλλα οι ορμονες και συγκεκριμενα τα ανδρογονα που υπαρχουν σε μεγαλυτερο βαθμο απ'οσο θα επρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Τεστοστερόνη βοηθά την ανάπτυξη των γενιών, όσο όμως επιτρέπει το γονίδιο. Έχουν και οι γυναίκες το γονίδιο για τα μούσια απλά δεν έχουν αρκετή τεστοστερόνη για να τα αναπτύξουν. Πχ μια γυναίκα που πέρνει μεγάλες δόσεις τεστοστερόνης μπορεί να αναπτύξει κανονική γενειάδα ή και καθόλου ανάλογα με το γονίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως οι πιθανότητες να μην βγάλεις ποτέ κανονικά γένια είναι λίγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος18

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ελπιζω με τακτικο ξυρισμα μεχρι το καλοκαιρι να εχω κανει σχεδιο μουστακι πιγουνι !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλη μια λύση που μπορείς να δοκιμάσεις είναι και τα χάπια για τριχοφυία. Δεν θα βγάζεις όμως μόνο στο πρόσωπο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος18

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
χαχαχαχαχα νταξει ειπαμε μην το φτασουμε ως εκει...παντου εχω (εκτος απο προσωπο και στην κοιλια) μην το παρατραβηξουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:lol: εγώ απλώς δίνω εναλλακτικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top