Ιδέες για άρθρα σχολικής εφημερίδας

matasiros

Νεοφερμένος

Η matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να με βοηθήσετε να βρω φρέσκες, έξυπνες και ενδιαφέρουσες ιδέες για άρθρα για τη σχολική μου εφημερίδα... Υπάρχουν κάποια τεύχη στο net αν θέλετε κάντε αναζήτηση στο google:Γυμνάσιο Στην Πρέσσα
:)thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kexarcho

Νεοφερμένος

Ο kexarcho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις πολύ καλές ιδέες στο https://digg.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να με βοηθήσετε να βρω φρέσκες, έξυπνες και ενδιαφέρουσες ιδέες για άρθρα για τη σχολική μου εφημερίδα...


Ελα ρε μαν, σου έχω εδώ πολλές ιδέες για την σχολική σας εφμερίδα.
Φαντάσου τα εξής πρωτοσέλιδα:


"Οι ακτοπλοϊκές συνδέσεις της Σύρου και το σκιώδες καθεστώς των επιδοτήσεων - Η περίπτωση Αγούδημου"

ή

"Τι συμβαίνει με τα κτήρια της Παν/πολης Σύρου; Παλινωδίες και νέα κατασπάθιση κρατικού χρήματος"

και

"Σύρος: Η σχεδόν... ερωτική σχέση
θηροφυλάκων και παρανόμων κυνηγών"

μα ίσως

"Διακίνηση ναρκωτικών: Προτιμήστε και εσείς το πλοίο της γραμμής"

αυτό τελικά

"Hot Summer 2010: Aνταποκρίσεις από όλα τα μαγαζιά της παραλίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και εγώ φέτος αποφάσισα να μπω στη σχολική μας εφημερίδα!:redface:
Μπορείς να αναλάβεις μία από τις μόνιμες στήλες όπως είναι η Επικαιρότητα, οι Τέχνες, Γενικά και Αόριστα...
Εγώ το πρώτο άρθρο που θα γράψω θα είναι μία κριτική πάνω στο έργο του επιτελείου του Υπ. Παιδείας...;)

Πώς τα πάτε με το θέμα της έκδοσης?
Πέρσι τα παιδιά που το είχαν αναλάβει είχαν πρόβλημα, αφού στο γραφείο των καθηγητών δεν τους άφηναν να εκτυπώσουν τις σελίδες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matasiros

Νεοφερμένος

Η matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εμείς τυπώναμε (μέχρι πέρυσι γιατί φέτος πήγα λύκειο και δεν ξέρω τι γίνεται) την εφημερίδα στις διδακτικές ώρες γιατί η υπέυθηνη καθηγήτρια έλεγε ότι οι καθηγητές χρησιμοποιούν το μηχάνημα στα διαλείμματα. Πάντως μας βοηθούσαν αν χρειαζόμασταν κάτι και ο διευθυντής μας έδινε το χαρτί που θέλαμε! Ήταν πολύ καλό το αποτέλεσμα!!
Καλή επιτυχία και στη δική σας εφημερίδα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a-prosar

Νεοφερμένος

Η a-prosar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μπορείτε να μιλήσετε με παλιούς απόφοιτους του σχολείου που έχουν ξεκινήσει μια σταδιοδρομία σε κάτι. Να τους βρείτε μέσα από τα αρχεία του σχολείου. Να τους κάνετε μια συνέντευξη και μια φωτογράφιση, για να έχει και μια σύνδεση με το σχολείο και τον τόπο σας η όλη φάση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top