Ελληνάρας

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
γιατί ρε συ Μάνια το πιστεύεις έτσι αβίαστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Γιατι κανουν προπαγανδα?

(Συμφωνω οτι κανουν. Φαινεται αλλωστε κι απο τα λαθη που κανουν αλλα και απο τα σχολια των αναγνωστων.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και γιατί να μην κάνουν?
δεν θεωρώ το κείμενο που διάβασα ότι είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο, δε βλέπω πουθενά πηγές της έρευνας τους ή κάτι.
κι εγώ μπορώ να βγω και να πω ο,τι θέλω (μέχρι να βρεθεί κάποιος και να μου κόψει τον κώλο)
αλλά επειδή συνήθως κανένας δεν ψάχνει τι γράφεται και πόσο υπεύθυνο είναι αυτό και πόσο έγκυρο...
υπάρχουν αυτά τα αποτελέσματα

(αυτή είναι φυσικά η δική μου γνώμη)
εκτός κι αν οι βιασμοί που αναφέρονται είναι το αχαλίνωτο σεξ που κάνουν στα μάλλια και στις άλλες περιοχές της "ντροπής" που μετά πάνε και κάνουν καταγγελίες γιατί όπως είπα... είχαν πιει τόσο που δεν ξέραν ποιος τους έβαλε τι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Να προσθεσω εδω οτι ολες οι Αγγλιδες που ερχονται Ελλαδα, εχουν κανει ασφαλεια για βιασμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να εξυγήσω κάτι που όλα αυτά τα επιστημονική και οι βλακείες δεν γράφουν, γιατι δεν λένε ότι μπένουν σε ολινκλούσιβ ξενοδοχεία και πείνουν πρωί μεσημέρι βράδυ επιδή είναι τζάπα; γιατί δεν λένε ότι ο ένας ξένος το λέει στον άλλο ότι τα σπάσαμε και πήγαινε και σύ να περάσεις καλά;

Ποιός υποχρεώνει να πειούν; ποιός τους είπε ότι επιδή είναι ελέυθερα το πιοτό απο το πρωί πρέπει να πείνουν;

Πάω σε ξενοδοχεία της Ρόδου συχνά και ποιάνουμε κουβένα με τους έλληνες εργαζόμενους, μου λέει λοιπόν ο μπάρμαν ότι υπήρξαν και κάποιοι που περίμεναν στο μπάρ να ανοίξει το πρωί και επιδή καθυστέρησε 5 λεπτά ο υπάλληλος πήγανε στον ξενοδόχο για παράπονο επιδή δεν είπιε μπύρα στην ώρα του.

Σας παρακαλώ, δεν λέω ότι είμαστε άγγελοι άλλα μην τα ρήχνουμε όλα στην Ελλάδα, πήνουν απίστευτα πολλύ λόγο του όλινκλούσιβ, αυτά τα ποσοστά αν τα ψάξεις θα δείς ότι πρίν τα βραχιολάκια ήταν λιγότερα τα άτομα που πήγαιναν σε νοσοκομεία...


Να προσθεσω εδω οτι ολες οι Αγγλιδες που ερχονται Ελλαδα, εχουν κανει ασφαλεια για βιασμο...

Να σου πώ και για αυτό, πήνουν μεθάνε κυκλοφωρούν γυμνές, κάνουν στιπτίζ στο δρόμο, προκαλούν να τις αγγίξεις, σου λένε έλα πάρτο και όταν την αγγίξεις σου λέει με βίασες, κάνουν ασφάλειες για να πάρουν τα λευτά απο αυτές, όταν βιαστεί μια γυναίκα δεν σκέυτετε το οικονομικό φιλε μου σκέυτετε το πώς θα πάει σε ψυχολόγο όχι σε τράπεζα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
https://travel.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/travel/news/article2182341.ece

Ακουω γνωμες...
Το διαβασα και ψιλοφρικαρα.

Ενταξει, μαλακιες. Διαβαστε και τα σχολια ομως, ουτε οι Αγγλοι δεν συμφωνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ενταξει, μαλακιες. Διαβαστε και τα σχολια ομως, ουτε οι Αγγλοι δεν συμφωνουν.

Στα σχόλια είπαν κάτι που ψιλοείναι σωστό, είπαν ότι προσέχουν περισσότερο τους Γερμανούς απο τους άλλους τουρίστες, είναι αλήθεια αυτό, κάποιοι άλλοι όμως κάνανε περίεργα σχόλια:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Στα σχόλια είπαν κάτι που ψιλοείναι σωστό, είπαν ότι προσέχουν περισσότερο τους Γερμανούς απο τους άλλους τουρίστες, είναι αλήθεια αυτό, κάποιοι άλλοι όμως κάνανε περίεργα σχόλια:hmm:

Εγω διαβασα καποια απο τα πρωτα, και μου εμεινε ενα ας πουμε που ελεγε ενας Αγγλος οτι ντρεπεται να πει οτι ειναι Αγγλος οταν ειναι στην Ελλαδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγω διαβασα καποια απο τα πρωτα, και μου εμεινε ενα ας πουμε που ελεγε ενας Αγγλος οτι ντρεπεται να πει οτι ειναι Αγγλος οταν ειναι στην Ελλαδα....


Λογικό δεν είναι; όταν τα προβλήματα τα δημιουργούν μόνο οι Άγγλοι; γιατί δεν άκουσες βιασμούς σε π.χ. φιλανδούς; γερμανούς, Σουιδούς και ακούς μόνο για Αγγλους; γιατί δεν κάνουν οι υπόλοιποι ευροπαίοι ασφάλια για Βιασμό και κάνουν μόνο οι άγγλοι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ενταξει, μαλακιες. Διαβαστε και τα σχολια ομως, ουτε οι Αγγλοι δεν συμφωνουν.


και ήλπιζα να απαντήσεις και χαίρομαι που απάντησες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λογικό δεν είναι; όταν τα προβλήματα τα δημιουργούν μόνο οι Άγγλοι; γιατί δεν άκουσες βιασμούς σε π.χ. φιλανδούς; γερμανούς, Σουιδούς και ακούς μόνο για Αγγλους; γιατί δεν κάνουν οι υπόλοιποι ευροπαίοι ασφάλια για Βιασμό και κάνουν μόνο οι άγγλοι; :hmm:

Συμφωνω οτι ειναι απαραδεκτοι......

και ήλπιζα να απαντήσεις και χαίρομαι που απάντησες :D

...περιμενες να τους υποστηριξω?:P

Η μονη μου διαφωνια (οχι με σενα, με τη νοοτροπια "οι Αγγλοι στη χωρα τους το παιζουν κυριοι και ερχονται εδω και τα σπανε") ειναι οτι δεν ειναι αυτοι το χαρακτηριστικο δειγμα Αγγλων. Αυτοι εινει οι τυποι που και στην Αγγλια θα τους δεις να ξερνανε στις 3 το πρωι σε ενα στενο χ3 φορες την εβδομαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οχι ήξερα ότι θα πεις την αλήθεια :D


το ξέρω ότι δεν είναι αυτοί οι Αγγλοι.... όμως εγώ το ξέρω γιατί έχω συγγενείς που ζουν μόνιμα στην Αγγλία :P (Λονδίνο) κι έχω γνωρίσει Αγγλους οι οποίοι φυσικά είναι μια χαρά άνθρωποι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
οχι ήξερα ότι θα πεις την αλήθεια :D


το ξέρω ότι δεν είναι αυτοί οι Αγγλοι.... όμως εγώ το ξέρω γιατί έχω συγγενείς που ζουν μόνιμα στην Αγγλία :P (Λονδίνο) κι έχω γνωρίσει Αγγλους οι οποίοι φυσικά είναι μια χαρά άνθρωποι :P

Ε ναι! Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως τα ΜΜΕ της Αγγλιας δεν συνειδητοποιουν τι δυσφημιση για την δικη τους χωρα ειναι ολα αυτα. Και τα προωθουν κιολας σαν δικο μας προβλημα, λες και δεν ξερει ο κοσμος τι γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όπου πιάσει μωρέ....
το γιατί κι από που ξεκινάει αυτή η χαζομάρα δεν έχω καταλάβει ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να προσθεσω εδω οτι ολες οι Αγγλιδες που ερχονται Ελλαδα, εχουν κανει ασφαλεια για βιασμο...

Kάνουν την προίκα τους :P

Κι εγώ αν ήξερα οτι θα "βιαστώ" θα έκανα ασφάλεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
γιατί δεν κάνουν οι υπόλοιποι ευροπαίοι ασφάλια για Βιασμό και κάνουν μόνο οι άγγλοι; :hmm:

Στη πραγματικοτητα το κολπακι αρχισε απ' τις Σκανδιναβικες χωρες: οι Σκανδιναβες δηλαδη εκανα ασφαλεια για βιασμο και μετα πηγαιναν στα ελληνικα νησια να βιαστουν αβερτα. Το πραγμα ομως παραεγινε και οι εταιριες τους βρισκοντας πλεον ασυμφορη τη συγκεκριμενη καλυψη, την αποσυρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Σιγουρα ισχυει?
Γενικα οι Σκανδιναυοι δεν εχουν κι ιδιαιτερο χρηματικο προβλημα.
Κι επειδη εχω γνωρισει καμποσους, μου φαινεται κομματακι δυσκολο να ξεκινησε απο κει.
Γενικα ειναι πολυ ηπιοι και δε μου φαινεται οτι θα εμπαιναν σε μια τετοια διαδικασια για φραγκακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς έτυχε και είδατε ειδήσεις χτες ή αν το είχε το δελτίο που παρακολουθήσατε, αλλά έγινε χαμός με αυτό το θέμα....
Η πρεσβεία τους στην Ελλάδα προσπαθεί να τα μπαλώσει και να "διασκεδάσει" τις εντυπώσεις μιας που έγινε χαμός.
Λένε τώρα ότι αυτό είναι και καλά ένα δίκτυο το οποίο αναφέρει ΤΥΧΩΝ προβλήματα σε διάφορες χώρες ΑΝ δεν πάρει τις κατάλληλες προφυλάξεις :confused:
(αν δε φοράς τσίγκινο δλδ στην Ελλάδα σε βιάζουν?)
Βέβαια βγήκαν στο ρεπορτάζ και σοβαροί άγγλοι τουρίστες που ρωτήθηκαν και είπαν ότι πολλές φορές ντρέπονται να πουν ότι είναι άγγλοι ενόσω είναι στη χώρα μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Στερεότυπα που ποτέ δεν διευκόλυναν κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top