Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
ποσο καιρο ειστε μαζι? φαινεται να μην ταιριαζετε και πολυ...

Δεν είμαστε πολύ καιρό... Απλώς είμασταν φίλοι πολλά χρόνια και την ξέρω σαν κάλπικη δεκάρα.... Η μάλλον νομίζω ότι την ξέρω απο ότι φένεται.... Όπως και αυτή φυσικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η μετάβαση από την φιλία στην σχέση θέλει πάντα χρόνο, οπότε κάνε υπομονή :)
Κατά τα άλλα, δεν μπορώ δυστυχώς να σε βοηθήσω: και μένα όσοι Ιχθείς ξέρω μου φαίνονται εντελώς αψυχολόγητοι και ολίγον παλαβοί - ναι υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά είναι αυτές που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
τους λατρευω τους ιχθυς.. και στο θηλυκο και στο αρσενικο
Οι γυναικες ιχθυς εχουν κατι που δεν υπαρχει σε κανενα αλλο ζωδιο, μαγευουν τους αλλους (εντελως effortless)
Ιχθύς εγώ. Πιτσιρικάς ήμουν καψούρης με κάποια, Ιχθύς και εκείνη, 1 χρόνο μικρότερη παρά μία μέρα. Δεν έκανα ποτέ το βήμα γιατί εκείνη έμενε Κρήτη και εγώ Αθήνα. Οταν μετακόμισε Αθήνα δεν ξέρω τι έπαθε, άλλαξε πολύ. Σαν να την ψώνισε κάπως...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
τί ξέρετε για σκορπιό με ωροσκόπο τοξότη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
τί ξέρετε για σκορπιό με ωροσκόπο τοξότη????
Να ταιριάζει με ποιον; Ποιος είναι ο άντρας και ποιος η γυναίκα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
τί ξέρετε για σκορπιό με ωροσκόπο τοξότη????
Θα βρεις συντομα το μεγαλο ερωτα της ζωης σου. Μου το ειπε ο Διας, που γαμιεται συχνα τελευταια.:yes:

Να ταιριάζει με ποιον; Ποιος είναι ο άντρας και ποιος η γυναίκα;
Ποιος γυναικα και ποια αντρας? Μπορει να ψαχνει για λεφτα και ταξιδια η Αννουλα, οχι ταιρι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Θα βρεις συντομα το μεγαλο ερωτα της ζωης σου. Μου το ειπε ο Διας, που γαμιεται συχνα τελευταια.:yes:

Ποιος γυναικα και ποια αντρας? Μπορει να ψαχνει για λεφτα και ταξιδια η Αννουλα, οχι ταιρι.:hmm:

:) γενικα ρωτησα για σκορπιο με ωροσκοπο τοξοτη..για μενα..ευχαριστω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση?
Όταν κάποιος είναι γεννημένος την τελευταία μέρα του ζωδίου του πάει να πει ότι επηρεάζεται απο το επόμενο ζώδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση?
Όταν κάποιος είναι γεννημένος την τελευταία μέρα του ζωδίου του πάει να πει ότι επηρεάζεται απο το επόμενο ζώδιο?

Το έχω ψάξει αρκετά αυτό το θέμα έχοντας γεννηθεί και εγώ σε αλλαγή ζωδίου!!
Οι απόψεις δυίστανται, απο τη μία λένε πως έχεις χαρακτηριστικά και απο τα 2 αυτά ζώδια και απο την άλλη οτι κάτι τετοιο δεν ισχύει σε καμμία περίπτωση. Βρίσκεις λένε σε ποιό ζώδιο απο τα 2 ανήκεις βάσει της ώρας!!
Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς, απο αυτους που με γνωρίζουν πάντως οι μισοι με περνουν για το ενα και οι αλλοι μισοι για το αλλο!! Τι να πω!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ολόκληρο μπέρδεμα δηλαδή...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ολόκληρο μπέρδεμα δηλαδή...:P

Αν θες κανε αναζήτηση στο google μήπως βγάλεις κάποια άκρη!
Τόσα χρόνια πίστευα πως επηρεάζομαι και απο τα δύο ζώδια, παρόλο που δεν είμαι ακριβως πάνω στην αλλαγή(2 μερες μετα). Τυχαία την προηγούμενη εβδομάδα που είχα πάει για τα νύχια μου ήταν μια αστρολογος εκει, (αγνωστη) η οποία μου έιπε πως επηρεάζομαι καθαρά και απο τα 2 ζώδια και μάλιστα αρκετά, σε σημείο στην καθημερινότητά μου να μοιάζω πιο πολύ στο διπλανό μου παρά στο δικό μου! Βέβαια, έχω και πολλούς πλανήτες στο συγκεκριμένο το οποίο σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο.
Προχθές διάβασα σ ένα άρθρο πως δεν υφίσταται κάτι τετοιο επουδενει!
Δεν ξέρω τι να πιστεψω πλέον, δεν με απασχολεί και πολύ να σου πώ την αλήθεια! Παλιότερα ασχολιόμουν πολύ, είχα διαβάσει πολλά. Δεν μπορώ να βγάλω καποιο συμπέρασμα πλεον.
Δεν θεωρώ πως τα ζώδια μπορούν να μας επηρεάσουν είτε θετικά, είτε αρνητικά. Σίγουρα κάποια χαρακτηριστικά ισχύουν αλλα μέχρι εκεί! Ο χαρακτήρας του κάθε ανθρώπου διαμορφώνεται με το πέρας του χρόνου βάσει των εμπειριών του!

Πιστευω λοιπόν στην ανάπτυξη του νου ,στην εκπαίδευση, στα βιώματα, στην εξέλιξη και όσον αφορά το ερωτικό στοιχείο στην χημεία!!

εχω βαλει στο στοχαστρο εναν διδυμο αλλα πολυ δυσκολη περιπτωση βρε παιδακι μου... στα προσωπικα του ειναι σαν στρειδι κλειστος..
Κλασσικός άνδρας δίδυμος!! Δεν ανοιγονται ευκολα, μη σου πω και καθόλου!
Ενα χρονο ξερεις τι τραβηξα?!

Καμμια σχεση με τις γυναικες! είναι η χαρα της ζωής!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Και εγώ είμαι γεννημένη την πρώτη μέρα των Διδύμων και όλοι οι γνωστοί μου, μου λένε ότι δεν φαίνομαι για Δίδυμος και ότι έχω επιρρεαστεί αρκετά από τον Ταύρο..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ στο άτομο που αναφέρομαι έχει γεννηθεί την τελευταία μέρα του Ταύρου..και θέλω να μάθω αν επηρεάζεται από τον Δίδυμο..θέλω να τον προσεγγίσω αλλα δεν ξέρω πως...εγώ πάλι πιστεύω εν μέρει στα ζώδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγώ στο άτομο που αναφέρομαι έχει γεννηθεί την τελευταία μέρα του Ταύρου..και θέλω να μάθω αν επηρεάζεται από τον Δίδυμο..θέλω να τον προσεγγίσω αλλα δεν ξέρω πως...εγώ πάλι πιστεύω εν μέρει στα ζώδια...

Ποτέ δεν κοίταζα το ζώδιο του άλλου για να μάθω πως θα τον προσεγγίσω, πάντα πήγαινα με γνώμονα το ένστικτο!!
Σε αυτές τις περιπτώσεις μην κοιτάς τα ζώδια, αλλα την καρδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Δηλαδή να μη δώσω βάση στα χαρακτηριστικά των Διδύμων? Γενικά στα χαρακτηριστικά του ζωδίου του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τι να σου πω δεν ξέρω! Αν ημουν στη θεση σου δεν θα τα κοίταζα αυτα!
Σε αυτές τις περιπτώσεις, όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ, πάω βάσει ενστίκτου !
Η απόφαση δική σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ασχολούμε χρόνια ερασιτεχνικά ρωτάτε με και θα προσπαθήσω να απαντήσω

ειμαι τοξοτης με ωροσκοπο παρθενο.θα ζησω??γιατι μου λενε οτι ειναι χαλια συνδυασμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
είμαι δίδυμος με ωροσκόπο παρθένο...τι λέτε;;....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
είμαι δίδυμος με ωροσκόπο παρθένο...τι λέτε;;....:worry:

Cool, σοφιστικέ και συχνά σαρκαστική με τη βλακεία. Πολύ μεταβλητή, με υψηλή νοημοσύνη, ικανότητα για διαρκείς αναθεωρήσεις και αναπροσαρμογές, πολύ γρήγορη, αλλά μπορεί να είναι και πολύ ασταθής, με τάσεις διχασμού και χαμαιλεοντισμό. Πολύ Ερμής. Δαίμων, αιώνια νειάτα, αμφισβήτηση, σκεπτικισμός, κίνηση και διαννόηση ή εμπόριο. Υψηλή νοημοσύνη και απίθανο χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω είμαι καρκινάκι με ωροσκόπο παρθένο και ο φίλος μου παρθένος με άγνωστο ωροσκόπο και ώρα γεννήσεως...!!! Τι λες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top