Ηλίθιοι και αστείοι λόγοι χωρισμού που έχετε ακούσει/πει

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Χαχαχα εχω ακουσει το αλλο το ωραιο οτι δεν ηθελε ο ενας να παει διακοπες με τον αλλον και γιαυτο το λογο εγινε μεγαλος τσακωμος και οδηγησε σε χωρισμο του τυπου...δεν θελω να σε ξαναδω γιατι δεν θες να εισαι πραγματικα μαζι μου χαχαχα
Καλα τελειως ανωρυμο αν ισχυει πραγματικα απο μονο του ολο αυτο..αν και νομιζω οτι ηταν η αφορμη αυτο και οδηγησε χωρισμος..τεσπα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Λογος χωρισμου που ετυχε στην ξαδερφη μου: Το αγορι της γενικα ειναι πολυ ζηλιαρης...σε βαθμο κουραστικο!Η ξαδερφη μου λατρευει τον ΤUS...τον εκανε λοιπον add στο φεις και του εστειλε σε μηνυμα ποσο καταπληκτικος ειναι(ναι..ειναι λιγο τρελη η κοπελα=Ρ)...μπαινει το αγορι της στο φεις της την επομενη μερα(εχει τους κωδικους της) και βλεπει το μηνυμα!Ε ρε ποιος τον ειδε και δεν το φοβηθηκε!Τα πηρε για τα καλα!Και της κανει:ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΥ!!!ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ TUS ΣΟΥ!!!ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΣΟΥ!!ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΝ ΘΕΣ!!!ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ!!!!ΠΟΤΕΕΕ!

προσωπικα το θεωρω ΤΡΑΤΖΙΚ!οταν μου το ειπε η κοπελα ΕΜΕΙΝΑ!=Ρ(τελικα τα ξαναβρηκαν και ειναι και παλι =Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αυτό το δεν σου αξίζω δεν είναι πάντα ψέμμα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Χώρισαν γιατί διαφωνούσαν για το ποιος αγαπάει περισσότερο τον άλλον..
Το έχω ακούσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
<<Η σχέση μας είναι τέλεια, αγαπιόμαστε και περνάμε πολύ όμορφα. Όμως, πρέπει να χωρίσουμε για να μείνει σε όλη μας τη ζωή μια ωραία και γλυκιά ανάμνηση. Διαφορετικά, η σχέση μας με το χρόνο θα φθαρεί, θα πάψουμε να θέλουμε ο ένας τον άλλο, θα αρχίσουμε να μαλώνουμε, ο χωρισμός μας θα είναι βίαιος και θα μείνουμε με πικρές αναμνήσεις>>

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Να έχουμε να βρεθούμε 1 μήνα,τα σπίτια μας να απέχουν μια ώρα και κάτι μεταξύ του και όταν τους είπα ότι δεν μ'αρέσει αυτή η κατάσταση και θέλω να τελειώνουμε μου είπε"Το ήξερα ότι δεν θα κρατήσει γιατί το άτομο που είμαστε μαζί, το θέλω κοντά μου"!
Λες και μέναμε σε διαφορετικές χώρες ας πούμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Λογος χωρισμου που ετυχε στην ξαδερφη μου: Το αγορι της γενικα ειναι πολυ ζηλιαρης...σε βαθμο κουραστικο!Η ξαδερφη μου λατρευει τον ΤUS...τον εκανε λοιπον add στο φεις και του εστειλε σε μηνυμα ποσο καταπληκτικος ειναι(ναι..ειναι λιγο τρελη η κοπελα=Ρ)...μπαινει το αγορι της στο φεις της την επομενη μερα(εχει τους κωδικους της) και βλεπει το μηνυμα!Ε ρε ποιος τον ειδε και δεν το φοβηθηκε!Τα πηρε για τα καλα!Και της κανει:ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΥ!!!ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ TUS ΣΟΥ!!!ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΣΟΥ!!ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΝ ΘΕΣ!!!ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ!!!!ΠΟΤΕΕΕ!

προσωπικα το θεωρω ΤΡΑΤΖΙΚ!οταν μου το ειπε η κοπελα ΕΜΕΙΝΑ!=Ρ(τελικα τα ξαναβρηκαν και ειναι και παλι =Ρ)

Μαλλον ερωτευτηκε τη λαθος κοπελια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι-κη

Νεοφερμένος

Η φρι-κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
<<Η σχέση μας είναι τέλεια, αγαπιόμαστε και περνάμε πολύ όμορφα. Όμως, πρέπει να χωρίσουμε για να μείνει σε όλη μας τη ζωή μια ωραία και γλυκιά ανάμνηση. Διαφορετικά, η σχέση μας με το χρόνο θα φθαρεί, θα πάψουμε να θέλουμε ο ένας τον άλλο, θα αρχίσουμε να μαλώνουμε, ο χωρισμός μας θα είναι βίαιος και θα μείνουμε με πικρές αναμνήσεις>>


:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
1) Βαρέθηκα τη γκρίνια σου.
2) Δεν σε εγκρίνει η μαμά μου.
3) Βρήκα μια καλύτερη.
4) Θέλω να αποκτήσω εμπειρίες.
5) Δεν ξέρεις πολλά κόλπα.
6) Πάχυνες.
7) Ανακάλυψα ότι δεν ταιριάζουμε.
8.) Τα ξανάφτιαξα με την πρώην.
9) Η σχέση μας με πνίγει.
10) Θα κλειστώ σε μοναστήρι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μην στεναχωριέσαι, δεν σε θέλει, δεν την θέλεις...
Βρίσκεις άλλον/άλλη.

Επίσης "σπαστικό" είναι όταν ανακατεύεται η παρέα στην σχέση... Για κάποιο λόγο η παρέα του παλικαριού δεν χωνεύει την κοπέλα, και η παρέα της κοπέλας δεν χωνεύει το παλικάρι... :S

Ειδικά όταν κανονίζεις να πας βόλτα μαζί της, και έρχεται και η φιλενάδα της μαζί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
"Έκανα μπαμ από τα προβλήματα στη σχέση μας", "Όχι τώρα, ίσως σε 5 μήνες, αλλά όχι τώρα..Δεν μπορώ!". Αυτοί ήταν οι ηλίθιοι και απαράδεκτοι λόγοι χωρισμού που έδωσα ξαφνικά μια μέρα στον άνθρωπο που ήμουν μαζί του 2,5 χρόνια και μου είχε δώσει τα πάντα και με υπεραγαπούσε, επειδή δεν είχα τα @@ να αντιμετωπίσω την πραγματικότητα και τον ίδιο μου τον εαυτό και να του πω την αλήθεια με ό,τι συνέπειες κι αν είχε αυτή..

Αυτό ήταν το 1ο μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου... :cry_x::russian_roulette:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Είπα σε κάποιον ότι ήμουν κολλημένη στον πρώην μου γιατί είχε φάει κόλλημα και με stalkαρε. :oops:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Δεν μου έρχεται κάτι για χωρισμό αλλά έχω ακούσει να απορρίπτεται άτομο επειδή δεν ήξερε τον Χάρι Πότερ.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Αυτό ήταν το 1ο μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου... :cry_x::russian_roulette:
Γιατί είναι λάθος; Του έδωσες να καταλάβει τη μεγαλύτερη αλήθεια. Ότι όσο και να υπεραγαπάει μια γυναίκα στο τέλος θα τον προδώσει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
"Έκανα μπαμ από τα προβλήματα στη σχέση μας", "Όχι τώρα, ίσως σε 5 μήνες, αλλά όχι τώρα..Δεν μπορώ!". Αυτοί ήταν οι ηλίθιοι και απαράδεκτοι λόγοι χωρισμού που έδωσα ξαφνικά μια μέρα στον άνθρωπο που ήμουν μαζί του 2,5 χρόνια και μου είχε δώσει τα πάντα και με υπεραγαπούσε, επειδή δεν είχα τα @@ να αντιμετωπίσω την πραγματικότητα και τον ίδιο μου τον εαυτό και να του πω την αλήθεια με ό,τι συνέπειες κι αν είχε αυτή..

Αυτό ήταν το 1ο μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου... :cry_x::russian_roulette:

Ας πρόσεχες. Μακάρι να έχει φτιάξει τη ζωή του και να μην τα ξαναβρείτε (για δικό του καλό) γιατι θα τον ξαναχωρίσεις. Σορρυ αλλα με ανθρώπους που δεν ειναι σταθεροί συναισθηματικά αυτα συμβαίνουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί είναι λάθος; Του έδωσες να καταλάβει τη μεγαλύτερη αλήθεια. Ότι όσο και να υπεραγαπάει μια γυναίκα στο τέλος θα τον προδώσει.

Πικρή αλήθεια αυτή.... έχει κάποιες εξαιρέσεις προφανώς αλλα πρέπει να είσαι τυχερός για να κάτσεις στην εξαίρεση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Παλιά θεωρούσα και εγώ ότι ένας λόγος χωρισμού μπορεί να ειναι αστείος ή χαζός. Έκανα όμως λάθος.

Κανένας λόγος χωρισμού που οδηγεί στον χωρισμό δεν ειναι χαζός ή αστείος. Μην το υποτιμάτε. Όταν προκύπτει ενα σοβαρό γεγονός πάντα... ο λόγος που το προκάλεσε είναι σοβαρός.

Μπορεί να είναι κάποια συναισθηματική αστάθεια - μη εσωτερική συγκρότηση - πεποίθηση οτι της / του αξίζει στο μέλλον κάποιος άλλος κτλ κτλ όλα αυτα ειναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΙ ΛΟΓΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ οι οποίοι εκφράζονται γενικόλογα κα σου δινουν εσένα την εντύπωση του "ελα μωρε δεν πήρα κάποια συγκεκριμένη απάντηση οποτε δεν είναι κάτι σοβαρό".

Λάθος. Είναι και παρα είναι καθώς οδηγεί στο χωρισμό. Τι θα σου πεί το άλλο άτομο δεν ειμαι εσωτερικά ισορροπημένος χαρακτήρας ;;;; μολις βλέπω δυσκολίες Λακιζω ;;; δεν μπορώ τις ευθύνες ; OXI.

θΑ Σου πει κάτι πιο σόφτ να δικαιολογήσει και τον εαυτό του. Sad but true.

Οι σχέσεις δεν ειναι εύκολες κυρίες και κύριοι... σου δινουν πολλα ωραια ΑΛΛΑ απαιτούν ΚΑΙ άτομα να μπορούν να αναλάβουν ΗΓΕΣΙΑ. τΙΠΟΤΑ στη ζωή δεν έχει προβλήματα.... Υπάρχει αυτο το πρόβλημα ναι θα το λύσουμε... ΝΑΙ με τα χρονια θα το αντιμετωπισουμε γιατι σε γουσταρω και εκτιμώ οτι είσαι και οχι 'Με την πρωτη δυσκολια σηκωνομαι να φυγω να βρω κάτι καλύτερο που νομίζω εγω οτι μπορει να υπάρχει' δεν θα υπάρξει ποτέ... γιατι το προβλημα σου δεν ειναι οτι δεν έχεις το καλύτερο το προβλημα σου ειναι οτι δεν εχεις εσωτερική ισσοροπία.

Τρέχει ο κοσμος στους ψυχλόγους μετά να τους τα λύσουν. Δεκτό. Το θέμα όμως ειναι βαθύ. Δεν πρέπει να το υποτιμούμε.

Χθες συζητούσα με έναν φίλο.... που εμεινε χωρίς δουλειά. Το προβλημα σου του λεω ειναι οτι πάς σε δουλειές που δεν έχουν ισορροπία και σταθερότητα. Στην επομενη συνέντευξη ρωτησε τους ποσο έκατσε ο προηγούμενος και γιατι έφυγε... αν σε ρωτησουν γιατι ρωτας πές τους για να μην κανω τα ίδια λάθη. Αν δεν σου απαντησουν τιποτα συγκεκριμένο .... η δουλειά αυτη δε κανει για σενα θα εισαι ο επόμενος. Δυστυχώς.

Μεγάλο κριτήριο ειναι η σταθερότητα να έχεις να κάνεις με ανθρώπους οχι απρόβλεπτους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 1,600 μηνύματα.
Δεν ήταν χωρισμός, αλλά παλιά μου έστελνε ένας μηνύματα και όταν με ρώτησε τι ζώδιο είμαι και του είπα δίδυμος με έκανε μπλοκ :laugh:
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Δεν ήταν χωρισμός, αλλά παλιά μου έστελνε ένας μηνύματα και όταν με ρώτησε τι ζώδιο είμαι και του είπα δίδυμος με έκανε μπλοκ :laugh:
Εντάξει, δεν πάει καλά ο κόσμος...

Τί σου 'τυχε κι εσένα...
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 1,600 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top