Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
νομιζω οτι ειναι καπως πιο πολυπλοκο...
δε ξερω αν μπορω να το περιγραψω.. αλλα το ετερονυμα ελκονται δεν ισχυει τοσο απολυτα οπως το καταλαβαινουν οι ανθρωποι σαν ορισμο της χημειας..

υπαρχουν καποια βασικα χαρακτηριστικα(ο πυρηνας ας πουμε) σε 2 ανθρωπους που αν δεν ειναι ιδια, οσο και να αλληλοσυμπληρωνονται χλωμα τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
νομιζω οτι ειναι καπως πιο πολυπλοκο...
δε ξερω αν μπορω να το περιγραψω.. αλλα το ετερονυμα ελκονται δεν ισχυει τοσο απολυτα οπως το καταλαβαινουν οι ανθρωποι σαν ορισμο της χημειας..

υπαρχουν καποια βασικα χαρακτηριστικα(ο πυρηνας ας πουμε) σε 2 ανθρωπους που αν δεν ειναι ιδια, οσο και να αλληλοσυμπληρωνονται χλωμα τα πραγματα...


Γι αυτο ακριβως και παρακατω μιλησα περι "ισορροπιας"...
θα σου δωσω ενα παραδειγμα απο τον εαυτο μου. Μπορω να ταιριαξω με καποιον χαμηλων τονων που οι πρωτοβουλιες π.χ δεν ειναι το φορτε του, αλλα δε θα μπορουσα να ειμαι με καποιον που δεν εξωτερικευει τα συναισθηματα του, δεν ειναι αρκετα ευαισθητος κ.λ.π...
ΣΙγουρα πρεπει να μοιαζεις σε αρκετα πραγματα με καποιον, αλλα δε μου φαινεται καθολου παραξενο π.χ που ελκυομαι απο ανθρωπους πιο ψυχραιμους, που χρησιμοποιουν περισσοτερο απο μενα τη λογικη, δεν ειναι τοσο εγωιστες οσο εγω και..και..και η λιστα ειναι μεγαλη :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Συγγνώμη που αυτο που γράφω είναι κάπως εκτός θέματος, αλλά δε βρήκα άλλη στήλη που να ταιριάζει.
Είμαι 17 χρονών και ακόμη δεν έχω καν φιλήσει κάποιο αγόρι. Δε με πλησιάζει κανένας. Τι μπορεί να φταίει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Φραουλα μου δεν φταιει τιποτα που δεν εχει συμβει ΑΚΟΜΗ αυτο...

αν θελεις γραψε σε αυτο το τοπικ που ειναι πιο σχετικο

https://www.e-steki.gr/ερωτικές-σχέσεις/το-πρώτο-σας-φιλί-4088/27/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Σε οτι αφορα τη φυσιογνωμια ...τα αρρενωπα χαρακτηριστικα...
αυτο ακριβως,τα αρρενωπα χαρακτηριστικα με ελκυουν στο αλλο φυλο
κυριως τα ματια,το αρρενωπο προσωπο και τα χερια!Μεγαλα και δυνατα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
εμενα με ελκυουν οι ανδρες με χαμηλο προφιλ...
μ'αρεσουν οι ανδρες που μου βγαζουν ενα ειδος συστολης..
και μυστηριο βλεμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_95

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως το βλέμμα είναι εκείνο που κανει την διαφορά. Η διαπεραστικότητά του ειδικά...και αύτή η σπίθα που που βγαίνει όταν οι ματιές συναντηθούν!:) Νομίζω πως αυτό ειναι το βασικότερο! Άλλωστε τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα χερια!Μεγαλα και δυνατα
να ριχνουν καληη σφαλιαρα ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
να ριχνουν καληη σφαλιαρα ε?:P

και οταν δεν ειναι μεγαλα και δυνατα ριχνουν σφαλιαρες.:mad:

αλλα τις τρωνε πιο ευκολα και αυτοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα μεγαλα χερια δεν ειναι για να χτυπουν τις γυναικες..
αλλα για να τις αγκαλιαζουν..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Νομίζω ότι σε κάθε άντρα είναι διαφορετικό αυτό που σε ελκύει... Σε κάποιον μπορεί να είναι το μυστηριώδες βλέμμα του, σε άλλον το ακαταμάχητο χαμογελό του ,τα σαρκώδη χείλη του ή ακόμη τα μεγάλα πλατιά χέρια του. Ότι και αν είναι πάντως όταν συνδιαζονται κάνουν τον τέλειο συνδιασμό ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Νομιζω αυτο που μας ελκει ειναι η διαφορετικοτητα...ψαχνουμε καποιον/καποια εντελως διαφορετικο απο εμας,που να μας συμπληρωνει!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Νομιζω αυτο που μας ελκει ειναι η διαφορετικοτητα...ψαχνουμε καποιον/καποια εντελως διαφορετικο απο εμας,που να μας συμπληρωνει!! ;)

Συμφωνώ...το άλλο σου μισό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εμενα βεβαια ο δικος μου παραειναι διαφορετικός :P
αλλα dafuq αλλιως δε θα μουν μαζι του μαλλον:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν με έλκει τίποτα στο άλλο φύλλο ( αν δεχθούμε βεβαίως πως υπάρχουν 2 φύλλα ) . Ως θεωρητική υποστηρίκτρια της Queer Theory δεν θεωρώ πως υπάρχουν 2 μόνο φύλα και φυσικά δεν θα κάτσω να σας εξηγήσω τι είναι Queer Theory υπάρχει και το διαδίκτυο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Α, έχω πολύ αυστηρά χαρακτηριστικά με ελάχιστες εξεραίσεις. Είναι λίγο δύσκολο να τα περιγράψω γιατί είμαι και πολύ υποχόνδρια σε αυτά που θέλω, αλλά θα πω όσα μου έρθουν να γελάσετε με το πόσο ιδιότροπη είμαι.Θα μιλήσω για την εμφάνιση μόνο, γιατί αμα πιάσω και χαρακτήρα δεν θα τελειώσουμε ποτέ.
Λοιπόν...θέλω ξανθά ή κόκκινα ή πολύ ανοιχτά καστανά μαλλιά, πυκνά και ίσια σε κοντό κούρεμα. Δεν θέλω να υπάρχουν τρίχες που ξεφεύγουν από την "γραμμή", ούτε η γραμμή να έχει άσχημο όριο (να, ας πούμε αυτό δεν μπορώ να το περιγράψω, πρέπει να το βλέπετε). Θέλω πολύ ανοιχτόχρωμο δέρμα και ελάχιστες τρίχες στο σώμα. Η πλάτη δεν πρέπει να έχει καθόλου τρίχες και το στήθος πρέπει να είναι ξυρισμένο ενώ οι μασχάλες κουρεμένες. Τα δόντια πρέπει να είναι προσεγμένα, όχι απαραίτητα ολόισια και μεσαίου μεγέθους. Τα μάτια τα θέλω μπλε ή πράσινα ή κάπου ενδιάμεσα αλλά σε καμία περίπτωση γαλάζιο ξεπλυμέ. Τη μύτη τη θέλω (ωχ, αυτό κι αν δεν ξέρω πως να το πω) μεσαία και καλοσχηματισμένη (πολύ γενικό, αλλά τι να κάνω) χωρίς μαύρα στίγματα. Tα αφτιά ας είναι όπως θέλουν, αρκεί να μην είναι πεταχτά. Τα χείλια πρέπει να είναι κι αυτά μεσαία, ενώ όλο το πρόσωπο πρέπει να βγάζει γλύκα και αγριάδα μαζι. Δεν θέλω να είναι κάτω από 1,70, αλλά όχι και πάνω από 1,85. Θέλω όγκο στο πάνω μέρος του σώματος, αλλά λεπτά πόδια χωρίς μεγάλους μύες. Το δέρμα πρέπει να είναι απαλό και να μυρίζει ωραία (όχι το αφρόλουτρο, το φυσικό άρωμα). Οπτικό παράδειγμα του τι θέλω είναι ο Ewan McGregor
@MakingΜirrors
Το θέμα προφανώς αναφέρεται στο φύλο που σε ελκύει, αν είσαι ασέξουαλ ποιός ο λόγος να απαντήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν με έλκει τίποτα στο άλλο φύλλο ( αν δεχθούμε βεβαίως πως υπάρχουν 2 φύλλα ) . Ως θεωρητική υποστηρίκτρια της Queer Theory δεν θεωρώ πως υπάρχουν 2 μόνο φύλα και φυσικά δεν θα κάτσω να σας εξηγήσω τι είναι Queer Theory υπάρχει και το διαδίκτυο :)

'Οχι, πες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Α, έχω πολύ αυστηρά χαρακτηριστικά με ελάχιστες εξεραίσεις.
Είναι λίγο δύσκολο να τα περιγράψω γιατί είμαι και πολύ υποχόνδρια σε αυτά που θέλω, αλλά θα πω όσα μου έρθουν να γελάσετε με το πόσο ιδιότροπη είμαι.Θα μιλήσω για την εμφάνιση μόνο, γιατί αμα πιάσω και χαρακτήρα δεν θα τελειώσουμε ποτέ.
Λοιπόν...θέλω ξανθά ή κόκκινα ή πολύ ανοιχτά καστανά μαλλιά, πυκνά και ίσια σε κοντό κούρεμα. Δεν θέλω να υπάρχουν τρίχες που ξεφεύγουν από την "γραμμή", ούτε η γραμμή να έχει άσχημο όριο (να, ας πούμε αυτό δεν μπορώ να το περιγράψω, πρέπει να το βλέπετε). Θέλω πολύ ανοιχτόχρωμο δέρμα και ελάχιστες τρίχες στο σώμα. Η πλάτη δεν πρέπει να έχει καθόλου τρίχες και το στήθος πρέπει να είναι ξυρισμένο ενώ οι μασχάλες κουρεμένες. Τα δόντια πρέπει να είναι προσεγμένα, όχι απαραίτητα ολόισια και μεσαίου μεγέθους. Τα μάτια τα θέλω μπλε ή πράσινα ή κάπου ενδιάμεσα αλλά σε καμία περίπτωση γαλάζιο ξεπλυμέ. Τη μύτη τη θέλω (ωχ, αυτό κι αν δεν ξέρω πως να το πω) μεσαία και καλοσχηματισμένη (πολύ γενικό, αλλά τι να κάνω) χωρίς μαύρα στίγματα. Tα αφτιά ας είναι όπως θέλουν, αρκεί να μην είναι πεταχτά. Τα χείλια πρέπει να είναι κι αυτά μεσαία, ενώ όλο το πρόσωπο πρέπει να βγάζει γλύκα και αγριάδα μαζι. Δεν θέλω να είναι κάτω από 1,70, αλλά όχι και πάνω από 1,85. Θέλω όγκο στο πάνω μέρος του σώματος, αλλά λεπτά πόδια χωρίς μεγάλους μύες. Το δέρμα πρέπει να είναι απαλό και να μυρίζει ωραία (όχι το αφρόλουτρο, το φυσικό άρωμα). Οπτικό παράδειγμα του τι θέλω είναι ο Ewan McGregor
@MakingΜirrors
Το θέμα προφανώς αναφέρεται στο φύλο που σε ελκύει, αν είσαι ασέξουαλ ποιός ο λόγος να απαντήσεις?

εεεεφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Οχι καλέ, είναι ήδη εδώ! :clapup:


ααα κ εγω νομιζα οτι εδινες παραγγελια....:P

ειπα κ εγω....τοση λεπτομερεια;;;;αλλα εσυ ατιμουτσικο περιεγραφες το αισθημα....:huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top