Συζήτηση για... τρίχες!

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Κορίτσια επανέρχομαι μετα απο δοκιμη ενός σαμπουαν και μαλακτικης για σγουρα μαλλια που με άφησαν ενθουσιασμενη!! Ειναι της lorvern η σειρα chromacare curl lock σε γαλαζιο μπουκαλι το σαμπουαν και ασπρο η μαλακτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Άντε και... καλή επιτυχία!
Λοιπόν τα έκανα τελικά περμανάντ και η αλλάγη είναι εντυπωσιακή!:DΜου άρεσαν πολύ αν και είχα ένα άγχος για το αν θα δείχνουν ωραία.Το μόνο μείον είναι οτί μύριζε αυτό το υγρό που βάζουν για τις μπούκλες.Τα έκοψα κιόλας κοντά φυλλαριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
E βάλε καμια foto ντε, να δούμε το πριν και το μετά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κορίτσια επανέρχομαι μετα απο δοκιμη ενός σαμπουαν και μαλακτικης για σγουρα μαλλια που με άφησαν ενθουσιασμενη!! Ειναι της lorvern η σειρα chromacare curl lock σε γαλαζιο μπουκαλι το σαμπουαν και ασπρο η μαλακτική
Γιες ιτ ιζ. :)
Φίλε,σνόμπαρα τα Fructis επειδή δεν μ'αρεσε ένα δείγμα που είχα χρησιμοποιήσει και πάω τις προάλες σουπερμάρκετ γιατί χρειαζόμουν μάσκα. Είχε τις Fructis 1+1 δώρο 7.81,που είναι πολύ καλή τιμή δεδομένης της ποσότητας.:P Μην πολυλογώ,πήρα αυτή με την κίτρινη συσκευασία για θρέψη-επανόρθωση και μία σε πορτοκαλί όπου από μπλόγκερς στην Αμερική είχα δει ότι οι γνώμες διίσταντο δηλ.άλλες έλεγαν ότι μπορούσε επ'άξια να ανταγωνίζεται μάρκες όπως Kerastace κλπ και άλλες τα αντίθετα. Εγώ με την πορτοκαλί μιλάμε ότι όντως είναι η μοναδική μάσκα που κάνει δουλειά. Μετά από καιρό και με 2 φορές/εβδομάδα χρήση βλέπεις διαφορά στην ποιότητα της τρίχας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ξερει κανεις καποιο σαμπουαν ή ισως καποια φυσικη μεθοδο για αδυναμα μαλλια ? :) Απο μικρος ειχα αυτο το θεμα, με ενα χτενισμα χανω αρκετα. Υπαρχει καποιος τροπος ενδυναμωσης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ξερει κανεις καποιο σαμπουαν ή ισως καποια φυσικη μεθοδο για αδυναμα μαλλια ? :) Απο μικρος ειχα αυτο το θεμα, με ενα χτενισμα χανω αρκετα. Υπαρχει καποιος τροπος ενδυναμωσης ?
Mήπως να το ψάξεις πρώτα μην είναι κάποιο πρόβλημα υγείας;:/: Γιατί εάν ναι,δεν πρόκειται να σε βοηθήσει ένα σαμπουάν,ίσως κάποιο συμπλήρωμα,ή κάποια ειδική θεραπεία,διαφορετικά η λύση είναι απλή,πρωτεϊνη και δαφνέλαιο αν δεν κάνω λάθος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
καμιά ιδέα που μπορώ να βρω manic panic σε ελλάδα; απο ηλεκτρονικό κατάστημα εννοώ.. είχα πετύχει ένα αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τι έχετε να προτείνετε για μαλλιά που λαδώνονται εύκολα και γρήγορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι έχετε να προτείνετε για μαλλιά που λαδώνονται εύκολα και γρήγορα;
Να προσπαθείς να μη τα λούζεις κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Τι έχετε να προτείνετε για μαλλιά που λαδώνονται εύκολα και γρήγορα;
Υπαρχει ειδικο σαμπουαν για αυτη την περίπτωση, ρωτα σε καποιο φαρμακειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Να προσπαθείς να μη τα λούζεις κάθε μέρα.

Μέρα παρά μέρα τα λούζω, αν αρχίσω να τα λούζω κάθε τρεις μέρες τότε θα είναι λες και βάζω από μόνος μου λάδι. :P

Υπαρχει ειδικο σαμπουαν για αυτη την περίπτωση, ρωτα σε καποιο φαρμακειο :)

Θα στείλω την μάνα μου. Εκτός και αν υπάρχει στο σούπερ μάρκετ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μέρα παρά μέρα τα λούζω, αν αρχίσω να τα λούζω κάθε τρεις μέρες τότε θα είναι λες και βάζω από μόνος μου λάδι. :P
Θα στείλω την μάνα μου. Εκτός και αν υπάρχει στο σούπερ μάρκετ. :worry:
Ναι,αλλά περισσότερο "λαδοποντικός" (σόρρυ για την λέξη ε :redface: ,δεν τη λέω για να σε προσβάλω) αν τα πλένεις κάθε μέρα.:/:
Επίσης,καλό θα΄ταν να μην εμπιστεύεσαι τα σαμπουάν του εμπορίου για λιπαρά μαλλιά. Ψάξε σε φαρμακείο καλύτερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Λοιπόν, να σας πω κι εγώ τον πόνο μου για τα μαλλιά μου...:P
Ανήκω στην κατηγορία των "σπαστών" μαλλιών!Κάθε χρόνο θέλω να κάνω μια αλλαγή και έτσι αποφασίζω να κόψω φράντζα!Καθώς, όμως, το μαλλί μου δεν "στέκεται"πρέπει να τα ισιώνω κάθε φορά πριν βγω απ'το σπίτι γιατί γίνονται χάλια από την υγρασία.Συνήθως κόβω φράντζα στο πλάι γιατί μου φαίνεται οτι την κουμαντάρεις σχετικά πιο εύκολα αλλά φέτος έκοψα κανονική πανω στο μέτωπο!Τώρα που μάκρυνε την πήγα πάλι στο πλάι αλλά περιμένω πότε θα μακρύνει αφού λόγω της σγουράδας του μαλλιού μου κάνει στην άκρη ενα μικρό "κερατάκι". :P
Σκεφτόμουν, λοιπόν, μήπως την ξανακόψω πάνω στο μέτωπο αλλά πιο κοντή έτσι ώστε να μην έχει και πολλά περιθώρια να "γυρίσει"!Λέτε να στέκεται έτσι ή πάλι θα μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή που το έκανα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ισχυει οτι αν τα λουζεις καθε μερα μπορει να σου πεσουν? Για τα αγορια μιλαω παντα..βασικα δεν γινεται να φτιαχτει το μαλλι αν δεν ειναι λουσμενο οποτε ειναι αναγκαστικο καθε πρωι να λουσομαι..Δεν μπορω να τα φτιαχνω με λαδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ισχυει οτι αν τα λουζεις καθε μερα μπορει να σου πεσουν? Για τα αγορια μιλαω παντα..βασικα δεν γινεται να φτιαχτει το μαλλι αν δεν ειναι λουσμενο οποτε ειναι αναγκαστικο καθε πρωι να λουσομαι..Δεν μπορω να τα φτιαχνω με λαδι :P

Για εξηγεισαι λιγο τι εννοεις με το ''βασικα δεν γινεται να φτιαχτει το μαλλι αν δεν ειναι λουσμενο οποτε...'' γιατι δεν σε νιωθω ...καθολου ομως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Λοιπόν, να σας πω κι εγώ τον πόνο μου για τα μαλλιά μου...:P
Ανήκω στην κατηγορία των "σπαστών" μαλλιών!Κάθε χρόνο θέλω να κάνω μια αλλαγή και έτσι αποφασίζω να κόψω φράντζα!Καθώς, όμως, το μαλλί μου δεν "στέκεται"πρέπει να τα ισιώνω κάθε φορά πριν βγω απ'το σπίτι γιατί γίνονται χάλια από την υγρασία.Συνήθως κόβω φράντζα στο πλάι γιατί μου φαίνεται οτι την κουμαντάρεις σχετικά πιο εύκολα αλλά φέτος έκοψα κανονική πανω στο μέτωπο!Τώρα που μάκρυνε την πήγα πάλι στο πλάι αλλά περιμένω πότε θα μακρύνει αφού λόγω της σγουράδας του μαλλιού μου κάνει στην άκρη ενα μικρό "κερατάκι". :P
Σκεφτόμουν, λοιπόν, μήπως την ξανακόψω πάνω στο μέτωπο αλλά πιο κοντή έτσι ώστε να μην έχει και πολλά περιθώρια να "γυρίσει"!Λέτε να στέκεται έτσι ή πάλι θα μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή που το έκανα;

Λυπάμαι, αλλά νομίζω μάλλον το δεύτερο...:/: Επειδή κι εγώ έχω σπαστά μαλλιά, κάποτε είχα κάνει το ίδιο και το σκυλομετάνιωσα. Μπορεί να μην έχει περιθώρια να γυρίσει, αλλά (τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση) είχε περιθώρια να φουντώσει (όσο πιο κοντό... τόσο πιο φουντωτό) και με τη χωρίστρα στη μέση (στο πλάι δεν μ'έπαιρνε λόγω μήκους της αφέλειας) έμοιαζε σαν να είχα στο μέτωπο κακο-περιποιημένα, φουντωτά... μουστάκια!:P
Μια ιδέα πάντως (και με κάθε επιφύλαξη): μπορείς αντί να την κόψεις όλη σύριζα πιο κοντή, να την κοντύνεις μεν, αλλά σε διαφορετικά μήκη ώστε να μη φριζάρει. Εννοώ δεν θα κοντύνεις όλη τη φράντζα, αλλά ωρισμένα σημεία, έτσι ώστε να μη γυρίζει, ούτε να "πετάει". Ρώτησε σχετικά την κομμώτριά σου, αν όντως αυτό είναι εφικτό:hmm:

Ισχυει οτι αν τα λουζεις καθε μερα μπορει να σου πεσουν? Για τα αγορια μιλαω παντα..βασικα δεν γινεται να φτιαχτει το μαλλι αν δεν ειναι λουσμενο οποτε ειναι αναγκαστικο καθε πρωι να λουσομαι..Δεν μπορω να τα φτιαχνω με λαδι :P

Εξαρτάται το μαλλί και κυρίως το δέρμα που στηρίζει τις ρίζες.Αν τα μαλλιά σου είναι ξηρά, θα τα καταστρέψεις λούζοντας τα καθημερινά. Εκεί είναι χρήσιμα τα προϊόντα styling (jel, αφροί κλπ)
Αν πάλι είναι υπερβολικά λιπαρά και τα λούζεις λιγώτερο από 2 φορές την εβδομάδα..τότε η τρίχα θα "πνίγεται" στη λίγδα και προοδευτικά θα αδυνατίσει. Το ίδιο και η ρίζα, που όπου δεν θα "αναπνέει" δεν θα αιματώνεται σωστά με αποτέλεσμα τα μαλλιά να αρχίσουν να πέφτουν και αυτό να φαίνεται, θα δείχνουν πολύ πιο αραιά:/:
Για το κάθε πρωί, μόνο και μόνο για να "στρώνουν" καλύτερα.. Μόνο αν βρεις ένα πολύ απαλό σαμπουάν, σαν βρεφικό κάτι..Αλλά αν γίνεται να τα λούζεις μέρα παρά μέρα, θα ήταν πιο ασφαλές.
Όπως και να'ναι, όταν βρεις ευκαιρία ρώτα κι ένα δερματολόγο. Για μια έγκυρη και υπεύθυνη γνώμη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Λυπάμαι, αλλά νομίζω μάλλον το δεύτερο...:/: Επειδή κι εγώ έχω σπαστά μαλλιά, κάποτε είχα κάνει το ίδιο και το σκυλομετάνιωσα. Μπορεί να μην έχει περιθώρια να γυρίσει, αλλά (τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση) είχε περιθώρια να φουντώσει (όσο πιο κοντό... τόσο πιο φουντωτό) και με τη χωρίστρα στη μέση (στο πλάι δεν μ'έπαιρνε λόγω μήκους της αφέλειας) έμοιαζε σαν να είχα στο μέτωπο κακο-περιποιημένα, φουντωτά... μουστάκια!:P
Μια ιδέα πάντως (και με κάθε επιφύλαξη): μπορείς αντί να την κόψεις όλη σύριζα πιο κοντή, να την κοντύνεις μεν, αλλά σε διαφορετικά μήκη ώστε να μη φριζάρει. Εννοώ δεν θα κοντύνεις όλη τη φράντζα, αλλά ωρισμένα σημεία, έτσι ώστε να μη γυρίζει, ούτε να "πετάει". Ρώτησε σχετικά την κομμώτριά σου, αν όντως αυτό είναι εφικτό:hmm:



Εξαρτάται το μαλλί και κυρίως το δέρμα που στηρίζει τις ρίζες.Αν τα μαλλιά σου είναι ξηρά, θα τα καταστρέψεις λούζοντας τα καθημερινά. Εκεί είναι χρήσιμα τα προϊόντα styling (jel, αφροί κλπ)
Αν πάλι είναι υπερβολικά λιπαρά και τα λούζεις λιγώτερο από 2 φορές την εβδομάδα..τότε η τρίχα θα "πνίγεται" στη λίγδα και προοδευτικά θα αδυνατίσει. Το ίδιο και η ρίζα, που όπου δεν θα "αναπνέει" δεν θα αιματώνεται σωστά με αποτέλεσμα τα μαλλιά να αρχίσουν να πέφτουν και αυτό να φαίνεται, θα δείχνουν πολύ πιο αραιά:/:
Για το κάθε πρωί, μόνο και μόνο για να "στρώνουν" καλύτερα.. Μόνο αν βρεις ένα πολύ απαλό σαμπουάν, σαν βρεφικό κάτι..Αλλά αν γίνεται να τα λούζεις μέρα παρά μέρα, θα ήταν πιο ασφαλές.
Όπως και να'ναι, όταν βρεις ευκαιρία ρώτα κι ένα δερματολόγο. Για μια έγκυρη και υπεύθυνη γνώμη;)

Δεν νομιζω να εχω ξηρα μαλλια..θα ελεγα οτι γινονται "λαδερα" ευκολα..

Για εξηγεισαι λιγο τι εννοεις με το ''βασικα δεν γινεται να φτιαχτει το μαλλι αν δεν ειναι λουσμενο οποτε...'' γιατι δεν σε νιωθω ...καθολου ομως !


Δεν γινεται να σηκωθει το μαλλι αν δεν ειναι λουσμενο..Τι ακριβως δεν καταλαβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί να κάνεις φράτζα σε σπαστό μαλλί αν δε θέλεις -για τους δικούς σου λόγους- να την ισιώνεις κάθε μέρα; Εγώ προσωπικά,δε θα το δοκίμαζα διότι θα κατέληγε στο να στριφογυρνάει πάλι. Γενικά,στο σπαστό και το σγουρό μαλλί Ό,ΤΙ και να τους κάνεις είναι με τέτοιο τρόπο δομημένη η τρίχα και οι δεσμοί της που και μαγικά να προσπαθήσεις,δε θα σου κάνει το χατίρι. Εγώ το΄χα προσπαθήσει για φράτζα και τελικά τη βαρέθηκα και την άφησα να μακρύνει. :redface:. Γιατί δε δοκιμάζεις κάτι άλλο όπως καρέ στον ώμο ή κάτι; :) Δεν το΄χω με φράτζες και αφέλειες και θεωρώ πως πάνε ΜΟΝΟ σε ίσιο μαλλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω μακρύ καρέ με φραντζα την οποία γυρίζω στα δεξιά και στέκεται μια χαρά και ας είναι σπαστό το μαλλι μου. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
έχει καμιά να μου προτείνει κάποιο καλό dry shampoo; ή γενικά κάποιο σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά;

έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι με τα μαλλιά μου, θέλουν κάθε μέρα λούσιμο αλλιώς την επομένη είναι λαδωμένα. ναι, το ξέεερω πως θα βοηθούσε να μην τα λούζω κάθε μέρα αλλά λόγω προγράμματος δεν γίνεται και φυσικά εγώ με μαλλί λαδωμένο να βγώ έξω δεν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top