Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Es ist mir egal Süße !! ;)
Oπως ειπε και ο Μπισοπ στην Ολιβια..."Real is just a matter of perception".

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
υαλοπωλειο!!!!!!!!!!!!!

όταν λες υαλοπωλείο;; τόσο άσχημα;:worry::P


Σκορπιός άντρας με γυναίκα Καρκίνο
Έχετε κι οι δυο σας ισχυρά, βαθιά συναισθήματα κι ο δεσμός σας είναι πολύ έντονος. Μπορεί να καταλήξετε να είστε αρκετά προσκολλημένοι ο ένας στον άλλον, και πολύ σφιχτά δεμένοι μεταξύ σας. Ωστόσο, οι συναισθηματικές φύσεις σας παρουσιάζουν πολλές διαφορές.
Εκείνη συχνά αισθάνεται περισσότερη συμπάθεια για ορισμένα άτομα, ενώ εσείς τη βλέπετε πολύ συναισθηματική. Εσείς ως Σκορπιός, όταν πληγωθείτε, κυριεύεστε από μνησικακία και πάθος για εκδίκηση. Εκείνη από την άλλη πλευρά, φωνάζει ή κατσουφιάζει και συνήθως αφήνει το άλλο πρόσωπο (με λόγια ή χωρίς) να το καταλαβαίνει αυτό.
Εσείς αντίθετα, κρύβεστε και δεν δίνετε στον άλλον με τίποτα να το καταλάβει, παρά μόνο όταν θα είναι πολύ αργά. Καλύτερα να μη σας καλλιεργήσει τη ζήλια, γιατί οι αντιδράσεις σας μπορούν να είναι ακραίες και απρόβλεπτες. Αρκεί να σας δείξει τα συναισθήματά της για σας, αλλά όχι μόνο με λόγια αλλά με πράξεις, γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνετε. Πρέπει να ξέρετε πως παρόλο που ταιριάζετε ιδιαίτερα μεταξύ σας και βλέπετε τα πράγματα από την ίδια σκοπιά, μπορεί να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις σε σχέση με τη σεξουαλικότητα και τον έρωτα, γιατί εσείς είστε πολλές φορές ακραίος.
Άλλες πάλι φορές ίσως νιώθετε ότι μερικές φορές έλκεστε περισσότερο από τα ένστικτα και τον πόθο παρά από την αγάπη, κι αυτό μπορεί να αποβεί ένα πρόβλημα τόσο για σας όσο και για τη σχέση σας.

Γενικότερα, οι διαφορές σας δεν είναι πολλές και η έντονη συναισθηματική επικοινωνία μεταξύ σας, συγκροτεί μια βαθιά και μακρόχρονη σχέση.


:kissing:



ευχαριστώ:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συμβατοτητα ζωδιων,,απο το 1 εως το 5..
ενδιαφερον..
Κριος με Ζυγο.. εδω,,βαζει 5:D ως απολυτα συμπληρωματικα ζωδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
συμβατοτητα ζωδιων,,απο το 1 εως το 5..
ενδιαφερον..
Κριος με Ζυγο.. εδω,,βαζει 5:D ως απολυτα συμπληρωματικα ζωδια..
Εγω παντως δεν ειχα ποτε καμοια σοβαρη γνωριμια με Κριους για να πω εμπειρια...να σου πω με Ζυγους και Σορπιους ναι...(perfect match!!!)....αλλα για να το λεει η μανταμ κατι θα ξερει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Νεράιδα έχεις πουθενά κανένα κιτάπι να μας πεις για τον χαρακτήρα γυναίκα Κριού με Ωροσκόπο Ταύρο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
συμβατοτητα ζωδιων,,απο το 1 εως το 5..
ενδιαφερον..
Κριος με Ζυγο.. εδω,,βαζει 5:D ως απολυτα συμπληρωματικα ζωδια..

Ειναι η λεγομενη καρμικη σχεση για αυτα τα ζωδια αφου βρισκονται απεναντι και υποτιθεται πως αλληλοσυμπληρωνονται βασει της απολυτης διαφορετικοτητας τους.
Εγω παντως που ειμαι Κριος αν και εχω σεληνη στο Ζυγο, δεν θα ελεγα πως τα πηγαινω και τοσο καλα με τους Ζυγους...δεν εχω την αναλογη υπομονη που χρειαζεται και γενικοτερα αυτο το "ζυγισμα" που κανουν σε ολες τις καταστασεις δε μου ταιριαζει.
Αν και αλλου εχω διαβασει οτι αλλα ειναι τα καρμικα ζωδια...ενιγουει...για τον Κριο το απολυτο ειναι ο Λεων.

Νεράιδα έχεις πουθενά κανένα κιτάπι να μας πεις για τον χαρακτήρα γυναίκα Κριού με Ωροσκόπο Ταύρο ;


Απ' ολα εχω Δοκτωρα! ;)
(Κριος γαρ!)



Κριός με ωροσκοπο Ταύρο

Οταν ο Ήλιος ανατέλλει στον Κριό και ο ωροσκόπος ειναι Ταυρος τότε εχουμε ενα θετικο τυπο ανθρωπου, αποφασισμενο να κερδισει το επαθλο στις περισσοτερες μαχες που θα δωσει στη ζωη του.
Ο ενθουσιασμός του και η εξυπνάδα του θα υπηρετησουν τον ελκυστικο κόσμο της ύλης και η υγεια του θα ειναι δυνατή όπως και η ψυχη του ατρόμητη.
Ο σταθερός τυπος του ωροσκοπου βοηθα τον Κριο να αξιοποιήσει με πολυ πρακτικο τροπο τις ιδιοτητες του .Τεχνικα ή καλλιτεχνικα επαγγελματα επιδεξιοτητα γυρω απο τα οικονομικα , εμποριο, βιοτεχνικες ασχολιες και καλη σχεση με το κοινο συγκαταλεγονται στους στοχους του.
Σημαντικες ειναι οι επιδοσεις του στον ερωτα και αλλο τοσο στη δημιουργια μιας επιτυχημενης οικογενειας. Ξεχωρίζει απο τους αλλους αλλα δεν παυει να ειναι ενας αρκετα πειθαρχημενος πολιτης και δεν εγκαταλειπει την παραδοση ουτε ερχεται σε αντιθεση με τις εντολες του συστήματος.
Παρόλο που ο χαρακτηρας του ειναι παρορμητικος ξερει καλα την αξία της υπομονης και τη χρησιμοποιεί στις δυσκολες στιγμες. Παραλληλα ειναι σημαντικες οι επιδοσεις του στον αθλητισμό , ξερει να ερχεται πρωτος 9 φορες στις 10 σε σχετικους ανταγωνισμους και γενικότερα στο παιχνίδι της ζωης και των σχεσεων με τον κόσμο γυρω του θεωρειται καλος παιχτης.
Ο Ταυρος ωροσκόπος του δίνει επιδεξιότητα στη διαχειριση των χρηματων και του εξασφαλίζει ασφαλή και ανετα χρονια στο τελος της ζωής του.
Στην τεχνη, στο εμποριο ή στον αθλητισμό θα αφήσει καλο ονομα.
Γενικα ενα τετοιο ατομο δεν περνα απαρατήρητο και μεγαλώνοντας ξερει να ελεγχει την ανυπομονησία του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
Λίτσα Πατέρα: «Ο καπιταλισμός θα καταρρεύσει»! :D

«Δεν ξέρω αν είναι 5, 7, 3 ή 10 χρόνια αλλά θα καταρρεύσει ολόκληρος ο καπιταλισμός», προειδοποίησε η κ. Πατέρα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleanaNikos

Νεοφερμένος

Η EleanaNikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πως μπορω να μαθω το ωροσκοπιο μου ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για τον Κριο το απολυτο ειναι ο Λεων.
ποτέ ομως δεν μου αρεσαν οι γυναικες λεοντες..(απο όσες εχω δει)

παντα με απωθουσε η "ανδρικη" αλαζονια τους,,το υφος τους,,να το πω απλα...

μου αρεσουν οι πιο τρυφερες γυναικες..

το αντιθετο απο εμενα..που ειμαι χοντροκομμενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ποτέ ομως δεν μου αρεσαν οι γυναικες λεοντες..(απο όσες εχω δει)

παντα με απωθουσε η "ανδρικη" αλαζονια τους,,το υφος τους,,να το πω απλα...


μου αρεσουν οι πιο τρυφερες γυναικες..


το αντιθετο απο εμενα..που ειμαι χοντροκομμενος..


χαχαχα!

Θες να τις εχεις του χεριου σου ε?!
Και ποιος σου ειπε πως οι Λιονταρινες δεν ειναι τρυφερες?!

Κριός – Λέων:


Ζώδια της φωτιάς και τα δύο, κανείς και τίποτε δεν μπορεί να τα σταματήσει εάν έρθουν σε σύγκρουση! Η έλξη όταν συναντηθούν είναι μοιραία και χάρη στην παιχνιδιάρικη και εύθυμη φύση τους, δένονται πολύ γρήγορα.


Η σχέση τους είναι δυνατή, αλλά εάν θέλουν να έχει μέλλον πρέπει να θέσουν από την αρχή κάποια όρια.


Μπορεί μεν να είναι και οι δύο πεισματάρηδες, είναι όμως αξιόπιστοι και πιστοί ο ένας στον άλλο, γι αυτό και η σχέση τους μπορεί να διαρκέσει.


Τα προβλήματα ξεκινούν όταν ο Κριός προσπαθεί να επιβληθεί στον εγωιστή αλλά μεγαλόκαρδο Λέοντα. Ο Λέοντας αγαπά τα κοπλιμέντα και θέλει διαρκώς την επιβεβαίωση του συντρόφου του.


Εάν ο Κριός συμβιβαστεί με αυτό, θα περάσει μια υπέροχη ζωή με σύντροφο τον Λέοντα – πράγμα που ισχύει και αντίστροφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χαχαχα!
Θες να τις εχεις του χεριου σου ε?!
εξηγηση μιας κριαρινας αυτη..

οχι,θελω αυτες να με εχουν στο χερι,,αλλα με τη θηλυκοτητα τους..
οχι με σιδερενια πυγμη..


απο τα ζωδια της φωτιας σε γυναικες,βασικα
τις κανουν σαν ενας ανδρας μεσα σε μια γυναικα,,ενας διχασμος..

προτιμω καθαρη λυση..να ειναι γυναικα η αλλη και να θελει που ειναι,,να μην θελει να ειναι ανδρας,,και να μην τον ανταγωνιζεται..αντιθετα να τον κανει καλυτερο

(η αδελφη μου ειναι λεων.. και το βλεπω,,οδηγει σαν ανδρας,,το αναγνωριζει και η ιδια,,βριζει σαν ανδρας,,και λεει πολυ συχνα,,"αν ημουν ανδρας θα τον πλακωνα στο ξυλο"για τα περιστατικα στο δρομο)


αυτο που ελεγα,,σαν ανδρας μεσα σε μια γυναικα,,δυσκολο,,


εγω δεν εχω πει ποτέ"αν ημουν γυναικα"..

ενω οι ανδρες στα ζωδια της φωτιας ειμαστε καθαροι χωρις τετοιους διχασμους..με τα συν και πλην μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κατσε ρε συ Αγγελε, ποια ειναι τα χαρακτηριστικα εκεινα που σκοτωνουν τη θηλυκοτητα?
Αν και ξερω τι θα απαντησεις, διοτι τοσα χρονια εδω μεσα εχω εμπεδωσει την αποψη σου περι των δυο φυλων, αλλα πρεπει να σε μαθουν και οι καινουργιοι! :P

(ειμαστε οφφ, αλλα δεν παει και το παλιαμπελο!!
:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κατσε ρε συ Αγγελε, ποια ειναι τα χαρακτηριστικα εκεινα που σκοτωνουν τη θηλυκοτητα?
δεν λεω για σκοτωμα..

αλλα οτι δεν ειναι καθαρη φυση..

ανδρας μεσα σε γυναικα.. απλο..

θελει δυνατο τον ανδρα,αλλα την ιδια στιγμη τον ευνουχιζει για να βγει πρωτη "ως αρσενικο"..τρελα...

οπου διαβασα,,οι γυναικες Κριοι περιφανευονται συχνα οτι δεν χρειαζονται ανδρα,,οτι τα καταφερνουν μονες τους ολα κλπ,,ανδρας μεσα σε γυναικα..

ασε...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Kαι σε ρωτω για αλλη μια φορα και φροντισε να απαντησεις ευθεως, ε! Διοτι μεχρι τωρα το πας απ΄εξω - απ΄εξω! :P

Ποια ειναι εκεινα τα χαρακτηριστικα που θεωρεις οτι μια γυναικα δεν πρεπει να εχει, λογω του οτι εσυ τα θεωρεις "ανδρικα"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οι αντρες ανεξαρτητα απο το ποσο συχνα κανουν σεξ το σκεφτονται 13 φορες την ημερα!!!!μπορει να φαντασιωθουν οτι κανουν σεξ ακομα και με την κοπελα που θα τους φτιαξει το πρωι τον καφε στο τυροπιταδικο!!!!!!!
οι γυναικες με το ζορι 5
Θέλεις με λίγα λόγια να μας πεις ότι οι γυναίκες είστε ανέραστες;
Οκέι, βάλτε τις γυναίκες να σας ικανοποιήσουν.

PS: πηγή για αυτές σου τις έρευνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
δεν ειπα κατι τετοιο απλα αν ψαξεις να δεις την μελετη που εγινε σε εγκεφαλο αρσενικου και θηλυκου θα δεις οτι ενα μεγαλο μερος του εγκεφαλου των ανδρων ασχολειται με το σεξ!!!!!
αυτα που εγραψα σαφως και δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου αλλα προερχονται απο ερευνα που εγινε στην αγγλια......
επειδη κανω αντιστοιχο μαθημα στην σχολη (βιολογια της συμπεριφορας) θα σου το δειξω.....View attachment MATHIMA6-3.ppt


sorry την μορφη!!!!!δες την πρωτη εικονα και θα πειστεις!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
θα μπορουσε καποιος να μου πει αν ταιριαζω με τον παρακατω?

Εγω ειμαι ταυρος με σεληνη στους ιχθυς ο οικος του ηλιου μου ειμαι στον σκορπιο, της σεληνης μου ο οικος στον λεων
και αυτος ειναι ιχθυς με σεληνη στον ταυρο, ο οικος του ηλιου του στον λεων και ο οικος της σεληνης του στους διδυμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
θα μπορουσε καποιος να μου πει αν ταιριαζω με τον παρακατω?

Εγω ειμαι ταυρος με σεληνη στους ιχθυς ο οικος του ηλιου μου ειμαι στον σκορπιο, της σεληνης μου ο οικος στον λεων
και αυτος ειναι ιχθυς με σεληνη στον ταυρο, ο οικος του ηλιου του στον λεων και ο οικος της σεληνης του στους διδυμους


παιδι μου απλοι ανθρωποι ειμαστε οχι η Λιτσα Πατερα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα

σα να μου φανηκε οτι πηρε το ματι μου κατι πατερες γι'αυτο ρωταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top