Το πρώτο σας φιλί

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα δεν υπάρχει ηλικία γι' αυτά τα πράγματα...τι πάει να πει ότι έχεις αργήσεις? Δεν τα προγραμματίζουμε αυτά, από μόνα τους έρχονται. Όσο για το αν δεν θα της αρέσει επειδή είσαι άπειρος, δεν μπορείς να ξέρεις. ΜΠΟΡΕΙ ναι, ΜΠΟΡΕΙ όχι... για όλα υπάρχει πρώτη φορά. Άσε που αν της το πεις, παίζει να της αρέσει και να το δεί δασκάλα...ποτέ δεν ξέρεις.:P;)
Επίσης, κάνε και αυτό:

:P

Και εγώ ανήκω στο club "Είμαι άνω των 16 και δεν έχω φιλήσει".. Από την μία με προβληματίζει λίγο, αλλά δεν με χαλάει κιόλας.. Αν βρεθεί η κατάλληλη, ας φιλήσω και στα 25.. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εχετε σκεφτει τι ηταν αυτο που σας κανει να φιλησετε για πρωτο φορα καποιον/καποια?
Η περιεγεια,ενα εντονο συναισθημα,τα συναισθηματα για το αλλο προσωπο....
Περιεγη κατασταση.

Θα μπορουσατε να φιλησετε καποιον μοναχα απο περιεργεια?
Οχι .....
Θα μπορουσατε να τα φτιαξετε με καποιον αν δεν νιωθετε τιποτα?
Οχι.....


Αυτοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που υπαρχουν παιδια που δεν εχουν φιλησει και ειναι 16.17,18 .Δεν εχει να κανει οτι κατι παει στραβα με αυτα τα παιδια...

Ειναι παιδια το οποια οταν κανουν κατι θελουν να το νιωθουν,να το θελουν.Ειναι παιδια που δεν κανουν κατι για τα ματια των αλλων.
Ειναι παιδια που δεν εχουν βρεθει μαλλον καπου με καποια-α την καταλληλη στιγμη.

Ειμαστε παιδια....

Η μαγκια ειναι να αφεθεις στο ''ταξιδι'' και να το ζησεις οταν γινει ,οταν το θελησεις,οταν τυχει ρε αδελφε και οχι να το επιδιωκεις.Γιατι αυτο δεν ειναι ταξιδι ...

Και προπαντων να ΜΗΝ φοβασαι για το τι θα πιστευει ο αλλος...Αλλωστε αυτος με του που γεννηθηκε μοιραζε γλωσσοφιλα?

Ε ενταξει ....Αν σου κανει και παρατηρηση επειτα θα ειναι μεγαλος-η μαλακας ή μαλακισμενη ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena1234

Νεοφερμένος

Η elena1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
λοιπον σν νεο μελοσ ειπα να γραψω και εγω :worry: χμμμ...πολυ ωραια τα λεσ αδαμαντια.... και εγω παντωσ παιδια δν εχω φιλισει η φιλιθει...ειμαι 15(τα κλεινω τιν κυριακη :P ) αλλα ειναι περιεργο οταν ολοι σ οι φιλοι εχοθν φιλισει και φιλιθει αντιστοιχα εσυ οχι...απλα περιμενοθμε τον καταλληλο?!;):P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
αλλα ειναι περιεργο οταν ολοι σ οι φιλοι εχοθν φιλισει και φιλιθει αντιστοιχα εσυ οχι...απλα περιμενοθμε τον καταλληλο?!;):P:)
Μικρούλα είσαι δεν χρειάζεται να βιαστείς. :D Περίμενε τον κατάλληλο. Παίξε όμως και εσύ το παιχνίδι μην περιμένεις μόνο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena1234

Νεοφερμένος

Η elena1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μαλλον εχεις δικιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Εχετε σκεφτει τι ηταν αυτο που σας κανει να φιλησετε για πρωτο φορα καποιον/καποια?
Η περιεγεια,ενα εντονο συναισθημα,τα συναισθηματα για το αλλο προσωπο....
Περιεγη κατασταση.

Θα μπορουσατε να φιλησετε καποιον μοναχα απο περιεργεια?
Οχι .....
Θα μπορουσατε να τα φτιαξετε με καποιον αν δεν νιωθετε τιποτα?
Οχι.....


Αυτοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που υπαρχουν παιδια που δεν εχουν φιλησει και ειναι 16.17,18 .Δεν εχει να κανει οτι κατι παει στραβα με αυτα τα παιδια...

Ειναι παιδια το οποια οταν κανουν κατι θελουν να το νιωθουν,να το θελουν.Ειναι παιδια που δεν κανουν κατι για τα ματια των αλλων.
Ειναι παιδια που δεν εχουν βρεθει μαλλον καπου με καποια-α την καταλληλη στιγμη.

Ειμαστε παιδια....

Η μαγκια ειναι να αφεθεις στο ''ταξιδι'' και να το ζησεις οταν γινει ,οταν το θελησεις,οταν τυχει ρε αδελφε και οχι να το επιδιωκεις.Γιατι αυτο δεν ειναι ταξιδι ...

Και προπαντων να ΜΗΝ φοβασαι για το τι θα πιστευει ο αλλος...Αλλωστε αυτος με του που γεννηθηκε μοιραζε γλωσσοφιλα?

Ε ενταξει ....Αν σου κανει και παρατηρηση επειτα θα ειναι μεγαλος-η μαλακας ή μαλακισμενη ....
Τι ωραία...:) Δεν ξερω αν ανυπομονω για το πρωτο μου φιλι, ξερω ομως οτι θα ηθελα να ειναι με καποιον ξεχωριστο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Nα περιμένεις όσο χρειαστεί.................!!!! αχ.....................:kissing:εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν ξαφνικό να το πω περίεργο να το πω δεν ξέρω.....ήταν με ένα παιδί που μένει στο απέναντι σπίτι.....ήταν ο παιδικός μου έρωτας δυο χρόνια μεγαλύτερος μου...και λίγα χρόνια μετά στα 15 τσουπ ήρθε και το φιλάκι ...δεν το έχω μετανοιώσει γιατί έγινε με ένα παιδί που στην κυριολεξία μεγαλώσαμε μαζί.............ως τότε δεν είχα φιληθεί ούτε στο μάγουλο .!!και η ειρωνεία είναι πως ακριβώς μια εβδομάδα μετά γνώρισα το αμόρε που είμαστε κοντά τέσσερα χρόνια τώρα....έπρεπε να περίμενα λίγο περισσότερο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Το τόπικ μού ξύνει πληγές. Εγώ δεν είχα ποτέ πρώτο φιλί, τουλάχιστον όχι με μη επί χρήμασι εκδιδόμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Eλπίζω να το δώσω σύντομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwnnaki

Νεοφερμένος

Η ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Είμαι καινούρια στο e-steki και αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα...!!!
Εδώ και κάποιους μήνες τα έχω με ένα παιδί ... πολύ ωραίος!! Στην αρχή ντρεπόμασταν πολύ και οι δυο, βλέπετε είμαι η πρώτη του σχέση!!
Τα είχαμε 2,5 μήνες και δεν είχε γίνει τίποτα!! Προσπάθησα μία φορά αλλά μας διέκοψαν. Κι εκείνος προσπαθούσε αλλά κάτω από το σπίτι μου, που εγώ κώλωνα!!!
Επιτέλους έφτασε το πάρτυ του και είχα ένα καλό προαίσθημα... καλοκαίρι, στο μπαλκόνι του σπιτιού του εκεί που μιλάγαμε και είχαμε έρθει κοντά με έπιασε και με φίλησε....!!!
Μου κόπηκαν τα πόδια...!!!! Σταμάτησαν όλα γύρω μου!! Δεν υπήρχε κανείς άλλος... μόνο εγώ και αυτός... από τότε έχουν ακολουθήσει πολλά φιλιά και όλα θεϊκά και .... συνεχίζουμε.... who knows???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iwnnaki

Νεοφερμένος

Η ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ελεοςςςς και εκανε οτι εκανε και ειχε το θρασος να σε χωρισει κιολας???
γιαδουρια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μ' αρέσει που βλέπω τόσο ρομαντικά σκηνικά. Λέω να σας κάνω την διαφορά. Κι αυτό γιατί το πρώτο μου φιλί ήταν πριν κάμποσα χρόνια, ένα Αυγουστιάτικο μεσημεριανό στο ... λιμάνι του Πειραιά, με τους ήχους των ferry boat και τις (όχι τόσο ευχάριστες) μυρωδιές του Σαρωνικού. Δεν θυμάμαι και πάρα πολλά από αυτό, γιατί έγινε τόσο γρήγορα που ούτε που το κατάλαβα. Αλλά όπως και να έχει, ήταν χρονικά το πρώτο μου φιλί.

Ωστόσο, είχα την τύχη να μοιραστώ το Πρώτο μου Πραγματικό Φιλί σε μία όμορφη crêperie, κάτω από ρομαντικό Χριστουγεννιάτικο στολισμό και ακούγοντας τον ήχο της βροχής στο background, με μία πολύ σημαντική Κοπέλα. Ένα Φιλί γεμάτο πάθος, ερωτισμό, ουσία και ειλικρίνεια, με βαθιά και αμοιβαία συναισθήματα. Εκεί ναι, έγινε αργά και ρομαντικά, με το εκατέρωθεν άγχος να μετατρέπεται σταδιακά σε έρωτα, όπως πρέπει να είναι ένα σωστό Πρώτο Φιλί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
καταρχας το θεμα με κανει να νοσταλγω την ηλικια των 17-18....τι ανεμελα χρονια....με την πρωτη ηλιαχτιδα το μπικινακι στην τσαντα:book:...ροδα κ κοπανα για χαλκιδικη...για πολλα φιλια:huglove:
το πρωτο ομως ηταν το κατι αλλο.....εκεινος με ειχε ερωτευτει...εγω ειχα τις αμφιβολιες μου ακομα:hmm:....αλλα μολις με φιλησε,ξεχασα κ το ονομα μου,λες κ ο χρονος σταματησε εκεινη την στιγμη...τιποτα αλλο δεν υπηρχε...μονο εκεινος κ εγω...κ φυσικα τον ερωτευτηκα....:loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μήπως τελικά το ουσιαστικό πρώτο φιλί είναι όταν αρχίζουμε και αγαπάμε τον άλλο...
γιατί πολύ όμορφα τα φιλιά του πάθους και του έρωτα αλλά το ουσιαστικό πρωτο φιλί της αγάπης είναι μοναδικό.....


Τα υπόλοιπα πρώτα φιλιά της εφηβείας μάλλον πειραματισμοί...

χαριτωμένοι όταν μοιάζουν και σαν κεφαλοκλείδωμα.... αλλά απλώς χαριτωμένοι πειραματισμοί.....;)
Ειδικά όταν σκέφτεσαι ή σκέφτεται αριστερά να βάλω τη μύτη ή δεξιά;;;; Αν πάμε και οι δύο δεξιά τι θα γίνει;;;;;;:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τι ρομαντικά που τα λέτε όλοι! Για να σας προσγειώσω....Ημουν 5η δημοτικού και σε ένα πάρτι παίζαμε μπουκάλα. Ε, αυτόν που μου έτυχε, με αυτόν ήταν. Είχε και χρονομέτρηση παρακαλώ, 10 δευτερόλεπτα ή κάτι τέτοιο. Αλήθεια, παίζουν ακόμα μπουκάλα τα παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τι ρομαντικά που τα λέτε όλοι! Για να σας προσγειώσω....Ημουν 5η δημοτικού και σε ένα πάρτι παίζαμε μπουκάλα. Ε, αυτόν που μου έτυχε, με αυτόν ήταν. Είχε και χρονομέτρηση παρακαλώ, 10 δευτερόλεπτα ή κάτι τέτοιο. Αλήθεια, παίζουν ακόμα μπουκάλα τα παιδιά?

Σε δυο χρονια που θα φτασει η μικρη μου αδερφη στην πεμπτη...Θα την ρωτησω και θα σου πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Ημούν τετάρτη δημοτικού και είχαμε φτιάξει κάτι σαν κάστρο και όταν το τελειώσαμε παίξαμε μπουκάλα και έτυχα σε κάποιον και τότε έγινε η αρχή :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Ήταν απαίσιο! Δευτέρα λυκείου με ένα συμμαθητή μου,και κατευθείαν με γλώσσα...
ε είναι τραυματική εμπειρία για μια κοπέλα που δεν έχει ξαναφιλήσει :sick:
Εγώ ο βλάκας έκανα οτι το απολάμβανα, για να μην με πει "ξενέρωτη"..


Γενικά όμως δεν ευχαριστήθηκα ποτέ,κανένα πρώτο μου φιλί..
Το ευχαριστιέμαι πραγματικά όταν γνωρίσω τον άλλον και όταν τον αγαπήσω και όλας, πετάω στα σύννεφα.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικά όμως δεν ευχαριστήθηκα ποτέ,κανένα πρώτο μου φιλί..

Είχες πολλά πρώτα φιλιά? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Είχες πολλά πρώτα φιλιά? :hmm:

βρε εννοώ το πρώτο φιλί κάθε καινούριας μου σχέσης..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top