Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,014 μέλη και 2,415,529 μηνύματα σε 75,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 591 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα μονάζατε ποτέ για την εμπειρία;

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 10:44, 10-04-07:

Τότε πολύ απλά μιλάμε για άλλο θέμα
Εγώ τον μοναχισμό τον αντιλαμβάνομαι "δια παντός". Τουλάχιστον με αυτή τη πρόθεση ξεκινά κάποιος να μονάσει.
Την έννοια των λίγων ημερών δεν την λέω μοναχισμό, αλλά εκδρομή!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 11:05, 10-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Εγώ τον μοναχισμό τον αντιλαμβάνομαι "δια παντός". Τουλάχιστον με αυτή τη πρόθεση ξεκινά κάποιος να μονάσει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 13:57, 10-04-07:

Ακριβώς
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 17:18, 10-04-07:

Μοναστηρι + Εγω?!
Για ανεκδοτο καλο ειναι, αν και μου πεφτει λιγακι βαρυ..

Δεν το εχω σκεφτει, και δεν μπορει ουτε σαν ιδεα να μου περασει απο το μυαλο.
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 11:31, 12-04-07:

Kατηγορηματικά όχι.Αν θέλω να απομονωθώ απο τα εγκόσμια μπορώ να κάτσω και στο σπίτι μου με κλειστές τηλεοράσεις,τηλέφωνα,πισί κλπ.
Άσε που στα δικά μου μάτια ο μοναχισμός δεν είναι τόσο αθώος αφού για να σε δεχτούν πρέπει ή να είσαι πολύ νέος ή να έχεις κάτι να γράψεις στο εκάστοτε μοναστήρι κι όλα αυτά για να διάγεις μια ζωή συμβατική και προδιεγεγραμμένη απο την οποία με την πλύση εγκεφάλου που σου έχουν κάνει δεν μπορείς να ξεφύγεις.
Τελείως διαφορετική η εμπειρία του να μείνεις για λίγες μέρες σε μοναστήρι ως φιλοξενούμενος και να γοητευτείς απο την (φαινομενική τις περισσότερες φορές) γαλήνη και ηρεμία που επικρατεί.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 11:36, 12-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Kατηγορηματικά όχι.Αν θέλω να απομονωθώ απο τα εγκόσμια μπορώ να κάτσω και στο σπίτι μου με κλειστές τηλεοράσεις,τηλέφωνα,πισί κλπ.
Άσε που στα δικά μου μάτια ο μοναχισμός δεν είναι τόσο αθώος αφού για να σε δεχτούν πρέπει ή να είσαι πολύ νέος ή να έχεις κάτι να γράψεις στο εκάστοτε μοναστήρι κι όλα αυτά για να διάγεις μια ζωή συμβατική και προδιεγεγραμμένη απο την οποία με την πλύση εγκεφάλου που σου έχουν κάνει δεν μπορείς να ξεφύγεις.
Τελείως διαφορετική η εμπειρία του να μείνεις για λίγες μέρες σε μοναστήρι ως φιλοξενούμενος και να γοητευτείς απο την (φαινομενική τις περισσότερες φορές) γαλήνη και ηρεμία που επικρατεί.
Ισχυει αυτο?
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 11:38, 12-04-07:

Εκτός αν πάω σε μοναστήρι με καλόγριες. Υπάρχει κανένα τέτοιο που να δέχονται άντρες ? 'Οργια και τέτοια, τρελλαίνομαι. Μετανόησε τέκνο μου τεκνό μου. 'Ενας ταξιτζής προχθές μου είπε ότι ακόμα και τα ανδροκρατούμενα μοναστήρια φροντίζουν να φιλοξενούν κρυφά γυναίκες. Πάντως από καλά πληροφορημένη πηγή ξέρω ότι σε κάποια μοναστήρια έχουν ακόμα και pc. Μου το είπε κάποιος που τους έχει επισκεφθεί και έφριξα !
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 11:42, 12-04-07:

Είναι απαραίτητο!
Εμ τι? Τσάμπα θα σε ταϊζουν και θα σε ποτίζουν?
Βέβαια δεν σου τα ζητάνε τα περιουσιακά σου φόρα παρτίδα....Έχουν τον τρόπο τους. Καταλαβαίνεις....
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:43, 12-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Πάντως από καλά πληροφορημένη πηγή ξέρω ότι σε κάποια μοναστήρια έχουν ακόμα και pc.
Εμείς είχαμε δει κάποτε επισκέπτη να μπαίνει απο το Άγιο Όρος στο στέκι!!!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 11:43, 12-04-07:

Kι αυτό ισχύει, κι άλλα πολλά ισχύουν που αν τα αναφέρουμε εδώ θα βρεθούμε εντελώς μα εντελώς οφ τόπικ.......
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε: στις 11:43, 12-04-07:

Είναι απαραίτητο!
Εμ τι? Τσάμπα θα σε ταϊζουν και θα σε ποτίζουν?
Βέβαια δεν σου τα ζητάνε τα περιουσιακά σου φόρα παρτίδα....Έχουν τον τρόπο τους. Καταλαβαίνεις....
Δεν το ηξερα. Ουτε καν φανταζομουν δλδ.
Εκμεταλευση.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 11:44, 12-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αυτό είναι δεδομένο εδώ και χρόνια, δεν μπαίνουν μόνο οι επισκέπτες, αλλά και οι μοναχοί.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:45, 12-04-07:

Επισκέπτη εννοώ μη εγγεγραμένο μέλος στο στέκι, στο Άγιο όρος δεν ξέρω καλέ τι ήταν, εμείς την IP είδαμε
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:56, 12-04-07:

O giostau ήτανε, λίγο πριν αποχωρήσει από το στέκι για να μονάσει
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 12:18, 12-04-07:

Επισκέπτη εννοώ μη εγγεγραμένο μέλος στο στέκι, στο Άγιο όρος δεν ξέρω καλέ τι ήταν, εμείς την IP είδαμε

Αν τσακώσεις καμμία ηγουμένη ή καμμιά καλόγρια να επισκέπτεται το forum στείλε μου pm σε παρακαλώ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 12-04-07 στις 12:30.
Παράθεση

Bianca (Bάσια)

Νεοφερμένος

H Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H Bianca έγραψε: στις 10:06, 14-04-07:

Δεν νομιζω να μοναζει κανενας μονο και μονο για την εμπειρια!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:14, 14-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bianca
Δεν νομιζω να μοναζει κανενας μονο και μονο για την εμπειρια!
Τεστάρισμα αντοχής και υπέρβαση για λίγο καιρό, αλλά θέλει πολλά κότσια να απαρνηθώ τον πολιτισμό. 'Αλλη μια καλή ιδέα για να ξεφύγεις από τον πολιτισμό είναι να πας να ζήσεις στην άγρια φύση. Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν να την περνάω φίνα που λέει και το τραγούδι. Πάντως ο άνθρωπος καλό είναι να γνωρίζει για λίγο καιρό ένα τελείως διαφορετικό τρόπο ζωής απ'τον συνηθισμένο.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 10:17, 14-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Τεστάρισμα αντοχής και υπέρβαση για λίγο καιρό, αλλά θέλει πολλά κότσια να απαρνηθώ τον πολιτισμό. 'Αλλη μια καλή ιδέα για να ξεφύγεις από τον πολιτισμό είναι να πας να ζήσεις στην άγρια φύση. Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν να την περνάω φίνα που λέει και το τραγούδι. Πάντως ο άνθρωπος καλό είναι να γνωρίζει για λίγο καιρό ένα τελείως διαφορετικό τρόπο ζωής απ'τον συνηθισμένο.
Αυτό μπορείς να το κάνεις και στο ελεύθερο κάμπινγκ το καλοκαίρι που είναι όλα τα λευτά........
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:20, 14-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Αυτό μπορείς να το κάνεις και στο ελεύθερο κάμπινγκ το καλοκαίρι που είναι όλα τα λευτά........
Πήγαινα camping πολλά χρόνια, είναι κι αυτό μια πολύ όμορφη εμπειρία αλλά όχι το καλοκαίρι που πήζει και η κατάσταση είναι ''Νικολάκη το φαί σου ! Δεν θα σε ξαναπάρω μαζί μου σκασμένο !'' Φρίκη. Πήγαινα κάθε χρόνο χειμώνα σε camping, αυτά ήταν χρόνια.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 10:22, 14-04-07:

Μάλλον δεν κατάλαβες.
Εγώ είπα ελεύθερο κάμπινγκ, όχι οργανωμένο.
Σκηνή κάτω από τα δέντρα, δίπλα στη θάλασσα, εσύ και.... καλή παρέα.
Κανείς άλλος.......
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κατασκήνωση, μια αξέχαστη εμπειρία για όλους! - Από petros17
      Το θέμα έχει λάβει 78 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-08-14 στις 01:51.
    • Βιβλίο Vs εμπειρία - Από mania
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-12 στις 02:44.
    • Χωρίς εμπειρία - Από xrhstoszzn
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-08-11 στις 21:29.
    • Εμπειρία ίσον μεγαλύτερη επιλεκτικότητα; - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-09 στις 07:07.
    • Εμπειρία Vs Φαντασία - Από Δεσμώτης
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-01-09 στις 16:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα