[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως αυτά, abaούλι, αφαιρούν και το μακιγιάζ. Τουλάχιστον με αυτό της Nuxe, δε χρειάζεται να κάνω επιπλέον πλύσιμο... :hmm:
Άσε, δε, που δεν είναι καλό γιατί ξηραίνεται το δέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, τι κάνετε για να απομακρύνετε τη μάσκαρα "ανώδυνα"; Όταν ξεβάφομαι πρέπει να περάσω τόσες φορές τα μάτια μου με το βαμβάκι και το ξεβαφτικό για να φύγει η μάσκαρα, που στο τέλος τσούζουν... Τι κάνω λάθος; Χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιάζ προσώπου+ματιών, όχι ξεχωριστά για τα μάτια...

Έχεις δοκιμάσει της Bioderma?Δεν τσούζουν καθόλου τα μάτια σου με το συγκεκριμένο και με πολυ απαλές κινήσεις αφαιρεί πανεύκολα την μάσκαρα και το μακιγιαζ γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Έχεις δοκιμάσει της Bioderma?Δεν τσούζουν καθόλου τα μάτια σου με το συγκεκριμένο και με πολυ απαλές κινήσεις αφαιρεί πανεύκολα την μάσκαρα και το μακιγιαζ γενικότερα.

Χμμμ, έχεις πολύ δίκιο! Κάποτε το χρησιμοποιούσα αυτό το προϊόν, γιατί άλλαξα έκτοτε; :hmm: Δεν θυμάμαι... Μάλλον ήρθε η ώρα να το ξαναπάρω! ;)
Πάντως, δεν είναι τα προϊόντα που μου προκαλούν ερεθισμό, απλά επειδή δεν ξεβάφουν γρήγορα και περνάω το μάτι με το βαμβακάκι χίλιες φορές, αυτό στο τέλος με ερεθίζει....
Σε ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Αφαιρεί πολύ πολύ γρήγορα το μακιγιάζ,επομένως σίγουρα δεν θα χεις πρόβλημα!
Ψάξτο σε ηλεκτρονικό φαρμακείο,θα το βρεις πιο φθηνά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αφαιρεί πολύ πολύ γρήγορα το μακιγιάζ,επομένως σίγουρα δεν θα χεις πρόβλημα!
Ψάξτο σε ηλεκτρονικό φαρμακείο,θα το βρεις πιο φθηνά!:)

Τέλεια! Σε ευχαριστώ! :) :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχεις δοκιμάσει της Bioderma?Δεν τσούζουν καθόλου τα μάτια σου με το συγκεκριμένο και με πολυ απαλές κινήσεις αφαιρεί πανεύκολα την μάσκαρα και το μακιγιαζ γενικότερα.
Τιμή ξέρουμε ή απλησίαστη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Τιμή ξέρουμε ή απλησίαστη;:P

Εγώ το μπουκαλάκι 250 ml το παίρνω απο ηλεκτρονικο φαρμακείο εφτα και κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κι εγώ από ηλεκτρονικό φαρμακείο γύρω στα 6 ευρώ πήρα τα 250 ml. επίσης πολύ καλό για τα μάτια είναι το ντεμακιγιάζ της l'oreal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
κι εγώ από ηλεκτρονικό φαρμακείο γύρω στα 6 ευρώ πήρα τα 250 ml. επίσης πολύ καλό για τα μάτια είναι το ντεμακιγιάζ της l'oreal.
Απο ποιο,αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
αυτό εδώ
η τιμή είναι 7 τελικά για τα 250 ml. θυμόμουν λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κορίτσια καλημέρα!
Να σας ρωτήσω, χρησιμοποιεί καμία αποτριχωτική μηχανή να μας πει απόψεις και ποια συγκεκριμένα χρησιμοποιεί..? :)
Έχω βρει τις εξής δύο: αυτή τη Philips και αυτή τη Braun.
Λοιπόν, τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κορίτσια καλημέρα!
Να σας ρωτήσω, χρησιμοποιεί καμία αποτριχωτική μηχανή να μας πει απόψεις και ποια συγκεκριμένα χρησιμοποιεί..? :)
Έχω βρει τις εξής δύο: αυτή τη Philips και αυτή τη Braun.
Λοιπόν, τι λέτε?
Εγώ χρησιμοποιούσα κάποτε αλλά σταμάτησα γιατί ''γυρνούσαν'' οι τρίχες και ήταν άστα να πάνε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κορίτσια καλημέρα!
Να σας ρωτήσω, χρησιμοποιεί καμία αποτριχωτική μηχανή να μας πει απόψεις και ποια συγκεκριμένα χρησιμοποιεί..? :)
Έχω βρει τις εξής δύο: αυτή τη Philips και αυτή τη Braun.
Λοιπόν, τι λέτε?

Δεν θυμάμαι ποια αποτριχωτική μηχανή έχω και αυτή τη στιγμή την έχω στείλει για φτιάξιμο(αυτά παθαίνεις όταν δεν βλέπεις που πετάς!), όμως σίγουρα είναι πολύ πιο απλή από αυτές που έχεις ανεφέρει, άσε που την αγόρασα πριν 3 χρόνια.
Προσωπικά εμένα με ταλαιπώρησε αρκετά ειδικά τον πρώτο χρόνο, ίσως επειδή ακόμη δεν την είχα μάθει, πλέον τα πράγματα είναι πιο εύκολα, σε λίγη ώρα έχω τελειώσει, βάζω και την ενυδατική μου κρεμούλα για να φεύγουν οι κοκκινίλες και είμαι έτοιμη.
Σχετικά με το πόνο, για εμένα είναι αφόρητος, μετά όμως το συνηθίζεις.
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις καλύτερα για κεριέρα αποτρίχωσης, είναι πιστεύω πιο βολική από άποψη πόνου και χρόνου, ειδικά αν βρεις το κερί που σου ταιριάζει δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, ούτε με τρίχες ούτε με το δέρμα σου.
Εγώ πλέον ανάλογα το χρόνο και τα κέφια μου διαλέγω τι θα κάνω, μια με το silk epil - μια με τη κεριέρα.
Εγώ χρησιμοποιούσα κάποτε αλλά σταμάτησα γιατί ''γυρνούσαν'' οι τρίχες και ήταν άστα να πάνε :P

Όταν γυρνάνε οι τρίχες μπορείς να κάνεις το εξής, μια φορά silk epil και την επόμενη ξυραφάκι ώστε να βγουν οι τρίχες κανονικά και μετά πάλι τούμπαλιν, εγώ το κάνω ακόμη και τώρα όταν τυχαίνει να γυρίσουν.
εγώ δεν θα είχα την υπομονή να κάνω κούρεμα του γκαζόν κάθε 2 μέρες με ξυραφάκι :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ χρησιμοποιώ μηχανή συχνά, ειδικά το καλοκαίρι που θέλω να κάνω τακτικά αποτρίχωση (το χειμώνα κάνω μία φορά το μήνα ταινίες).
Για να μη γυρνάνε, θέλει λούφα ή κάποιο απολεπισιτκό γάντι την ώρα του ντους ;) Δεν είχα ποτέ πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τώρα που είπατε για τρίχες.. Εγώ κάνω χρόνια ξυραφάκι στις γάμπες και προχθές που ξυρίστηκα ήταν όλα καλά. Χθες το πρωί είχα μία φαγούρα αλλά δεν έδωσα σημασία. Το βράδυ που πήγα να βάλω πυτζάμα με είχε πιάσει τρομερή φαγούρα και είχα πετάξει κάτι σπυράκια και κοκκινίλες.
Στο μεταξύ,δεν μου΄χει τύχει ποτέ για αυτό ανησυχώ.
Το΄χει πάθει καμία;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι ποια αποτριχωτική μηχανή έχω και αυτή τη στιγμή την έχω στείλει για φτιάξιμο(αυτά παθαίνεις όταν δεν βλέπεις που πετάς!), όμως σίγουρα είναι πολύ πιο απλή από αυτές που έχεις ανεφέρει, άσε που την αγόρασα πριν 3 χρόνια.
Προσωπικά εμένα με ταλαιπώρησε αρκετά ειδικά τον πρώτο χρόνο, ίσως επειδή ακόμη δεν την είχα μάθει, πλέον τα πράγματα είναι πιο εύκολα, σε λίγη ώρα έχω τελειώσει, βάζω και την ενυδατική μου κρεμούλα για να φεύγουν οι κοκκινίλες και είμαι έτοιμη.
Σχετικά με το πόνο, για εμένα είναι αφόρητος, μετά όμως το συνηθίζεις.
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις καλύτερα για κεριέρα αποτρίχωσης, είναι πιστεύω πιο βολική από άποψη πόνου και χρόνου, ειδικά αν βρεις το κερί που σου ταιριάζει δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, ούτε με τρίχες ούτε με το δέρμα σου.
Εγώ πλέον ανάλογα το χρόνο και τα κέφια μου διαλέγω τι θα κάνω, μια με το silk epil - μια με τη κεριέρα.


Όταν γυρνάνε οι τρίχες μπορείς να κάνεις το εξής, μια φορά silk epil και την επόμενη ξυραφάκι ώστε να βγουν οι τρίχες κανονικά και μετά πάλι τούμπαλιν, εγώ το κάνω ακόμη και τώρα όταν τυχαίνει να γυρίσουν.
εγώ δεν θα είχα την υπομονή να κάνω κούρεμα του γκαζόν κάθε 2 μέρες με ξυραφάκι :whistle:
Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την απάντησή σου! :)
Έκανα αποτρίχωση με κερί παλαιότερα και ναι μεν ήμουν ευχαριστημένη γιατί έβγαιναν αραιές και πιο απαλές, αλλά για να ξανακάνω έπρεπε να περιμένω πολύ καιρό και είναι κάτι που δεν το αντέχω, ιδιαίτερα το καλοκαίρι.
Όσον αφορά τον πόνο, τα πρώτα 5 λεπτά ήταν βασανιστικά. Μετά δεν το ένιωθα σχεδόν καθόλου. Όλα αυτά για γάμπα έτσι, δεν τολμάω να το ακουμπήσω στο μπούτι!:P
Το θέλω και για μπικίνι βέβαια, αν αντέξω καλώς, αλλιώς κερί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Καλή κεριέρα που βρίσκουμε; Είναι σαν αυτές που στην αισθητικό μας κάνουν αποτρίχωση που ζεσταίνει το κερί κ.λ.π. κ.λ.π.;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την απάντησή σου! :)
Έκανα αποτρίχωση με κερί παλαιότερα και ναι μεν ήμουν ευχαριστημένη γιατί έβγαιναν αραιές και πιο απαλές, αλλά για να ξανακάνω έπρεπε να περιμένω πολύ καιρό και είναι κάτι που δεν το αντέχω, ιδιαίτερα το καλοκαίρι.
Όσον αφορά τον πόνο, τα πρώτα 5 λεπτά ήταν βασανιστικά. Μετά δεν το ένιωθα σχεδόν καθόλου. Όλα αυτά για γάμπα έτσι, δεν τολμάω να το ακουμπήσω στο μπούτι!:P
Το θέλω και για μπικίνι βέβαια, αν αντέξω καλώς, αλλιώς κερί.

Τότε μπορείς να κάνεις αυτό που σου πρότεινα, κράτα το κερί για τη γενική αποτρίχωση και αγόρασε ένα silk epil για τις φορές που σου βγαίνουν μικρές τρίχες και δεν έχεις υπομονή να περιμένεις, ουσιαστικά όταν σου είπα ότι πηγαίνω εναλλαξ, αυτό εννοούσα!


Καλή κεριέρα που βρίσκουμε; Είναι σαν αυτές που στην αισθητικό μας κάνουν αποτρίχωση που ζεσταίνει το κερί κ.λ.π. κ.λ.π.;;;:)
Εγώ την δική μου την προμηθεύτηκα από κατάστημα με είδη κομμωτικής και αισθητικής.
Στη μπρίζα μπαίνει, τοποθετείς το κερί και όταν ζεσταθεί και λιώσει αρχίζεις, απλώς να προσέξεις με το κερί και να βρεις αυτό που σου ταιριάζει ανάλογα το δέρμα σου και την περιοχή, εγώ για να καταλάβεις, άλλο κερί έχω για τα πόδια και άλλο για μασχάλη γιατί το κερί των ποδιών ενώ ταιριάζει στα πόδια μου στη μασχάλη μου δημιουργεί ερεθισμό, οπότε για εκεί έχω ένα κερί για ευαίσθητα δέρματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top