Ελληνάρας

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Οι ξένοι έρχονται εδώ και κάνουν τα όργια της αρκούδας γιατί μπορούν.Στις χώρες τους η διαφορά είναι ότι εφαρμόζουν τους νόμους αυστηρά και σε όλους.Ενώ στην Ελλάδα για παράδειγμα δε θα έβαζαν ποτέ στη φυλακή ένα διάσημο(βλ Paris Hilton);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Οι ξένοι έρχονται εδώ και κάνουν τα όργια της αρκούδας γιατί μπορούν.Στις χώρες τους η διαφορά είναι ότι εφαρμόζουν τους νόμους αυστηρά και σε όλους.Ενώ στην Ελλάδα για παράδειγμα δε θα έβαζαν ποτέ στη φυλακή ένα διάσημο(βλ Paris Hilton);)

Mπα. Απλά είναι σε διακοπές οι άνθρωποι και διασκεδάζουν. Και στη Hawai και στην Ibiza τα ίδια κάνουν :P Το τραβάει το κλίμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Όπως λέει και ο Αρκτούρος η γενικότερη έλλειψη παιδείας επεκτείνεται και στους δρόμους. Εδώ η πλειονότητα των οδηγών δεν σέβεται κανόνες του κ.ο.κ. που αν τους πιάσουν να παραιβαίνουν θα πρέπει να πληρώσουν τσουχτερά πρόστιμα θα ενδιαφερθούν να σταματήσουν για να περάσουν οι πεζοι? Και είναι κρίμα γιατί όταν έρχεται εδώ ένας ξένος και βλέπει αυτήν την κατάσταση σχηματίζει την χείριστη γνώμη. Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια οι νέοι κυρίως έχουν αρχίσει να ευαισθητοποιούνται πάνω στο θέμα αλλά πιστεύω ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για να θυμίζουν οι δρόμοι μας Δυτική Ευρώπη.

Δεν κατάλαβα :confused: Πρέπει να πω "Δεν φταίνει αυτοί που με βρίζουν αφού δεν υπάρχει η νοοτροπία να σταματάνε στις διαβάσεις για να περάσω (κάτι που δικαιούμαι). Φταίω εγώ που θέλω να περάσω το δρόμο!"

Μα είπα ότι με το δίκιο σου το ζητάς αυτό και ότι πολύ κακώς δεν εφαρμόζεται εδώ απλώς δεν έχει να κάνει με την αγένεια των Έλλήνων αλλά με την έλλειψη παιδείας. Νομίζουν ότι έχουν προτεραιότητα γιαυτό σε βρίζουν . Εντάξει μια λεπτομέρεια είναι απλώς να 'χουμε να λέμε :P

Τώρα για το δίπλωμα νόμιζα ότι έχεις αυτοκινήτου γι'αυτο μου φάνηκε περίεργο σε αυτήν την ηλικία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
να σας πω κάτι τώρα....
όλο γκρινιάζουμε και όλο λέμε οι Έλληνες και οι Έλληνες και παιδεία δεν έχουμε και όλα τα σχετικά που κατά βάση... πολύ συμφωνώ!

όμως... γιατί πιστεύετε ότι έχουν παιδεία στις άλλες χώρες? επειδή σταματάνε στη διάβαση?
αυτό είναι όλο κι όλο? εκεί σταματάει το θέμα?

ναι οκ, σταματάνε στις διαβάσεις, κι όπως βλέπουμε στις ειδήσεις, με το που έρχονται στην ελλάδα κάνουν τα όργια της αρκούδας και ξεχνάνε και καλούς τρόπους και την παιδεία τους και το υψηλό τους επίπεδο κι όλα!

Συμφωνώ απόλυτα στο να προσπαθούμε να αλλάξουμε τα αρνητικά μας σαν λαός αλλά μην μηδενίζουμε και ισοπεδώνουμε τα πάντα ρε παιδιά...
Δεν είμαστε άχρηστοι


Κανείς δεν είπε πως έξω είναι τέλειοι. Αλλά πιστεύεις ότι η δικιά τους παιδεία
( μιλάμε για Ευρώπη, έτσι; ) τελειώνει στους δρόμους;;


Και σαφώς δεν είμαστε άχρηστοι. Αχάριστοι ίσως. Άχρηστοι όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια οι νέοι κυρίως έχουν αρχίσει να ευαισθητοποιούνται πάνω στο θέμα αλλά πιστεύω ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για να θυμίζουν οι δρόμοι μας Δυτική Ευρώπη.

Από τα 40 παιδιά που δίναμε για δίπλωμα εκείνη την ημέρα, ζήτημα αν το πήραν οι 10 από αυτούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κανείς δεν είπε πως έξω είναι τέλειοι. Αλλά πιστεύεις ότι η δικιά τους παιδεία
( μιλάμε για Ευρώπη, έτσι; ) τελειώνει στους δρόμους;;


Και σαφώς δεν είμαστε άχρηστοι. Αχάριστοι ίσως. Άχρηστοι όχι.

είμαστε η τελευταία χώρα της Δύσης και η πρώτη της Ανατολής....
πιστεύω απ όσα έχω δει κι όσο έχω ταξιδέψει σε χώρες της Ευρώπης ότι η κατάσταση δεν είναι δα και τόσο καλύτερη όσο μάλλον νομίζουμε.
Ναι έχουν ένα κράτος πρόνοιας οι περισσότερες χώρες που φροντίζει για κάποια πράγματα και για τον πολίτη αλλά έχετε πάει στο Παρίσι να δείτε σκουπίδι και κακό στους δρόμους?
Το μετρό στο Άμστερνταμ που κυκλοφορούν μέσα με τα τσιγαριλίκια?
Στο δικό μας το τρένο κι όχι το μετρό, δεν καπνίζει κανένας!
Εχετε δει το σκουπίδι και την δυσωδία στα κανάλια της Βενετίας?
Εχετε δει χώρους υγιεινής στο Λονδίνο?

Ολα αυτά απαρτίζουν τον πολιτισμό κάθε χώρας και την παιδεία τους.
Μπορεί να μην είμαστε σε όλα καλοί αλλά σε κάποια πράγματα είμαστε καλύτεροι και σε άλλα χειρότεροι από αρκετούς Ευρωπαίους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Από τα 40 παιδιά που δίναμε για δίπλωμα εκείνη την ημέρα, ζήτημα αν το πήραν οι 10 από αυτούς :P

Έλα τώρα μην είσαι αρνητική. Μπορεί να ήταν άρρωστα τα καημένα :P Mαζική ίωση...

Πέρα από την πλάκα όμως τελευταία γίνοτναι αρκετές κινήσεις για να ευαισθητοποιηθεί ο κόσμος και ειδικά μέσα από blogs. Κάτι είναι και αυτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια οι νέοι κυρίως έχουν αρχίσει να ευαισθητοποιούνται πάνω στο θέμα αλλά πιστεύω ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για να θυμίζουν οι δρόμοι μας Δυτική Ευρώπη.

Οι νέοι της ηλικίας σου αγαπητή Angie μπορεί. Οι νέοι της ηλικίας μας όχι, δεν νομίζω. Μακάρι να βγω ψεύτης και να αλλάξει η νοοτροπία των σημερινών εφήβων.

Από τα 40 παιδιά που δίναμε για δίπλωμα εκείνη την ημέρα, ζήτημα αν το πήραν οι 10 από αυτούς :P

Αυτό έρχεται να συμπληρώσει το παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
είμαστε η τελευταία χώρα της Δύσης και η πρώτη της Ανατολής....
πιστεύω απ όσα έχω δει κι όσο έχω ταξιδέψει σε χώρες της Ευρώπης ότι η κατάσταση δεν είναι δα και τόσο καλύτερη όσο μάλλον νομίζουμε.
Ναι έχουν ένα κράτος πρόνοιας οι περισσότερες χώρες που φροντίζει για κάποια πράγματα και για τον πολίτη αλλά έχετε πάει στο Παρίσι να δείτε σκουπίδι και κακό στους δρόμους?
Το μετρό στο Άμστερνταμ που κυκλοφορούν μέσα με τα τσιγαριλίκια?
Στο δικό μας το τρένο κι όχι το μετρό, δεν καπνίζει κανένας!
Εχετε δει το σκουπίδι και την δυσωδία στα κανάλια της Βενετίας?
Εχετε δει χώρους υγιεινής στο Λονδίνο?

Ολα αυτά απαρτίζουν τον πολιτισμό κάθε χώρας και την παιδεία τους.
Μπορεί να μην είμαστε σε όλα καλοί αλλά σε κάποια πράγματα είμαστε καλύτεροι και σε άλλα χειρότεροι από αρκετούς Ευρωπαίους


Συμφωνώ και μάλιστα απόλυτα. Απλά μιλούσαμε για εφαρμογή παιδείας σε τομείς που αφορούν την καθημερινή μας ακεραιότητα, όχι στην καλαισθησία. Και μιας και ανέφερες το μετρό. Ένας συγγενής μου που είναι τώρα εδώ, από τον Καναδά, όταν μπήκε στο αττικό μετρό, θαύμασε ο άνθρωπος κι έχει να το λέει. Που είναι από που;; Από τον Καναδά... Που όλοι ξέρουμε τι κράτος πρόνοιας και ευημερίας είναι. Τέτοια καθαριότητα λέει. Εκεί μέσα στα μετρό κυκλοφορούν ναρκωτικά μπροστά σου.
Και για τη Γαλλία έχεις δίκιο. Δεν έχω πάει Παρίσι, αλλά σε μια άλλη πόλη η κατάσταση δεν ήταν καλύτερη στα μέσα μαζικής μεταφοράς. Για καθαριότητα στους δρόμους δεν μπορώ να μιλήσω. Καθόλου όμορφη εικόνα, αλλά σαφώς καλύτερα από εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Οι νέοι της ηλικίας σου αγαπητή Angie μπορεί. Οι νέοι της ηλικίας μας όχι, δεν νομίζω. Μακάρι να βγω ψεύτης και να αλλάξει η νοοτροπία των σημερινών εφήβων.

Δεν νομίζω να απέχουμε πάνω από χρόνο ηλικιακά :P και ναι πράγματι οι έφηβοι ακόμα έχουν μαύρα μεσάνυχτα αλλά εγώ μίλησα για νέους. Και αυτό που είπα είναι ότι γίνονται κινήσεις για την ευαισθητοποίηση όχι ότι όλα έχουν διορθωθεί. Αντίθετα λίγο πιο πριν είπα ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. Και εδώ στο στέκι υπάρχουν κάποια threads σχετικά με την παιδεία στους δρόμους. ;) 'Οπως και τελευταία έχουν οργανωθεί κάποια κινήματα και κάποια blogs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μα δεν είναι θέμα καλαισθησίας μόνο η καθαριότητα σε μετρό δρόμους και λοιπά μέρη... είναι θέμα και της δημόσιας υγείας και αφορά όλους μας.

Ναι υστερούμε .... δεν έχουμε νοσοκομεία, δεν έχουμε υγεία, δεν έχουμε λεωφορεία, έχουμε απίστευτο κυκλοφοριακό, έχουμε πολλά κακά....
Εχουμε όμως και κάποια καλά που δεν βλέπω σχεδόν ποτέ κάποιον να τα λέει και απλά με στεναχωρεί.
Το θέμα δεν είναι να μειώνουμε όσο πιο πολύ μπορούμε την χώρα μας. Ετσι μειώνουμε τους εαυτούς μας. Το θέμα είναι να βλέπουμε με ειλικρίνεια τα στραβά μας για να τα διορθώσουμε και τα καλά μας να τα βελτιώνουμε ακόμα περισσότερο.

Δεν είναι τυχαίο ότι το 90% των τουριστών που ρωτιούνται μιλάνε για ανώτερη ποιότητα ζωής στη χώρα μας. Και ας μην έχουμε παιδεία... κι ας μην σταματάμε στις διαβάσεις να περάσουν....

Αυτή τη στιγμή στην Ομόνοια κυκλοφορεί η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα... κι όμως.. ό,τι ώρα και να περάσεις, ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΎΕΙ η σωματική σου ακεραιότητα... κι είναι κι αυτό ένα θέμα της ράτσας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν νομίζω να απέχουμε πάνω από χρόνο ηλικιακά :P και ναι πράγματι οι έφηβοι ακόμα έχουν μαύρα μεσάνυχτα αλλά εγώ μίλησα για νέους. Και αυτό που είπα είναι ότι γίνονται κινήσεις για την ευαισθητοποίηση όχι ότι όλα έχουν διορθωθεί. Αντίθετα λίγο πιο πριν είπα ότι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. Και εδώ στο στέκι υπάρχουν κάποια threads σχετικά με την παιδεία στους δρόμους. ;) 'Οπως και τελευταία έχουν οργανωθεί κάποια κινήματα και κάποια blogs.

Ουπς! Συγγνώμη Angie, κοίταξε ένα προφίλ και είχα εσένα στο μυαλό μου και νόμισα πως είσαι πάνω από 20. Τέλος πάντων.
Έχεις δίκιο, αλλά επειδή ανέφερες κινήματα και blogs, δεν ξέρω. Είμαι πάντα της άποψης πως η παιδεία ξεκινά πρωτίστως από την οικογένεια και από το σχολείο. Κυρίως από το σχολείο. Έλα όμως που όταν στο σχολείο δεν υπάρχει παιδεία, το παιδί πως θα ανοίξει τους ορίζοντές του να κοιτάξει και αλλού;; Για παράδειγμα, ποιός θα ασχοληθεί με τα blogs όταν το Διδίκτυο στην Ελλάδα ακόμα είναι κάτι σαν ναρκωτικό για αυτόν που το έχει και για αυτόν που δεν το έχει είναι πάλι σαν ναρκωτικό, που θέλει να το διώξει μακριά του... Τα blogs θα τα διαβάσω εγώ, εσύ ο τάδε που ψάξε ψάξε βρήκε κι άλλες τρύπες να εκφραστεί. Μακάρι να αρχίσουν οι νέοι να ψάχνονται από μόνοι τους, δεν ξέρω πως, αλλά μακάρι. Γιατί αν αρχίσουμε πάλι το θέμα "σχολείο-παιδεία στην Ελλάδα", μας βλέπω να μας πιάνει φθινόπωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κακή Επιρροή

Γι'αυτο ακριβως φωναζω κι εγω.
Εχοντας γυρισει σχεδον ολη την Ευρωπη, μπορεις ανετα να πεις οτι δεν ειμαστε και καφροι (οπως πολλοι λενε) μπροστα στους αλλους.
Ας μην ξεχναμε οτι καθε λαος εχει οχι απλα τα κουσουρια του αλλα και ακραια πραγματα. (πχ, εχοντας δουλεψει αρκετο καιρο σερβιτορος σε πολλα μαγαζια, δεν ειδα πουθενα στην Ελλαδα αυτο που ειδα σε Γερμανια και σε Αγγλια
ως τουριστας: ατομο να κοιμαται μεσα στον ιδιο του τον εμετο...)
Σιγουρα εχουμε πολλα στραβα ως λαος αλλα δεν ειμαστε και καφροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Πάντως σε αυτό το θέμα με τον κατατοπιστικότατο τίτλο, θα έλεγα, υποτίθεται οτι γράφουμε τα "κακά" του Έλληνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Δλδ αν ανοιγα ενα θεμα με τα καλα του Ελληνα,
δε θα εμπαινε κανενας να λεει για τα ασχημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δλδ αν ανοιγα ενα θεμα με τα καλα του Ελληνα,
δε θα εμπαινε κανενας να λεει για τα ασχημα?

:P Εμένα πάντως θα μου ξέφευγαν 1-2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Καλα κανεις.

Απλα πιστευω οτι κανενας δεν εγινε καλυτερος με βρισιδια.
Πρεπει να εξηγησεις οτι κανει λαθος και να του δειξεις ποιο ειναι το σωστο.
Κι αν δεν θελει να καταλαβει, του ριχνεις κι ενα μπινελικι τοτε γιατι οντως του αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δλδ αν ανοιγα ενα θεμα με τα καλα του Ελληνα,
δε θα εμπαινε κανενας να λεει για τα ασχημα?
Θα σε έλεγαν εθνικιστή, κτλ κτλ κτλ. Είναι θέμα που πουΛάει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να μην πίνουν τα πόδια τους για να ξέρουν ποιος τους βάζει τι

άντε σιχτίρ με την κωλοπροπαγάνδα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top