Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Άνδρες

    Ψήφοι: 59 59.0%
  • Γυναίκες

    Ψήφοι: 5 5.0%
  • Εξίσου

    Ψήφοι: 36 36.0%

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
πιστευω ο ατρας αλλα δεν μπορω να στιρηξω πουθενα την αποψη μου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι κλασσικό φαινόμενο όταν χρειάζεται να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα να "ανατρέχεις" σε προσωπικές εμπειρίες και γνώσεις.
Μήπως με αυτόν τον τρόπο γενικεύουμε όμως;
Ως αγόρι υποστήριξε ότι έχουν οι άνδρες περισσότερο χιούμορ γιατί λέει βρίσκεις περισσότερες ανδροπαρέες και κάνουν χαβαλέ κτλ κτλ..Ωστόσο λόγω φύλου είναι λογικό να μην ξέρει τι γίνεται σε γυναικοπαρέες,άρα βλέπει το θέμα μόνο από μια πλευρά και όχι αμφίδρομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Το χιούμορ δεν έχει να κάνει μόνο με αυτόν που το λέει ή το έχει αλλά και με αυτόν που το ακούει ή το δέχεται...οπότε εκ προοιμίου η ερώτηση δεν μπορεί να έχει μία απάντηση...είτε οι άντρες έιτε οι γυναίκες.
Έχει να κάνει με την κουλτούρα του καθενός,με τα βιώματα του, την ηλικία του - τρανταχτό παράδειγμα τα παιδιά που ξεκαρδίζονται με κάτι που σε έμας τους ενήλικους μπορεί να είναι αδιάφορο ή απλά να το χαρακτηρίσουμε γελοίο- και κυρίως αν έχει υψηλή αίσθηση χιούμορ που δεν περιορίζεται μόνο ως προς τους άλλους. Είναι σύνηθες το φαινόμενο να είσαι ευχάριστος σε μια παρέα, να κάνεις πλάκα ή χιούμορ, αλλά αυτομάτως να χάνεις την αίσθηση αυτή όταν οι άλλοι αναφέρονται σε σένα κάνοντας κάποιο αστείο.
Επίσης μεγάλη σημασία έχει και η φάση όπου γίνεται κάτι...πόσες φορές δεν έχουμε προσπαθήσει να εξηγήσουμε σε κάποιο φίλο, κάτι που μας έκανε να γελάσουμε ή που μας είπαν σε μια παρέα, κι αυτός απλά να κάθεται να μας ακούει χωρίς ούτε καν να μειδιά...
Άρα είναι θέμα ανθρώπου και προσωπικότητας και όχι θέμα φύλου το χιούμορ....

Και για να δείτε ότι δεν θα γελάσετε όλοι με αυτό που θα πω - αλλά εμένα τότε μου φάνηκε τρομερά αστείο- είμασταν με την κολλητή μου στο μετρό στο Σύνταγμα (για τους πολύ παρατηρητικούς υπάρχει ένα σημείο σαν κουβούκλιο-σφαίρα που φωτίζεται πολύ έντονα και περίεργα) και περιμέναμε στην αποβάθρα και μιλάγαμε για ιστορίες και ταινίες με εξωγήινους,με πλανήτες, και ξαφνικά απέναντί μας στην άλλη αποβάθρα (στο κουβούκλιο-σφαίρα) σκάει ένας παπούλης που φαινόταν ξαφνιασμένος σαν να είχε φυτρώσει, σαν να είχε μεταφερθεί εκεί χωρίς να το περιμένει και να τον λούζει το φως .....μας φάνηκε τόσο αστείο που ξεκαρδιστήκαμε στα γέλια....και κάναμε συνειρμούς ότι ο άνθωπος ήρθε με τηλεμεταφορά.......
το αστείο προέκυψε γιατί εκείνη την ώρα λέγαμε κάτι ανάλογο, γιατί το απέναντι σημείο έμοιαζε πραγματικά σαν διαστημικό και γιατί η έκφραση απορίας του παππούλη ήταν ..."καλά ρε παιδιά πως βρέθηκα εγώ εδώ πέρα;;;;;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

melenios

Νεοφερμένος

Ο melenios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
λοιπον, εχει τυχε μερικες φορες να ειμαι με γυναικοπαρεες ,το να μιλας για νυχια και ιστοριες τετοιες για ΜΕΝΑ δεν ειναι τιποτα το ουσιωδες , τωρα ο καθενας οπως θελει τι βρισκει και δεν θα αλλαξει τον τροπο που σκεφτεται για τους αλλους, απλα κατα βαση οι αντροπαρεες εχουν πιο πολυ χαβαλε (σημειωστε παρεες, αλλο το πως παει ξεχωριστα το ατομο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Το φύλλο συκής στα απόκρυφα μου! :P


Σοβαρά τώρα, οι γυναίκες.

Τις προάλλες το αίσθημα μου είπε:
-"Θα σε αγαπάω για πάντα".

:P
Της απάντησα πως θα την αγαπάω και εγώ για κοάλα!:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι σύνηθες το φαινόμενο να είσαι ευχάριστος σε μια παρέα, να κάνεις πλάκα ή χιούμορ, αλλά αυτομάτως να χάνεις την αίσθηση αυτή όταν οι άλλοι αναφέρονται σε σένα κάνοντας κάποιο αστείο.


αυτο σημαινει οτι δεν εχεις και τοσο χιουμορ,.ο πραγματικος χιουμοριστας εκτιμαει το καλο χιουμορ και αυτοσαρκαζεται κιολας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
λοιπον, εχει τυχε μερικες φορες να ειμαι με γυναικοπαρεες ,το να μιλας για νυχια και ιστοριες τετοιες για ΜΕΝΑ δεν ειναι τιποτα το ουσιωδες , τωρα ο καθενας οπως θελει τι βρισκει και δεν θα αλλαξει τον τροπο που σκεφτεται για τους αλλους, απλα κατα βαση οι αντροπαρεες εχουν πιο πολυ χαβαλε (σημειωστε παρεες, αλλο το πως παει ξεχωριστα το ατομο)

Κάνεις κακές γυναικοπαρέες, ας πρόσεχες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Η απάντησή μου είναι οι άντρες γιατί ε, όπως και να το κάνουμε οι γυναίκες είναι πιο ώριμες από τους περισσότερους,τουλάχιστον, άντρες και μια κατάσταση την αντιμετωπίζουν πιο ρεαλιστικά από αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
οι αντρες ειναι συνηθως πιο αστειοι οχι γιατί εχουν καλυτερο χιουμορ αλλα επειδη δε φοβουνται τοσο να τσαλακωθουν και να πεταξουν τη βλακεια τους.
που θα παει, στις 5 βλακειες οι 2 θα ειναι επιτυχημενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σύμφωνα με έρευνες πάντως, τα δύο φύλα έχουν εξίσου καλό χιούμορ, αλλά τα κοινωνικά στερεότυπα περιμένουν περισσότερο από τους άντρες να κάνουν αστεία και τις γυναίκες να γελάνε με αυτά. Επίσης, έρευνες έχουν δείξει ότι οι γυναίκες εν γένει έλκονται από άντρες που τις κάνουν να γελάνε και οι άντρες από γυναίκες που γελάνε με τα αστεία τους.
Θλιβερό.

Για όποιον θέλει να μάθει περισσότερα:
https://psychcentral.com/lib/2011/how-and-why-humor-differs-between-the-sexes/all/1/
https://www.scientificamerican.com/podcast/episode.cfm?id=are-men-funnier-than-women-11-10-24
https://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=the-humor-gap
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
έρευνες έχουν δείξει ότι οι γυναίκες εν γένει έλκονται από άντρες που τις κάνουν να γελάνε και οι άντρες από γυναίκες που γελάνε με τα αστεία τους.
Θλιβερό.
Γιατί είναι θλιβερό αυτό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Διότι, σε ένα ακόμη πράγμα, η κοινωνία περιμένει από τους άντρες να είναι δημιουργικοί και από τις γυναίκες να καταναλώνουν έτοιμη δημιουργία άλλων.
Όπως και να το κάνουμε, το να παράγεις χιούμορ χρειάζεται πολύ περισσότερα skills από το να το καταναλώνεις.
Και δεδομένου ότι πρόκειται καθαρά για στερεότυπο (όταν τα φύλα ήταν κρυμμένα, άντρες και γυναίκες παρήγαγαν αστεία τα οποία έπαιρναν ίσα ratings), είναι διπλά θλιβερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Διότι, σε ένα ακόμη πράγμα, η κοινωνία περιμένει από τους άντρες να είναι δημιουργικοί και από τις γυναίκες να καταναλώνουν έτοιμη δημιουργία άλλων.
Όπως και να το κάνουμε, το να παράγεις χιούμορ χρειάζεται πολύ περισσότερα skills από το να το καταναλώνεις.
Και δεδομένου ότι πρόκειται καθαρά για στερεότυπο (όταν τα φύλα ήταν κρυμμένα, άντρες και γυναίκες παρήγαγαν αστεία τα οποία έπαιρναν ίσα ratings), είναι διπλά θλιβερό.

Χμ οκ, ενδιαφέρον αυτό που γράφεις περι στερεοτύπων. Κι εγώ θεωρώ πως οι γυναίκες μπορούν να έχουν εξίσου χιούμορ και ακόμα περισσότερο. Επιστημονικά δε θα μπορέσω να το εξηγήσω, είναι απλώς βίωμα και παρατήρηση δική μου. Μπορώ μόνο να δικαιολογήσω την έλξη των ανδρών προς τις γυναίκες που γελάνε με τ'αστεία τους, αν συνυπολογίσω την περηφάνια τους που ανεβαίνει στα ύψη - σαν τα μικρά παιδιά- όταν τους παινεύεις. Αλλά αυτό είναι ανθρώπινο και μια γυναίκα δηλαδή το αισθάνεται, ίσως όμως οι άνδρες εκφράζονται σε αυτό το κομμάτι εντονότερα, εξωτερικεύονται δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όλοι νιώθουν ωραία όταν τους παινεύουν ή γελάνε με τα αστεία τους. Το ότι θεωρούμε ότι μόνο οι άντρες έχουν τέτοια ανάγκη είναι καθαρά social conditioning.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freezespell

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιστεύω οι άνδρες (αν και δεν με συμφέρει ως κοριτσάκι που είμαι) κυρίως γιατί οι γυναίκες δεν αφήνουν τόσο ελεύθερο τον εαύτο τους μέσα σε παρέες ακριβώς λόγω ενός πανάρχαιου "θρύλου" κατα τον οποίο η γυναίκα πρεπει να εστιάζει στο να είναι γοητευτική και μυστηριώδης (χαζομάρα κατα τη γνώμη μου) αφήνοντας τον άνδρα να κάνει την πλάκα καθώς είναι κομμάτι της "ανώριμης" φύσης του. Αλλά φυσικά έχω γνωρίσει και γυναίκες που δεν φοβούνται να αφήσουν ελεύθερο τον εαυτό τους και να κάνουν χιούμορ και καλή παρεούλα.

By the way, είμαι καινούρια! Γειά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
τι ηλιθιο ερωτημα ! χζχααχαχα:confused: σοβαρα τωρα...
με τι κριτηριο να απαντησει κανεις σε κατι τετοιο
ΛΙΓΟ ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Πάντως να πω και το άλλο οι γυναίκες που έχουν χιούμορ, τα λένε όλα έξω από τα δόντια, λένε αστειάκια,ανεκδοτα και τα λοιπά, δεν αντιμετωπίζονται ως θηλυκά-θηλυκά από τους άνδρες. Κοινώς δεν τις περνούν στα σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἐννοεῖται οἱ ἄνδρες! Εἴτε γιὰ γενετικοὺς λόγους εἴτε γιὰ ἐπίκτητους, ἡ οὐσία παραμένει. Ἂν πάντως θέλουν οἱ γυναῖκες νὰ ἔχουν χιοῦμορ, βασικὴ προϋπόθεση εἶναι νὰ μὴν εἶναι φεμινίστριες. Δὲν ἔχω συναντήσει οὔτε μία ἀπὸ τὶς «ἱεραποστόλους» τοῦ φεμινισμοῦ οἱ ὁποῖες νὰ ἔχουν ἔστω καὶ ἐλάχιστη αἴσθηση τοῦ φόρουμ. Μιὰ κουβέντα νὰ τολμήσῃς νὰ πῇς ἡ ὁποῖα ἀναφέρεται στὸ γυναικεῖο φύλο καὶ σπάει τὰ φεμινιστικά τους πρότυπα, εἶναι ἕτοιμες νὰ σὲ κατασπαράξουν...

Γι' αὐτὸ γυναῖκες, ἂν θέλετε νὰ εχετε χιοῦμορ, πάψετε νὰ εἶστε φεμινίστριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όπως και να το κάνουμε, το να παράγεις χιούμορ χρειάζεται πολύ περισσότερα skills από το να το καταναλώνεις.
Και δεδομένου ότι πρόκειται καθαρά για στερεότυπο (όταν τα φύλα ήταν κρυμμένα, άντρες και γυναίκες παρήγαγαν αστεία τα οποία έπαιρναν ίσα ratings), είναι διπλά θλιβερό.
δηλαδη λς οτι παραγουν ιδιο χιουμορ ανδρες γυναικες
αλλα οι γυναικες το κρυβουν μονο μεταξυ τους
ενω οι ανδρες το προβαλλουν

κοιτα,,δεν με πειθει

ειδικα αφου οι ερευνες με χιουμορ που διαβασα εχουν ελαχιστο δειγμα,,20 πχ
μεγαλες ερευνες με χιουμορ ειναι δυσκολο να γινουν

μου φαινεται οτι προσπαθουν να εξισωσουν παλι εντελως τα δυο φυλα,,με το ζορι ως πολτικως ορθο

οταν διεθνως..ιστορικα οι κωμικοι ηταν ανδρες χιλιαδες χρονια τωρα

Πάντως να πω και το άλλο οι γυναίκες που έχουν χιούμορ, τα λένε όλα έξω από τα δόντια, λένε αστειάκια,ανεκδοτα και τα λοιπά, δεν αντιμετωπίζονται ως θηλυκά-θηλυκά από τους άνδρες. Κοινώς δεν τις περνούν στα σοβαρά.
και αυτο ισχυει

εκ φυσεως νιωθω οτι προτιμω τη γυναικα λιγοτερο παιδι και πιο ωριμη συναισθηματικα,ωστε να μην κανει και πολυ χιουμορ
αυτες που κανουν χιουμορ εντονα συχνα ή ειναι ασχημες για γυναικες,,ή γενικα τις περνουμε ως αντρογυναικες λιγο

και αν υπαρχει φυσικη ταση για κατι,,κατι σημαινει ,,και δεν ειναι απλα θλιβερο..
κατι σημαινει


περα απο αυτο,,το χιουμορ ακομα επιστημονικα δεν ξερουμε τι ειναι,γιατι υπαρχει,,τι σημαινει..
και υπαρχουν πολλα ειδη αυτου,,εντονο λαιτ,επιθετικο

και εχω την εντυπωση οτι οι γυναικες οσες εχουν χιουμορ ειναι πολυ πιο λαιτ και λιγοτερο επιθετικο,,διατρητικο αν θελεις,,απο τους ανδρες


και οσο τη δημιουργηκοτητα,,παλιος ψυχιατρος το παραδεχοταν στη φλεσσα που ειχα δει,,εγγλεζοθρεμμενος μαλιστα καθηγητης κλπ

οτι οι ανδρες πρεπει και γινομαστε πιο δημιουργηκοι στα υλικα αγαθα γιατι ποτέ δεν θα μπρεσουμε να δημιουργησουμε ζωηοπως οι γυναικες



τελος..οταν καποιος εχει καλο χιουμορ ειναι εξυπνος..
αν καποιος δεν εχει χιουμορ δεν σημαινει οτι δεν ειναι εξυπνος..

εχω δει πολυ εξυπνους ανθρωπους που απλα δεν ειναι αρκετα ανωριμοι οπως εγω πχ ή παιδιά ωστε να παιρνουν τη ζωη οχι στα σοβαρα

αμα ηταν ετσι,,οι μεγαλυτεροι κωμικοι παγκοσμιως θα ηταν ο αινσταιν κλπ ιδιοφυιες
οχι,,αλλο το ενα αλλο το αλλο
το χιουμορ ειναι εντονη ενδειξη νοημοσυνης,αλλα οχι απαραιτητο συστατικο της

ειναι περισσοτερο συναισθηματικο στοιχειο και οχι λογικο..

Δὲν ἔχω συναντήσει οὔτε μία ἀπὸ τὶς «ἱεραποστόλους» τοῦ φεμινισμοῦ οἱ ὁποῖες νὰ ἔχουν ἔστω καὶ ἐλάχιστη αἴσθηση τοῦ φόρουμ. Μιὰ κουβέντα νὰ τολμήσῃς νὰ πῇς ἡ ὁποῖα ἀναφέρεται στὸ γυναικεῖο φύλο καὶ σπάει τὰ φεμινιστικά τους πρότυπα, εἶναι ἕτοιμες νὰ σὲ κατασπαράξουν...
ενω οι γυναικες μπορουν ανετα να λενε αστεια για να ξεφτιλιζουν και διακωμωδουν τους ανδρες,,αυτο δεν ειναι ρατσισμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
'Ολα θέμα χαρακτήρα και ιδιοσυγκρασίας είναι!!!
Ενα είδος χιούμορ είναι και ο αυτοσαρκασμός....
Και είναι πολλοί αυτοί που υποστηρίζουν πως εάν ένας άνθρωπος ανεξαρτήτου φύλου δεν έχει αυτοσαρκασμό δεν έχει αίσθηση του χιούμορ!! ;)
Οπότε μήπως σωστότερο ή πρακτικότερο θα ήταν να ρωτούσαμε ποιό από τα δύο φύλα μπορεί να αυτοσαρκάζεται πιο εύκολα??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top