Αξέχαστες πλάκες-φάρσες που κάνατε ή σας έκαναν...

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τον φάγατε ζωντανό???? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ θυμήθηκα με αυτά και με αυτά μια φάρσα που μου έκανε ένας φίλος μου στην κατασκήνωση :hehe:
Ήταν ένα βράδυ, 12 η ώρα περίπου και στο σπιτάκι δεν κοιμόμασταν ακόμα. Εγώ είχα ξαπλώσει στο κρεβάτι μου -το οποίο ήταν πάνω γωνία,κοντά σε ανοιχτό παράθυρο- και καθόμουν με το κινητό στο χέρι.Τα άλλα κορίτσια είχαν σκορπιστεί σε άλλα κρεβάτια και μιλάγανε αλλά εγώ επειδή ήθελα σήμα είχα κάτσει στο κρεβάτι και χάζευα.Σε κάποια φάση αρχίζει να με παίρνει ο ύπνος... εκεί που λαγοκοιμόμουν λοιπόν, ξαφνικά νιώθω κάτι να ακουμπάει στο χέρι μου.Κοιμισμένη καθώς ήμουν κουνάω λίγο το χέρι αλλά αυτή η αίσθηση εξακολουθούσε και τελικά ανοίγω τα μάτια και βλέπω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου.Πριν προλάβω καν να ανασάνω, αυτός ο κάποιος μου κάνει <<Μπουυυυ!>> κι εγώ άρχισα να ουρλιάζω σαν υστερική!!!! Αυτός 'εφυγε γελώντας και εγώ είχα μείνει σε κατάσταση σοκ! Οι άλλες εκείνη τη στιγμή κατάλαβαν τι είχε γίνει και ήρθαν εκεί και αρχίσαμε να γελάμε... :lol: Μόλις συνειδητοποίησα και ποιος ήταν λέω από μέσα μου <<Αααα αύριο δεν θα μου την γλιτώσει>> και ξάπλωσα τέλος πάντων να κοιμηθώ. Αλλά το χαζό δεν το έβαλε κάτω. :hehe: Επανήλθε μετά από ένα μισάωρο περίπου με σκούπα και άρχισε να μου γαργαλάει το μπράτσο. Ξυπνάω εγώ, βλέπω μια σκούπα από πάνω μου, αρχίζω πάλι να ουρλιάζω (τι να έκανα η έρμη δεν με άφηνε να κοιμηθώ) και μισοκοιμισμένη του έφερα το μαξιλάρι στο κεφάλι :hehe: Τελικά αφού γέλασε κι αυτός είπε δεν θα με ξαναενοχλήσει κι έφυγε. Την επόμενη μέρα ξύπνησα με μουστάκια στο πρόσωπο μου :hehe:
Περιττό να σας πω ότι από εκείνη την ημέρα δεν ξανακούσαμε για αυτόν :whistle:
Τι του'κανες μωρή κακούργα του παιδιού;:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τον φάγατε ζωντανό???? :confused:

Τι του'κανες μωρή κακούργα του παιδιού;:hehe::hehe:

Την επόμενη μέρα τέλειωσε η κατασκήνωσηηηηη :hehe:

Μα τι καταλάβατε?? :angel: Τον είδα στο εξεταστικό κέντρο όταν έδινα το proficiency και όταν με είδε γέλαγεεε :lol: Μετά τις εξετάσεις βγήκαμε και βόλτα και θυμηθήκαμε και το περιστατικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ωραία είναι αυτά... Ειδικά η κατασκήνωση προσφέρεται για πλάκες..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Η κατασκήνωση είναι από τις καλύτερες εμπειρίες στην ζωή μου :P Από τα 6 μου είμαι κατασκηνώτρια :P Έχουμε ρίξει όντως πολύ πολύ γέλιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Την επόμενη μέρα τέλειωσε η κατασκήνωσηηηηη :hehe:

Μα τι καταλάβατε?? :angel: Τον είδα στο εξεταστικό κέντρο όταν έδινα το proficiency και όταν με είδε γέλαγεεε :lol: Μετά τις εξετάσεις βγήκαμε και βόλτα και θυμηθήκαμε και το περιστατικό :P
Κρίμα :pfff:
Νόμιζα ότι του΄ριξες τίποτα κουβάδες νερό όπως είχα κάνει εγώ σε κατασκήνωση
Με τη μόνη διαφορά ότι ήταν προσκοπική κατασκήνωση:P
3η ιστορία επιτρέπεται;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλέ όσες θέλεις γράφεις. Όσες περισσότερο, τόσο το καλύτερο..
Τις λες και ωραία.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλέ όσες θέλεις γράφεις. Όσες περισσότερο, τόσο το καλύτερο..
Τις λες και ωραία.. :)
:PΕγώ ωραία; Πρώτη φορά μου λέει κάποιος ότι γράφω καλά.
Να σας βάλω λίγο στην υπόθεση. Είναι καλοκαίρι του 2010 και είμαι κατασκήνωση. (Από'τι καταλάβατε με τους προσκόπους)
Ήμουν που λέτε σε κατασκήνωση 10ήμερη. Κάθε βράδυ μια ενωμοτία(=μικρή ομάδα 5-9 άτομα με αργηγό τον ενωμοτάρχη και υπαρχηγό τον ενωμοτάρχη) είχε το καθήκον της νυχτερινής ασφάλειας.Εκείνο το βράδυ την είχε η δική μου. Με είχανε βάλει σκοπιά 4-5. Ξέρετε τώρα,φακός,κοντάρι με υποχρέωση να "προσέχεις" μήπως προκύψει κάτι. Εγώ το κακόμοιρο βαριόμουν και νύσταζα οπότε είπαμε με την κοπέλα που κάναμε σκοπιά μαζί να πηγαίνει μια η μία μια η άλλη κάθε 10 λεπτά να ελέγχουμε τις σκηνές. Ξεκίνησε αυτή. Εγώ δεν είχα τι να κάνω καθόμουν και μάζευα την χειροποίητη τραπεζαρία της ενωμοτίας(=μικρές ομαδούλες των 5-9 ατόμων οι οποίες στις κατασκηνώσεις έχουνε δικές τους σκηνές,δική τους τραπεζαρία,δική τους σακιδιοθήκη,δική τους πύλη και ό,τι άλλη κατασκευή μας χρειάζονταν την φτιάχναμε εμείς με ξύλα) την οποία δεν είχαμε συμμαζέψει από το βραδυνό διότι βαριόμασταν όλα τα εξυπνούδια:P. Είχα εκνευριστεί τρομερά στο μεταξύ διότι κάτι είχαμε ρίξει κάτι πάνω και κολλούσε. Ξαφνικά εκεί που βρήκα επιτέλους μία σακούλα να πετάξω τα περισσευούμενα και μια πετσέτα να καθαρίσω κάπως εκεί ακούω ξαφνικά ένα χρούτσου χρούτσου από πίσω μου ψέλλισα "Μωρή Χαρά έλεος πια με την καχυποψία σου" και δεν έδωσα σημασία.Μετά από λίγο πάλι ο ίδιος θόρυβος τώρα ήταν που είχα αρχίσει να φοβάμαι. Παράτησα ό,τι δουλειά έκανα,βούτηξα το φακό μου και πήγα να ψάξω την άλλη κοπέλα διότι φοβόμουν ότι κάτι πήγαινε καλά. Φανταστείτε τώρα εμένα με τη σαγιονάρα και τις πυτζάμες να κόβω βόλτα μέσα στα σκοτάδια κάποια στιγμή δε θυμάμαι πολλά ένιωσα κάτι να με τραβάει και ένα κουβάς γεμάτος νερό (και παγωμένο κιόλλας) εκτοξεύτηκε πάνω μου.. :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
Δεν ήταν τόσο το γεγονός ότι με είχανε μπουγελώσει όσο το γεγονός ότι ήμουν αγουροξυπνημένη. :whatever:
Εκείνη τη στιγμή εμφανίστηκε και η άλλη κοπέλα που είχαμε την ίδια βάρδια η οποία μόλις με είδε έσκασε στα γέλια ξύπνησε τους πάντες:redface:.
Αποτέλεσμα;
Να με δει όλη η κατασκήνωση παπί. Στο τέλος με έπιασε εμένα νευρικό γέλιο και ήρθε και'δεσε το γλυκό:look:
Την επόμενη βραδιά το βρωμοπαίδι που το'κανε έπαθε τράβηγμα μυός.:angel:
Πάντως ακόμη θυμάμαι το πόσο γελοία θα ήμουν μπουγελομένη.:lol:
Ολόκληρη κατασκήνωση εμένα κοιτούσε.:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κάτι τέτοια είχα κάνει κι εγώ στην κατασκήνωση.. Πολύ πλακα..
Έμείς είχαμε δημιουργήσει έναν αστικό μύθο, ότι η κατασκήνωση ήταν παλιά νεκροταφείο παιδιών και ότι το βράδυ κυκλοφορουσαν φαντάσματα.
Και φυσικά κανένα παιδάκι δεν μπορούσε να κοιμηθεί.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κάτι τέτοια είχα κάνει κι εγώ στην κατασκήνωση.. Πολύ πλακα..
Έμείς είχαμε δημιουργήσει έναν αστικό μύθο, ότι η κατασκήνωση ήταν παλιά νεκροταφείο παιδιών και ότι το βράδυ κυκλοφορουσαν φαντάσματα.
Και φυσικά κανένα παιδάκι δεν μπορούσε να κοιμηθεί.. :P
Στο δημοτικό εμείς είχαμε πει σε μία ότι στους τουαλέτες κυκλοφορούσε το φάντασμα του Σαράντη:whistle:
Περισσότερες λεπτομέρειες σε πμ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ποιου Σαράντη Φαίη μου?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ποιου Σαράντη Φαίη μου?????
*Φαίρυ:redface:
Δεν ξέρω είχαμε έναν στην τάξη μεγάλο πειραχτήρι και εκείνος το είχε προτείνει.Χωρίς δεύτερη σκέψη το δεχτήκαμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ααα Φαίρυ.. Συγγνώμη.. :)

(ΟΙ ιστορίες με τα φαντάσματα είναι οι καλύτερες.. Σχεδόν πάντα πιάνουν. Ακόμα και εκείνοι που το παίζουν ότι δεν φοβούνται, μια χαρά τρέμουν!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Τζιλντα θεικες οι φαρσες σου!! Τωρα που λετε για φαντασμαατα εμενα μια φορα στην κατασκηνωση ημουν τεταρτη δημοτικου νομιζω, μου ειχαν πει οτι το βραδυ που θα ειχε πανσεληνο, θα μεγαλωναν τα νυχια μας και θα εβγαιναν φαντασματα και εγω απο την τρομαρα μου κοιμηθηκα με ενα κοριτσακι που την επομενη μερα συνειδητοποιησαμε ολοι οτι ειχε ψειρες!! Και το καλυτερο, δεν κολλησα καθολου!! χαχα
Αλλη φαρσα....πριν λιγα χρονια, εγω κ η κολλητη μου ειχαμε πει σε μια φιλη μας...''θα σε παμε καπου''....την παιρνουμε λοιπον παμε στο τρενο και επι μιση ωρα της λεγαμε φτανουμε φτανουμε...κ τελικα γυρισαμε παλι εκει που ειμασταν κ της ειπαμε ''φτασαμε''

Αλλη...Παει η μια κοπελα της παρεας σε ενα καφε κ λεει...''γεια σας εχετε νερο?'' Αυτοι λενε ναι'' Και τους απανταει''καλα κανετε'' και εφυγε

Αλλη...μια φορα στο γυμνασιο ειχα γεννεθλια-γιορτη την ιδια μερα...ειχα φερει γλυκα κ ειχα μοιρασει σε ολους σχεδον....ενας καθηγητης που ειχα θρησκευτικος λιγο 'γεια σου΄'...να φανταστειτε στο μαθημα του πεταγαμε σαιτες, ρωταει τα παιδια ''ποιος γιορταζει?'' και λενε ''η χαρα'' εγω εν τω μεταξυ ανεβαινα στην ταξη και αυτος με ειχε παρει απο πισωσε ολη τη διαδρομη...μπαινει στην ταξη κ μ λεει ''θα με κερασεις ?'' ειχαμε σακσει ολοι στα γελια

Αλλη....προχθες ημουν για καφε στα μποουλινγκ στο αγρινιο, καθε 15 λεπτα ελεγε ενας απο το μικροφωνο...''παρακαλειτε ο κ σιδιρογιαννης(πχ) να ερθει στην εισοδο με τον....''ποτε δεν ελεγε με ποιον!! αργοτερα καταλαβαμε οτι ελεγε για μποουλινγ...αλλα πραγματικα ακουγοταν σαν να λεει ''με τον..'' τραγικο το ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πεταξαμε νερομπομπες στους καθηγητες μετα τις πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια αγγλικού στο γυμνάσιο ήταν αλλεργική στην κιμωλία, και εμείς σε κάθε μάθημα της γεμίζαμε την έδρα και την καρέκλα με κιμωλία :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ήταν αλλεργική στην κιμωλία αλλά έγινε καθηγήτρια???
Ε τότε καλά της κάνατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά η συγκεκριμένη ήταν περίπτωση αλλά είχα και μια δασκάλα στο δημοτικό που ήταν αλλεργική και της είχαν ειδικό πίνακα με μαρκαδόρο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ήμουν στο φροντιστήριο με δυο φίλες μου και η μία μας έλεγε για έναν πέφτουλα που δεν την είχε αφήσει σε ησυχία και της είχε σπάσει τα νεύρα, και είπαμε να του κάνουμε μια τηλεφωνική φάρσα. Κάλεσε με απόκρυψη, μου έδωσε το ακουστικό και ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος:

-Ναι;
-ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ!!!!
-Τι;
-Με την κολλητή μου ρε; Νόμιζες ότι δεν θα το μάθαινα καραγκιόζη, ε καραγκιόζη!
-Μάλλον λάθος θα κάνετε...
-Τι λάθος ρε ρεμάλι, με τη Μαρία ρε; Γουρούνι!
-Κοπέλα μου τί λες; Λάθος νούμερο έχεις πάρει!
- Όχι και να μου λες πως έχω πάρει λάθος νούμερο, αυτά να τα πεις στις γκόμενες σου ηλίθιε! Που'χεις το θράσος να μου λες και ψέματα! Δε θέλω να σε ξαναδώ μπροστά μου μετά από όλα αυτά!!

Και του το κλείσαμε. Ακόμα το θυμόμαστε και γελάμε! (και φυσικά του έχουμε βγάλει ψευδώνυμο ''καραγκιόζης''!):teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Λοιπόν είναι πολύ άσχημη αλλά την είχα κάνει... :P
Είχα κανονίσει να βγω με έναν τύπο που είχα γνωρίσει σε ένα μαγαζί!Το θέμα ήταν ότι δεν πολυγούσταρα και έτσι κανόνισα ραντεβού επίτηδες και δεν είχα πάει!Αυτός μου έστελνε μήνυμα που είσαι και τα λοιπά και μάλιστα και τι φοράει μήπως και δεν τον αναγνωρίσω...εγώ γέλαγα με τον καημένο και μάλιστα είχα περάσει με μια φίλη μου κρυφά για να δω αν είναι όντως εκεί!
Το έχω μετανιώσει πικρά και δεν θα το ξαναέκανα... πολύ άσχημο ...Μπορείτε να με βρίσετε μου αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top