Τι θέλουν οι γυναίκες;

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Όλοι ώριμοι γινόμαστε αναγκαστικά απο την ώρα που υποχρεωνόμαστε να ζήσουμε με δικές μας δυνάμεις.

πίστεψέ με... γνωρίζω αρκετά άτομα τα οποία δουλεύουν είναι ανεξάρτητοι κτλ κτλ αλλά και πάλι δεν τους λες ώριμους κάνουν σα μικρά παιδάκια όταν κάτι πάει στραβά δεν αναλαμβάνουν ευθύνες όταν φταίνε και πολλά άλλα!!! ο ώριμος δεν είναι ανεξάρτητός και ο ανεξάρτητος δεν είναι ώριμος (έξερέσεις πάντα υπάρχουν) και στο κάτω κάτω κάποια άτομα μόλις 15 είναι πολύ πιο ώριμα από άτομα 25 χρόνων .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
οι γυναίκες;
Δεν ξέρουν τι θέλουν.

edit:
το μόνο πράγμα που μπορεί να θέλουν είναι πλούσιο γκόμενο για να του τα τρώνε.μετά απο 50 χρόνια καταλαβαίνουν οτι δε μετράνε τα λεφτά,αλλά η καρδιά.και τότε;
είναι αργά-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orignokos

Νεοφερμένος

Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dimitra12345:
πίστεψέ με... γνωρίζω αρκετά άτομα τα οποία δουλεύουν είναι ανεξάρτητοι κτλ κτλ αλλά και πάλι δεν τους λες ώριμους κάνουν σα μικρά παιδάκια όταν κάτι πάει στραβά δεν αναλαμβάνουν ευθύνες όταν φταίνε και πολλά άλλα!!! ο ώριμος δεν είναι ανεξάρτητός και ο ανεξάρτητος δεν είναι ώριμος (έξερέσεις πάντα υπάρχουν) και στο κάτω κάτω κάποια άτομα μόλις 15 είναι πολύ πιο ώριμα από άτομα 25 χρόνων .......

Δέν είναι καθοριστικός παράγοντας να δουλεύεις για να ωριμάσεις αυτό κατά κανόνα είναι ένα μεγάλο βήμα που σε παροτρύνει προς τα κεί αλλά υπάρχουν πολλοί άλλοι παράγοντες που μπαίνουν όπως παράδειγμα να δουλεύεις αλλά να μπορείς να χρηματοδοτηθείς την ίδια ώρα και απο κάπου αλλού όπως τους γονείς. Η ανάληψη ευθυνών ή ο εξαναγκασμός να ζήσεις με δικές σου δυνάμεις σε κάνει πιό ώριμο διαφορετικά θα δημιουργηθούν μεγάλα προβλήματα με τον εαυτό και το περιβάλλον σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εξαρταται απο τη γυναικα. Εξαρταται απο τον αντρα.
Λυπαμαι, αλλα οσοι νομιζετε οτι οσο τελειοι κι αν ειστε ( αντικειμενικα ) ειναι κατι που θα θελει μια κοπελα δεν αρκει.
Καθε γυναικα εχει διαφορετικες αναγκες και ελκυεται απο διαφορετικες συμπεριφορες.
Ειναι το τι σου βγαζει ο αλλος.
Μια σχεση ηρεμη, με μεγαλη κατανοηση, κλπ κλπ μπορει καποια να μην την εκφραζει ενω για καποια αλλη να ειναι ακριβως αυτο που ζηταει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
edit:
το μόνο πράγμα που μπορεί να θέλουν είναι πλούσιο γκόμενο για να του τα τρώνε.μετά απο 50 χρόνια καταλαβαίνουν οτι δε μετράνε τα λεφτά,αλλά η καρδιά.και τότε;
είναι αργά-.

WTF?​

:confused:

seriously? εσύ ως κοπέλα - γυναίκα αυτά ζητάς; :worry:
Πρέπει να επαναπροσδιορίσω τα "θέλω" μου, με σκάλωσες. :hmm:

Μέχρι τότε :crazy: :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
WTF?​

:confused:

seriously? εσύ ως κοπέλα - γυναίκα αυτά ζητάς; :worry:
Πρέπει να επαναπροσδιορίσω τα "θέλω" μου, με σκάλωσες. :hmm:

Μέχρι τότε :crazy: :


Δεν μίλησα για μένα αλλά για την πλειοψηφία.Για μένα τα λεφτά σε όλους τους τομείς είναι ασήμαντα (εννοώ τα πολλά λεφτά,γιατί μόνο τα στοιχειώδη είναι σημαντικά).Δηλαδή δεν πιστεύω πως ο άνθρωπος έλκεται και γίνεται συμπαθητικός απο τα λεφτά,αλλά απο τη καρδιά του.Γιατί τα λεφτά είναι κάτι υλικό,η ψυχή όμως όχι.Και καλό είναι σε μια σχέση η γυναίκα να θέλει κατανόηση,υποστήριξη και αισθήματα αμοιβαία,δηλαδή να αγαπάει και να αγαπηθεί.Δεν είναι δυνατόν όμως να είσαι με κάποιον μόνο για τα λεφτά,δηλαδή εγώ το θεωρώ απίστευτο.Ας πάρω και παράδειγμα μια γνωστή μου που είχε πει "Ο άντρας που θα πάρω εγώ θα είναι πλούσιος και θα με έχει σα βασίλισσα".Και τα αισθήματα;Θα έχει ή θα του τα αγοράσουν τα λεφτά του;
Και το χειρότερο,αυτή η γνωστή μου είναι 17 στα 18 και τη συζήτηση τη κάναμε στις διακοπές.
Οπότε για να ανακεφαλαιώσω,τα λεφτά δε κάνουν τον άνθρωπο και για μένα προσωπικά δεν έχουν σημασία,είτε υπάρχουν είτε όχι.Αν κάποιον τον αγαπάς,δε θα κοιτάξεις τα λεφτά του και το σπίτι του αλλά τη καρδιά του.Τα λεφτά τα θεωρώ χρήσιμα για να καλύπτουμε τις ανάγκες μας,και όχι για να μας θεωρούν κελεπούρια και να κάνουμε μόστρα.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν μίλησα για μένα αλλά για την πλειοψηφία.
Για μένα τα λεφτά σε όλους τους τομείς είναι ασήμαντα (εννοώ τα πολλά λεφτά,γιατί μόνο τα στοιχειώδη είναι σημαντικά).Δηλαδή δεν πιστεύω πως ο άνθρωπος έλκεται και γίνεται συμπαθητικός απο τα λεφτά,αλλά απο τη καρδιά του.Γιατί τα λεφτά είναι κάτι υλικό,η ψυχή όμως όχι.Και καλό είναι σε μια σχέση η γυναίκα να θέλει κατανόηση,υποστήριξη και αισθήματα αμοιβαία,δηλαδή να αγαπάει και να αγαπηθεί.Δεν είναι δυνατόν όμως να είσαι με κάποιον μόνο για τα λεφτά,δηλαδή εγώ το θεωρώ απίστευτο.Ας πάρω και παράδειγμα μια γνωστή μου που είχε πει "Ο άντρας που θα πάρω εγώ θα είναι πλούσιος και θα με έχει σα βασίλισσα".Και τα αισθήματα;Θα έχει ή θα του τα αγοράσουν τα λεφτά του;
Και το χειρότερο,αυτή η γνωστή μου είναι 17 στα 18 και τη συζήτηση τη κάναμε στις διακοπές.
Οπότε για να ανακεφαλαιώσω,τα λεφτά δε κάνουν τον άνθρωπο και για μένα προσωπικά δεν έχουν σημασία,είτε υπάρχουν είτε όχι.Αν κάποιον τον αγαπάς,δε θα κοιτάξεις τα λεφτά του και το σπίτι του αλλά τη καρδιά του.Τα λεφτά τα θεωρώ χρήσιμα για να καλύπτουμε τις ανάγκες μας,και όχι για να μας θεωρούν κελεπούρια και να κάνουμε μόστρα.
Αυτά.

Σεβαστά αυτά που λες,μάλιστα συμφωνώ μαζί σου σε μεγάλο ποσοστό μα....
συγνώμη κιόλας, αλλά με τι είδους γυναίκες συναναστρέφεσαι; :worry: Θέλω να πω, από τι στιγμή που αναφέρεσαι στη πλειοψηφία, το ζεις καθημερινά, το λες με το δικό σου δείγμα,και δε νομίζω να το λες με βάση τη ΜΙΑ γνωστή που έχει τέτοια μυαλά, γιατί εγώ προσωπικά, για το σήμερα μιλώντας πάντα, που συναναστρέφομαι με γυναίκες ηλικίας 16-26 καίγονται να βρουν μια δουλειά να βγάλουν τα τσιγάρα, τους καφέδες τους και αν γίνεται να τσοντάρουν και στο σπίτι... όσο για το πορτοφόλι του γκόμενου (ΑΝ υπάρχει, που να τα βολέψεις όλα; σχολή, 2 δουλειές, κανένα ιδιαίτερο σε πιτσιρίκι να πάρεις και από εκεί τίποτα)...ΜΑΚΡΙΆ και αγαπημένοι!


Αυτά που λες έχουν βάση και σίγουρα υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις...η χρονολογία δε μου κολλάει. Υπάρχουν γυναίκες που σκέφτονται έτσι ενώ είμαστε με το ένα πόδι στο 2013; Και αν υπάρχουν είναι μάλιστα η πλειοψηφία;
Που ζω θεέ μου; με τι σόι άτομα συναναστρέφομαι και δε βλέπω τέτοιες περιπτώσεις;
Πλιζ αν η απάντηση σου είναι "ναι", εύχομαι μόνο ένα πράγμα..
ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΕΊΔΟΣ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΆΝΙΣΗ! :mad:


Και για να μη βγαίνω τέρμα εκτός. Αυτό που είπες: Και καλό είναι σε μια σχέση η γυναίκα να θέλει κατανόηση,υποστήριξη και αισθήματα αμοιβαία,δηλαδή να αγαπάει και να αγαπηθεί.
Αυτό ακριβώς θέλω και εγώ, και εύχομαι να μη το θέλω μόνο εγώ, εσύ και η κυρά-Μαρία η γεροντοκόρη που μένει πέντε στενά πιο κάτω με τις επτά τις γάτες. :clapup:

Πως έχουμε χαλάσει έτσι ρε παιδιά; Πως;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σεβαστά αυτά που λες,μάλιστα συμφωνώ μαζί σου σε μεγάλο ποσοστό μα....
συγνώμη κιόλας, αλλά με τι είδους γυναίκες συναναστρέφεσαι; :worry: Θέλω να πω, από τι στιγμή που αναφέρεσαι στη πλειοψηφία, το ζεις καθημερινά, το λες με το δικό σου δείγμα,και δε νομίζω να το λες με βάση τη ΜΙΑ γνωστή που έχει τέτοια μυαλά, γιατί εγώ προσωπικά, για το σήμερα μιλώντας πάντα, που συναναστρέφομαι με γυναίκες ηλικίας 16-26 καίγονται να βρουν μια δουλειά να βγάλουν τα τσιγάρα, τους καφέδες τους και αν γίνεται να τσοντάρουν και στο σπίτι... όσο για το πορτοφόλι του γκόμενου (ΑΝ υπάρχει, που να τα βολέψεις όλα; σχολή, 2 δουλειές, κανένα ιδιαίτερο σε πιτσιρίκι να πάρεις και από εκεί τίποτα)...ΜΑΚΡΙΆ και αγαπημένοι!


Αυτά που λες έχουν βάση και σίγουρα υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις...η χρονολογία δε μου κολλάει. Υπάρχουν γυναίκες που σκέφτονται έτσι ενώ είμαστε με το ένα πόδι στο 2013; Και αν υπάρχουν είναι μάλιστα η πλειοψηφία;
Που ζω θεέ μου; με τι σόι άτομα συναναστρέφομαι και δε βλέπω τέτοιες περιπτώσεις;
Πλιζ αν η απάντηση σου είναι "ναι", εύχομαι μόνο ένα πράγμα..
ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΕΊΔΟΣ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΆΝΙΣΗ! :mad:


Και για να μη βγαίνω τέρμα εκτός. Αυτό που είπες: Και καλό είναι σε μια σχέση η γυναίκα να θέλει κατανόηση,υποστήριξη και αισθήματα αμοιβαία,δηλαδή να αγαπάει και να αγαπηθεί.
Αυτό ακριβώς θέλω και εγώ, και εύχομαι να μη το θέλω μόνο εγώ, εσύ και η κυρά-Μαρία η γεροντοκόρη που μένει πέντε στενά πιο κάτω με τις επτά τις γάτες. :clapup:

Πως έχουμε χαλάσει έτσι ρε παιδιά; Πως;:/:

α)Σου λέω για κορίτσια Γ' λυκείου στο χωριό μου,που τη βρίσκουν ακόμα με διάσημους πλούσιους λες και θα είναι ποτέ μαζί:confused:
β)Έτσι όπως έχουν σφίξει τα πράγματα,καλά κάνουν.Γιατί δε τους σώνει μόνο το χαρτζιλίκι της Εβδομάδας (και ας το παραδεχτώ,εγώ χαρτζιλίκι δεν παίρνω,παρα μόνο 4-5 ευρώ μια φορά το μήνα που βγαίνω έξω,τα υπόλοιπα τα βάζω εγώ απ'τον κουμπαρά μου-όσα έχω μαζέψει απο γιορτές,γενέθλια κτλ) θα πρέπει κανονικά όλοι μας να δουλεύουμε,απο μια συγκεκριμένη ηλικία και μετά.Και απο τα 13 που είμαι εγώ,απλές δουλειές σε γνωστούς μας μπορούμε να κάνουμε,χάρες για να συνηθίσουμε απο τώρα στη βιοπάλη και να μη μας φανούν μετά δύσκολα.;)
γ)Και όμως,υπάρχουν.Και συνήθως είναι κοριτσάκια τέρμα κακομαθημένα (όχι,τα λίγο σκέφτονται και λιγάκι λογικά!) που απο τη μάνα τους μαθαίνουν οτι πρέπει να έχουν λεφτά στης ζωή τους κτλ κτλ κτλ και στο τέλος καταλήγουν στη μιζέρια με τα λεφτά τους!
δ)Η εξέλιξη,η εξέλιξη φταίει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και καλό είναι σε μια σχέση η γυναίκα να θέλει κατανόηση,υποστήριξη και αισθήματα αμοιβαία,δηλαδή να αγαπάει και να αγαπηθεί.
Να διορθώσω, αν μου επιτρέπεις, πως όχι μόνο είναι "καλό να υπάρχει", αλλά είναι απαραίτητα. Νομίζω ότι αναλωνόμαστε σε διάφορα θεωρητικά και χάνουμε την ουσία: μία ΣΧΕΣΗ, συμπεριλαμβάνει εξ' ορισμού ΗΡΕΜΙΑ και ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. Μία "σχέση" χωρίς ηρεμία και κατανόηση απλώς δεν είναι σχέση.-
Ή έχουμε σχέση ή ... παίζουμε τις κουμπάρες.

Για αντιπαράδειγμα, μπορείτε απλά να ψάξετε και να μου βρείτε μία, έστω μία, Γυναίκα που μπορεί να γίνει ευτυχισμένη σε μία σχέση χωρίς κατανόηση, χωρίς ηρεμία, χωρίς αλληλοϋποστήριξη, αλλά μόνο με εντάσεις και δράμα. Για να βοηθήσω, μην ψάχνεστε, δεν υπάρχει. Ούτε Γυναίκα, ούτε Άντρας, που να μπορέσει να πει το παραπάνω και να το εννοεί.

Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας: Άντρες και Γυναίκες θέλουμε ηρεμία, κατανόηση, υποστήριξη και αμοιβαιότητα. Το να διατεινόμαστε (και καλά) ότι δεν μας εκφράζει μια τέτοια σχέση είναι απλώς στρουθοκαμηλισμός, μία ύστατη προσπάθεια, αν θες, να κρυφτούμε πίσω απ' τις ευθύνες μας και τα πράγματα που πραγματικά αποζητάμε, προσπαθώντας μάλιστα να επιρρίψουμε την "ευθύνη" σε πολλούς. Αλλά κάτι τέτοιο, η απουσία ηρεμίας και κατανόησης, δεν μας εκφράζει καν, σαν ανθρώπινα όντα. Έχουμε τόσα και τόσα προβλήματα, το τελευταίο που θέλουμε είναι ένα άτομο χωρίς κατανόηση.

Γι' αυτό, αντί να δικαιολογούμαστε και να νίπτουμε τας χείρας μας από αυτά που έχουμε κάνει, ας κοιτάξουμε την μεγάλη εικόνα κι ας διορθωθούμε. Σκοπός μας είναι να κάνουμε έναν άνθρωπο χαρούμενο κι ευτυχισμένο, να τον στηρίξουμε και να μας στηρίξει, να τον κατανοήσουμε και να μας κατανοήσει. Και όχι να σπέρνουμε αβεβαιότητα, πίκρα και πόνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Να διορθώσω, αν μου επιτρέπεις, πως όχι μόνο είναι "καλό να υπάρχει", αλλά είναι απαραίτητα. Νομίζω ότι αναλωνόμαστε σε διάφορα θεωρητικά και χάνουμε την ουσία: μία ΣΧΕΣΗ, συμπεριλαμβάνει εξ' ορισμού ΗΡΕΜΙΑ και ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. Μία "σχέση" χωρίς ηρεμία και κατανόηση απλά δεν είναι σχέση.- Ή έχουμε σχέση ή ... παίζουμε τις κουμπάρες.

Για αντιπαράδειγμα, μπορείτε απλά να ψάξετε και να μου βρείτε μία, έστω μία, Γυναίκα που μπορεί να γίνει ευτυχισμένη σε μία σχέση χωρίς κατανόηση, χωρίς ηρεμία, χωρίς αλληλοϋποστήριξη, αλλά μόνο με εντάσεις και δράμα. Για να βοηθήσω, μην ψάχνεστε, δεν υπάρχει. Ούτε Γυναίκα, ούτε Άντρας, που να μπορέσει να πει το παραπάνω και να το εννοεί.

Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας: Άντρες και Γυναίκες θέλουμε ηρεμία, κατανόηση, υποστήριξη και αμοιβαιότητα. Το να διατεινόμαστε (και καλά) ότι δεν μας εκφράζει μια τέτοια σχέση είναι απλώς στρουθοκαμηλισμός, μία ύστατη προσπάθεια, αν θες, να κρυφτούμε πίσω απ' τις ευθύνες μας και τα πράγματα που πραγματικά αποζητάμε, προσπαθώντας μάλιστα να επιρρίψουμε την "ευθύνη" σε πολλούς. Αλλά κάτι τέτοιο, η απουσία ηρεμίας και κατανόησης, δεν μας εκφράζει καν, σαν ανθρώπινα όντα. Έχουμε τόσα και τόσα προβλήματα, το τελευταίο που θέλουμε είναι ένα άτομο χωρίς κατανόηση.

Γι' αυτό, αντί να δικαιολογούμαστε και να νίπτουμε τας χείρας μας από αυτά που έχουμε κάνει, ας κοιτάξουμε την μεγάλη εικόνα κι ας διορθωθούμε. Σκοπός μας είναι να κάνουμε έναν άνθρωπο χαρούμενο κι ευτυχισμένο, να τον στηρίξουμε και να μας στηρίξει, να τον κατανοήσουμε και να μας κατανοήσει. Και όχι να σπέρνουμε αβεβαιότητα, πίκρα και πόνο. :)

Ναι αλλά έτσι όπως το θέτεις ανοίγεις άλλη πληγή τώρα.
Τι γίνεται με τους ανθρώπους που δεν έχουν ζήσει ποτέ την ηρεμία και την κατανόηση; :hmm:
Δε μιλάω για εγωιστικά πλάσματα, γυναίκες και άντρες, που απλά βολεύουν την πάρτη τους και έχουν το ταίρι τους του κλώτσου και του μπάτσου, χωρίς να ενδιαφέρονται για τα συναισθήματα και τις ανάγκες του, έχοντας όμως αυτός λάβει ότι έχει ανάγκη από το ταίρι του, αλλά για άτομα που από παιδική ακόμη ηλικία δεν γνωρίζουν τι θα πει ηρεμία, υπομονή, σεβασμός στο πρόσωπο του άλλου και μπλα μπλα μπλα.

Όσο για τη γυναίκα που ζήτησες να σου βρω, σου έχω μια. Όσο κι αν δεν το πιστεύεις ναι σου έχω, μπορείς να την χαρακτηρίσεις και μαζόχα. :P


Μερικοί άνθρωποι, απλά λειτουργούν έτσι...
Δεν αντέχουν την ηρεμία, την κατανόηση και απλά ο ..καψερός ο "έτσι" την πληρώνει τη νύφη!

Καλή η θεωρία στο "τι θέλουν οι γυναίκες" αλλά με την πράξη...τι γίνεται;


Και για να αναφέρω και κάτι ακόμη. Μεμονωμένο περιστατικό βέβαια αλλά μπορείτε άνετα να το εφαρμόσετε και σε άλλες περιπτώσεις καθημερινότητας.
Τώρα σοβαρά ρε κορίτσια, πάμε καλά; Όχι πάμε καλά; :confused:
Του λες του ...έτσι
-Ρε μωρό μου δεν είσαι τρυφερός, θέλω να μου λες "καλημέρα μωρό μου" κάθε πρωί, θέλω να με φιλάς πρώτος και αχόρταγα όταν με συναντάς, θέλω να μου κατεβάσεις τα αστέρια να τα κολλήσω στο ταβάνι μου, θέλω θέλω θέλω θέλω θέλω.
Και όταν κάνουν ΈΝΑ από όλα αυτά σε στιγμή που δε το περιμένουμε, δε χάνουμε ευκαιρία να τους γειώσουμε, πετώντας σποντούλα του στυλ "μπα πως και έτσι;", "τι ήταν αυτό τώρα;" "καλά άρρωστος είσαι;" και εννοείται πως ξενερώνουν και πως δε ξανά κάνουν τίποτα και τότε να σου πάλι η γκρίνια στο προσκήνιο.


ΡΕ ΣΕΙΣ ΚΟΡΊΤΣΙΑ, ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΎΜΕ ΛΊΓΟ ΡΕ! :/:
Και βάζω και εμένα σε αυτό έτσι; Δεν είμαι η μις τέλεια, παίζει τέτοιες καθημερινές μαλακίτσες να τις έχω κάνει όσες φορές τις έχετε κάνει ΌΛΕΣ εσείς μαζί :whistle:
Τα λέω να τα ακούω και εγώ:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν ειπε κανεις οτι μια γυναικα σε μια σχεση χωρις κατανοηση, χωρις ηρεμια, χωρις αλληλουποστηριξη, αλλα μονο με εντασεις και δραμα, αντεχει.
Αλλα οπως και να χει ισως αυτα τα χρειαζεται που και που.
Και ξερω αρκετες τετοιες κοπελες.

Και τελος παντων, το θεμα δεν βρισκεται μονο εκει. Το θεμα ειναι ο αλλος τι σου βγαζει και κατα ποσο σε κανει ευτυχισμενη.
Μπορει να ειναι το καλυτερο παιδι στον κοσμο ολο, αλλα συγκριτικα με καποιον αλλο πχ να μην σε γεμιζει, να νιωθεις οτι κατι λειπει.
Και δεν ειναι απαραιτητο οτι σε κατι φταιει ο αλλος, απλα δεν νιωθεις ανετα σε μια τετοια σχεση.

Δεν γινεται να εξιδανικευουμε τις σχεσεις βαζοντας τες σε καλουπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νε μωρέ μωρέ.:redface:
Ο Βασιλάκης είναι γλυκούλης, ρομαντικούλης και θέλει σοβαρή σχέση και ζητάει όσα καλά θα του προσφέρει η σχέση. Αν του πας τη Μαρία που θέλει κι αυτή ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια, μην είσαι σίγουρος ότι θα' ναι μια ζωή μαζί ή θα έχουν "όμορφη" σχέση και ποιοτική, ή ακόμα ακόμα ότι θα κάνουν "σχέση".

Μπορεί δύο άτομα να έχουν τα ίδια κριτήρια, ίδιες απόψεις, ίδια θέλω, αλλά στη τελική να μην κολλάνε μεταξύ τους, και να κολλάνε με τον ακριβώς αντίθετο.
Είναι όλα θέμα χημείας. Μερικές φορές υπάρχει μόνο χημεία, μερικές φορές μόνο κοινή αντίληψη κάποιων πραγμάτων, στη τέλεια σχέση υπάρχουν και τα δυο [μάλλον].
Ε, γι' αυτό πολλές σχέσεις δε τραβάνε για πολύ.



άλλα μη μου φοβάσαι, γέλα μου, χαμογέλα μουυυ. για σένα θα΄μαι πάντα εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μπορεί δύο άτομα να έχουν τα ίδια κριτήρια, ίδιες απόψεις, ίδια θέλω, αλλά στη τελική να μην κολλάνε μεταξύ τους, και να κολλάνε με τον ακριβώς αντίθετο
συνηθως τα αντιθετα ελκονται

φυσικο ειναι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι γίνεται με τους ανθρώπους που δεν έχουν ζήσει ποτέ την ηρεμία και την κατανόηση; :hmm:
[...] άτομα που από παιδική ακόμη ηλικία δεν γνωρίζουν τι θα πει ηρεμία, υπομονή, σεβασμός στο πρόσωπο του άλλου και μπλα μπλα μπλα.
Θα μάθουν, όπως κάποτε μάθαμε κι εμείς. :)
Βασική προϋπόθεση είναι να ΘΕΛΕΙΣ να μάθεις. Να δεχθείς να κατεβάσεις λίγο τον εγωισμό σου, να αποδεχθείς ότι ήσουν λάθος σε κάποια πράγματα και να τα διορθώσεις. Γιατί, όλοι μας κάνουμε λάθη. Η ειδοποιός διαφορά είναι ότι κάποιοι μαθαίνουμε απ' αυτά, ώστε να μην τα επαναλάβουμε με το ίδιο άτομο. Και, αν ο άλλος δεν δέχεται να υπαναχωρήσει, φροντίζεις να είσαι σωστός με τον επόμενο.

Όσο για τη γυναίκα που ζήτησες να σου βρω, σου έχω μια. Όσο κι αν δεν το πιστεύεις ναι σου έχω, μπορείς να την χαρακτηρίσεις και μαζόχα. :P
Μιλάω για Γυναίκες, Ζωή μου, όχι για... γκόμενες.

Μερικοί άνθρωποι, απλά λειτουργούν έτσι...
Δεν αντέχουν την ηρεμία, την κατανόηση και απλά ο ..καψερός ο "έτσι" την πληρώνει τη νύφη!
Γι' αυτό ακριβώς αναφέραμε την ηλικία των 25. Μόνο όταν έχεις γνωρίσει αρκετούς "jerks" και "whores", αρχίζεις και εκτιμάς τα ουσιώδη πράγματα. Όταν βλέπεις ότι η ουσία είναι να έχεις την ψυχική σου ηρεμία και να μοιράζεσαι την καθημερινότητά σου με τον άνθρωπό σου. Τα 25 είναι ενδεικτική ηλικία. Μπορεί να συμβεί και στα 17, μπορεί και στα 32.

Και βάζω και εμένα σε αυτό έτσι; Δεν είμαι η μις τέλεια, παίζει τέτοιες καθημερινές μαλακίτσες να τις έχω κάνει όσες φορές τις έχετε κάνει ΌΛΕΣ εσείς μαζί :redface:
Τα λέω να τα ακούω και εγώ :))
Επειδή όμως πρέπει να δίνουμε credit εκεί που πρέπει... να αναγνωρίσω ότι εσύ, τουλάχιστον, δείχνεις διάθεση για βελτίωση. Μπορεί να μην είσαι η "miss perfect", αλλά έχεις διάθεση να μάθεις. Κανένας μας δεν είναι τέλειος, ωστόσο κάποιοι συνεχίζουμε να μαθαίνουμε, δεν υψώνουμε έναν τοίχο προσπαθώντας να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα. Και ΑΥΤΟ οδηγεί στην τελειότητα, στο perfection. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
γεια σου ρε τζορτζιο, Dr Love... :P



υγ. εσεις που θελετε "Γυναίκες" με κεφαλαίο γάμμα,
κοιταχτήκατε ποτέ στον καθρέφτη
για να δείτε πόσο "Αντρες" είστε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
υγ. εσεις που θελετε "Γυναίκες" με κεφαλαίο γάμμα,
κοιταχτήκατε ποτέ στον καθρέφτη
για να δείτε πόσο "Αντρες" είστε; :P
εσενα σε παω τελικα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
υγ. εσεις που θελετε "Γυναίκες" με κεφαλαίο γάμμα,
κοιταχτήκατε ποτέ στον καθρέφτη
για να δείτε πόσο "Αντρες" είστε; :P
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι, αλλά ξέρω τι κάνω εγώ. Όταν κάποιος έχει υψηλές απαιτήσεις, οφείλει να είναι και σε θέση να ανταποκριθεί στις αντίστοιχες απαιτήσεις του. Do the maths, λοιπόν για να πάρεις την απάντησή σου. Οτιδήποτε γράφω, το γράφω με πλήρη επίγνωση των απαιτήσεων και των δυνατοτήτων μου. :)

Επίσης, ο καθρέφτης δεν είναι αρκετός για να ξεχωρίσει τον Άντρα από το αγοράκι. Ο Άντρας καθορίζεται από τις πράξεις του, αν το γνωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οτιδήποτε γράφω, το γράφω με πλήρη επίγνωση των απαιτήσεων και των δυνατοτήτων μου. :)
κανεις δεν εχει πληρη γνωση του εαυτου του

ουτε καν οι τριτοι εχουν

απλα λεμε τα θεωρητικώς ιδανικα περι ωριμοτητας για τις γυναικες ανδρες κλπ

το τι τελικα θα επιλεξουμε ή θα μας βγει στη ζωη
κανεις δεν το ξερει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
κανεις δεν εχει πληρη γνωση του εαυτου του
Άσχημο πράγμα ο εγωισμός, Άγγελε. Να σου θυμίσω κάτι:
Και που σαι, μην πολυχρησιμοποιείς τον πληθυντικό της πτώσης, κάποια πράγματα είναι προφανώς μόνο ατομική υπόθεση.:P


*Πληθυντικός της πτώσης: Πληθυντικός ο οποίος χρησιμοποιείται από αυτούς που κάτι έχουν στραβό και το περνάνε σαν στερεότυπο σε μεγάλο μέρος του πληθυσμού μπας και "μαλακώσει" σαν αμάρτημα. πχ. ένας μεθυσμένος λέει "πάλι σκνίπες γίναμε κι απόψε κολλητέεεε", κι ο κολλητός είναι μια χαρά. Αντιθετό του, ο ενικός της ανόδου: "Είμαι έξυπνος τελικά ρε παιδί μου" ή "Πςςς ποιός είμαι ο πούστης, πάλι έγραψα ιστορία".

Άσχημο πράγμα ο εγωισμός Άγγελε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άσχημο πράγμα ο εγωισμός, Άγγελε. Να σου θυμίσω κάτι:
ασχημο πραμα η αλαζονια φιλε

οποιος λεει με φοβερη σιγουρια οτι ξερει απολυτα τις δυνατοτητες του και το χαρακτηρα του
ή ειναι ηλιθιος ή πολυ εγωιστης για να παραδεχθει τη αγνοια του..

ή σιγουρα πολυ κοντοφθαλμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top