Ευρωεκλογές 2014

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gaspar:
περα απο την νέα δημοκρατία, δέν βλέπω να υπάρχει κάτι άλλο ρεαλιστικό και σοβαρό που να μπορεί να κυβερνήσει.
μέχρι τώρα τα πήγε πολύ καλά.
ότι και να λέτε, οι αριθμοί της οικονομίας ευνοούν τον αντώνη σαμαρά

Οι αριθμοί της οικονομίας είναι αλλού γι'αλλού όσο και αν ο Αντώνης Σαμαράς μέσω των καναλιών και των ΜΜΕ προσπαθεί να μας πείσει για το αντίθετο, η αλήθεια πάντως είναι οτι θα μπορούσε να τα πάει καλά αν δεν ήταν τόσο πολύ εξαρτημένος απο την διαπλοκή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά μην μαλώνετε για τις εκλογές, αν η ψήφος μπορούνε να αλλάξει τα πράγματα θα ήταν παράνομη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Λυπάμαι πολύ που έχουν ανέβει τόσο κόμματα με τέτοια ιδεολογία. Με φοβίζει αυτή η τάση πραγματικά..
Εγώ από την άλλη λυπάμαι που για άλλη μια φορά η πλειοψηφία των συμπολιτών μου ψήφισαν τους επί δεκαετίες μπλε και πράσινους ΓΑΜΙΑΔΕΣ τους...
περα απο την νέα δημοκρατία, δέν βλέπω να υπάρχει κάτι άλλο ρεαλιστικό και σοβαρό που να μπορεί να κυβερνήσει.
μέχρι τώρα τα πήγε πολύ καλά.
ότι και να λέτε, οι αριθμοί της οικονομίας ευνοούν τον αντώνη σαμαρά
"Πρωτογενές πλεόνασμα" (κατά Σαμαρά) = "Δεν επιστρέφω το Φ.Π.Α. και ότι άλλο χρωστάω στους πολίτες, αφήνω απλήρωτα έργα που ήταν να γίνουν και γενικότερα κρατώ λεφτά που είναι να δώσω ούτως ή άλλως απ' όπου μπορώ και για όσο μπορώ ροκανίζοντας έτσι το χρόνο υπέρ μου, κοροϊδεύοντας τους Τροϊκανούς και κρύβοντας τα προβλήματα κάτω απ' το χαλί μέχρι αυτό να ξεχειλίσει"...

Τέτοιο "πλεόνασμα" και το 5χρονο ανηψάκι μου ξέρει να βγάζει!
Υπαρχει καποιο κομμα αντιμνημονιακο που να εχει μια ρεαλιστικη προταση εξοδου απο την κριση και αναπτυξης της οικονομιας; Γιατι εγω καποιο τετοιο δεν βλεπω.
Ότι και καλά μελέτησες μέχρι τελευταίας προγραμματικής δήλωσης τους δεκάδες συνδυασμούς που κατέβηκαν στις εκλογές κι έκανες αυτή τη διαπίστωση!:rolleyes:

Και προτάσεις υπάρχουν και σοβαρά κόμματα με σοβαρά στελέχη ΑΛΛΑ όλοι αυτοί είναι 100% εκτός Μ.Μ.Ε. κι όταν εισχωρήσουν έστω και ελάχιστα στην εκλογική πίτα γελοιοποιούνται από αυτά μέχρι εσχάτων (π.χ. Λεβέντης) γι'αυτό θέλουν ΨΑΞΙΜΟ...σιγά μη κάτσει να κάνει τέτοια αναζήτηση ο μέσος Ελληνάρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top