Windows Media Player 10

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδια, εχω εγκατεστημενο στα ΧΡ τον wmp 10. Καποια στιγμη μου ζητησε αναβαθμιση και την εκανα. Ομως δεν επαιζε κανενα αρχειο μια και ανακαλυψε η microsoft οτι το αντιγραφο των windows που χρησιμοποιω δεν ειναι γνησιο :D (κι εγω που να το ξερω? :P)

Eτσι με επαναφορα συστηματος, ξαναγυρισα στο wmp 10. Απο τοτε (99% σιγουρος, ως προς το χρονο που εγινε) παιζει ολα τα βιντεο ασπρομαυρα. Εγω το εχω ετσι κι αλλιως να προβαλει στο παραθυρο τις ρυθμισεις βιντεο, για να ρυθμιζω την φωτεινοτητα τους, που συνηθως ειναι χαμηλη.

Αν ομως τοποθετησεις την αποχρωση αντι για το κεντρο (εχοντας προβαλει τις ρυθμισεις βιντεο στο παραθυρο που ετσι κι αλλιως τις εχω) δεξια ή αριστερα, διορθωνεται το προβλημα. Αλλα ειναι σπαστικο κατι να μην παει καλα.

Ρωταω μηπως εχει κανεις καμια ιδεα ή αν ξερει αν μου τον 'πειραξε' η microsoft σαν τιμωρεια για το μη γνησιο αντιγραφο των windows.

Αν ξερει καποιος, pls μια βοηθεια.

ΤΗΝΧ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ξανακατεβασεις το 11 (που προφανώς σε αυτό εγινε η αναβαθμιση);
Αν μπορείς και σου ξαναβγάλει για το μη γνησιο των windows σου, υπάρχει ένα προγραμματάκι που τα κάνει και πάλι αυθεντικά και φεύγει και αυτό το ενοχλητικό εικονίδιο που φαίνεται στην γραμμή εργαλειών για το μη γνήσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Δεν εχω υποψη μου το προγραμματακι. Απο την αλλη με τις αυτοματες ενημερωσεις δεν σου ζηταει επιβεβαιωση γνησιων windows, παρα μονο οταν πας να κανεις αναβαθμιση χειροκινητα απο το update windows.

Επισης το προγραμμα που αναγνωριζει τα γνησια windows δεν το εχω εγκαταστησει...

Φοβαμαι μηπως και με τον wmp 11 δε λυθει αλλα αν δε δομικασω δεν προκειται να μαθω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Υπάρχει και άλλη πατέντα για τον 11, την είχα ανακαλύψει κατά τύχη.Τον κατεβάζεις αποσυμπιέζεις σε έναν φάκελο και κάνεις install ένα ένα τα εκτελέσιμα με αποτέλεσμα τελικά να μπει κανονικά ο 11!Απλό και εύκολο χωρίς τις βλακείς της μάικροσοφτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
O καιρος που πειραζα πολυ το πισι φιλε μου εχει περασει ανεπιστρεπτει :D

Τωρα δεν το πολυπειραζω, εκτος αν δεν γινεται αλλιως. Ας δουμε τον αλλο τροπο και καταληγουμε σε αυτο που λες αν δε γινει τιποτα. Αν και παλι ειμαι απαισιοδοξος για τα ασπρομαυρα... Περιμενα να το εχει αντιμετωπισει αυτο και κανας αλλος και να βλεπαμε πως το ελυσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Όροι χρήσης του e-steki :
Απαγορεύεται αυστηρότατα το κάθε μήνυμα να περιέχει οτιδήποτε σχετικό με παράνομο λογισμικό ή μεθόδους εξουδετέρωσης της προστασίας λογισμικού καθώς και συνδέσμους (links) για ιστοσελίδες που περιέρχουν τέτοιο περιεχόμενο ή ακόμη και torrents τα οποία αναφέρονται σε εμπορικά προγράμματα ή σε παράνομα αντίγραφα έργων που προστατεύονται από την νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Στην απαγόρευση αυτή περιλαμβάνονται και οι λέξεις-κλειδία που εύκολα μπορούν να συσχετιστούν με συγκεκριμένες πηγές παράνομου υλικού.

Αν η συζητηθεί συνεχιστεί στο ίδιο μοτίβο θα υπαρξουν ποινές.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καμια λυση κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δε βαζεις vlc που ναι τζαμπα και να αφησεις τον media player εκει που καθεται; Εναλλακτικα αν δεν εχουν προβλημα οι codecs σου βαλε media player classic.
Γενικά ελάχιστο software που καταλήγει να σου κανει τη ζωη δύσκολη χρειαζεσαι πραγματικα. Για σχεδον τα παντα υπαρχουν εναλλακτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τελικα διαπιστωσα με δοκιμες οτι με ολους τους players παιζουν τα βιντεο ασπρομαυρα...

Κατι αλλο ειναι, αν ξερει κανεις pls...

Τι ρυθμισεις εχουν πειραχτει δεν ξερω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τελικα λυθηκε το προβλημα. Απο την αντιμετωπιση προβληματων και την λυση που εδινε η microsoft.

Εβαλα την επιταχυνση βιντεο σε χαμηλοτερο επιπεδο (εργαλεια/επιλογες/επιδοσεις) και ολα οκ. THNX
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top