Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;

Μόνιμη σχέση ή σεξ; Σε τι νιώθετε καλύτερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • Μόνιμη σχέση

    Ψήφοι: 96 79.3%
  • Σέξ

    Ψήφοι: 25 20.7%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ενας 20αρης τι να την κανει την μονιμη σχεση ? Το μονο που εχει στο μυαλο του ειναι το σεξ ( οχι βεβαια πως μεγαλωνοντας αυτο αλλαζει...!!! )

Δεν νομίζεις οτι αυτό είναι τρομερά ισοπεδωτικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Μόνιμο σέξ! (μα όλα εγώ θα σας τα λέω; :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Δεν νομίζεις οτι αυτό είναι τρομερά ισοπεδωτικό;


Τρομερα ισοπεδωτικο...??? Οχι δεν πιστευω κατι τετοιο !!! Το θεωρω μαλλον φυσιολογικο καποιος στα 18-20 χρονια του να' χει το σεξ κυριως στο μυαλο του! Αυτο δεν σημαινει οτι δεν τον ενδιαφερει να εχει ενα δεσμο , αλλα και μεσα στον δεσμο αυτον , το σεξ τον " αποσχολει " περισσοτερο απ' το να δημιουργησει μια " μονιμη " σχεση !!! Ελπιζω να γινομαι κατανοητη ! Αν του προκυψει κι αυτο και ειναι κατι που το επιθυμει και τον καλυπτει γενικοτερα , ακομα καλυτερα γι αυτον !!! Πολυ απλα , γνωμη μου ειναι , οτι σ'αυτες τις ηλικιες , οι αντρες κι ισως κι οι γυναικες τωρα πια , δεν αναζητουν τοσο την μονιμη σχεση , αλλα το ν' αποκτησουν περισσοτερες εμπειριες !!! Αλλωστε , ποιος μπορει να γνωριζει ξεκινωντας μια σχεση , αν θα ειναι μονιμη η' οχι ??? Μαλλον κανεις !!!
Ας μην ξεχναμε , οτι μιλαμε γενικα , αφου τιποτα δεν ειναι απολυτο και καθε ανθρωπος ειναι " μοναδικος " αρα και διαφορετικος απ' ολους τους αλλους ! ! !


" Πηγαινω ως εκει που με παιρνει.
Για να χαιρομαι.
Κι αν εχω κεφι , προχωρω ως εκει που δεν με παιρνει.
Για να μαθαινω !!! "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Ας μην ξεχναμε , οτι μιλαμε γενικα , αφου τιποτα δεν ειναι απολυτο και καθε ανθρωπος ειναι " μοναδικος " αρα και διαφορετικος απ' ολους τους αλλους ! ! !

Ακριβώς. Αυτό εννοούσα ως "ισοπέδωση", οτι με το πρώτο σου μήνυμα φαινόταν να γενικεύεις και να λες οτι έτσι είναι για ΟΛΟΥΣ τους 20χρονους.
Και πίστεψε με, έχω γνωρίσει πάααρα πολλούς που δεν είναι έτσι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ακριβώς. Αυτό εννοούσα ως "ισοπέδωση", οτι με το πρώτο σου μήνυμα φαινόταν να γενικεύεις και να λες οτι έτσι είναι για ΟΛΟΥΣ τους 20χρονους.
Και πίστεψε με, έχω γνωρίσει πάααρα πολλούς που δεν είναι έτσι. :)
συμφωνω με μισελ οτι ετσι φανηκε στο πρωτο μνμ σου...πυλη;)

πλεον πιστευω οτι τα παιδια 18-20 ειναι ποιο οριμα απο παλοια χωρισ αυτο να συμαινει οτι τα ατομα που εχουν στο μυαλο τους μονο το σεχ ειναι ανωριμα...

το βλεπω κ στον αδερφο μου αυτο που ειναι μολις δεκαπαντε κ δεν θελει σχεση μονο για το σεχ δεν τον καλυπτει μονο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Ακριβώς. Αυτό εννοούσα ως "ισοπέδωση", οτι με το πρώτο σου μήνυμα φαινόταν να γενικεύεις και να λες οτι έτσι είναι για ΟΛΟΥΣ τους 20χρονους.
Και πίστεψε με, έχω γνωρίσει πάααρα πολλούς που δεν είναι έτσι. :)

Καλημερα !!! Ισως η λεξη: " το μονο " να ηταν!:hmm: :hmm: :hmm: Αλλα οπως εχεις γνωρισει παααρα πολλους που δεν ειναι ετσι δεν αποκλειει την περιπτωση , να μην εχεις γνωρισει αλλους τοοοσους που ειναι ετσι !!! Δεν ειναι προσβλητικο για καποιον αλλωστε να σκεφτετε περισσοτερο το σεξ !!! Ασχετα με το φυλο και την ηλικια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Μόνο σεξ.

Εμείς οι άντρες είμαστε πολύ πρόστυχοι/σάτυροι :P :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλημερα !!! Ισως η λεξη: " το μονο " να ηταν!:hmm: :hmm: :hmm: Αλλα οπως εχεις γνωρισει παααρα πολλους που δεν ειναι ετσι δεν αποκλειει την περιπτωση , να μην εχεις γνωρισει αλλους τοοοσους που ειναι ετσι !!! Δεν ειναι προσβλητικο για καποιον αλλωστε να σκεφτετε περισσοτερο το σεξ !!! Ασχετα με το φυλο και την ηλικια! :)

Συμφωνώ σε όσα λες, όμως άλλο να ενδιαφέρει κάποιον μόνο το σέξ και άλλο να τον ενδιαφέρει πολύ το σεξ. Στην πρώτη περίπτωση, ναι, είναι κακό, όπως κάθε μονομανία.
Δεν αμφισβητώ οτι πολλοί 20χρονοι σκέφτονται μόνο το σεξ, απλά σου είπα οτι ξέρω πολλούς που δεν είναι έτσι, αυτό που θέλω να πω δεν είναι οτι αυτοί αποτελούν την πλειοψηφία αλλά οτι η εμμονή στο σεξ δεν ισχύει για όλους τους 20χρονους ανεξαιρέτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δεν στεκει η ερωτηση σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως , μια και ξερουμε οτι τετοια θεματα δεν ειναι απολυτα, δε μου φανηκε ισοπεδωτικη η φρασου PYLH , ηταν σαφες οτι το ειπες για εμφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
και τι πρεπει να κανει η γυναικα οταν ενδιαφερετε να κανει σχεση με καποιον που της αρεσει και ανακαλειπτει οτι αυτος που την ενδιαφερει δειχνει οτι θελει μονο σεξ? εκτος απο το να μην ξαναασχοληθει μαζι του υπαρχει αλλη λυση?




δεν ειναι καθολου δικαιο αυτο ομως. εγω εχω καταλαβει οτι τουσ περισσοτερους αντρες τους ενδιαφερει περισσοτερο το σεξ




Εξαλλου οι αντρες επιλεγουν την γυναικα με βαση την εμφανιση. οποτε το πρωτο πραγμα που θελουν ειναι σεξ.

Αγαπητή μου εξαρτάται με ποιον θα μπλέξεις.Φυσικά το σεξ είναι μέρος της σχέσης δεν μπορούμε να είμαστε ανέραστοι...Παρόλα αυτά σκέψου σε τι περιπτώσεις πέφτεις γιατί αντίστοιχα μπορώ να πω το ίδιο για αρκετές γυναίκες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
δεν στεκει η ερωτηση σου
Λιγα λογια και καλα !!! :clapup:

" Με διαβαταρικα πουλια ερωτα να μην πιανεις ,
γιατι ειναι διαβαταρικα και γρηγορα τα χανεις! "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Εμένα τα τελευταία 2-3 χρόνια έχει αρχίσει να με ενδιαφέρει περισσότερο η προοπτική μιας σοβαρής σχέσης που μπορεί να εξελιχθεί και σε γάμο απο το να κάνω "ξέπετες".Όμως με τα μυαλά που κουβαλάνε πολλές γυναίκες απο αυτές που γνωρίζω έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για το τι θέλουν απο μένα και γενικότερα απο την ζωή τους...
Α και κάτι άσχετο:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΣΑΣ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
και τι πρεπει να κανει η γυναικα οταν ενδιαφερετε να κανει σχεση με καποιον που της αρεσει και ανακαλειπτει οτι αυτος που την ενδιαφερει δειχνει οτι θελει μονο σεξ? εκτος απο το να μην ξαναασχοληθει μαζι του υπαρχει αλλη λυση?




δεν ειναι καθολου δικαιο αυτο ομως. εγω εχω καταλαβει οτι τουσ περισσοτερους αντρες τους ενδιαφερει περισσοτερο το σεξ




Εξαλλου οι αντρες επιλεγουν την γυναικα με βαση την εμφανιση. οποτε το πρωτο πραγμα που θελουν ειναι σεξ.

Εντυπωσιάζομαι με τη γνώση που έχετε για τους άνδρες αγαπητή μου. Ξέρετε πώς επιλέγουμε, ξέρετε τι θέλουμε, ξέρετε ακόμη και τι είναι δίκαιο.

Εδώ θα είχα να παρατηρήσω τα εξής:

Αν θέλει ο άντρας σεξ και δεν μπορείτε να τον απορρίψετε παρολαυτά, σημαίνει ότι κι εσείς θέλετε σεξ και δεν τολμάτε να το πείτε. Δώστε του αυτό που θέλει. Μια γυναίκα που γνωρίζει τους άνδρες τόσο καλά όσο εσείς, μπορεί κατόπιν να τον κάνει ό,τι θέλει. Οι άντρες είναι εξαιρετικά εύκολοι στο χειρισμό, ακόμη και για μένα που δεν τους εξυπηρετώ σεξουαλικά. Χάθηκε η τέχνη του να είσαι γυναίκα σ' αυτόν τον κόσμο. Γι' αυτό χάθηκε και η τέχνη του να είσαι άνδρας.

Κι εγώ έχω καταλάβει ότι τις περισσότερες γυναίκες τις ενδιαφέρει το χρήμα και το βόλεμα, αλλά μέχρι τώρα ντρεπόμουν να το πω, ενώ εσείς δεν ντραπήκατε να γενικολογείτε κατ' αυτόν τον τρόπο. Νομίζω πως η εποχή μας είναι τόσο κυνική όσο και ο θείος μου ο Μαρκήσιος. Οι σχέσεις συναλλαγής, έλεγε, είναι οι μόνες αξιόπιστες. Ωραία λοιπόν. Σεξ και χρήμα κάνουν καλή συναλλαγή μεταξύ τους, να το δοκιμάσετε. Θα ήταν απόλυτα δίκαιο. Όσο οι γυναίκες πιστεύουν ότι αυτό που μας δίνουν (το κορμί τους πχ) είναι πιο πολύτιμο και χρήσιμο απ' αυτό που τους δίνουμε εμείς (το κορμί μας πχ) και απαιτούν οτιδήποτε άλλο πέραν από αυτό, γιατί λέει εκείνες "θέλουν", το σεξ γίνεται καταναλωτικό αγαθό και τα καταναλωτικά αγαθά κοστίζουν, όπως και να το κάνουμε.

Ποιο θα έπρεπε αγαπητή μου να είναι το πρώτο πράγμα που θα ήθελε ένας άνδρας από μία γυναίκα, να παίζει τάβλι; Η συντροφικότητα πριν την εκδήλωση της ίδιας της σχέσης; Η φιλία, όταν για τη γυναίκα το "σε βλέπω σα φίλο" σημαίνει ότι "σε φτύνω και δεν σου κάθομαι που να χτυπιέσαι"; Το μυαλό; Αν ήταν το μυαλό κριτήριο, τότε θα έπρεπε λίγες γυναίκες να έχουν πολλούς πολλούς άνδρες, σχεδόν χαρέμι θα έλεγα. Γιατί δυσανασχετείτε, δεν καταλαβαίνω.

Θα ζητήσω συγνώμη από τη συνομιλήτρια, δεν την κατακρίνω προσωπικά, απλά αυτού του είδους οι απόψεις μου κάθονται στο λαιμό και πήρα αφορμή από το συγκεκριμένο ποστ για να παρέμβω. Λυπάμαι αγαπητή μου, δεν με πετύχατε σε εποχή που ήθελα να είμαι συμπαθής. (Πού είσαι Lorien φίλε μου;;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το μυαλό; Αν ήταν το μυαλό κριτήριο, τότε θα έπρεπε λίγες γυναίκες να έχουν πολλούς πολλούς άνδρες, σχεδόν χαρέμι θα έλεγα.
Το ίδιο ισχύει και αντίστροφα, έτσί; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Great Chaos----->:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.

@Great Chaos.....:worship: :worship: :worship: κι απο μενα , εκτος βεβαια απ' το σημειο που αναφερεσαι " στο μυαλο ". Χλωρα - ξερα......ολα σ' ενα καλαθι??? Κατα τ' αλλα θα συμφωνησω !!! Το να ειμαστε , οσο μπορουμε , ειλικρινεις με τον εαυτο μας και να υποστηριζουμε τα "πιστευω μας" , εστω κι αν αυτα δεν ειναι αρεστα σ' ολους , το "χρωσταμε" τουλαχιστον στον εαυτο μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Οι άντρες είναι εξαιρετικά εύκολοι στο χειρισμό, ακόμη και για μένα που δεν τους εξυπηρετώ σεξουαλικά. Χάθηκε η τέχνη του να είσαι γυναίκα σ' αυτόν τον κόσμο. Γι' αυτό χάθηκε και η τέχνη του να είσαι άνδρας.

Δεν συμφωνώ απλά... δεν θα μπορούσες να το θέσεις πιο σωστά κατα την δική μου προσωπική άποψη και ας είμαι γυναίκα.
Ειλικρινά όσο άσχημο και αν ακουστεί χαίρομαι που υπάρχουν αυτού του είδους οι γυναίκες που λες, χαίρομαι που υπάρχουν οι τσ**λες και οι .. ότι θες (γιατί δεν εξυπηρετούν σκοπούς οι συγκεκριμένες;)..
Χαίρομαι γενικότερα που υπάρχουν όλοι αυτοί/ες που δεν ξέρουν τι τους γίνεται (για μένα προσωπικά) γιατί με αυτόν τον τρόπο δίνουν τεράστια αξία σε αυτούς που είναι πολύυυυ υπεράνω;) ... και ναι... σε αυτούς/ές (τελευταίες που αναφέρω) πέφτουν πάνω οι περισσότεροι άνδρες/γυναίκες..
Περισσότερο όμως χαίρομαι γιατί δεν έχω φτάσει στο σημείο να ξεφτυλίζω κανέναν για τις επιλογές του. Ναι, οι άνδρες θέλουν sex, ίσως κάποιες φορές θέλουν και μόνο sex. Οι γυναίκες απλά έχουν φτάσει στο σημείο στο πρώτο ραντεβού να σκέφτονται πόσα παιδιά μπορούν να κάνουν με τον συγκεκριμένο. Έχουν φτάσει στο σημείο να τις επιλέγουν και να μην επιλέγουν οι ίδιες... και για μένα αυτό είναι πολύ χειρότερο από το να θέλεις απλά σεξ.
Γενικά ως γυναίκα θα το πω απλά ;Οι γυναίκες γουστάρουν παραμύθιασμα, όσο πιο πολύ τους δίνεις τόσο μένουν και κολλάνε.

** Φυσικά δεν μιλάω για Όλους τους άνδρες και για Όλες τις γυναίκες και φυσικά είναι απλά η ταπεινή μου άποψη και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχουν φτάσει στο σημείο να τις επιλέγουν και να μην επιλέγουν οι ίδιες...

  1. Γιατί θα έπρεπε να είναι ο άντρας στη θέση "να τον επιλέγουν"; Δεν είναι άδικο; Φυσικά κανείς δεν θέλει να βρίσκεται στη θέση να τον επιλέγουν αντί να επιλέγει, αλλά να το θεωρούμε αποκλειστικό δικαίωμα των γυναικών είναι, το λιγότερο, εγωιστικό.
  2. Ποτέ στο (σχετικά πρόσφατο, δεν μιλάμε για πρωτόγονες κοινωνίες ή εξαιρέσεις) παρελθόν δεν επέλεγαν οι γυναίκες, παρα μόνο σχετικά. Επέλεγαν μεταξύ όσων τις είχαν επιλέξει. Μόνο ο "κυνηγός" μπορεί να επιλέγει απο όλη τη γκάμα, οπότε απο αυτής της απόψεως, η σημερινή εποχή είναι καλύτερη απο ποτέ επι του θέματος. Σήμερα μόνο οι γυναίκες μπορούν πραγματικά να επιλέξουν, ασχέτως αν τελικά ορισμένες δεν εκμεταλλεύονται αυτή τη δυνατότητα.
  3. Πότε θα σταματήσουμε ρε γμτ όλοι, άντρες και γυναίκες, να θεωρούμε οτι είμαστε κάτι σπέσιαλ αποκλειστικά λόγω φύλου; Κάτι τέτοια προωθούν το φαλλοκρατισμό και τον κακώς εννοούμενο φεμινισμό (ναι, και τα δύο προωθούν, το ένα φέρνει το άλλο ως δράση-αντίδραση) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top