Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

Kloki

Νεοφερμένος

Η Kloki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως μία σχέση μπορεί να κρατήσει για πάντα από απόσταση [μικρή ή μεγάλη!]...
Αλλά ένα μικρό χρονίκο διάστημα ΄μακρία ο ένας από τον άλλον 8α ήταν πολύ καλό για να α3ιόλογησουμε τη σχεσή πόσο 8έλουμε τον άλλον,αν μας λείπει,...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

perseusath

Νεοφερμένος

Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σίγουρα δεν είναι τυχαίο το...μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται
!!! Όπως και να το κάνουμε με τα καθημερινά πράγματα δένεσαι και είναι πολύ πιθανό να δεθεί με κάποιον άλλον εκεί που έχει πάει. Εξαρτάται βέβαι και το χρονικό διάστημα που θα είναι η απομάκρυνση. Η αγάπη σίγουρα υπάρχει αλλά όλα ξεχνιούνται. Είμαι παθόν μετά απο 8 χρόνια σχέση. Όχι δε θα χωρίζαμε εάν ήμασταν κοντά. Θα συνεχίζαμε να έχουμε να αντιμετωπίζουμε τα ίδια προβλήματα και θα συνεχιζόνταν το δέσιμο και η ανάγκη του άλλου να σε έχει δίπλα του. Μακρυά σε λησμονεί, δε σε έχει ανάγκη. Και όπως διάβασα και παραπάνω παίζει ρόλο και το ερωτικό κομμάτι. Άλλο να βρίσκεσαι κάποτε και να βρίσκετε το ζευγάρι και άλλο όποτε το επιθυμει μέσα στη καθημερινότητα. Ξαναλέω ότι παίζει ρόλο το χρονικό διάστημα, αν θα ειναι καππιοι μήνες που θα πρέπει να μείνουν μακρυα και αν θα είναι κάποια χρόνια. Όχι δε κρατάει η σχέση και αν κρατήσει σίγουρα δεν είναι όπως παλιά. Ναι, αλληλοεπιθουμούνται, αλλά στην αρχή, ....μετά λησμονιούνται. perseusath απο πρώτο χέρι......χωρίς να μπορεί να πιστέψει κανείς οτι τελείωσε αυτή η σχέση. Άντε να το πιστέψω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
πιστευω πρεπει να εχεις φαει τρελο κολλημα για να κρατησεις δυνατη μια τετοια σχεση..σε αντιθετη περιπτωση..απλα λες οτι υπαρχει και μπορεις καλιστα να κανεις και τη ζωη σου εκει που εισαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

perseusath

Νεοφερμένος

Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
susceptible η σχεση ηταν απο κοντα, εκτος απο τον τελευταιο 1.5 χρονο, που αρχισαν ολα να αλλαζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
καπου το ειχα ακουσει τελευταια και αναρωτιομουν:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σιγουρα υπαρχουν οι εξαιρεσεις σε εναν κανονα.
Σαν κανονας ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται, εγω ομως αυτο δεν το πιστευω αν και δε μου εχει τυχει σχεση με αποσταση. Οποτε απο μενα θα παρεις μονο θεωρητικη απαντηση, τις καλυτερες απαντησεις θα τις λαβεις αποσους το ζουν, το εχουν ζησει.
Θεωρω πως αν υπαρχει χημεια και αμοιβαιο συναισθημα η σχεση κραταει και δε σβηνει. Το καλυτερο ειναι το εξης- οταν βρισκονται ειναι σαν να μη περασε μια μερα.
Αν αντιθετα η χημεια δε δενει οχι η αποσταση δε σε κραταει, ακομα και στο απεναντι μπαλκονι να μενει ο αλλος δε κρατα.

οποτε ας καταληξω, η αποσταση ναι μεν ειναι ενα προβλημα στη σχεση(οπως προβλημα σε γαμο ειναι η ελλειψη δουλειας, χρηματων, δυσκολια σε τεκνοποιηση, αρρωστιες κ.ο.κ) αλλα οχι αυτο που ειναι ικανο απο μονο του να οδηγησει στο χωρισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Εκτος απο το ειδος της σχεσης εξαρταται και για ποσο καιρο θα υπαρχει η αποσταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki@

Νεοφερμένος

Η papaki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το να κρατήσει μια σχέση είναι πολύ δύσκολο και πόσο μάλλον από απόσταση..Το τηλέφωνο δεν καλύπτει απολύτωσ τίποτα.Μακάρι να μπορούσα να έκανα πράγματα από κοντά με τον φίλο μ...Ζω σε άλλη πολη λόγω σπουδών και όλη η καθημερινότητα μου είναι λεσ και είναι ελευτερη(δεν εννοώ ότι είμαι σαν ελεύθερη αλλα κάνω τόσα πράγματα μόνη μ.. :( )
και μια φορά στο τόσο είμαι με το αγόρι μου και πρέπει να αναπληρώσουμε ότι έχουμε χάσει.Την ανάγκη για καφέ ,για ποτό ,για να μιλήσουμε ,για τα πάντα..Αντίθετα όμωσ δεν μπορεισ και να πετάξεισ τόσα συναισθήματα και καταστάσεισ απλά για την απόσταση..Απλά χρειάζονται υποχωρήσεισ και από τουσ δύο.Και δεν είναι τόσο εύκολο όσο διαβάζεται..Είναι πολύ δύσκολο..........Υπομονή σε όλουσ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
ειναι απλα πολυ δυσκολη μια σχεση απο αποσταση!!!
το χω ζησει και ειναι πολυ ψυχοφθορο!!

υπαρχουν πολλα προβληματα, και οσο και να προσπαθεις να τα λυσεις ειναι πολυ δυσκολο!!
η αποσταση παιζει σημαντικο ρολο!!
και απο εκει ξεκινουν ολα...
στην ουσια δεν εχεις σχεση αλλα εισαι μονος σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
η αδελφη μου εδω και 4 χρονια σχεδον εχει σχεση με ενα παιδι που μενει Λαρισα..τα πηγαινουν αψογα..την πρωτοχρονια μαλιστα αρραβωνιαστηκαν και τον αλλο μηνα θα μετακομισει κ αυτη Λαρισα..εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν πραγματικα αγαπας και νοιαζεσε τον αλλον μπορει να κρατηθει μια σχεση απο αποσταση!:) δεν λεω βεβαια οτι ειναι και το πιο ευκολο πραγμα..αλλα αν υπαρχει θεληση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
Νομίζω οτι αυτοί που κάνουν σχέση από απόσταση είναι πολύ συγκεκριμένος τύπος ανθρώπου. Γιατί μπορεί να πιστεύουν οτι έτυχε, αλλά κατά βάθος είναι κάτι που επέλεξαν. Είναι οι άνθρωποι οι ανεξάρτητοι, ίσως μοναχικοί, που θέλουν μια σχέση μεν, τη συντροφικότητα, το σεξ, την αγάπη, αλλά μέχρι του σημείου που δε θα καταπιέζεται η ανεξαρτησία τους. Το λέω γιατί κι εγώ έτσι είμαι - καλά εγω είμαι ένα περίεργο κράμα. Θέλω το χώρο μου, το χρόνο μου, να νιώθω ελεύθερη, θέλω όμως και το ενδιαφέρον. Τέλος πάντων, θέλω να πω οτι δεν μπορεί κάθε άνθρωπος να αντέξει μια σχέση από απόσταση. Υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να κάνουν τα πάντα με το ταίρι τους, να κοιμούνται και να ξυπνάνε μαζί. Σε άλλους φτάνει το μια στις τόσες. Πάντως νομίζω οτι από κάποιο σημείο και μετά αυτή η σχέση γίνεται συνήθεια και δύσκολα ξεφεύγεις - γιατί λείπει η καθημερινή τριβή, τα καθημερινά προβλήματα. Είναι όποως όταν έχεις μια σχέση με παντρεμένο - έχεις μόνο τα καλά της σχέσης, τις στιγμές χαλάρωσης, διακοπών, συντροφικότητας.

Το θέμα είναι κατά πόσο και τα δύο μέρη θέλουν να αλλάξει αυτή η σχέση και να γίνει κανονική. Γιατί κάποιος από τους δύο συνήθως βολεύεται, κι εκεί αρχίζουν τα προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Νομίζω οτι αυτοί που κάνουν σχέση από απόσταση είναι πολύ συγκεκριμένος τύπος ανθρώπου. Γιατί μπορεί να πιστεύουν οτι έτυχε, αλλά κατά βάθος είναι κάτι που επέλεξαν. Είναι οι άνθρωποι οι ανεξάρτητοι, ίσως μοναχικοί, που θέλουν μια σχέση μεν, τη συντροφικότητα, το σεξ, την αγάπη, αλλά μέχρι του σημείου που δε θα καταπιέζεται η ανεξαρτησία τους. Το λέω γιατί κι εγώ έτσι είμαι - καλά εγω είμαι ένα περίεργο κράμα. Θέλω το χώρο μου, το χρόνο μου, να νιώθω ελεύθερη, θέλω όμως και το ενδιαφέρον. Τέλος πάντων, θέλω να πω οτι δεν μπορεί κάθε άνθρωπος να αντέξει μια σχέση από απόσταση. Υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να κάνουν τα πάντα με το ταίρι τους, να κοιμούνται και να ξυπνάνε μαζί. Σε άλλους φτάνει το μια στις τόσες. Πάντως νομίζω οτι από κάποιο σημείο και μετά αυτή η σχέση γίνεται συνήθεια και δύσκολα ξεφεύγεις - γιατί λείπει η καθημερινή τριβή, τα καθημερινά προβλήματα. Είναι όποως όταν έχεις μια σχέση με παντρεμένο - έχεις μόνο τα καλά της σχέσης, τις στιγμές χαλάρωσης, διακοπών, συντροφικότητας.

Το θέμα είναι κατά πόσο και τα δύο μέρη θέλουν να αλλάξει αυτή η σχέση και να γίνει κανονική. Γιατί κάποιος από τους δύο συνήθως βολεύεται, κι εκεί αρχίζουν τα προβλήματα.

δεν μιλαω να ειναι μια σχεση απο αποσταση για παντα..το θεμα ειναι το ζευγαρι να συννηδητοποιησει οτι η αποσταση ειναι κατι ''προσορινο'' και οτι καποια στιγμη θα αλλαξει..:) σιγουρα το να ξυπνας καθε μερα με τον αλλον να μοιραζεσε πραγματα συνεχως μαζι του ειναι αλλιως.. ενας ανθρωπος βεβαια που δεν ειναι τοσο ανεξαρτητος ισως να μην αντεχε μια σχεση απο αποσταση..αλλα θεωρω οτι ειναι μια καλη δοκιμασια για τα ορια μας..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
δεν μιλαω να ειναι μια σχεση απο αποσταση για παντα..το θεμα ειναι το ζευγαρι να συννηδητοποιησει οτι η αποσταση ειναι κατι ''προσορινο'' και οτι καποια στιγμη θα αλλαξει..:) σιγουρα το να ξυπνας καθε μερα με τον αλλον να μοιραζεσε πραγματα συνεχως μαζι του ειναι αλλιως.. ενας ανθρωπος βεβαια που δεν ειναι τοσο ανεξαρτητος ισως να μην αντεχε μια σχεση απο αποσταση..αλλα θεωρω οτι ειναι μια καλη δοκιμασια για τα ορια μας..!:)

ειναι μια καλη δοκιμασια για να καταλαβεις ποσο ωραιο ειναι να εχεις τον αλλο διπλα σου, τουλαχιστον εγω δεν θα το ξαναεκανα ΠΟΤΕ!!

επιπλεον, σκεψου οτι τεσσερα χρόνια τώρα η αδερφή σου και ο φίλος της εχουν συνιθίσει σε μία τελείως διαφορετική κατάσταση!!
τώρα αυτό θα αλλάξει.... καθε αλλαγή και δύσκολη!!
δεν λέω πως σίγουρα θα υπάρξει πρόβλημα, αλλα για μένα τουλάχιστον, επειδή το χω ζήσει ηταν πολυ δύσκολο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
ειναι μια καλη δοκιμασια για να καταλαβεις ποσο ωραιο ειναι να εχεις τον αλλο διπλα σου, τουλαχιστον εγω δεν θα το ξαναεκανα ΠΟΤΕ!!

επιπλεον, σκεψου οτι τεσσερα χρόνια τώρα η αδερφή σου και ο φίλος της εχουν συνιθίσει σε μία τελείως διαφορετική κατάσταση!!
τώρα αυτό θα αλλάξει.... καθε αλλαγή και δύσκολη!!
δεν λέω πως σίγουρα θα υπάρξει πρόβλημα, αλλα για μένα τουλάχιστον, επειδή το χω ζήσει ηταν πολυ δύσκολο!!

σιγουρα θα ειναι δυσκολο..σκεψου οτι τωρα θα ξυπνανε θα τρωνε θα κοιμουνται και ολα αυτα παντα μαζι!:):) απλα νομιζω οτι θα το εκτιμισουν περισσοτερο απο αλλα ζευγαρια που ηταν ανεκαθεν μαζι..εκτος κ αν γινουν τα νευρα τους τσαταλια!:P:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νομίζω οτι αυτοί που κάνουν σχέση από απόσταση είναι πολύ συγκεκριμένος τύπος ανθρώπου. Γιατί μπορεί να πιστεύουν οτι έτυχε, αλλά κατά βάθος είναι κάτι που επέλεξαν. Είναι οι άνθρωποι οι ανεξάρτητοι, ίσως μοναχικοί, που θέλουν μια σχέση μεν, τη συντροφικότητα, το σεξ, την αγάπη, αλλά μέχρι του σημείου που δε θα καταπιέζεται η ανεξαρτησία τους. Το λέω γιατί κι εγώ έτσι είμαι - καλά εγω είμαι ένα περίεργο κράμα. Θέλω το χώρο μου, το χρόνο μου, να νιώθω ελεύθερη, θέλω όμως και το ενδιαφέρον. Τέλος πάντων, θέλω να πω οτι δεν μπορεί κάθε άνθρωπος να αντέξει μια σχέση από απόσταση. Υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να κάνουν τα πάντα με το ταίρι τους, να κοιμούνται και να ξυπνάνε μαζί. Σε άλλους φτάνει το μια στις τόσες. Πάντως νομίζω οτι από κάποιο σημείο και μετά αυτή η σχέση γίνεται συνήθεια και δύσκολα ξεφεύγεις - γιατί λείπει η καθημερινή τριβή, τα καθημερινά προβλήματα. Είναι όποως όταν έχεις μια σχέση με παντρεμένο - έχεις μόνο τα καλά της σχέσης, τις στιγμές χαλάρωσης, διακοπών, συντροφικότητας.

Το θέμα είναι κατά πόσο και τα δύο μέρη θέλουν να αλλάξει αυτή η σχέση και να γίνει κανονική. Γιατί κάποιος από τους δύο συνήθως βολεύεται, κι εκεί αρχίζουν τα προβλήματα.


Γκουχου...γκούχου...
Με την σχέση μου ήμασταν 2 χρόνια από κοντά... καθημερινότητα, τριβή...όλα τα καλά και τα κακά του κόσμου :P
Μας ήρθε διορισμός...βασικά του ήρθε...και τώρα μένει στην Κρήτη....
Εγώ πάλι κατέληξα επίσης λόγω δουλειάς Λαμία...
Οπότε έχουμε κάμποσα χιλιόμετρα μακριά μας :redface:

Δεν σκεφτήκαμε ούτε λεπτό να χωρίσουμε λόγω απόστασης..
Και όχι δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολη...
Και καβγάδες είχαμε...και ζήλιες...και ώρες τηλεφωνημάτων έχουμε...
Κι έχουμε βρει δικά μας τρικ για να κρατάμε ο ένας το ενδιαφέρον του άλλου και να έχουμε πράγματα να πούμε στο τηλέφωνο...
Και το σεξ λείπει και η αγκαλιά και το να κοιμόμαστε και να ξυπνάμε μαζί, εν ολίγοις να ζούμε μαζί....
Οπότε...που είναι τα "καλά" της; :P
Και το ένα σκ κάθε μήνα που έχουμε καταφέρει και το τηρούμε ευλαβικά ΔΕΝ βοηθάει....

Αν με ρωτούσες το πως θα ήθελα την σχέση μου θα σου έλεγα όπως ήταν πέρυσι και όχι φέτος...
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε τόσο αβίαστα τους ανθρώπους για το χ,ψ λόγους που έχουν σχέση από απόσταση και να κάνουμε ένα ψυχογράφημα τόσο εύκολα...

Επίσης για εμένα θεωρώ σημαντικό το να υπάρχει ένα deadline με την απόσταση...Να ξέρεις πόσο θα κρατήσει μέχρι τα δύο άτομα να βρεθούν ξανά μαζί και να συνεχίσουν σε πιο φυσιολογικούς ρυθμούς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
είναι πολύ δύσκολο ν' αγαπάς και να θέλεις κάποιον και να πρέπει ν' αντιμετωπίσεις και χίλιες δυο δυσκολίες παραπάνω απ' ότι τα υπόλοιπα ζευγάρια που περνούν χαμογελαστά δίπλα σου...

Εμένα αυτή η φράση μου έμεινε. Σκέφτομαι πώς θα είναι να πάω κάπου με φίλους, να είναι όλοι ζευγαρωμένοι κι αγκαλιασμένοι κι εγώ να παίρνω τηλ το φίλο μου χιλιόμετρα μακριά να του πω οτι μου λείπει... Άσχημη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki@

Νεοφερμένος

Η papaki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Himela συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.Και όχι μόνο όταν είσαι σε μια παρέα με δεσμευμένους φίλους αλλά και όταν απλά περπατάς στο δρόμο και βλέπεις όλα αυτά τα φυσιολογικά ζευγάρια..το περνάω και δεν μπορείς να το συνηθίσεις ποτέ..αλλα τι μπορείσ να κάνεισ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
Υποθέτω μόνο υπομονή.:/:

Προσωπικά δε θα πρότεινα σε κάποιον να κάνει σχέση από απόσταση, ειδικά σε μικρή ηλικία. Θα μου πεις, επιλέγεις ποιον θα αγαπήσεις; Όχι, σίγουρα. Αλλά ίσως θα ήταν καλό να χαλιναγωγήσει κάποιος κάποια συναισθήματα για να γλιτώσει αυτές τις άσχημες στιγμές.

Και να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν σχέση από απόσταση: αν ο φίλος/φίλη σας βρε κάποιον/α άλλον/η και σας το ομολογήσει, κατά πόσο έχετε το δικαίωμα να τον κατηγορήσετε; Γιατί εγώ θεωρώ οτι δεν έχω κανένα δικαίωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
.. τι μπορείσ να κάνεισ?

Nα "βρείς" μια πιο...πρακτική λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν σχέση από απόσταση: αν ο φίλος/φίλη σας βρε κάποιον/α άλλον/η και σας το ομολογήσει, κατά πόσο έχετε το δικαίωμα να τον κατηγορήσετε; Γιατί εγώ θεωρώ οτι δεν έχω κανένα δικαίωμα...

Μα δεν εχει νοημα να κατηγορησεις καποιον που θα "κοιταξει" αλλου ειτε βρισκεσαι σε σχεση εξ αποστασεως ειτε οχι...
Για να βρηκε καποιος καποιον αλλο, σημαινει στις περισσοτερες, αν οχι σε ολες, περιπτωσεις, οτι αυτο που μεταξυ τους υπηρχε πλεον δεν υφισταται.-
Η διαφορα αναμεσα στις εξ αποστασεως και στις μη σχεσεις εγκειται στο οτι το ζευγαρι στην 1η περιπτωση δε μοιραζεται ουσιαστικες στιγμες, που ειτε μας αρεσει ειτε οχι δινουν εκεινες οι σχεσεις οπου εχεις το συντροφο σου κοντα σου.
Ειναι πιο ευκολο να φθαρει το συναισθημα, οταν τον αλλο δεν τον εχεις διπλα σου για μεγαλο χρονικο διαστημα? Ναι ειναι πιο ευκολο...
Οπως κι εαν εχει, καθε ειδους σχεση χρειαζεται φροντιδα και προδερμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top