Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ειναι παρωχυμενο θεωρω το φεμινιστικο κινημα!

Η γυναικα μαγειρευει, ο αντρας κανει τα κηπουρικα και κερναει!

Σ' αυτήν εδώ θα επιτρέψεις να λέγεται γυναίκα;
Σ' αυτήν; Σ' αυτήν; Στη γυναίκα της Ελληνικής υπαίθρου;
Παρωχημένος ο φεμινισμός, είναι για κάτι βολεμένα κοριτσάκια της δύσης, σαν εσένα.
Παρωχημένος θα γίνει κοπέλα μου όταν και η τελευταία γυναίκα σε αυτόν τον κόσμο, θα αντιμετωπίζεται σαν άνθρωπος. Όσο δεν ισχύει αυτό, άσε τον υγιή φεμινισμό να κάνει τη δουλειά του και τουλάχιστον ξεστραβώσου.

...το κακό είναι που σας βάζουν σε θέσεις εκπαιδευτικών και διδάσκετε τα παιδιά μας... Ντροπή! :mad:


ΟΚ girls!
..οι απενοχοποιημένες του ...¨αλληλοκεράσματος¨ μην αφήνετε, λοιπόν, όταν πάτε σε ξενοδοχείο να πληρώνει μόνο ο ¨παρτενέρ¨...
Ανοίξτε την πορτοφόλα ως μη παρωχημένες και αναλάβετε τις ευθύνες σας! Πληρώστε απενοχοποιημένα και άνετα το ξενοδοχειάκι, όπως θα πληρώνατε τον καφέ σας!!!:hmm: Δίκαια πράγματα!
Να και το άσχετο επιχείρημα της ημέρας. :clapping:
Πού ακριβώς κολώνει μια γυναίκα που αρέσκεται να πληρώνει τον καφέ της, να πληρώσει και το ξενοδοχείο και να δώσει και την ταυτότητά της στην είσοδο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Να και το άσχετο επιχείρημα της ημέρας. :clapping:
Πού ακριβώς κολώνει μια γυναίκα που αρέσκεται να πληρώνει τον καφέ της, να πληρώσει και το ξενοδοχείο και να δώσει και την ταυτότητά της στην είσοδο; :confused:

Εγώ μπορώ να μιλήσω για μένα προσωπικά,που όταν έτυχε να πληρώσω ξενοδοχείο λειτούργησε σε μένα άάάκρως αντικαβλωτικά...
Δεν είναι θέμα κολώνω-δεν κολώνω,σιγά την ανταρσία πια, μην τρελαθούμε! Είναι θέμα του πώς μου φάνηκε εκείνη την ώρα ο άντρας δίπλα μου... Δεν μου άρεσε , με χάλασε....
Όποια θέλει σαφώς και πληρώνει και το ξενοδοχείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να μιλήσω για μένα προσωπικά,που όταν έτυχε να πληρώσω ξενοδοχείο λειτούργησε σε μένα άάάκρως αντικαβλωτικά...
Δεν είναι θέμα κολώνω-δεν κολώνω,σιγά την ανταρσία πια, μην τρελαθούμε! Είναι θέμα του πώς μου φάνηκε εκείνη την ώρα ο άντρας δίπλα μου... Δεν μου άρεσε , με χάλασε....
Όποια θέλει σαφώς και πληρώνει και το ξενοδοχείο...
Δηλαδή στο προηγούμενο ποστ σου μάλωσες όλες τις απενοχοποιημένες μιλώντας για σένα; :confused:
Και με ποιο τρόπο ακριβώς βοήθησε τη συζήτηση εκείνο το σχόλιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δηλαδή στο προηγούμενο ποστ σου μάλωσες όλες τις απενοχοποιημένες μιλώντας για σένα; :confused:
Και με ποιο τρόπο ακριβώς βοήθησε τη συζήτηση εκείνο το σχόλιο;
Aυτή τη στιγμή, λοιπόν, συνεχίζεις να ψηλαφίζεις και να ασχολείσαι με το σχόλιο που cat'εσέ δεν βοηθάει τη συζήτηση....
Αντιφατικό, δε βρίσκεις;;;
Δεν ¨μάλωσα¨, αλλά αν αυτό είναι γνωμάτευση και κρίση κάποιας που συνηθίζει να το κάνει και έχει ειδίκευση σε αυτό, δεκτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν ¨μάλωσα¨, αλλά αν αυτό είναι γνωμάτευση και κρίση κάποιας που συνηθίζει να το κάνει και έχει ειδίκευση σε αυτό, δεκτό!
Χα χα, καλό. :lol:

Αλλά επί της ουσίας, για πες μου: Η γνώμη σου είναι πως δεν πρέπει να πληρώνει το ζευγάρι μισά-μισά και πολύ περισσότερο, δεν πρέπει να πληρώνει η γυναίκα, γιατί είναι αντικαυλωτικό και μειώνει τη ...βαρβατίλα του άνδρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Λοιπόν ,επί της ουσίας...Το ξέρω ότι η ασφαλής και η ¨αποδεκτότερη¨ απάντηση θα ήταν να παρουσιαστώ υπέρμαχος του ¨μισά-μισά¨, με όλες τις συνακόλουθες απόψεις περί ισότητας, δικαιοσύνης, ίσοις όροις, αξιοπρέπειας κτλ, και να τελειώσει εκεί το θέμα, να πάρω και τις θετικές μου, και όλα καλά, να βγω και αξιοπρεπέστατη και κιουρρία...

Με πάσα ειλικρίνεια, (δεν θα υποστηρίξω την αρεστή άποψη-δεν το συνηθίζω-) θα πω απλά την αλήθεια μου..Ιsi, δεν κάνω καν κίνηση να πληρώσω (ναι, τόσο μα τόσο γαΪδούρα και αναξιοπρεπής!:redface:)...
Κάποτε έκανα, πιο πολύ για να τσεκάρω τον άλλο...Να δω ποιά θα είναι η στάση του επί τούτου...
Δεν είχα χειρότερο από το να δω κίνηση ανταπόκρισης στην προσφορά μου αυτή,και να τον δω να αποδέχεται και να μαζεύει τα κέρματα για τον καφέ πχ... (εξαιρώ την περίπτωση του να μην έχει...τότε αλλάζει..και θα μοιραστώ και θα κεράσω)
Ή να δεχόταν να τα πληρώσω εγώ...
Και να σου πω γιατί δεν κάνω πλέον κίνηση;;Το θεωρώ υποκριτικό να κάνω, αφού πολύ απλά δεν θα το εννοώ...

Ξέρω πολλές που κάνουν κίνηση για να φανούν οκ, πολλές απ'αυτές χωρίς να το εννοούν, απλά για να δείξουν και καλά αξιοπρεπείς, και όταν τελικά ο άλλος αποδεχτεί την προσφορά τους για κέρασμα ή μοίρασμα λένε από μέσα τους ¨α,τον μαλάκα!¨.
Οπότε υποκριτικές κινήσεις μοιρασιάς, δεν θα κάνω. Αν ο άλλος δυσαρεστηθεί απ'αυτό, μπορεί να μου το εκφράσει λεκτικά ή έμπρακτα, ή ακόμα και να μην ξαναβγεί μαζί μου, δεκτότατο!Είμαι προετοιμασμένη γ'αυτό...

Οι περιπτώσεις που εννοείται ότι θα πλήρωνα ασυζητητί -όχι μόνο το 50% , αλλά και το 100%,- κανένα ζόρι δεν τραβάω,είναι όταν θα ήξερα ότι ο άλλος δεν έχει εκ των πραγμάτων τη δυνατότητα..είναι άνεργος, ή φοιτητής, ή είναι αφυδατωμένος οικονομικά... Εκεί, no problem, και τον καφέ να πληρώσω, και το φαγητό, και το ξενοδοχείο...Και για όσο καιρό χρειαστεί-το έχω κάνει άλλωστε.

Βέβαια, τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή , ούσα άνεργη, και να είχα τη διάθεση , αδυνατώ εκ των πραγμάτων να πληρώσω, οπότε το πορτοφόλι μου μάλλον έρχεται να συμμαχήσει με τις... αντιφεμινιστικές μου, παρωχημένες απόψεις...:/:

Τότε που είχα πληρώσει το ξενοδοχείο, είχε ¨κάτσει¨ ας πούμε...Ο άλλος δεν είχε ξαναπάει σε hotel -δεν λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο- , ήταν αμήχανος, ζει χρόνια και σε άλλη χώρα, και εκείνη την ώρα στεκόταν πιο πέρα φανερά κομπλαρισμένος... Όπως -ίσως- ξέρεις, σε άλλα ξενοδοχεία πληρώνεις από πριν ,σε άλλα (στα περισσότερα) μετά...Ε, σε αυτό έπρεπε να πληρώσουμε πριν...Πλήρωσα -ο άλλος δίπλα πάλευε με την κόμπλα του- και περιττό να σου πω ότι στη συνέχεια χαλάστηκα τρομερά... Τουλάχιστον ας πλήρωνα μετά την πράξη, να το είχα ευχαριστηθεί πριν...:/: Τον δικαιολογώ λόγω κομπλαρίσματος, αλλά μια κίνηση εκ μέρους του μετά θα την ήθελα, άσχετα αν δεν θα έπαιρνα τα χρήματα...

Οπότε, δεν είναι ακριβώς για μένα θέμα ¨κολώνω-δεν κολώνω¨ όπως το έθεσες... Ανέφερες πριν ότι δεν τραβάς ζόρι να πληρώσεις το hotel,ή και να αφήσεις την ταυτότητά σου... Ναι, την ταυτότητά μου πολύ ευχαρίστως να την αφήσω και εγώ, δεν τίθεται θέμα...αν θέλουν ας βάλουν και γιγαντοαφίσα με την μούρη μου και λεζάντα ¨αυτή πάνω γαμ..ται¨.Το να πληρώσω, όμως,όταν ο άλλος έχει τη δυνατότητα να το κάνει, με χαλάει. Αν δεν μπορεί,τότε σαφώς, σαφέστατα να πληρώσω, no problem, να του πληρώσω και το ουϊσκάκι του, no problem και παλι...
Τόσο απλά και ...στερεοτυπικά!:redface: Ούτε δώρα θέλω να μου κάνει, ούτε να μου τα σκάει σε οτιδήποτε, ρούχα ή δεν ξέρω και εγώ τί, αλλά το ξενοδοχείο, τους καφέδες και τα φαγητά, αν έχει την ευγενή καλοσύνη και θέληση, ας τα πληρώσει..Κανείς δεν υποχρεώνει κανένα! Αν πάλι δεν γουστάρει, ας βρει μια φεμινίστρια του ¨μισά-μισά¨ και πάλι οκ θα'μαι και θα είναι και εκείνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Το να πληρώσω, όμως,όταν ο άλλος έχει τη δυνατότητα να το κάνει, με χαλάει. Αν δεν μπορεί,τότε σαφώς, σαφέστατα να πληρώσω, no problem, να του πληρώσω και το ουϊσκάκι του, no problem και παλι...
Και γιατι να πληρωσει αυτος ενω εχεις ΚΑΙ εσυ την δυνατοτητα να πληρωσεις?Αν δεν μπορεις,σαφεστατα να πληρωσει αυτος,no problem.

Μπορεις να με απαντησεις σε αυτο το τοσο απλο ερωτημα,με λογικα επιχειρηματα?

Οι χορηγοι που ειχατε παλια τελιωσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Tι γελοιότητες ! Με τι ασχολείστε. Αυτά είναι ευτελή θέματα. Δείχνει αναξιοπρέπεια και που ασχολείστε. Κανονικά οι άντρες πρέπει να πληρώνουν τα πάντα, αν τους φέρονται καλά οι γυναίκες τους φυσικά. Είναι θέμα σαβουάρ βιβρ. Χρωστάω 8 Ευρό σε γυναίκα και νοιώθω χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
marina289, δεν μου αρέσει να βαθμολογώ, δεν είμαι καθηγήτρια, για αυτό δε θα σου βάλω τη λεγόμενη θετική ψήφο. Σου λέω, όμως, εδώ, ότι με βρίσκει σύμφωνη ο τρόπος που μίλησες. Δε θα το αναλύσω περισσότερο γιατί πιστεύω πως πρόκειται για μια συγκεκριμένη κοσμοθεωρία, που αν κάποιος δεν την έχει, αδυνατεί να (μας) καταλάβει. Χαίρομαι που βλέπω πάντως να υπάρχει μια γυναίκα που- κρίνοντας από όσα είπες- δεν κάνει τον φεμινισμό σημαία, αλλά ακολουθεί τη γυναικεία φύση της σε συνάρτηση με την αντρική με έναν , κατ' εμέ φυσιολογικό τρόπο. Αυτό που είπες, ούτε δώρα ούτε τίποτα τέτοιο. Απλά, όταν σε συνοδεύει ο άλλος ως "γκόμενος" καλό , όμορφο, είναι να πληρώνει εκε'ινος- με την προϋπόθεση πως δεν έχει οικονομικό πρόβλημα.
Γεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κανονικά οι άντρες πρέπει να πληρώνουν τα πάντα, αν τους φέρονται καλά οι γυναίκες τους φυσικά.
Με αυτήν την λογική, πες μου έναν λόγο για να προτιμήσει ένας άντρας μία τέτοια από ένα call girl. Πιο φθηνή θα του έρθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Με αυτήν την λογική, πες μου έναν λόγο για να προτιμήσει ένας άντρας μία τέτοια από ένα call girl. Πιο φθηνή θα του έρθει.

τς τς τς, δεν εννοω αυτό. Πονηρά μυαλά έχετε μερικοί. Δεν είπα να την πληρώνει για να κάνουν σεξ, είπα να έχουν σχέση. Οι άντρες πάντα στήριζαν τις γυναίκες τους, δεν ήταν call girls παλιά οι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν είπα να την πληρώνει για να κάνουν σεξ, είπα να έχουν σχέση.
Ε οκ, στο μόνο που διαφέρει από μία κοινή πουτάνα είναι στο ότι μπορείς να την παρουσιάσεις στους γονείς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ε οκ, στο μόνο που διαφέρει από μία κοινή πουτάνα είναι στο ότι μπορείς να την παρουσιάσεις στους γονείς σου.

:redface: όταν βγεις έξω με μια κοπέλα για φαί :redface: θα δεχτείς να πληρώσει εκείνη; (ακόμα και αν στο προτείνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ε οκ, στο μόνο που διαφέρει από μία κοινή πουτάνα είναι στο ότι μπορείς να την παρουσιάσεις στους γονείς σου.

Κρίμα, τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:redface: όταν βγεις έξω με μια κοπέλα για φαί :redface: θα δεχτείς να πληρώσει εκείνη; (ακόμα και αν στο προτείνει)
Ε κοίτα, άμα έχουμε βγει στο Hilton θα το σκεφτώ.



Σε ραντεβού: ο καθένας τα δικά του ή μισά-μισά (αν δεν διαφέρει πολύ απ' το πρώτο), έτσι ώστε να μην έχουμε παρεξηγήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ε κοίτα, άμα έχουμε βγει στο Hilton θα το σκεφτώ.



Σε ραντεβού: ο καθένας τα δικά του ή μισά-μισά (αν δεν διαφέρει πολύ απ' το πρώτο), έτσι ώστε να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

δε μαρεσει καθολου το μισα-μισα! πραγματικα με ξενερωνει αφανταστα!
το καλυτερο ειναι ποτε ο ενας ποτε ο αλλος. εκτος και αν προκειται για ακριβη εξοδο η εξοδο με μεγαλη παρεα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το πότε ο ένας πότε ο άλλος είναι ok αν πηγαίνετε σε μέρη που πάνω κάτω έχουν τις ίδιες τιμές. Αλλά αν όταν πληρώνει ο ένας πηγαίνετε σε φθηνά μέρη κι όταν πληρώνει ο άλλος σε ακριβά (βλ. αντίστοιχο επεισόδιο Υπέροχα Πλάσματα), τότε είναι ακόμα χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ε κοίτα, άμα έχουμε βγει στο Hilton θα το σκεφτώ.



Σε ραντεβού: ο καθένας τα δικά του ή μισά-μισά (αν δεν διαφέρει πολύ απ' το πρώτο), έτσι ώστε να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

:redface: δε μπορώ ντρέπομαι να πω στην κοπέλα να πληρώσει. :redface: Ας είναι ακριβό το δείπνο για να βγαίνει μαζί μου τα αξίζει. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μα δεν ειπα κατι διαφορετικο. ξανα διαβασε το παραπανω ποστ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόν ,επί της ουσίας...Το ξέρω ότι η ασφαλής και η ¨αποδεκτότερη¨ απάντηση θα ήταν να παρουσιαστώ υπέρμαχος του ¨μισά-μισά¨, με όλες τις συνακόλουθες απόψεις περί ισότητας, δικαιοσύνης, ίσοις όροις, αξιοπρέπειας κτλ, και να τελειώσει εκεί το θέμα, να πάρω και τις θετικές μου, και όλα καλά, να βγω και αξιοπρεπέστατη και κιουρρία...
Δλδ, όσες υποστηριξαν(με) τα "σχετικά περι ισότητας, δικαιοσύνης, ίσοις όροις, αξιοπρέπειας κτλ" το κάναν(με) για να μαζέψουμε θετικές? Περίπτωση να το βλέπουν(με) ήδη έτσι φαντάζομαι δεν υπάρχει, είναι όλα μια υποκρισία...

(δεν έχω πληρώσει σε ξενοδοχείο, γιατί δεν ... έχω πάει ποτέ. Έτυχε και είχα δικό μου χώρο από μικρή :P. Πάντως αν πήγαινα, τουλάχιστον στην αρχή στάνταρ δεν θα πλήρωνα γιατί θα ντρεπόμουν ΤΟΣΟ πολύ που...σιγά μην γινόταν και τπτ :P. ΑΝ το ξεπέρναγα και γινόταν συνήθεια-αναγκαστική ή μη- ΣΙΓΟΥΡΑ όμως θα πλήρωνα κι εγώ τις μισές φορές πάνω κάτω, μόλις ξεπέρναγα τη ντροπή μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top