• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ελπίζω να μην φαντάζεσαι ότι έμεινες έγκυος επειδή εκσπερμάτωσε στο χέρι σου. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Ελπίζω να μην φαντάζεσαι ότι έμεινες έγκυος επειδή εκσπερμάτωσε στο χέρι σου. :|
Στην ταινία φαντασίας "Barbarella", έκαναν έρωτα όπως στην εικόνα:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Στην ταινία φαντασίας "Barbarella", έκαναν έρωτα όπως στην εικόνα:



Στο Demolition Man είχαν ξεφύγ'...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν συμβαινει τιποτα, μην ανησυχεις. Καποια αναστατωση στον κυκλο ;)
Παντως να εισαι προσεκτικη, οπως ησουν και ολα μια χαρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παλι στη παλαμη το παλικαρι!

Κοπελια, ηρεμησε. Αν τα πραγματα ειναι οπως τα λες βλεπω ποιο πιθανο να αρχιζει να πριζετε το χερι σου παρα η κοιλια σου. Πιστευω οτι το αγχος της αναμονης τα κανει ολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Ναι απλα το λεω γιατι ειχα καθε 25 μερες κ τωρα.. τεσπα λογικα απο το αγχος ειναι! σας ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
1) Πέρα από το να εκσπερματώσει ο ίδιος, φρόντισε να "τακτοποιήσει" και εσένα?

2) Δεν είναι φυσιολογικό να πονάς, αν συνεχιστεί πήγαινε σε γυναικολόγο αλλιώς δεν τη βλέπω καλά τη σεξουαλική ζωή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
1) Πέρα από το να εκσπερματώσει ο ίδιος, φρόντισε να "τακτοποιήσει" και εσένα?

2) Δεν είναι φυσιολογικό να πονάς, αν συνεχιστεί πήγαινε σε γυναικολόγο αλλιώς δεν τη βλέπω καλά τη σεξουαλική ζωή σου...

τ εννοεις; ηταν η πρωτη μου φορα για αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Α, σόρι, δεν το πρόσεξα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Πολύ απλά ΜΙΣΏ την περίοδο. Στις δύσκολες μερες, που ειναι πραγματικά δύσκολες, χλωμιαζω σαν το πανί, με πονάει απίστευτα το πόδι (ανωμαλίες) και η κοιλια, και βαράω το χέρι μου στον τοίχο ή το δαγκωνω (ο πόνος με πόνο περνάει). Κάτι τέτοιες μερες απλά θέλω να πάω, να βρω την εκφωνητρια απο μια διαφήμιση με σερβιετες που παίζει στη τηλεόραση και να τη χτυπάω ανελέητα. Λέει: "Ζήσε κάθε περιοδο της ζωής σου. Ολγουεις". Κανε μας τη χάρη ρε κοπέλα μου. Ελεος πια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Πολύ απλά ΜΙΣΏ την περίοδο. Στις δύσκολες μερες, που ειναι πραγματικά δύσκολες, χλωμιαζω σαν το πανί, με πονάει απίστευτα το πόδι (ανωμαλίες) και η κοιλια, και βαράω το χέρι μου στον τοίχο ή το δαγκωνω (ο πόνος με πόνο περνάει). Κάτι τέτοιες μερες απλά θέλω να πάω, να βρω την εκφωνητρια απο μια διαφήμιση με σερβιετες που παίζει στη τηλεόραση και να τη χτυπάω ανελέητα. Λέει: "Ζήσε κάθε περιοδο της ζωής σου. Ολγουεις". Κανε μας τη χάρη ρε κοπέλα μου. Ελεος πια. :P
Δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου. Ξέροντας ότι έρχεται..... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλημερα! Καθε μηνα χαπακωνομαι οταν εχω περιοδο. Ο πονος ειναι εξουθενωτικος κι ακομα χειροτερος οταν με βρισκει εκτος σπιτιου. Η λυση του χαπιου, αυτη η χημεια μεσα μου καθε μηνα με προβληματιζει. Θελω να τα σταματησω η εστω να παιρνω ανα διμηνο ή σε εξαιρετικεσ περιπτωσεισ. Να τονισω δε, πως τα χαπια που παιρνω ειναι πολυ δυνατα. Δε με εχουν πειραξει στο στομαχι ομως.

Ξερετε καποιο φυτικο ροφημα που μπορει να βοηθησει;

Επισης εχω προσεξει πως αν 2-3 μερες πριν μου ρθει εχω αθληθει, μειωνονται αισθητα οι πονοι αλλα δεν εχω παντα χρονο για ασκηση! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κι εγώ δε θέλω να παίρνω χάπια κ προσπαθώ να μειώσω την ποσότητα κάθε φορά- αλλά δεν γίνεται δυστυχώς να μην πάρω καθόλου γιατί θα υποφέρω απίστευτα.. :/
Κάποτε είχα δοκιμάσει αυτό το μείγμα βοτάνων.
Ήταν βοηθητικό ως ένα βαθμό, αν και δεν έπινα όσο έλεγε. Έπινα μία κούπα τη μέρα λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω. Επειδή γευστικά δε μου άρεζε, το σταμάτησα.
Πάντως είχε αποτέλεσμα και ίσως αν το χρησιμοποιήσεις σωστά, να έχει ακόμη καλύτερο.
Το είχα πάρει από μαγαζί που πουλάει φυτικά προιοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλημερα! Καθε μηνα χαπακωνομαι οταν εχω περιοδο. Ο πονος ειναι εξουθενωτικος κι ακομα χειροτερος οταν με βρισκει εκτος σπιτιου. Η λυση του χαπιου, αυτη η χημεια μεσα μου καθε μηνα με προβληματιζει. Θελω να τα σταματησω η εστω να παιρνω ανα διμηνο ή σε εξαιρετικεσ περιπτωσεισ. Να τονισω δε, πως τα χαπια που παιρνω ειναι πολυ δυνατα. Δε με εχουν πειραξει στο στομαχι ομως.
Ξερετε καποιο φυτικο ροφημα που μπορει να βοηθησει;
Επισης εχω προσεξει πως αν 2-3 μερες πριν μου ρθει εχω αθληθει, μειωνονται αισθητα οι πονοι αλλα δεν εχω παντα χρονο για ασκηση! :/
Αυτό για την άθληση,ισχύει. Βασικά,ενώ παλιότερα με μία φορά την εβδομάδα άθληση,όταν αδιαθετούσα πονούσα πολύ. Πλέον που αθλούμαι 4 φορές/εβδομάδα δεν πονάω σχεδόν καθόλου (απλά το βράδυ πονάω χαμηλά αλλά ποτέ σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ).Να σκεφτείς ότι κάνω κανονικά το πρόγραμμα μου ακόμα και τότε.!
Το έλαιο από νυχτολούλουδο βοηθάει. Τώρα πώς και τι χωρίς να'μαι απόλυτα σίγουρη έχω δει κάτι κάψουλες νυχτολούλουδου σε φαρμακείο.:confused:
Μπορείς να το ψάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Tabby, να το δοκιμασω αυτο που λες, αλλα λεει οτι ειναι για ρυθμιση περιοδου. Ειναι για τον πονο;
Fairy θα ρωτησω κι αυτο που λες.
Ρε κοριτσια, ειναι υγιεινα αυτα, ετσι δεν ειναι; Καλυτερα δεν ειναι απο τα χαπια, ετσι δεν ειναι;
Γιατι καποτε σε μια εκδρομη που ειχα παει και πουλουσαν βοτανα σε εναν επαρχιακο δρομο, μια κυρια μου ειπε να μην πινουμε βοτανα γιατι μπορει να προκαλεσουν σοβαροτερη ζημια. Οτι ο ανδρας της ειχε σακχαρο, επινε ενα βοτανο που ηταν για τη ρυθμιση του και τελικα του το ανεβαζε παραπανω. Πως γινεται αυτο, γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ξερετε καποιο φυτικο ροφημα που μπορει να βοηθησει;
Ρόφημα με γαρύφαλλα και κανέλα;)
(όχι σε σκόνη τα υλικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain elena

Νεοφερμένος

Η κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω οταν ποναω πολυ κανω γυμναστικη. βοηθαει παρα πολυ γιατι σιγα σιγα ο πονος φευγει και ειλικρινα μετα δεν θες να σταματησεις.. επισης κατα αλλο που εχω ανακαλυψει ειναι οτι αν το καλοκαιρι εχεις περιοδο και σε ποναει η κοιλια σου μπορεις να κατσεις πανω στην καυτη αμμο για λιγη ωρα και τις επομενες μερες δεν νιωθεις τιποτα... ουτε τον επομενο μηνα... ρε κοριτσια ειναι κατι φυσικο που δεν μπορουμε να αποφυγουμε... συμβιβαστειτε και δειτε την απο αλλη σκοπια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
αν το καλοκαιρι εχεις περιοδο και σε ποναει η κοιλια σου μπορεις να κατσεις πανω στην καυτη αμμο για λιγη ωρα και τις επομενες μερες δεν νιωθεις τιποτα... ουτε τον επομενο μηνα...
Αν είναι τόσο απλό και η καυτή άμμος έχει για σένα τόσο ευεργετικά αποτελέσματα, μπορείς να μαζέψεις ένα ταψί άμμο και να το ζεσταίνεις το χειμώνα, (ή πιο απλά να χρησιμοποιείς θερμοφόρα).



Υ.Γ. Μην πείτε "τι θέλει άντρας και απαντά στο θέμα αυτό". Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν έχουμε εμείς το πρόβλημα, αλλά (θέλοντας και μη) συμπάσχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Υ.Γ. Μην πείτε "τι θέλει άντρας και απαντά στο θέμα αυτό". Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν έχουμε εμείς το πρόβλημα, αλλά (θέλοντας και μη) συμπάσχουμε.

Εγω πάντως τη λυπάμαι καθως στις δύσκολες τις μερες, παιρναει πραγματικα δυσκολα. Αλλα οταν πονάει, ούτε να την ακουμπησω δεν τολμάω. Εξαιρετικα ευερέθιστη. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
mindcircus έτσι γράφει όντως.. εμένα μου το χαν προτείνει και για τον πόνο και είχε κάποιο αποτέλεσμα, όπως και σε μία φίλη μου επίσης. Καλό είναι να πας να ρωτήσεις σε ένα τέτοιο κατάστημα γιατί όντως καμιά φορά τα βότανα μπορεί να προκαλέσουν κάποια ανεπιθύμητη αντίδραση με τον οργανισμό μας. Το συγκεκριμένο πάντως μείγμα που σου πρότεινα κανένα απολύτως πρόβλημα δε μου προκάλεσε. Γενικά πιστεύω πως αν το ψάξουμε λίγο με τα φυσικά προιοντα, μπορεί να γλυτώσουμε από κάποιο φαρμακευτικά σκευάσματα ή να βρούμε λύσεις σε προβλήματα που με φάρμακα δε λύνονται. Αλλά θέλει μέτρο και προσοχή και όχι ρίσκο χωρίς να ρωτήσουμε κάποιον που ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top