Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;

Μόνιμη σχέση ή σεξ; Σε τι νιώθετε καλύτερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • Μόνιμη σχέση

    Ψήφοι: 96 79.3%
  • Σέξ

    Ψήφοι: 25 20.7%

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στο μόνο που θα διαφωνήσω με τη Μισέλ, είναι κάτι για το οποίο η βιολογία, κοινωνιολογία και ανθρωπολογία συμφωνούν (έχω πλήρη γνώση του θέματος), ενώ για την κοινωνία αυτό ακόμη παραμένει υπό αμφισβήτηση. Εξελικτικά, όπως συμβαίνει σε όλα τα θηλαστικά, εκτός από αυτά που έχουν επιλέξει την υπερβολική πολυγαμία των κυρίαρχων αρσενικών (πχ λιοντάρια, θαλάσσιοι ελέφαντες, γορίλλες) αλλά και σε όλα τα πουλιά το θηλυκό επιλέγει πρώτο. Η ψευδαίσθηση ότι επιλέγει το αρσενικό κατασκευάστηκε για να εξυπηρετήσει το παιχνίδι του ζευγαρώματος, από κοινωνικής απόψεως. Παρακαλώ μην το αμφισβητήσετε, η επιστήμη το έχει μελετήσει επισταμένως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμμ...εγώ γιατί στο μικρό μου μυαλό νομίζω ότι μας επιλέγουν και τους επιλέγουμε ταυτόχρονα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μμμμ...εγώ γιατί στο μικρό μου μυαλό νομίζω ότι μας επιλέγουν και τους επιλέγουμε ταυτόχρονα; :hmm:

Μάλλον μας επιλέγει κάτι άλλο πέρα από τις δυνάμεις μας, οπότε μην σκοτίζεστε. Κάποτε πετυχαίνει για λόγους που ακόμα ούτε κι εγώ, ο σοφός (και πάνω απ'όλα πολύ μετριόφρων) :D Δρ δεν έχω καταλάβει. Φφφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι Χάος, :hmm: αν και αν το σκεφτεί κανείς, τα αρσενικά είναι πάντα πιο εντυπωσιακά στην όψη (βλέπε: παγώνια, ελάφια, πολλά είδη πουλιών κτλ.)
Ακόμα και το αντρικό κορμί είναι πιο εντυπωσιακό (στα μάτια των γυναικών τουλάχιστον ;))

You got a point nevertheless :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Συγνώμη Isi αλλά βρίσκω πολύ πιο εντυπωσιακές τις γυναίκες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Επίσης, αν ίσχυε αυτό για το μυαλό και αντιστρόφως, για τους άνδρες, όπως είπαν η Μισέλ και η Πύλη, εγώ κι ο Δόκτωρ, που εκτός των άλλων ξεχωρίζουμε και για τη μετριοφροσύνη μας, θα έπρεπε να έχουμε από ένα χαρέμι.:D Θα φτιάξω χαρέμι όταν θα αποκτήσω τα φράγκα, απλά για να σας αποδείξω ότι αυτό και μόνο είναι το ζητούμενο και το πλέον αφροδισιακό. :P

Το αντρικό κορμί έχει καλύτερη συμμετρία από το γυναικείο, από πλευράς ψυχρής αισθητικής. Αυτό πίστευαν και οι αρχαίοι Έλληνες καλλιτέχνες, οι οποίοι από άποψη συμμετρίας και αρμονίας είναι ακόμη αξεπέραστοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@Ντοκ, Χα-χα! :) ...έκαστος στο είδος του... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Επίσης, αν ίσχυε αυτό για το μυαλό και αντιστρόφως, για τους άνδρες, όπως είπαν η Μισέλ και η Πύλη, εγώ κι ο Δόκτωρ, που εκτός των άλλων ξεχωρίζουμε και για τη μετριοφροσύνη μας, θα έπρεπε να έχουμε από ένα χαρέμι.:D Θα φτιάξω χαρέμι όταν θα αποκτήσω τα φράγκα, απλά για να σας αποδείξω ότι αυτό και μόνο είναι το ζητούμενο και το πλέον αφροδισιακό. :P

Τα χρήματα ή το μυαλό είναι το αφροδισιακό ? Δεν παρακολούθησα το thread, για πες τη γνώμη σου, μόνο γρήγορα γιατί φεύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τα φράγκα φίλε, τα φράγκα. Δεν βλέπεις τι παίζει με το δήθεν μυαλό μας, ουρά περιμένουν έξω από την πόρτα μας. Μαμώ κι εμένα και τη μόρφωσή μου και τη Νανοτεχνολογία μου. Μια Μπέμπα κάμπριο τα πατάει κάτω όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα φράγκα φίλε, τα φράγκα. Δεν βλέπεις τι παίζει με το δήθεν μυαλό μας, ουρά περιμένουν έξω από την πόρτα μας. Μαμώ κι εμένα και τη μόρφωσή μου και τη Νανοτεχνολογία μου. Μια Μπέμπα κάμπριο τα πατάει κάτω όλα αυτά.

Oxi αναγκαστικα...
Πολλες φορες και μια δουλεια οπως μπαρμαν,πορτιερης κτλ κτλ ειναι εξισου αρκετα.Δεν ξερω φυσικα αν συνοδευονται απο καμπριο.
Αλλα και παλι απο την στιγμη που ολα ειναι επιλογες, ετσι και μια κοπελα δεν σε επιλεξει επειδη εισαι,καλος,μορφωμενος,"ξεχωριστος", ομορφος (οσο ομορφος) και θελει να σε επιλεξει βαση του καμπριο,ή αυτων που λεω πιο πανω, ή κι εγω δεν ξερω τι, τοτε οσο δεν κανεις εσυ για αυτην, αλλο τοσο δεν κανει αυτη για εσενα.
Τα χρηματα ειναι κινητηρια δυναμη κακα τα ψεματα.
Αλλοι τα αναγαγουν σε προσωπικο Θεο τους κι αλλοι απλος σαν το μεσο που θα τους βοηθησει στο να ζησουν οσο πιο ανετα γινεται.Χωρις ομως να ξεχναναι αλλα πραγματα.
Ετσι και σε πολλες κοπελες ειναι βασικοτατο κριτηριο.Βασικο κριτηριο το να υπαρχουν για να εξασφαλισουν σε αυτη οσο δυνατον περισσοτερες ανεσεις, δισως εκεινη να χρειαστει να κανει κατι.
Απο την αλλη ομως υπαρχουν κι αλλες τοσες κοπελες οι οποιες καθε αλλο παρα αυτο κοιτανε.
Κι ενω εκεινες πραγματικα λαμπουν σαν τον "χρυσο" εμεις παμε και πεφτουμε στα σκα@τα.
Καπου εχουμε κι εμεις την ευθυνη μας.
Δεν μας τραβηξε καμια απο το μανικι με το ζορι να παμε εκει.Επιλογες καναμε και την πατησαμε.


Συγχωρεσε με για το πρωτο προσωπο και τον α πλυθηντικο μετα.;)
Δεν ειναι οτι λεω κατι αντιθετο με εσενα,απλως το εκανα πιο "προσωπικο" ετσι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Oxi αναγκαστικα...
Πολλες φορες και μια δουλεια οπως μπαρμαν,πορτιερης κτλ κτλ ειναι εξισου αρκετα.Δεν ξερω φυσικα αν συνοδευονται απο καμπριο.
Αλλα και παλι απο την στιγμη που ολα ειναι επιλογες, ετσι και μια κοπελα δεν σε επιλεξει επειδη εισαι,καλος,μορφωμενος,"ξεχωριστος", ομορφος (οσο ομορφος) και θελει να σε επιλεξει βαση του καμπριο,ή αυτων που λεω πιο πανω, ή κι εγω δεν ξερω τι, τοτε οσο δεν κανεις εσυ για αυτην, αλλο τοσο δεν κανει αυτη για εσενα.

Ετσι και σε πολλες κοπελες ειναι βασικοτατο κριτηριο.Βασικο κριτηριο το να υπαρχουν για να εξασφαλισουν σε αυτη οσο δυνατον περισσοτερες ανεσεις, δισως εκεινη να χρειαστει να κανει κατι.

Κι ενω εκεινες πραγματικα λαμπουν σαν τον "χρυσο" εμεις παμε και πεφτουμε στα σκα@τα.
Συγχωρεσε με για το πρωτο προσωπο και τον α πλυθηντικο μετα.;)
Δεν ειναι οτι λεω κατι αντιθετο με εσενα,απλως το εκανα πιο "προσωπικο" ετσι.;)


Α) Γι' αυτό κι ένας συμφοιτητής μου της Νανοτεχνολογίας, τα παράτησε και δουλεύει μπάρμαν σε κεντρικό μπαράκι της Σαλλονίκης. Ήξερε ο μάγκας τι έκανε, όχι βλακείες σαν κάποιους που νομίζουν ότι μόλις μια γυναίκα τους πει "τι έξυπνος που είσαι", "τι γοητευτικός που είναι ο λόγος σου", "τι ωραίο το χιούμορ σου", "τι ξεχωριστό το μυαλό σου", είναι τάχα ερωτευμένη μαζί τους. :P:/: (για γέλια και για κλάματα)

Β) Φυσικά αυτό που λες είναι πολύ σωστό, όμως ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. Εγώ προσωπικά και κάτι λαλάκες σαν και μένα δεν κάνουν για καμία. Άντε κανά πήδημα, μέχρι εκεί. Ποιος να εκτιμήσει...Ή μάλλον η εκτίμηση είναι αντισεξουαλική. Δεν πάνε ποτέ με κάποιον που εκτιμούν, γιατί αν το δουν γυμνό μπορεί να αλλάξουν γνώμη...:D

Γ) Ποιος είναι ο ορισμός της πορνείας;;; (Παρακαλώ απάντηση απ' όποιον γνωρίζει)

Δ) Ξέρεις πόσους χιλιάδες τόνους τη μέρα από αυτά τα... που λες παράγει ο πολιτισμός μας; Πού αλλού να πέσεις δηλαδή. Οι θέσεις είναι ήδη πιασμένες και όποιος πάει να χωθεί τρώει κλωτσιά, και ξανά στα ...κόπρανα.

Ε) Δεν χρειαζόταν να το πεις, ξέρω να διαβάζω και ν' ακούω τι λέει ο άλλος. Πολλοί πάλι πιστεύουν εντελώς το αντίθετο, μου έχουν απαντήσει ότι καταλαβαίνω ό,τι θέλω. Άλλες φορές πάλι κάνω το λάθος να καταλάβω περισσότερα απ' όσα θα ήθελε ο άλλος να μου φανερώσει. Τότε βέβαια, γίνομαι ξαφνικά βλαξ και τα έχω καταλάβει όλα λάθος. Τι τα θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
(Πού είσαι Lorien φίλε μου;;))
Ασε, δε κανει να λεω πολλα εδω ;)

Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί έτσι Χάος, :hmm: αν και αν το σκεφτεί κανείς, τα αρσενικά είναι πάντα πιο εντυπωσιακά στην όψη (βλέπε: παγώνια, ελάφια, πολλά είδη πουλιών κτλ.)
Ακόμα και το αντρικό κορμί είναι πιο εντυπωσιακό (στα μάτια των γυναικών τουλάχιστον ;))
Γιαυτο ειναι ετσι, ωστε να διαλεγει το θυληκο, ποιο αρσενικο θα αποδεχθει για την διαιωνιση γονιδιων. Στα ντοκυμαντερ για τα ζωα, μπορει να παρατηρηθει ευκολα.

Πολλοί πάλι πιστεύουν εντελώς το αντίθετο, μου έχουν απαντήσει ότι καταλαβαίνω ό,τι θέλω. Άλλες φορές πάλι κάνω το λάθος να καταλάβω περισσότερα απ' όσα θα ήθελε ο άλλος να μου φανερώσει. Τότε βέβαια, γίνομαι ξαφνικά βλαξ και τα έχω καταλάβει όλα λάθος. Τι τα θες...
Οχι ρε συ, μη λες τετοια. Δε συμβαινουν αυτα τα πραματα. Μονο στις ταινιες αυτα :P

Παντως το τοπικ απο το τι θελουν οι αντρες εχει παει και στο τι θελουν οι γυναικες. Εγω παντως "απλο σεξ" δε θελω ! Τουλαχιστον 100 οκτανιων :hehe:

Και οπως αναφερθηκε και καποια στιγμη, η απαντηση αλλαζει αναλογα με το "πότε". Τις "αναγκες" ικανοποιησης του "εγω" και το πως διαφοροποιουνται μεσα στο χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Τα φράγκα φίλε, τα φράγκα. Δεν βλέπεις τι παίζει με το δήθεν μυαλό μας, ουρά περιμένουν έξω από την πόρτα μας. Μαμώ κι εμένα και τη μόρφωσή μου και τη Νανοτεχνολογία μου. Μια Μπέμπα κάμπριο τα πατάει κάτω όλα αυτά.
αυτό το έγραψες για να αντιδράσω εγώ δεν είναι? :Pλες.. "πολύ καιρό έχει να μας μιλήσει η ρουμάνα..."
:P:P:P
[FONT=&quot][/FONT] …Χαος μου γλυκό... όσο μια κούκλα θέλει το κάμπριο της και δεν εκτιμάται το μυαλό, άλλο τόσο θέλετε εσείς μια «Pamela Anderson» και δεν εκτιμάτε την "νοικοκυρά-πιστη-οχι τοσο ομορφη" που δεν ενδιαφέρεται για το κάμπριο... φαύλος κύκλος και κανένας δεν έχει δίκιο να παραπονεθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τα φράγκα φίλε, τα φράγκα. Δεν βλέπεις τι παίζει με το δήθεν μυαλό μας, ουρά περιμένουν έξω από την πόρτα μας. Μαμώ κι εμένα και τη μόρφωσή μου και τη Νανοτεχνολογία μου. Μια Μπέμπα κάμπριο τα πατάει κάτω όλα αυτά.

Tώρα τα ισοπεδώνεις... Άσε που οι περισσότεροι σπουδάζουν Νανοτοχνολογίες για να αποκτήσουν κάμπριο μια μέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Μισέλ, δεν το εννοούσα κατ' αυτόν τον τρόπο. Εννοώ απλά ότι όταν βλέπω γύρω μου κοπέλες ειδικά σε κάποια Α' ηλικία να λένε ο τάδε μου κάνει αυτό/θέλει αυτό/μου προσφέρει αυτό/σκέφτεται αυτό για εμάς... αρα ίσως συνεχίσω μαζί του, τότε τις επιλέγουν και δεν σκέφτονται οι ίδιες : Εμένα μου κάνει, μου αρέσει, μου ταιριάζει ; Τον θέλω πραγματικά ; Δεν το λέω εγωιστικά, το λέω καθαρά από την τεράστια ανασφάλεια που διακατέχει τις περισσότερες γυναίκες.

** Συγνώμη για τα τεράστια γράμματα στο προηγούμενο ποστ, δεν τα είχα προσέξει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Μάλλον, δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
@fandago δεν θα διαφωνησω με το : " Μονιμη σχεση με καλο σεξ " , αλλα μηπως παιζει ρολο κι η ηλικια ??? Ενας 20αρης τι να την κανει την μονιμη σχεση ? Το μονο που εχει στο μυαλο του ειναι το σεξ ( οχι βεβαια πως μεγαλωνοντας αυτο αλλαζει...!!! ) Ο αντρας εχει παντα στο μυαλο του το σεξ. Μεγαλωνοντας ομως , λογικο ειναι να ζητα και κατι περισσοτερο , κατι πιο " βαθυ " ας πουμε. Το σεξ για το σεξ , δεν αντιλεγω οτι ειναι !!!:clapup: :clapup: Αρκει ομως μονο αυτο ? Μαλλον οχι !!! Αρα , ενω συμφωνω μ'αυτο που λες , φοβαμαι οτι ειναι πολυ καλο...για να ειναι αληθινο 'η τουλαχιστον να εχει διαρκεια. Οπως λεει κι ενας φιλος μου : " Καθε μερα αστακο...??? Ας φαμε και καμμια φασολαδα! " :confused: :) :) Φυσικα δεν θα μπορουσα να μην :clapping: :clapping: :worship: :worship: τον

Πολυ απλα , γνωμη μου ειναι , οτι σ'αυτες τις ηλικιες , οι αντρες κι ισως κι οι γυναικες τωρα πια , δεν αναζητουν τοσο την μονιμη σχεση , αλλα το ν' αποκτησουν περισσοτερες εμπειριες !!! Αλλωστε , ποιος μπορει να γνωριζει ξεκινωντας μια σχεση , αν θα ειναι μονιμη η' οχι ??? Μαλλον κανεις !!!
Λοιπόν, ποιος λέει ότι εμπειρία αποκτάς κάνοντας πολλές μικρές-πρόσκαιρες σχέσεις; Η μόνιμη σχέση που αναφέρεται στο topic εννοείται ότι δεν είναι σχέσεις γάμου, αλλά σχέσεις μεγαλύτερες των 6 μηνών πχ. Προσωπικά μπορεί να έχω απολαύσει κάτι πρόσκαιρό που μου έτυχε, αλλά απολαμβάνω περισσότερο κάτι σταθερό με το οποίο είμαι συναισθηματικά δεμένος και πολύ πιο άνετος να δοκιμάσω νέα πράγματα που όσο να ναι προσθέτουν στην εμπειρία που λέτε.
Μάλιστα, επιτρέψτε μου να πω ότι κάποιος σε μια "μόνιμη σχέση" κάνει κατά κανόνα πολύ περισσότερο και ποιοτικότερο sex από κάποιον που ψάχνει one night stands πχ.
Κλείνοντας, κανείς δεν ξέρει ξεκινώντας μια σχέση ότι αυτή θα είναι μόνιμη, αλλά είμαι σίγουρος ότι αν έχει καλό sex έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να γίνει. Οπότε επιμένω για όλες τις ηλικίες: Μόνιμη σχέση με καλό sex...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
[...]
Μάλιστα, επιτρέψτε μου να πω ότι κάποιος σε μια "μόνιμη σχέση" κάνει κατά κανόνα πολύ περισσότερο και ποιοτικότερο sex από κάποιον που ψάχνει one night stands πχ. [...]

Συμφωνώ σε αυτό.
Όσο για το αρχικό ερώτημα του θέματος...
Καταρχήν, εξαρτάται από τη φάση που βρισκόμαστε (κ όχι μόνο οι άντρες, ίσως κ τα 2 φύλα). Ωστόσο, πιστεύω πως το απλό σεξ σε κρατάει στην επιφάνεια, δεν σε "αναπτύσσει", δεν υπάρχει εξέλιξη μέσα μας, απλά σκορπάμε ενέργεια κ μένουμε παρ' όλα αυτά ανικανοποίητοι. Μια μόνιμη σχέση σου δίνει πολλά περισσότερα, κ πάνω απ' όλα, σε γεμίζει συναισθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την πρασινη χελωνα και την χαλκινομαλλουσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την πρασινη χελωνα και την χαλκινομαλλουσα :P

Παραδόξως κι εγώ. Μήπως μας έπιασε το πνεύμα των Χριστουγέννων ξαφνικά και συμφωνούμε; Αίσχος, θα απογοητεύσουμε τους αναρίθμητους οπαδούς μας που περιμένουν τον επόμενο αγώνα των δεινοσαύρων:clapup:

Αρχική Δημοσίευση από PYLH:
Το μονο που εχει στο μυαλο του ειναι το σεξ ( οχι βεβαια πως μεγαλωνοντας αυτο αλλαζει...!!! ) Ο αντρας εχει παντα στο μυαλο του το σεξ

Αυτά τα στερεότυπα με ενοχλούν ιδιαίτερα, όπως θα ενοχλείτο η Μισέλ αν ακούγονταν τέτοια για τις γυναίκες:P. Το μεγαλύτερο πρόβλημα μου φαίνεται, είναι πως οι γυναίκες αρκούνται στα στερεότυπα των περιοδικών περί της φύσεως των ανδρών και δεν προσπαθούν να κατανοήσουν πραγματικά τους άντρες, ούτε καν να επικοινωνήσουν μαζί τους. Με τη συνεχή αυτή επανάληψη του στερεότυπου ("Ξέρεις τι είναι μια αλήθεια; Είναι χίλιες επαναλήψεις ενός συνθήματος" Άλντους Χάξλεϋ), ο άντρας που δεν νιώθει πως έχει συνεχώς στο μυαλό του το σεξ, όπως του έχουν πει πως πρέπει να κάνουν και πως πράγματι κάνουν οι άντρες, αρχίζει να νιώθει πως κάτι δεν πάει καλά με τον ανδρισμό του. Ξέρετε πόσο αδύναμο είναι το αντρικό πρότυπο και πόσο υποχρεώνει τον άντρα να επιβεβαιώνει συνεχώς τον ανδρισμό του. Επομένως, τον καταλαμβάνει τρόμος και φόβος, μήπως δεν είναι αρκετά άντρας και μήπως δεν ανταποκρίνεται στα πρότυπα επιλογής των γυναικών (μου έχει τύχει και μένα να πω πως δεν σκέφτομαι όπως πιστεύεται για τους άντρες και κάποια γυναίκα να μου πετάξει υπονοούμενο ότι είμαι gay, έτσι στην ψύχρα). Έτσι, όταν συναντά γυναίκες παριστάνει πως ταιριάζει με το πρότυπο, δηλώνει πως έχει συνεχώς στο μυαλό του το σεξ και προσπαθεί να γίνει πολυγαμικός μάλιστα για να το αποδείξει (αυτό για τους περισσότερους άντρες που γνωρίζω δεν είναι καθόλου εφικτό κι έτσι όλοι έχουν κόμπλεξ με τον ανδρισμό τους:P). Οι γυναίκες βλέπουν λοιπόν πως το στερεότυπο αληθεύει, το αναπαράγουν και ο φαύλος κύκλος ενισχύει συνεχώς το φαινόμενο.

Κάτι αντίστοιχο θα μπορούσαμε να πούμε και για τις γυναίκες. Το στερεότυπο λέει πως οι γυναίκες δεν έχουν συχνά στο μυαλό τους το σεξ. Φυσικά, απ' όσα έχω δει, κάτι τέτοιο δεν αληθεύει. Όμως, αν η γυναίκα σκέφτεται το σεξ, το στερεότυπο τη χαρακτηρίζει ως πόρνη. Έτσι, οι γυναίκες που νιώθουν πως χρειάζονται το σεξ, φοβούνται μην χαρακτηριστούν ως πόρνες, δηλώνουν ότι δεν σκέφτονται το σεξ και συχνά μάλιστα πείθουν τον εαυτό τους για κάτι τέτοιο.

Θάνατος στα στερεότυπα λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top