Βγαίνετε πάντα μαζί με τον/την σύντροφό σας;

Πόσες φορές βγαίνετε μόνοι/ες σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Σεν πάω πουθενά χωρίς εκέινη/νο :inlove:

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Μια φορά τον μήνα καλά ειναι

    Ψήφοι: 8 9.9%
  • 2 φορές με τρείς ειναι αρκετές

    Ψήφοι: 15 18.5%
  • 6-7 φορές για να ξεδώσω

    Ψήφοι: 7 8.6%
  • 3 φορές την εβδομάδα περίπου

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Κουμπάκιας όποτε κάτσει....

    Ψήφοι: 16 19.8%
  • Δεν είναι στο χέρι μας :(

    Ψήφοι: 7 8.6%

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτά τα παραδείγματα δεν μπορούν να κλονίσουν την πίστη μου στη φιλία!;)
Και πιστεύω ότι όποιος δεν έχει αποκτήσει ούτε 1 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φίλο, είναι ανίκανος πνευματικά και συναισθηματικά να αγαπήσει πραγματικά οποιονδήποτε.:(


Δεν λέω όχι απλά απάντησα στην απάντηση δεν ειναι έτσι η φιλία;)

Λοιπόν για να μην βγούμε άλλο άπο τις γραμμές ο καθένας πιστέυει το δικό του και ειναι δικαίωμά του απλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν με θέλουν με τα "ελατώματά" μου, εμένα αυτό ειναι το ελάτωμά μου(αν και δεν πείραξε ποτέ κανέναν) άλλα δεν μπορω να σκέυτομαι ότι ειμαι μακρυά του.

Κατι άλλο ειναι ότι δεν με πιέζει κανένας π.χ θα πάω στο μίτιγκ μόνη δεν μου απαγόρεψε τίποτα άλλα δεν πάβει να ειναι η πρώτη φορά που θα πάω κάπου χωρίς τον άντρα μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είχα καταλάβει και από πριν, δεν χρειαζόταν όλο αυτό.:) :)

Συγνώμη με εκανες να γράψω ένα κατεβατο για το τίποτα; αφού το καταλαβες γιατί δεν το είπες δεν σου ξαναμηλάω θύμωσα:mad: :mad: :mad: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αν και πανω κατω τα αναφερει και η Corpse Bride, να πω και εγω πως μου φαινεται "δυσκολο" το σεναριο βγαινουμε παντα μαζι, γιατι αλλιως πχ θα εισαι αν πας στο γηπεδο με την κοπελα σου, αλλιως με τρεις μαντραχαλους.

Οι περισσοτεροι φιλοι/φιλες μου δεν ηξεραν και την κοπελα μου πριν τα φτιαξουν και φυσικα δεν ειναι υποχρεωμενοι να ακουν και τις αποψεις της ιδιας οταν βγαινουν μαζι μου (αφου εμενα θελουν για φιλο) Εκτος και αν θα εβγαιναν και μονοι τους για καφε μαζι της, χωρις εμενα. ;)

Ή ας πουμε, δεν νομιζω να παιζει βασικο ρολο η αποψη μου οταν οι φιλες της κοπελας μου συζητουν για τους πονους περιοδου τους ή το τι χρωμα να βαψουν τα μαλλια τους, πως να κανουν αποτριχωση, κτλ :whistle:

Δεν πανε ολοι οι αντρες γηπεδο, τουλαχιστον ο δικος μου δεν παει. Και δεν ειπε κανεις οτι ακολουθει ο ενας τον αλλον παντου, ακομα και να μην του αρεσει. Αν θελει να παει καπου και εγω δεν ψηνομαι, απλα δεν θα παω μαζι!

Επισης, για το μπολντ, παρουσιαζεις τους φιλους σου σαν ατομα που δεν δεχονται να βαλουν αλλον στην παρεα τους. Οι παρεες εξελισονται, και μεγαλωνουν (η μικραινουν). Εκτος αν δεν συμπαθιουνται οποτε παω πασο.

Και τελος, δεν ειναι αυτες οι κλασσικες συζητησεις γυναικων. Δεν νομιζεις οτι κατι θα βρεις και εσυ να πεις με τις φιλες της κοπελας σου?

Και ναι, αν μια φιλη μου θελει να μου πει κατι προσωπικο της, θα βρεθουμε μονες μας. Αλλα αν απλα παμε για ποτο, γιατι να μη ερθει και ο φιλος μου?

Τι να σου πω, προσωπικά δεν έχω βοηθηθεί ποτέ απο συμβουλές τρίτων. Άσε που δεν το θεωρώ και σωστό απέναντι στο σύντροφο μου. Δεν κατακρίνω όποιον το κάνει, απλά εμένα δεν μου ταιριάζει, δες το σαν μια παραξενιά μου. :)

Αυτο ακριβως. Δεν το θεωρω σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
I agree with every single word of your post!! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Επισης, γιατι αρχιζω και συγχιζομαι με τα ποστ περι ηλικιων και τα υπονοουμενα, εγω δεν προσπαθησα να πεισω κανεναν οτι ειναι το καλυτερο αυτο που κανω. Ετσι νιωθω, ετσι κανω! Μπορει να φτασω 30 και να κανω αλλιως. Μπορει και οχι.

Και ρε πειρατη, εσυ δεν δηλωνεις οτι δεν εχεις ερωτευτει ποτε? Ε, λογικο τοτε να μην καταλαβαινεις γιατι καποιος θελει να ειναι συνεχεια με τον συντροφο του.

Επισης, εγω εχω θεωρησει ατομα πραγματικους μου φιλους. Και ακομα το πιστευω οτι καποιοι απο αυτους ισως και να ειναι. Αλλα οι περισσοτεροι μου βγηκαν σκαρτοι οταν με ειδαν να ειμαι ευτυχισμενη. Και οχι, δεν ειναι επειδη τους παρατησα, η οτιδηποτε αλλο, μιας και οι φιλοι μου ειναι Ελλαδα, οποτε βρισκομασταν οσο και παλιοτερα, οποτε πηγαινα για διακοπες. Δεν απαξιωνω τη φιλια, απλα θεωρω οτι οσο δυσκολο ειναι να βρεις σωστο φιλο, τοσο δυσκολο ειναι να βρεις και σωστο συντροφο. Και αν εισαι τυχερος και βρεις και τα δυο, ειμαι σιγουρη οτι δεν θα συνατησεις προβληματα προτεραιοτητων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
συνήθως μαζί βγαίνουμε, έχουμε και κοινούς φίλους, οπότε..
είναι λίγες οι φορές που έχουμε βγει ξεχωριστά: αν θέλει να πάει κάπου μόνο και μόνο για ποδόσφαιρο, να πάει (η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα:P). Αν και πάντα μου λέει αν θέλω να πάω μαζί του (εισπράττει ως απάντηση θανατηφόρο βλέμμα:P). To ίδιο κάνω και εγώ όταν είναι να βγω με τη κουμπάρα ή τον κολλητό (στο κολλητό έρχεται πάντα, στη κουμπάρα το σκέφτεται πολύ, αναρωτιέμαι γιατί:hehe:).
Στη τελική, δε του πολυδίνουμε σημασία...λόγω της πολλής δουλειάς, θα βγούμε για να ξεσκάσουμε, δεν νιώθουμε την ανάγκη να βγούμε ξεχωριστά (έτσι κι αλλιώς λιώνουμε στο τηλ με τη κουμπάρα αν θέλουμε να κουτσομπολέψουμε, άσχετα αν ακολουθεί περιληπτικό ρεπόρτ στον άντρα:P).
Χωριστές διακοπές πάντως κάνουμε αμα λάχει. Δε μένω αθήνα δεκαπενταύγουστο που να μου πέσει ο ουρανός στο κεφάλι, μα τον τουτατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν πανε ολοι οι αντρες γηπεδο, τουλαχιστον ο δικος μου δεν παει. Και δεν ειπε κανεις οτι ακολουθει ο ενας τον αλλον παντου, ακομα και να μην του αρεσει. Αν θελει να παει καπου και εγω δεν ψηνομαι, απλα δεν θα παω μαζι!

Επισης, για το μπολντ, παρουσιαζεις τους φιλους σου σαν ατομα που δεν δεχονται να βαλουν αλλον στην παρεα τους. Οι παρεες εξελισονται, και μεγαλωνουν (η μικραινουν). Εκτος αν δεν συμπαθιουνται οποτε παω πασο.

Και τελος, δεν ειναι αυτες οι κλασσικες συζητησεις γυναικων. Δεν νομιζεις οτι κατι θα βρεις και εσυ να πεις με τις φιλες της κοπελας σου?

Και ναι, αν μια φιλη μου θελει να μου πει κατι προσωπικο της, θα βρεθουμε μονες μας. Αλλα αν απλα παμε για ποτο, γιατι να μη ερθει και ο φιλος μου?



Αυτο ακριβως. Δεν το θεωρω σωστο.


Νομιζω οτι το κειμενο μου ειναι αρκετα σαφες, και απλα ειτε παρεξηγησες ειτε δεν καταλαβες! :)

Γραφω: "γιατι αλλιως πχ θα εισαι αν πας στο γηπεδο..." Παραδειγματος χαριν! Εδω καλα καλα, ουτε καν εγω δεν πηγαινω συχνα στο γηπεδο, ως παραδειγμα το φερνω. Αντικαταστησε το με πχ να παιξουν playstation, να παμε για μινι football και με τα για μπυρες για να συζητησουμε το ματς, κτλ...(τυχαια παραδειγματα...νυσταζω :P )

Για τους φιλους ειπα: "δεν ειναι υποχρεωμενοι να ακουν και τις αποψεις της ιδιας οταν βγαινουν μαζι μου": Αρα πολλοι (εγω σου λεω ολοι εκτος απο εναν, for the sake of the argument!) μπορει να την συμπαθουν και να την εχουν και οι ιδιοι φιλη τους. Αν, ομως, εστω και ενας δεν την συμπαθει δικαιωμα του ειναι να μην την θελει στην παρεα του. Ετσι δεν ειναι; ;) Ακομα, ενα βασικο ερωτημα ειναι, αν τα ατομα που βγαινουν μαζι σου και με το συντροφο σου, θα εβγαιναν/ βγαινουν και μονα τους μαζι τους. Αν δηλαδη ειναι και απο μονο τους φιλοι. Αν οχι, απλα τους τον φορτωνεις...:whistle:

Για τις συζητησεις γυναικων: Ελα! Αληθεια; :P Και εγω που νομιζα οτι μονο για αυτα μιλατε! Προφανως βρε συ, που ειδες να αναφερω οτι μονο (ή κυριως ) για αυτα συζητουν; Και βγαινω με τις φιλες της κοπελας μου, και περναμε και μαματα! Αλλα οχι παντα, γιατι καποιες φορες μπορει να θελουν να συζητησουν και καποια αλλα πραγματα! Οσο για την Μανια που ειπε οτι δεν εχει κανεναν φιλο/ φιλη που να ντρεπεται τον αντρα της, σορρυ, αλλα τουλαχιστον στον υπολοιπο κοσμο υπαρχουν!

Δεν θα παει να συζητησει καποιος φιλος μου μπροστα στην κοπελα μου οτι δεν του σηκωνεται, ή καποια φιλη της μπροστα μου για το ποσο συχνα αυνανιζεται! (Τυχαια παραδειγματα io-io! Δεν λεω οτι μονο για αυτα συζητουν οι φιλοι μου! :D )

Οσο για το τελευταιο που λες, ("Και ναι, αν μια φιλη μου θελει να μου πει κατι προσωπικο της, θα βρεθουμε μονες μας. Αλλα αν απλα παμε για ποτο, γιατι να μη ερθει και ο φιλος μου?") συμφωνω. Που ειδες να λεω κατι διαφορετικο; Εγω διαφωνω με την αποψη οτι δεν υπαρχει κατι "προσωπικο" να σου πει και οτι μπορει να τα πει ολα μπροστα στον συντροφο σου, καθως και οτι παντα βγαινετε ως ζευγαρι!

Για το οτι δεν ειναι σωστο: Με την ιδια λογικη, δεν πρεπει να θεωρησει σωστο και ενας φιλος μου το να συζηταω με καποιον αλλο φιλο μου καποιο προβλημα στη φιλια μας, ή ο γονιος μου αν κανω το ιδιο. Το θεμα ειναι να μην τον φερνεις σε δυσκολη θεση, οχι να μην συζητας τιποτα για αυτον.

Αλλα, οπως και να χει, το βλεπω σαν παραξενια σας (ή της Μισελ που το ειπε τουλαχιστον) και δειτε το και εσεις ως παραξενια μου, αντιστροφα. Δεν θα κολλησουμε εκει! :P

EDIT:

Επισης, γιατι αρχιζω και συγχιζομαι με τα ποστ περι ηλικιων και τα υπονοουμενα, εγω δεν προσπαθησα να πεισω κανεναν οτι ειναι το καλυτερο αυτο που κανω. Ετσι νιωθω, ετσι κανω! Μπορει να φτασω 30 και να κανω αλλιως. Μπορει και οχι.

Και ρε πειρατη, εσυ δεν δηλωνεις οτι δεν εχεις ερωτευτει ποτε? Ε, λογικο τοτε να μην καταλαβαινεις γιατι καποιος θελει να ειναι συνεχεια με τον συντροφο του.

Γκρρρ! :beating: Εσυ τωρα δεν κανεις κατι χειροτερο απο αυτο που κατηγορεις τον πειρατη; Εσυ λες στην ουσια οτι οσοι δεν νιωθουμε την αναγκη να ειμαστε συνεχεια με τον συντροφο μας, δεν ειμαστε και ερωτευμενοι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Νομιζω οτι το κειμενο μου ειναι αρκετα σαφες, και απλα ειτε παρεξηγησες ειτε δεν καταλαβες! :)

Νομιζω οτι τελικα συμφωνουμε. Ουτε εγω βγαινω παντα με τον δικο μου, αλλα τις πιο πολλες φορες ναι, επειδη δεν υπαρχει λογος να βγουμε χωριστα. Αν εγω δεν γουσταρω η αυτος δεν γουσταρει, η η κολλητη μου δεν γουσταρει, βγαινουμε χωρια.
Απλα απο το κειμενο σου μου βγηκε κατι του στυλ, οι φιλοι μου δεν πολυσυμπαθουν την κοπελα μου και εγω δεν εχω τι να πω με τις δικες της φιλες. Αλλα με τις διευκρινισεις, οκ, συμφωνω!

Γκρρρ! :beating: Εσυ τωρα δεν κανεις κατι χειροτερο απο αυτο που κατηγορεις τον πειρατη; Εσυ λες στην ουσια οτι οσοι δεν νιωθουμε την αναγκη να ειμαστε συνεχεια με τον συντροφο μας, δεν ειμαστε και ερωτευμενοι...:/:

Οσο για αυτο, καμια σχεση! Δεν λεω οτι οποιος δεν θελει να ειναι συνεχεια με τον αλλον δεν ειναι ερωτευμενος. Λεω οτι οποιος δεν ειναι ερωτευμενος, δεν θελει να ειναι συνεχεια με τον αλλον. (Ικανη αλλα οχι αναγκαια συνθηκη!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Επισης, γιατι αρχιζω και συγχιζομαι με τα ποστ περι ηλικιων και τα υπονοουμενα, εγω δεν προσπαθησα να πεισω κανεναν οτι ειναι το καλυτερο αυτο που κανω. Ετσι νιωθω, ετσι κανω! Μπορει να φτασω 30 και να κανω αλλιως. Μπορει και οχι.

Και ρε πειρατη, εσυ δεν δηλωνεις οτι δεν εχεις ερωτευτει ποτε? Ε, λογικο τοτε να μην καταλαβαινεις γιατι καποιος θελει να ειναι συνεχεια με τον συντροφο του.

Επισης, εγω εχω θεωρησει ατομα πραγματικους μου φιλους. Και ακομα το πιστευω οτι καποιοι απο αυτους ισως και να ειναι. Αλλα οι περισσοτεροι μου βγηκαν σκαρτοι οταν με ειδαν να ειμαι ευτυχισμενη. Και οχι, δεν ειναι επειδη τους παρατησα, η οτιδηποτε αλλο, μιας και οι φιλοι μου ειναι Ελλαδα, οποτε βρισκομασταν οσο και παλιοτερα, οποτε πηγαινα για διακοπες. Δεν απαξιωνω τη φιλια, απλα θεωρω οτι οσο δυσκολο ειναι να βρεις σωστο φιλο, τοσο δυσκολο ειναι να βρεις και σωστο συντροφο. Και αν εισαι τυχερος και βρεις και τα δυο, ειμαι σιγουρη οτι δεν θα συνατησεις προβληματα προτεραιοτητων.
Συγνώμη, αλλά που είδες δικό μου ποστ να λέει οτι δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θέλει να είναι συνέχεια με τον σύντροφό του;:) :)
Και επίσης που είδες δικό μου ποστ να προσπαθεί να πείσει κάποιον για το οτιδήποτε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.:)

Συγνώμη, αλλά που είδες δικό μου ποστ να λέει οτι δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θέλει να είναι συνέχεια με τον σύντροφό του;:) :)
Και επίσης που είδες δικό μου ποστ να προσπαθεί να πείσει κάποιον για το οτιδήποτε;:)

Σε αυτο αναφερθηκα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι θεωρεις τα νεα ατομα πιο... ανωριμα, και γιαυτο τα λενε αυτα, και οτι με τον καιρο θα αλλαξουν γνωμη.

Επισης, οταν κανουμε συζητηση, παντα προσπαθουμε να πεισουμε τον συνομιλητη μας για τα πιστευω μας. Γιαυτο και εκθετουμε επιχειρηματα. Αλλιως ποιος ο λογος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σε αυτο αναφερθηκα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι θεωρεις τα νεα ατομα πιο... ανωριμα, και γιαυτο τα λενε αυτα, και οτι με τον καιρο θα αλλαξουν γνωμη.

Επισης, οταν κανουμε συζητηση, παντα προσπαθουμε να πεισουμε τον συνομιλητη μας για τα πιστευω μας. Γιαυτο και εκθετουμε επιχειρηματα. Αλλιως ποιος ο λογος?
Λάθος, κατάλαβες.
Αυτά που μου προσάπτεις δεν προκύπτουν από πουθενά από δικά μου ποστς.
Καλό είναι να μένουμε σε αυτά που διαβάζουμε και όχι να βγάζουμε υποθετικά σενάρια.
Επίσης, εγώ όταν συζητώ με κάποιον το κάνω για να ακούσω την άποψή του και να εκφράσω κι εγώ τη δική μου, και σε καμία περίπτωση για να τον πείσω οτι εγώ έχω δίκο και αυτός άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λάθος, κατάλαβες.
Αυτά που μου προσάπτεις δεν προκύπτουν από πουθενά από δικά μου ποστς.
Καλό είναι να μένουμε σε αυτά που διαβάζουμε και όχι να βγάζουμε υποθετικά σενάρια.
Επίσης, εγώ όταν συζητώ με κάποιον το κάνω για να ακούσω την άποψή του και να εκφράσω κι εγώ τη δική μου, και σε καμία περίπτωση για να τον πείσω οτι εγώ έχω δίκο και αυτός άδικο.

Αστα αυτά υπονοούμενο ήταν για την ηλικία δεν ειναι σενάριο, εσύ ειχες πεί παρακάτω ότι άλλο τώρα στα 25 και άλλο στα 35 έτσι δεν ειναι; τι λάθος ειπέ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν μίλησα πουθενά για ανωριμότητα.........
Δες πάλι το ποστ μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λάθος, κατάλαβες.
Αυτά που μου προσάπτεις δεν προκύπτουν από πουθενά από δικά μου ποστς.
Καλό είναι να μένουμε σε αυτά που διαβάζουμε και όχι να βγάζουμε υποθετικά σενάρια.
Επίσης, εγώ όταν συζητώ με κάποιον το κάνω για να ακούσω την άποψή του και να εκφράσω κι εγώ τη δική μου, και σε καμία περίπτωση για να τον πείσω οτι εγώ έχω δίκο και αυτός άδικο.

Οκ, αν εκανα λαθος, ζητω συγγνωμη.

Εγω παντως νομιζω οτι το νοημα της συζητησης ειναι βεβαια η ανταλλαγη αποψεων, αλλα και η αλληλεπιδραση αυτων. Αλλιως δεν εχει νοημα. Θα λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του και τιποτα δεν θα βγαινει. Προφανως βεβαια δεν μιλαω για περιπτωσεις που ο ενας προσπαθει να επιβαλλει την αποψη του. Και δεν αποκλειω το οτι μπορει εγω να αλλαξω γνωμη στο τελος. Εσυ δεν εχεις αλλαξει ποτε γνωμη για κατι μεσα απο μια συζητηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ δεν μίλησα πουθενά για ανωριμότητα.........

Πειρατή θα μας τρελάνεις όταν ρίχνεις υπονοούμενα το είξερα ή το διαπίστοσα μετά απο 10 σελήδες για τις μικρές ηλικίες όταν μηλούσαμε πρίν και μου είπες ότι λόγο ήλικίας γίνετε τι ενοουσες παιδάκι μου;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οκ, αν εκανα λαθος, ζητω συγγνωμη.

Εγω παντως νομιζω οτι το νοημα της συζητησης ειναι βεβαια η ανταλλαγη αποψεων, αλλα και η αλληλεπιδραση αυτων. Αλλιως δεν εχει νοημα. Θα λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του και τιποτα δεν θα βγαινει. Προφανως βεβαια δεν μιλαω για περιπτωσεις που ο ενας προσπαθει να επιβαλλει την αποψη του. Και δεν αποκλειω το οτι μπορει εγω να αλλαξω γνωμη στο τελος. Εσυ δεν εχεις αλλαξει ποτε γνωμη για κατι μεσα απο μια συζητηση?
Φυσικά και έχω αλλάξει γνώμη, πολλές φορές.
Ομως όταν συζητάς με κάποιον δεν είναι το ζητούμενο να του αλλάξεις γνώμη.
Δεν είναι και πολύ δημοκρατικό αυτό, ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ό,τι θέλει, και δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνεί πάντα μαζί μας.:)

Πειρατή θα μας τρελάνεις όταν ρίχνεις υπονοούμενα το είξερα ή το διαπίστοσα μετά απο 10 σελήδες για τις μικρές ηλικίες όταν μηλούσαμε πρίν και μου είπες ότι λόγο ήλικίας γίνετε τι ενοουσες παιδάκι μου;;;:worry:
Δες πάλι το ποστ μου.
Παρατήρησα οτι όσοι είναι υπέρ του τίτλου του θέματος είναι μικρή στην ηλικία.
Αν τώρα εσύ από αυτό, βγάζεις άλλου είδους συμπεράσματα, μη μου τα χρεώνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Βλέπω ότι υπάρχουν δοαφορετικές απόψεις πάνω στο θέμα. Αυτό είναι αναμενόμενο αφού κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός στις σχέσεις του.
Προσωπικά θεωρώ απαραίτητο να υπάρχει χρόνος για να περάσει κάποιος χωρίς το σύντροφο του. Τουλάχιστον σε αυτή τη φάση της ζωής μου.
Στη σχέση που έχω τώρα παρότι είναι αρκετά μακροχρόνια ο καθένας ζει τη ζωή του χωρίς να δίνει ιδιαίτερη αναφορά στον άλλο αν και περνάμε πολύ χρόνο μαζί, σίγουρα περισσότερο από ότι με οποιονδήποτε άλλο. Βέβαια αυτό ίσως να ευθύνεται στην ηλικία μας και στο ότι δεν συζούμε.
Πάντως σίγουρα βγαίνω 2-3 φορές την εβδομάδα χωρίς τον σύντροφο μου και θα ήταν βαρετό για μένα να ήμασταν συνέχεια μαζί. Δεν θα είχαμε νέες εμπειρίες για να μοιραστούμε. (νομίζω αυτό έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα post.)

Tέλος πιθανότατα αυτή η σχέση θα τελειώσει κάποια μέρα και τι θα γίνει τότε αν όλοι οι φίλοι μας ήταν κονοί ή γενικότερα κάναμε τα πάντα μαζί; Θα ήταν πολύ δύσκολος ο χωρισμός. Μάλιστα ίσως να μέναμε σε μία όχι και τόσο καλή σχεσή ακριβώς γιατί δεν θα θέλαμε να αντιμετωπίσουμε αυτά τα προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δες πάλι το ποστ μου.
Παρατήρησα οτι όσοι είναι υπέρ του τίτλου του θέματος είναι μικρή στην ηλικία.
Αν τώρα εσύ από αυτό, βγάζεις άλλου είδους συμπεράσματα, μη μου τα χρεώνεις.:)

Λάθος όλοι οι μικροί λένε ότι βγαίνουνε μόνοι που τους ήδες τους μικούς που συμφωνούν μαζί μου;
2-3 ειναι με το ζόρι:worry: :worry:

Μην μηλάς με τρόπο που μπορείς να τα άλλαξεις αυτά που ενοουσες σε παρακαλώ δεν ειμαι χαζή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Φυσικά και έχω αλλάξει γνώμη, πολλές φορές.
Ομως όταν συζητάς με κάποιον δεν είναι το ζητούμενο να του αλλάξεις γνώμη.
Δεν είναι και πολύ δημοκρατικό αυτό, ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ό,τι θέλει, και δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνεί πάντα μαζί μας.:)

Δεν ειπα οτι ειναι υποχρωμενος να αλλαξει γνωμη. Αν διαβασες καλα, ξεκαθαρισα οτι δεν μιλαω για προσπαθεια επιβολης της αποψης μας. Αλλα νομιζω οτι αυτος ειναι ο βασικος λογος που παραθετουμε την αποψη μας, χωρις βεβαια να ειναι και αυτοσκοπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
"Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.:)"
Αυτό ακριβώς ήταν το ποστ μου.
Νομίζω είναι σαφέστατο.:) :)
Αν πάλι δεν το καταλαβαίνεις, είμαι πρόθυμος να το αναλύσω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top