Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εμενα αλλος ειναι ο φοβος μου. ή ηταν τελος παντων.

μην ειναι στην πολη μου δεσμευμενος και στην πολη του ελευθερος και ωραιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Tο θέμα ήταν, είναι και θα είναι η εμπιστοσύνη!
Τους τελευταίους 7 μήνες που είμαστε μακριά όταν μαθαίνουν για την απόσταση μου χτυπάν την πλάτη του στυλ "αχ...έχεις/θα φας κέρατο καημενούλα μου" :P (ευτυχώς δεν έχω την ορμή να πάω να κοιταχτώ στο καθρέφτη ή να προσέχω μην σφηνώσω σε καμία πόρτα :P)

Από την άλλη αρνούμαι προσωπικά να υπερασπιστώ την σχέση μου και όλα τα σχόλια...
Για εμένα αυτός ο άνθρωπος είναι επιλογή μου και είναι ο άντρας μου και αυτό μετράει πάνω απ 'όλα...ακόμα και από την απόσταση που έχουμε τώρα...
Και όποιος δεν το δέχεται...πρόβλημά του....όχι δικό μου ;)

Όπως και να έχει το κάθε ζευγάρι είτε είναι κοντά είτε είναι μακριά ξέρει καλύτερα την σχέση του και αποφασίζει το καλύτερο γι' αυτή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
Μα δεν εχει νοημα να κατηγορησεις καποιον που θα "κοιταξει" αλλου ειτε βρισκεσαι σε σχεση εξ αποστασεως ειτε οχι...
Για να βρηκε καποιος καποιον αλλο, σημαινει στις περισσοτερες, αν οχι σε ολες, περιπτωσεις, οτι αυτο που μεταξυ τους υπηρχε πλεον δεν υφισταται.-

Ναι δίκιο έχεις, το να κατηγορήσεις το είπα πιο πολύ με την έννοια του να "θυμώσεις" - στεναχωρηθείς. Αν έχω σχέση από απόσταση θα "θυμώσω" λιγότερο με αυτόν αν βρει κάποια άλλη γιατί θα κατανοήσω οτι χρειάζεται κάποια κοπέλα δίπλα του, να βγαίνουν, να περνάνε καλά, να κοιμούνται μαζί, όλα αυτά. Δηλαδη θα τον δικαιολογήσω πιο εύκολα. Αυτό εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Himela συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.Και όχι μόνο όταν είσαι σε μια παρέα με δεσμευμένους φίλους αλλά και όταν απλά περπατάς στο δρόμο και βλέπεις όλα αυτά τα φυσιολογικά ζευγάρια..το περνάω και δεν μπορείς να το συνηθίσεις ποτέ..αλλα τι μπορείσ να κάνεισ?

Εμένα αυτή η φράση μου έμεινε. Σκέφτομαι πώς θα είναι να πάω κάπου με φίλους, να είναι όλοι ζευγαρωμένοι κι αγκαλιασμένοι κι εγώ να παίρνω τηλ το φίλο μου χιλιόμετρα μακριά να του πω οτι μου λείπει... Άσχημη φάση.

<<Γιατί δεν τους αντέχω, ζευγαρωμένους
κι εγώ να μην έχω τα χέρια σου να γείρω
Τι θέλω εγώ με τόση αγάπη γύρω
Γιατί θα τους ζηλεύω
και το δικό σου χάδι θα γυρεύω
Κορμί στους πέντε ανέμους
τι θέλω εγώ με τους ερωτευμένους>> :tongue:

Πάντως σχετικά με το φυσιολογικό που αναφέρθηκε, ποτέ δε μπορείς να ξέρεις πότε μια σχέση είναι φυσιολογική ή όχι. Άσε που το φυσιολογικό αλλιώς το ορίζει ο καθένας. Μην ψαρώνετε και <<ζηλεύετε>> τα άγνωστα ζευγάρια που βλέπετε στο δρόμο, να είστε σίγουροι μόνο για τον εαυτό σας και τα υπόλοιπα θα βρουν το δρόμο τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
«Μην ψαρώνετε και <<ζηλεύετε>> τα άγνωστα ζευγάρια που βλέπετε στο δρόμο, να είστε σίγουροι μόνο για τον εαυτό σας και τα υπόλοιπα θα βρουν το δρόμο τους...»

+10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Και για να μην βγει το μήνυμα εκτός θέματος:P, ας πω απλά ότι το θέμα δεν είναι η τοπική απόσταση αλλά η απόσταση στην οποία βρίσκονται οι καρδιές μεταξύ τους. Η οποία φαίνεται πραγματικά όταν δεν υπάρχει η σωματική επαφή η οποία πολλές φορές μπορεί να ξεγελάσει στο ποιά πραγματικά είναι η κατάσταση της σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
το θέμα δεν είναι η τοπική απόσταση αλλά η απόσταση στην οποία βρίσκονται οι καρδιές μεταξύ τους. Η οποία φαίνεται πραγματικά όταν δεν υπάρχει η σωματική επαφή η οποία πολλές φορές μπορεί να ξεγελάσει στο ποιά πραγματικά είναι η κατάσταση της σχέσης.

Προσπαθείς να υποβιβάσεις μια σχέση από κοντά για να ανυψωθεί μια σχέση από απόσταση. Σίγουρα υπάρχουν πολλές παράμετροι, και σχέσεις από κοντά κακές και σχέσεις από μακριά καλές, αυτό όμως δε σημαίνει οτι εξισώνονται.

Η σχέση από απόσταση για μένα είναι πολύ ψυχοφθόρα. Πολύ όμως. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά οι θυσίες κι οι ελλείψεις που περνάς τις περισσότερες φορές δε βγάζουν πουθενά, γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις κάποιος δεν αντέχει και την τελειώνει τη σχέση, και δε σου μένουν και πολλές καλές αναμνήσεις σε σχέση με το αν ήσασταν κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι δίκιο έχεις, το να κατηγορήσεις το είπα πιο πολύ με την έννοια του να "θυμώσεις" - στεναχωρηθείς. Αν έχω σχέση από απόσταση θα "θυμώσω" λιγότερο με αυτόν αν βρει κάποια άλλη γιατί θα κατανοήσω οτι χρειάζεται κάποια κοπέλα δίπλα του, να βγαίνουν, να περνάνε καλά, να κοιμούνται μαζί, όλα αυτά. Δηλαδη θα τον δικαιολογήσω πιο εύκολα. Αυτό εννοώ.

Προσωπικα, εαν νοιωθω πραγματα για εναν ανθρωπο ειτε βρισκομαι σε σχεση εξ αποστασεως ειτε οχι, και μου τυχει αυτο που προανεφερες, θα στενοχωρηθω το ιδιο. Τα συναισθηματα δεν τα ζυγιαζεις με την αποσταση, ωστε κατι να "χωνευτει" ευκολοτερα ή δυσκολοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
Προσωπικα, εαν νοιωθω πραγματα για εναν ανθρωπο ειτε βρισκομαι σε σχεση εξ αποστασεως ειτε οχι, και μου τυχει αυτο που προανεφερες, θα στενοχωρηθω το ιδιο. Τα συναισθηματα δεν τα ζυγιαζεις με την αποσταση, ωστε κατι να "χωνευτει" ευκολοτερα ή δυσκολοτερα...

Ναι αλλά δικαιολογείς και καταλαβαίνεις κάποια πράγματα πιο πολύ. Ας πούμε, αν είμαστε στην ίδια πόλη και είμαστε πολύ συχνά μαζί και βρει άλλη, ε θα πεις, μα βρε χρυσέ μου αφού έχεις εμένα, τι τη θες την άλλη; Αν είναι όμως μακρυά και βλέπεστε μια φορά το μήνα, ε θα πεις, δε σε κατηγορώ, ήθελες κάποια κοντά σου, λογικό δεν είναι; Αυτό δε σημαίνει οτι θα πονέσεις λιγότερο. Αλλά θα δικαιολογήσεις περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι αλλά δικαιολογείς και καταλαβαίνεις κάποια πράγματα πιο πολύ. Ας πούμε, αν είμαστε στην ίδια πόλη και είμαστε πολύ συχνά μαζί και βρει άλλη, ε θα πεις, μα βρε χρυσέ μου αφού έχεις εμένα, τι τη θες την άλλη; Αν είναι όμως μακρυά και βλέπεστε μια φορά το μήνα, ε θα πεις, δε σε κατηγορώ, ήθελες κάποια κοντά σου, λογικό δεν είναι; Αυτό δε σημαίνει οτι θα πονέσεις λιγότερο. Αλλά θα δικαιολογήσεις περισσότερο.

Μα και στις δυο περιπτωσεις, εαν εγω συνεχιζω να τον θελω και αυτος θελει καποια αλλη, το ιδιο ακριβως θα αισθανθω. Απλα στην περιπτωση της αποστασης, γνωριζω εκ των προτερων οτι τα πραγματα μεταξυ μας θα ειναι πιο δυσκολα. Εαν ειμαι ερωτευμενη, να εσαι σιγουρη, πως ακομα και αυτο να εχω στο μυαλο μου, δεν προκειται ουτε στο ελαχιστο να νοιωσω καλυτερα.
Ενιγουει, ο καθε ενας απο εμας αντιδρα με τον τροπο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ναι αλλά δικαιολογείς και καταλαβαίνεις κάποια πράγματα πιο πολύ. Ας πούμε, αν είμαστε στην ίδια πόλη και είμαστε πολύ συχνά μαζί και βρει άλλη, ε θα πεις, μα βρε χρυσέ μου αφού έχεις εμένα, τι τη θες την άλλη; Αν είναι όμως μακρυά και βλέπεστε μια φορά το μήνα, ε θα πεις, δε σε κατηγορώ, ήθελες κάποια κοντά σου, λογικό δεν είναι; Αυτό δε σημαίνει οτι θα πονέσεις λιγότερο. Αλλά θα δικαιολογήσεις περισσότερο.

Μα βρε συ Χιμέλα, όπως ανέφερα και παραπάνω, πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και να μην έχεις ανασφάλειες (όχι εσύ γενικά μιλάω). Άμα ο άλλος θέλει να βρει κάποια άλλη, θα τη βρει πίστεψέ με. Είτε μένει σε άλλη πόλη είτε μένει στο παρακάτω τετράγωνο στη γειτονιά σου. Το θέμα είναι να διατηρείς τη μεταξύ σας σχέση.

Ας πάρουμε για παράδειγμα δύο περιπτώσεις:

1. εκείνη που η απόσταση είναι προσωρινή/συνέβη στην πορεία της σχέσης: δανείζομαι την περίπτωση της Vkey που πολύ σωστά λέει πως ναι μεν τη φθείρει, αλλά έχουν δικούς τους κώδικες και δεν την ενδιαφέρει τι λέει ο κόσμος περί κεράτου κτλπ. Έτσι δοκιμάζεται κιόλας η σχέση, κι αν λήξει σημαίνει ίσως ότι δεν ήταν κάτι δυνατό ή ότι αυτό το δυνατό έσβησε (που μπορεί να συντρέχουν κι άλλοι λόγοι ανεξαρτήτως απόστασης) οπότε μακροσκοπικά σου βγαίνει σε "καλό"!

2. εκείνη όπου κάποιος αρχίζει μια νέα σχέση όντας ήδη μακριά από τον άλλο. Στην περίπτωση αυτή, νομίζω πως συνήθως οι τύποι αυτοί είναι πιο χαλαροί, δε θέλουν να είναι και 24/7 μαζί, οπότε τους αρέσει που έχουν χώρο και χρόνο γι'αυτούς. Θέλω να πω δηλαδή ότι αν κάποιος που έχει πολύ ανάγκη από συντροφικότητα και δε ζει χωρίς να δει τον άλλο μια μέρα και να του μιλήσει 50 φορές στο τηλ. κλπ, ενδόμυχα αυθυποβάλλει τον εαυτό του να μην ξεκινήσει μια σχέση από απόσταση διότι αυτή δε θα καλύπτει τις ανάγκες του... Όπως και να'χει σαφώς δε θα δικαιολογήσω τον άλλο επειδή ήταν μακριά, νομίζω πως υπάρχουν βαθύτεροι λόγοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
Τέλος πάντων, εγώ από προσωπική εμπειρία που περνάω θεωρώ οτι θα δικαιολογήσω το φίλο μου αν βρει κάποια κοπέλα κοντά του, γιατί εγώ δεν μπορώ να είμαι κοντά του. Δε θα θεωρήσω οτι με αγαπάει λιγότερο. Απλά οι ανάγκες του θα είναι για κάτι περισσότερο.:/:

(Βρε πώς αλλάζουν οι άνθρωποι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν θα τον δικαιολογήσω!
Πρώτον γιατί τον αγαπάω τρελά ώστε να δεχτώ ότι πήγε με κάποια άλλη!
Δεύτερον γιατί εγώ είμαι κυρία απέναντί του κι ας έχω τις ίδιες σεξουαλικές ανάγκες!
Τρίτον γιατί δεν είναι τραγικό να κάνει 3 βδομάδες υπομονή!:mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι σεξουαλικές ανάγκες. Είναι κι οι συναισθηματικές, και για μένα είναι πιο βασικές. Είναι να περνάς μια άσχημη μέρα στη δουλειά και να βρίσκεις κάποιον να σε αγκαλιάζει και να σε παρηγορεί. Είναι να πάτε έναν περίπατο πιασμένοι χεράκι χεράκι. Είναι να δείτε μια σειρά αγκαλιά και να γελάσετε. Είναι να κλάψεις στην αγκαλιά του. Πολλά, πάρα πολλά είναι. Κι αν τα χρειάζεται και δεν μπορώ να του τα δώσω, θα τον δικαιολογήσω αν βρει κάποια που μπορεί. Αρκεί να μου το πει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι σεξουαλικές ανάγκες. Είναι κι οι συναισθηματικές, και για μένα είναι πιο βασικές. Είναι να περνάς μια άσχημη μέρα στη δουλειά και να βρίσκεις κάποιον να σε αγκαλιάζει και να σε παρηγορεί. Είναι να πάτε έναν περίπατο πιασμένοι χεράκι χεράκι. Είναι να δείτε μια σειρά αγκαλιά και να γελάσετε. Είναι να κλάψεις στην αγκαλιά του. Πολλά, πάρα πολλά είναι. Κι αν τα χρειάζεται και δεν μπορώ να του τα δώσω, θα τον δικαιολογήσω αν βρει κάποια που μπορεί. Αρκεί να μου το πει.:/:
Πέρα απ' αυτά που περιγράφεις, για μένα το πιο δύσκολο μου φαίνεται η στιγμή του αποχωρισμού. Το πόσο δυνατός κι αν να 'σαι, όσο κι αν αγαπάς τον άνθρωπό σου, όσο πιστός κι αν είσαι, δυστυχώς δε βοηθάνε.

Για μένα εκεί πέφτει ένα μεγάλο βάρος αυτών των σχέσεων. Πόσο αντέχεις να μπαίνεις στη διαδικασία να αποχωρίζεσαι τον σύντροφό σου ξανά και ξανά. Αλλά αν το άλλο σου μισό προκύψει σε διαφορετική πόλη... well go for it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δεν αντέχω το συναίσθημα να είμαι μαζί του και ήδη να μου λείπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ειναι πολυ δυσκολο να διατηρηθει μια σχεση με μεγαλη αποσταση...το χω ζησει...θελεις να τον δεις,δεν μπορεις γιατι ειναι μακρυα,σου λειπει και σαν να μην εφταναν ολα αυτα εχεις και το αγχος να μην παιχτει εκει τιποτα με καποια αλλη...και καμια φορα μπορει να μπαινεις και συ στον πειρασμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,058 μηνύματα.
Πάντως τώρα που ζω το κοντά βλέπω τι χαζή που ήμουν παλιότερα που ανεχόμουν μια σχέση από απόσταση...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Eίμαστε 3 χρόνια μαζί....Τον τελευταίο χρόνο εγώ φοιτήτρια και αυτός φαντάρος στην ίδια πόλη...Τελειώνει όμως η θητεία....Θα φύγει....
Τι πιο λογικό να συνεχίσουμε εξ'αποστάσεως??
Οπότε η γνώμη μου είναι οτι εξαρτάται απο το είδος της σχέσης...Αν είναι δυνατή δεν υπάρχει πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Είχα κάνει στο παρελθόν και μου ηταν υπερβολικά δύσκολο.
Χρειάζεται πολλά.Και απο τους δυο.Βρίσκεσαι σε μια περίεργη συναισθηματική κατάσταση.
Δεν μπορείς να την αγγίξεις,να την αισθανθείς,να την αγκαλιάσεις.Είναι λυπημένη και οταν στο λεει απο το τηλέφωνο,νοιώθεις ανήμπορος και άχρηστος,απο την στιγμή που δεν μπορείς να εισαι κοντά της,να την παρηγορήσεις.Νοιώθεις,οτι θα συνεχίσει να είναι λυπημένη και για αυτο θα φταίς εσυ.Την μια φορά τον μήνα που βρίσκεστε,δεν μιλάτε.Άλλωστε,τα χετε πεί ολα,όσο καιρό μιλάτε απο απόσταση.Την ακούς να γελάει και ξαφνικά συνειδητοποιείς,πως εχεις αρχίσει και ξεχνάς το χαμόγελο της.Βλέπεις φωτογραφία της,μαζι με άλλους,και τους ζηλεύεις που ειναι αυτοί κοντα της,και όχι εσυ.Κάποιες φορες,ξεχνάς ακομα και την μορφή της.Προσπαθείς να την επαναφέρεις στη μνήμη σου και το μόνο που έρχεται,ειναι μια ιδεατή άμορφη μάζα.
Τέλος παντων,μην τα πολυλογώ...
Όσοι αποφασίσετε να μπείτε σε μια τέτοια σχέση,σκεφτείτε το.Σκεφτείτε το καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
και σαν να μην εφταναν ολα αυτα εχεις και το αγχος να μην παιχτει εκει τιποτα με καποια αλλη...και καμια φορα μπορει να μπαινεις και συ στον πειρασμο...
Οι σχέσεις εξ'αποστάσεως επ'ουδενί δεν είναι για ανθρώπους που ζηλεύουν πολύ/εύκολα και εμπιστεύονται δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top