Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,831 μέλη και 2,410,637 μηνύματα σε 75,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 191 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια add-ons χρησιμοποιείτε;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 13:16, 25-02-08:

Δείξε μου τον browser σου να σου πω ποιος είσαι, είναι ένα σλόγκαν που 'χω βγάλει. (Ελπίζω να μην μ' έχουν προλάβει )

Πείτε μας συνοπτικά ποιες επεκτάσεις (add-ons) έχετε εγκαταστήσει στον browser σας και κυρίως ποια χρησιμοποιείτε σχεδόν κάθε μέρα - και πού σας εξυπηρετούν. Καλό θα ήταν να αναφέρετε και τον browser που χρησιμοποιείτε.

Επίσης εάν έχετε όρεξη, δώστε κι ένα link για το add-on (στο addons.mozilla.org, επί παραδείγματι για firefox users).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:23, 25-02-08:

Τα περισσότερα (γύρω στο 90%) είναι add-ons που χρειάζομαι για τη δουλειά μου.
Συγκεκριμένα, αυτά που χρησιμοποιώ συχνότερα είναι:
Web Developer
Colorzilla
MeasureIt
Firebug
CookieSwap
IEtab
Save as Image
Tab Mix plus
QuickRestart
Alexa Sparky
Console^2
Google toolbar
Linkification
Yslow
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 13:26, 25-02-08:

Ένα απ' αυτά που χρησιμοποιώ είναι το quick note. Είχε κάνει μία αναλυτική περιγραφή ο Πέτρος εδώ, μ' άρεσε, το έβαλα κι από τότε το χρησιμοποιώ κάθε μέρα!

Είναι built-in σημειωματάριο του firefox, κάτι που χρησιμοποιώ καθημερινά μιας και κρατώ συχνά σημειώσεις για μαθήματα, κοκ - και βαριέμαι να τα περάσω σε αρχεία, γι' αυτό κι επικρατεί πανικός.
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 13:29, 25-02-08:

Opera για λόγους ευκολίας και καθαρής μνήμης!Αν ήθελα τα σκουπίδια της μνήμης του firefox θα είχα ie!Σαφώς έχω ότι χρειάζομαι + torrent client έτοιμο!Απορώ γιατί είναι παρεξηγημένος!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:27, 26-02-08:

Εγώ χρησιμοποιώ το Alexa Sparky, το Google Sync αλλά και το foxmarks και MeasureIt.

Γιώργο κοίτα εδώ:
http://www.google.com/googlenotebook/faq.html
http://www.google.com/notebook
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:41, 26-02-08:

Colorful Tabs ώστε κάθε tab να έχει άλλο χρώμα.
Video Download helper, για να κατεβάζω κάτι βίντεο.
Dictionnaire Francais Myspell, λεξικό γαλλικών.
Deutsches Wörterbuch, λεξικό γερμανικών.
Forecastfox, ο καιρός στο παράθυρό μου.

Καλέ, εξηγήστε μας τι είναι αυτά που έχετε!
Λία;
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:48, 26-02-08:

Έχεις δίκαιο Γίδι, ξεκινάω
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Εγώ χρησιμοποιώ το Alexa Sparky, το Google Sync αλλά και το foxmarks και MeasureIt.
  1. Alexa Sparky: μου βγάζει την παγκόσμια κατάταξη ενός site.
  2. Google Sync: Μου συγχρονίζει cookies,passwords κτλ όλων firefox που χρησιμοποιώ
  3. formakrs: Συγχρονίζει bookmarks
  4. MeasureIT: Μετρό ala browser
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:53, 26-02-08:

thnx!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 15:20, 26-02-08:

1. Gmail Notifier: ένας διακριτικός notifier για νέα emails στο gmail.
  2. Download Statusbar: αντικαταστάτης του παραθύρου downloads του ff. Προσωπικά το βρίσκω πιο βολικό γιατί έχει και κάποιες έξτρα λειτουργίες.
  3. Ελληνο-αγγικό λεξικό: για γρήγορους ορθογραφικούς ελέγχους.
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 06:56, 29-02-08:

Δύο από αυτά που χρησιμοποιώ είναι:
NoScript:Αφήνει να τρέξει JavaScript,Java και άλλα εκτελέσιμα περιεχόμενα μόνο από trusted domains του χρήστη.
DownThemAll:Αρκετά εύχρηστος download manager
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 21:52, 11-03-08:

10 Killer Firefox Extensions That You Probably Donʼt Know About

This isn't the usual list of extensions that everyone is used to using, but 10 add-ons that many may not know about, but can be very useful for everyday web browsing.
Κάποια σίγουρα θα τα δοκιμάσω και φαντάζουν υπέροχα!
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε: στις 21:56, 11-03-08:

Μόνο 4 ήξερα.Το StumbleUpon είναι από τα αγαπημένα μου!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 00:14, 12-03-08:

Το StumbleUpon δεν μου γεμίζει το μάτι και δεν το δοκίμασα τα PicLens, Tab Scope, HyperWords που δοκίμασα, έμειναν κιόλας στον ff μου. Το PicLens είναι πραγματικά εντυπωσιακό και εύχρηστο, το tab scope είναι επίσης εύχρηστο γιατί δεν χρειάζεται να αλλάζεις tabs για να δεις κάτι ή να πατήσεις κάποιο κουμπί και το hyperwords σου λύνει τα χέρια όσον αφορά μεταφράσεις και quick searching
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε: στις 11:51, 28-03-08:

Μόλις έβαλα και το MeasureIt.
Aρκετά βολικό στο να μετράω οτιδήποτε στον browser μου.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ZefiroS (Ανδρέας)

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O ZefiroS (: έγραψε: στις 16:13, 26-07-08:

DownloadHelper v3.2
Flagfox v3.2.7
Foxclocks v2.4.91
Iget v0.4.1
NoScript v1.7.7
Tab Counter v1.3
URL Fixer v1.4.3
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:29, 26-07-08:

1. MeasureIt για να βλέπω μεγέθη υπογραφών εδώ μέσα
  2. Λεξικό για να μην φαίνομαι σαν κάφρος με ορθογραφικά λάθη
  3. Forecast γιατί μου αρέσει
  4. Foxlingo toolbar για μεταφράσεις σε ξένες σελίδες αν θέλω κάτι που δεν μπορώ με τίποτα να διαβάσω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:33, 28-07-08:

Αυτές οι μεταφράσεις είναι σόι;;
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:44, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Αυτές οι μεταφράσεις είναι σόι;;
ε εντάξει... είναι στο "από ντιπ κι ολότελα καλή κι η παναγιώτενα"
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:45, 28-07-08:

Οκ!
Το κατέβασα, πλάκα έχει!
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 17:56, 28-07-08:

1.Forecastfox
2.DownloadHelper
3.IDM CC(Internet Download Manager integration module for Mozilla)
Μάλλον θα δοκιμάσω το MeasureIt,καθώς πολλοί το χρησιμοποιούν και φαίνεται καλό.Για μεταφράσεις website προτιμώ το babelfish πάντως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους