[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
μια ειναι η λυση στην ανεπιθυμητη τριχοφυια κοριτσια το λειζερ;)
εγω βρηκα την υγεια μου απο τοτε με τοση τριχα που εβγαλα απο φαρμακα:) φυγανε ολες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
μια ειναι η λυση στην ανεπιθυμητη τριχοφυια κοριτσια το λειζερ;)
εγω βρηκα την υγεια μου απο τοτε με τοση τριχα που εβγαλα απο φαρμακα:) φυγανε ολες;)


Same here.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, τα μαλλιά για τι δουλειά πως τα κάνετε? Δε θέλω να τα πιάνω συνεχεια απλή αλογοουρά, είμαι όμως και βιαστική τα πρωινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως ή τα πιάνω αλογοούρα (αν δεν είναι φρεσκολουσμένα) ή τα αφήνω όπως είναι. Ούτως ή άλλως περίεργα χτενίσματα σπάνια κάνω, οπότε σιγά μη τα κάνω και πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ πάντως ή τα πιάνω αλογοούρα (αν δεν είναι φρεσκολουσμένα) ή τα αφήνω όπως είναι. Ούτως ή άλλως περίεργα χτενίσματα σπάνια κάνω, οπότε σιγά μη τα κάνω και πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι! :D

+1 Εγώ βάζω και στέκα καμιά φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω τα πιανω ψηλα, η τα αφηνω λυτα! αντε, καμια κορδελα αμα εχω κεφια! ποτε αλογοουρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
πρωι πρωι τασεις κομμωτικης θα εχουμε;:D:D:D
κατω τα αφηνω παντα και τα μαζευω με ενα κλαμερακι μετα στη δουλεια για να μη πεφτουν μεσα στο προσωπο μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Παιδιά, τα μαλλιά για τι δουλειά πως τα κάνετε? Δε θέλω να τα πιάνω συνεχεια απλή αλογοουρά, είμαι όμως και βιαστική τα πρωινά...


εκτός απ τις κορδέλες στέκες κλπ, μπορείς επίσης να πιάσεις την αλογουρά σου και μετά να την πλέξεις σε ένα ή δύο κοτσίδια
μπορείς επίσης όπως θα έχεις την αλογοουρά σου, να στρίψεις τα μαλλιά σου γύρω απ το λαστιχάκι σου και να τα κάνεις σαν κότσο σινιέ. Με κανα περίεργο κοκαλάκι να τα στηρίξεις θα δείχνουν σούπερ
επίσης... δύο κοτσιδάκια αλλά χαμηλά πιασμένα και χαλαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ιγώ τα κάνω όπως έχω διάθεση κάθε φορά.
Με τίποτα δεν ακολουθώ πρωτόκολλο, αδιαφορώ αν είμαι όπως "πρέπει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα κανω αφανα σγουρο-ανεμελα α λα Μαρια η ασχημη. Τα λουζω το βραδυ και κοιμαμαι ενω ειναι βρεγμενα, γινονται τελεια το πρωι!
Σοβαρα τωρα, πχιος χεστηκε πως ειναι τα μαλλια στη δουλεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τα κανω αφανα σγουρο-ανεμελα α λα Μαρια η ασχημη. Τα λουζω το βραδυ και κοιμαμαι ενω ειναι βρεγμενα, γινονται τελεια το πρωι!
Σοβαρα τωρα, πχιος χεστηκε πως ειναι τα μαλλια στη δουλεια :P

Και επειδή βαριέμαι να κάνω φράτσα, την στερεώνω πίσω με ένα κοκαλάκι...και έξω από το σπίτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α ναι το ξεχασα κι αυτο το αθλιο, κι εγω αυτο κανω.. Κι εχει πλακα αμα κανει μπουκλα η φραντζα και πεταγεται το κερατο μετα το τσιμπιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Χριστουγεννιάτικο Bazaar Καλλυντικών - Estee Lauder Hellas AE

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Bazaar Καλλυντικών_Δεκ07.jpg
    Bazaar Καλλυντικών_Δεκ07.jpg
    824.6 KB · Εμφανίσεις: 141

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
εκτός απ τις κορδέλες στέκες κλπ, μπορείς επίσης να πιάσεις την αλογουρά σου και μετά να την πλέξεις σε ένα ή δύο κοτσίδια
μπορείς επίσης όπως θα έχεις την αλογοουρά σου, να στρίψεις τα μαλλιά σου γύρω απ το λαστιχάκι σου και να τα κάνεις σαν κότσο σινιέ. Με κανα περίεργο κοκαλάκι να τα στηρίξεις θα δείχνουν σούπερ
επίσης... δύο κοτσιδάκια αλλά χαμηλά πιασμένα και χαλαρά

Χέιε, όντως, εγώ κάνω διαφορα, και αλογοουρά και δυο πλεξούδες την κοτσίδα, και κότσο, και αλλα. Είμαι σε ένα project πιο κυριλέ και που και που πρέπει να είμαι και πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Το ξέρετε ότι όταν είναι βουλωμένη η μύτη μας προκαλείται φραγή φλεβών κάτω από τα μάτια και για αυτό σχηματίζονται οι μαύροι κύκλοι? Επίσης οι αλλεργίες μπορούν να είναι κύρια αιτία ακόμα και στα παιδιά!
Εγώ αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα πολλά χρόνια και βρήκα μερικές οδηγίες για να το αντιμετωπίσω (https://www.mylook.gr/mavroikikloi2.html). Τουλάχιστον αξίζει μια προσπάθεια γιατί έχω ξεπαραδιαστεί σε make-up και κονσίλερ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οι βασικες αιτιες ειναι, (χοντρικα) γενετικες (κληρονομικο), αλλεργικες, διατροφικες ( αφυδατωση,αλκοολ, κλπ), τροπος ζωης (κοπωση,στρες), ή καποια χρόνια δερματιτιδα. Μπορει να οφειλονται μεχρι και στο αν κοιμομαστε με το κεφαλι πιο χαμηλα απο το σωμα. Το λευκο δερμα αναδεικνυει περισσοτερο το προβλημα.

Αν τους εχετε παροδικά, τοτε μπορειτε να βρειτε τι φταιει, διορθωνοντας τις αιτιες. Αν τους εχετε μονιμως, ενω εχετε αποκλεισει ολα τα αλλα αιτια, μαλλον θα ειναι γενετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, εγώ πάντα είχα και πάντα θα έχω... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
... Μπορει να οφειλονται μεχρι και στο αν κοιμομαστε με το κεφαλι πιο χαμηλα απο το σωμα...

Δηλαδη; Για εξήγησε στην ξανθιά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω μερικές ερωτήσεις????
Μαύρους κύκλους όσο κ αν ακούγεται παράξενο είχα από μωρό!
Μέσα στα τόσα άλλα που κάνουν το "πρόβλημα" με τους μαύρους κύκλους χειρότερα, παίζει ρόλο και το στραβό ρινικό διάφραγμα??? Και ειδικά όταν εγώ αναπνέω μόνο το 5% από την μύτη???? (Sorry αν είναι εντελώς ανόητη η ερώτηση μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δηλαδη; Για εξήγησε στην ξανθιά; :P
Το αντιθετο του να εχεις πχ το κεφαλι υπερυψωμενο (απο σκληρο μαξιλαρι, ή απο 2 μαξιλαρια κλπ). Να γερνει πισω.

Μπορώ να κάνω μερικές ερωτήσεις????
Μαύρους κύκλους όσο κ αν ακούγεται παράξενο είχα από μωρό!
Μέσα στα τόσα άλλα που κάνουν το "πρόβλημα" με τους μαύρους κύκλους χειρότερα, παίζει ρόλο και το στραβό ρινικό διάφραγμα??? Και ειδικά όταν εγώ αναπνέω μόνο το 5% από την μύτη???? (Sorry αν είναι εντελώς ανόητη η ερώτηση μου)
Ερωτησεις κανε αφοβα :) Δεν ειναι παραξενο να εχεις καποιος μαυρους κυκλους απο μωρο, αλλα οκ δεν ειναι συνηθισμενο. Για το στραβο ρινικο διαφραγμα σαν αίτιο, δεν γνωριζω να σου πω, πρεπει να ρωτησεις Ω.Ρ.Λ και Οφθαλμιατρο. Παντως εικαζω οτι δεν πρεπει να ναι καθοριστικο γιατι πολυ περισσοτερος κοσμος εχει τετοια ανατομια, απο οτι μονιμους μαυρους κυκλους. Αλλα πρεπει να το σιγουρεψει κανείς. Παντως το οτι το εχεις απο μωρο σε παει προς κατι γενετικο/ανατομικο οπως καταλαβαινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top