Τι θέλουν οι γυναίκες;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έτσι, γεια σου ρε Άγγελε greek-lover καρδιοκατακτητή, με το συναίσθημά σου.
Mesdames et Messieurs, ο Άγγελος επί το έργον, σε στιγμές ... πάθους. ΜΟΝΟ άνω των 18.
καλα οι αγγλοι και αμερικανοι ειναι πιο κρυοκωλοι ειναι γνωστον..
και απο την αδελφη μου που εζησε καναδα και απο αλλους το εχω καταλαβει.

ψυχροι ανθρωποι που δυσκολα επικοινωνουν..οπως ολοι οι βορειοι..

ακομα και το χιουμορ τους ειναι κρυο,,και φοβισμενο,,μη θιξει,,

(παντως γιωργο ο σεφερλης πρεπει να με χει δει καπου..δεν παιζει..:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ακομα και το χιουμορ τους ειναι κρυο,,και φοβισμενο,,μη θιξει,,

Άγγελε, δεν έχεις ιδέα από την Βρετανική κουλτούρα. Μη θίξει; Οι Άγγλοι δεν χάνουν ευκαιρία να σε θίξουν σε καθημερινές συζητήσεις, άσε τα αστεία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μη θίξει; Οι Άγγλοι δεν χάνουν ευκαιρία να σε θίξουν σε καθημερινές συζητήσεις, άσε τα αστεία.
κρυο παντως ειναι το χιουμορ τους,,

οι αμερικανοι ειναι περισσοτερο ετσι.ή οι σκανδιναβοι πχ.καταλαβα τι λες,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μωρέ κρύο και υπεράνω, τουλάχιστον οι ακαδημαϊκοί που έχω γνωρίσει μεγάλα ψώνια, αλλά φοβισμένο δεν το λες. Απ'τις μεγαλύτερες κράχτρες, ειδικά όσον αφορά τα ξαδέρφια τους (Ιρλανδούς, Σκωτσέζους κτλ.). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
@James Playboy (ή Playboy) δεν έχουμε δικό μας φόρουμ για όλα αυτά που γράφεις; Μου αρέσει πους τους καλείς και στο Κεφαλάρι στο D. Από ό,τι βλέπεις τζάμπα χαλάς το χρόνο σου. Μου φαίνεται ξεχνάς τον πρώτο κανόνα του Game. Δεν μιλάμε ποτέ για το Game. :) Ειδικά σε αυτούς που είναι ακόμα στο επίπεδο Unconscious Incompetence . Αν και οφείλω να ομολογήσω ότι έχουν ειπωθεί μερικές ορθές απόψεις.

Χαιρετώ ;)



ελα ρε μαν, μερρυ χμας

να σου πω, χαλαρωσε, μην κανετε σαν τους Μασώνους

ισα ισα που ο τζι-πλεϋ μας εχει διασκεδάσει απιστευτα στο φορουμ


λοιπον τωρα πες ποιο ειναι αυτο το φορουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ελα ρε μαν, μερρυ χμας

να σου πω, χαλαρωσε, μην κανετε σαν τους Μασώνους

ισα ισα που ο τζι-πλεϋ μας εχει διασκεδάσει απιστευτα στο φορουμ


λοιπον τωρα πες ποιο ειναι αυτο το φορουμ

Ο Playboy μια χαρά τα λέει κατά βάση. Απλώς τον ''πειράζω'' λίγο, γιατί γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι όλο αυτό το concept, δηλ. του να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους μέσα από forum γράφοντας για το τι θέλουν οι γυναίκες και πως να τις ρίξεις φέρνει πληθώρα αρνητικών και ειρωνικών σχολίων.

Κυρίως όταν μετέχουν και γυναίκες στη συζήτηση, οι οποίες και αποδεδειγμένα(σχεδόν όλες, εξαιρούνται προφανέστατα αυτές που έχουν μελετήσει τις κατάλληλες επιστήμες) δεν μπορούν να εκφράσουν λεκτικά τι είναι αυτό που τους έλκει σε έναν άνδρα, μιας και το μεγαλύτερο μέρος της έλξης γίνεται υποσυνείδητα και έχει διαμορφωθεί έτσι μέσα από την πάροδο των αιώνων.

Και εννοείται πως δεν είμαστε secret society ή κάτι τέτοιο. Και όπως είναι φυσικό δεν συμφωνούμε και 100% ο ένας με τις απόψεις του άλλου. Και πάντα έχουμε ανοιχτά τα μυαλά μας για νέες απόψεις. Και όποιος θέλει να μας γνωρίσει και να γίνει μέλος της παρέας μας είναι καλοδεχούμενος(στείλτε μας pm).

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ax πολύ ωραία, ήρθε κι άλλος PUA να μας μορφώσει, πάω να φέρω τα ποπ κορν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ο Playboy μια χαρά τα λέει κατά βάση. Απλώς τον ''πειράζω'' λίγο, γιατί γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι όλο αυτό το concept, δηλ. του να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους μέσα από forum γράφοντας για το τι θέλουν οι γυναίκες και πως να τις ρίξεις φέρνει πληθώρα αρνητικών και ειρωνικών σχολίων.

Κυρίως όταν μετέχουν και γυναίκες στη συζήτηση, οι οποίες και αποδεδειγμένα(σχεδόν όλες, εξαιρούνται προφανέστατα αυτές που έχουν μελετήσει τις κατάλληλες επιστήμες....

Έτσι είναι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Χα. που λες
Δεν γνωρίζουν. Καθόλου φυσικά. Γιατί αν γνώριζαν θα το ΕΙΧΑΝ και θα εύρισκαν κάποιον που να τα πληρεί τα όσα θέλουν. Δεν ξέρουν τι θέλουν οι ίδιες από τον εαυτό τους, τη ζωή τους, το επόμενο πρωινό τους ... και θα ξέρουν τι θέλουν από έναν άντρα. Συνήθως λέω συνήθως θέλουν πρότυπα που λανσάρονται κατά καιρούς από εδώ κι από εκεί. Αληθινή θα είναι αυτή που θα ζητά κάτι που καμιά δεν ζήτησε ποτέ ξανά και κάτι που ποτέ δεν σκέφτηκες.

Αλλά έτσι για ψευτοβοήθεια.
Μια γυναίκα θέλει ηλιθιότητες. Γράψτες σε χαρτί σαν σε πρόγραμμα για την επόμενή σου μέρα.
Να της έχεις θεά αλλά και να είσαι και υπεράνω. Κει που την μαλώνεις να της χαιδεύεις αυτιά μαλλιά και μπούτια. Να προσποιείσαι πως δεν ξενοκοιτάς και έχεις κόψει το οτιδήποτε αμαρτωλό πχ τσόντες και τέτοια θου κύριε. Να τις κάνεις δώρα αλλά να μη σπαταλάς και πολλά που να σε δείχνουν ένοχο. Να της έχεις βασίλισσα αλλά να της κάνεις και τον δύσκολο ώστε να σε ψευτοκηνυγήσει. Να καις τα αυτιά σου με το να της μιλάς όλη μέρα και να στέλνεις μηνύματα ακόμη και με το φτέρνισμά σου. Να της λες κοπλιμέντα του ''είσαι η καλύτερη που είχα ποτέ'' χωρίς όμως να υπερβάλλεις!! ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.. Να προσποιείσαι πως στο σεξ σε αφήνει ξερό με τα κόλπα που κάποιος της είπε ή κάπου διάβασε. Να λιποθυμάς από τις 9ωρες προετοιμασίες της εμφάνισής της. Και πολλά ακόμα.

Αυτά. Ακόμη κι εγώ βαρέθηκα, πόσο μάλιστα όσου ψάχνουν το τι θέλει μια γυναίκα.
Βεβαίως αυτό ισχύει και για το τι θέλει ένας άντρας. Άλλες κλασσικούρες εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Χα. που λες
Δεν γνωρίζουν. Καθόλου φυσικά. Γιατί αν γνώριζαν θα το ΕΙΧΑΝ και θα εύρισκαν κάποιον που να τα πληρεί τα όσα θέλουν. Δεν ξέρουν τι θέλουν οι ίδιες από τον εαυτό τους, τη ζωή τους, το επόμενο πρωινό τους ... και θα ξέρουν τι θέλουν από έναν άντρα. Συνήθως λέω συνήθως θέλουν πρότυπα που λανσάρονται κατά καιρούς από εδώ κι από εκεί. Αληθινή θα είναι αυτή που θα ζητά κάτι που καμιά δεν ζήτησε ποτέ ξανά και κάτι που ποτέ δεν σκέφτηκες.

1) Πες μας ότι είσαι άντρας!!! Αδύνατο να πιστέψω ότι αυτά τα γράφει γυναίκα. Ειδικά στην εποχή που ζούμε.
2) Συφωνώ.

Αλλά έτσι για ψευτοβοήθεια.
Μια γυναίκα θέλει ηλιθιότητες. Γράψτες σε χαρτί σαν σε πρόγραμμα για την επόμενή σου μέρα.
Να της έχεις θεά αλλά και να είσαι και υπεράνω. Κει που την μαλώνεις να της χαιδεύεις αυτιά μαλλιά και μπούτια. Να προσποιείσαι πως δεν ξενοκοιτάς και έχεις κόψει το οτιδήποτε αμαρτωλό πχ τσόντες και τέτοια θου κύριε. Να τις κάνεις δώρα αλλά να μη σπαταλάς και πολλά που να σε δείχνουν ένοχο. Να της έχεις βασίλισσα αλλά να της κάνεις και τον δύσκολο ώστε να σε ψευτοκηνυγήσει. Να καις τα αυτιά σου με το να της μιλάς όλη μέρα και να στέλνεις μηνύματα ακόμη και με το φτέρνισμά σου. Να της λες κοπλιμέντα του ''είσαι η καλύτερη που είχα ποτέ'' χωρίς όμως να υπερβάλλεις!! ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.. Να προσποιείσαι πως στο σεξ σε αφήνει ξερό με τα κόλπα που κάποιος της είπε ή κάπου διάβασε. Να λιποθυμάς από τις 9ωρες προετοιμασίες της εμφάνισής της. Και πολλά ακόμα.

1) Περίπου τα ίδια πιστεύω κατά 80-90%


Αυτά. Ακόμη κι εγώ βαρέθηκα, πόσο μάλιστα όσου ψάχνουν το τι θέλει μια γυναίκα.
Βεβαίως αυτό ισχύει και για το τι θέλει ένας άντρας. Άλλες κλασσικούρες εκεί.

Τι θέλει .... χμμμμμμ....

1) Να μην ακούει μαλακίες.
2) Να μαγειρεύει. ( Εδώ να το θέλει η ίδια αλλιώς δεν έχει νόημα για εκείνον.)
3) Να έχει καλή ερωτική ζωή. (όχι σε βαθμό πουτάνας)

Σε γενικές γραμμές να είναι normal.

Πολλά πράγματα δεν ζητάμε εμείς τα αγόρια, απλά όλο το πρόβλημα είναι ότι για κάποιον λόγο οι κοπέλες το περιπλέκουν σε μεγάλο βαθμό. Το γιατί δεν γνωρίζω ίσως να είναι έτσι η φύση τους, αυτό πιστεύω προσωπικά τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
χμμμ αγάπη και κατανόηση???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Kατ αρχήν,Δε πρέπει να γενικεύουμε,η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας (Για τα αγοράκια που βαφτίζουν όλες τις γυναίκες πουτάνες)
Η Κάθε γυναίκα θέλει κάτι διαφορετικό,εκείνο που η ίδια νιώθει πως της λείπει.Καθεμία τη πλησιάζεις ξεχωριστά,της δείχνεις ποιος πραγματικά είσαι και αν της κάνεις καλώς,αν όχι,υπάρχουν τόσες άλλες.Σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες που έχουν στο αίμα τους τη πουτανιά,αλλά δε μπορούμε να βάζουμε όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι.Σίγουρα θέλουν να νιώθουν ασφάλεια,κατανόηση και αγάπη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Σχεδόν, κάθε γυναίκα έχει στο αίμα της την πουτανιά. Δεν ξέρω τι λανσάρουν σε εσάς τους άνδρες αλλά, σχεδόν, έτσι είναι.
Απλά άλλες το χρησιμοποιούν προς έναν, άλλες προς πολλούς, άλλες αδιαφορούν κι άλλες ζουν με αυτό και δρουν έτσι ακόμη και προς την Λίτσα την υποτιθέμενη κολλητή.
Κι εγώ αν δεν σηκώνω το τηλέφωνο σε κάποιον που μου τα έχει πρήξει και ΣΥΓΓΝΩΜΗ μα έχω κι άλλα πράγματα να ασχοληθώ, για μια γυναίκα πουτανιά θεωρείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κι εγώ αν δεν σηκώνω το τηλέφωνο σε κάποιον που μου τα έχει πρήξει και ΣΥΓΓΝΩΜΗ μα έχω κι άλλα πράγματα να ασχοληθώ, για μια γυναίκα πουτανιά θεωρείται.
wat???

επιλογή της δεν είναι αν θα το σηκώσει ή όχι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
wat???

επιλογή της δεν είναι αν θα το σηκώσει ή όχι? :P
Ναι, ίσως, δεν ξέρω.
Έτσι μου βγήκε εκείνη τη στιγμή να το προφέρω. Ίσως εννοώ και κάτι άλλο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σίγουρα θέλουν να νιώθουν ασφάλεια,κατανόηση και αγάπη.:)




....


...οσες συμβιβάζονται και με λεφτα, πλιζ στειλτε πμ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Kατ αρχήν,Δε πρέπει να γενικεύουμε,η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας (Για τα αγοράκια που βαφτίζουν όλες τις γυναίκες πουτάνες)
Η Κάθε γυναίκα θέλει κάτι διαφορετικό,εκείνο που η ίδια νιώθει πως της λείπει.Καθεμία τη πλησιάζεις ξεχωριστά,της δείχνεις ποιος πραγματικά είσαι και αν της κάνεις καλώς,αν όχι,υπάρχουν τόσες άλλες.Σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες που έχουν στο αίμα τους τη πουτανιά,αλλά δε μπορούμε να βάζουμε όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι.Σίγουρα θέλουν να νιώθουν ασφάλεια,κατανόηση και αγάπη.:)
κανεις δεν ασχολητε με το τι λεει οτι θελει μια γυναικα. ασχολουμαστε με τι ανταποκρινονται.. ;)

1)Σχεδόν, κάθε γυναίκα έχει στο αίμα της την πουτανιά. Δεν ξέρω τι λανσάρουν σε εσάς τους άνδρες αλλά, σχεδόν, έτσι είναι.
Απλά άλλες το χρησιμοποιούν προς έναν, άλλες προς πολλούς, άλλες αδιαφορούν κι άλλες ζουν με αυτό και δρουν έτσι ακόμη και προς την Λίτσα την υποτιθέμενη κολλητή.
Κι εγώ αν δεν σηκώνω το τηλέφωνο σε κάποιον που μου τα έχει πρήξει και ΣΥΓΓΝΩΜΗ μα έχω κι άλλα πράγματα να ασχοληθώ, για μια γυναίκα πουτανιά θεωρείται.
ετσι ειναι.. δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο.. ανθρωπινη φυση.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε ξέρω σε ποιο θέμα ταιριάζει καλύτερα, θα το βάλω εδώ, επειδή μ' άρεσε όσα λέει το παιδί.:P

Τις τελευταίες εβδομάδες, κορίτσια μου, σας έχω κράξει αρκετά. Είναι γεγονός πλέον, πως αρκετές με σιχαίνονται, κάποιες με θεωρούν gay κι έχω να σταυρώσω γκομενάκι μήνες.

Δεν είμαι μισογύνης, ούτε gay. Σας λατρεύω βρε χαζές, απλά εγώ σας λέω την αλήθεια γιατί δεν αποσκοπώ στο να σας ρίξω στο κρεβάτι. Εντάξει, σε αυτό αποσκοπώ αλλά δεν μπορώ και όλες. Ήρθε η ώρα να κερδίσω το χαμένο έδαφος.

Θα εξηγήσω λοιπόν κορίτσια, στους άνδρες της παρέας, τι είναι τελικά αυτό που θέλετε. Μετά από χρόνια έρευνας και αμέτρητα λάθη, έχω πλέον καταλήξει. Δεν ξέρω βέβαια τι θέλετε κάθε στιγμή της ημέρας, αυτό δεν το ξέρετε ούτε εσείς οι ίδιες. Ξέρω όμως τα βασικά συστατικά, για να κάνεις μια γυναίκα ευτυχισμένη.

Λοιπόν, αδέλφια μου αλήτες πουλιά. Θέλω πρώτα να κάνετε ένα τεστ. Γυμναζόμαστε, φτιάχνουμε μαλλί, βρίσκουμε καλή δουλειά, βγάζουμε πολλά φράγκα, φτιάχνουμε πλούσιο λεξιλόγιο, λουζόμαστε με ακριβό άρωμα. Με ποιόν στόχο, έχετε αναρωτηθεί ποτέ; Σωστά, για να μας γουστάρουν οι γυναίκες. Απαριθμώ και εξηγώ ρεμάλια. Δώστε βάση, ειδάλλως σας βλέπω στο ράφι.

Ασφάλεια, χιούμορ, κατανόηση, αγάπη.
Μόνο αυτά ρε Βασίλη; Άσε μας τώρα και εσύ με τις μαλακίες σου. Μόνο αυτά λοιπόν είναι αρκετά για να κάνουν κάθε φυσιολογική γυναίκα στον πλανήτη γη ευτυχισμένη. Ασφάλεια. Δεν εννοώ βέβαια να είσαι ντούκι και να βαράς όποιον την πλησιάσει ή της μιλήσει. Ασφάλεια συναισθηματική και πρακτική εννοώ. Να έχει μάθει μέσα από τις πράξεις σου, πως εσύ, ο άνθρωπος της, θα την στηρίξεις no matter what. Θα είσαι εκεί πριν σε χρειαστεί και όταν κριθεί αναγκαίο, θα της δώσεις ένα «χαστούκι» να την ταρακουνήσεις και να την επαναφέρεις. Να έχεις μια δουλειά της προκοπής, με προοπτική και μέλλον, ή τουλάχιστον, να έχεις ένα όραμα. Να ξέρεις τι θέλεις να κάνεις με τη ζωή σου. Καλό και το μπαρμανιλίκι, αλλά μέχρι πότε βρε αγόρι μου; Όταν θα περιμένει τον καρπό του έρωτα σας εσύ θα πίνεις υποβρύχια με φοιτήτριες; Βάλε έναν σοβαρό και εφικτό στόχο στη ζωή σου και θα σε στηρίξει δίχως αύριο.

Γουστάρει όταν σκορπάς όλα σου τα λεφτά για τα μάτια της τα δυο, αλλά αν θέλεις να σε πάρει σοβαρά, πρέπει να μοιάζεις λίγο στον μπαμπά της. Να μπορείς να κάνεις το κουμάντο σου για το σπίτι σας, ώστε να μην σας λείψει τίποτα. Χιούμορ ρε. Όσο και να γεράσετε, όσα χρόνια και να έχετε περάσει μαζί, το γυναικάκι σου θέλει να περνάει καλά μαζί σου. Μάθε να την κάνεις να γελάει. Θα το εκτιμήσει και θα πας «ταμείο». Αλλά με μέτρο. Μην το παρακάνεις και καταντήσεις γελοίος. Είσαι ο άντρας, σε εσένα αναζητάει ασφάλεια. Δεν θέλεις να σε αποθηκεύσει σαν κλόουν, θα πας «κουβά». Κατανόηση. Πώς να την καταλάβεις την γυναίκα ε; Λέγε πάντα ναι, έχει δίκιο, γνωρίζει τα πάντα. Προφανώς αστειεύομαι. Αλλά ρε φίλε, είχε μια μέρα γεμάτη δουλειές και άγχος. Γύρισε σπίτι, σου μαγείρεψε, σου έστρωσε τραπέζι και εσύ θέλεις να της τον βάλεις χωρίς καν να πλυθείς, για να ξεραθείς αμέσως μετά. Δείξε λίγη κατανόηση. Κάνε το μπανάκι σου, να μοσχοβολάς, άφησε της χρόνο να κάνει και αυτή το ίδιο. Κάνε της ένα μασαζάκι να της φύγει η ένταση και φιλί στο φιλί, χάδι στο χάδι, θα γίνει η δουλειά σου. Μην είσαι βάρβαρος, «μουνί θέλω, τώρα το θέλω, να είναι και ξυρισμένο». Κατάλαβε επιτέλους πως οι δύσκολες ημέρες του μήνα θα είναι πάντα δύσκολες. Είτε 20 είτε 40, αν πονάει θα την πληρώνεις εσύ την νύφη. Εκεί δείξε τη μαγκιά σου και μείνε μαζί της το βράδυ, να της κάνεις τα χατίρια και μην βγεις με τα παιδιά. Αν την παρατήσεις μόνη, διπλό το κακό που κάνεις στον εαυτό σου. Να την αγαπάς. Αν δεν την αγαπάς βαθιά και ειλικρινά μην μπεις καν στον κόπο για κάτι σοβαρό μαζί της. Να την αγαπάς με πράξεις και να το γνωρίζει. Αν νιώθει σίγουρη για εσένα νιώθει και ασφαλής, διπλό το credit. Δεν έχει μυστικά ή συνταγή η αγάπη. Ή την αγαπάς ή όχι. Κάπου εδώ τελειώνουν και οι συμβουλές μου. Πολύ λίγα λόγια, για ένα θέμα που έχουν γραφτεί εγκυκλοπαίδειες. Δεν είμαι ο γκουρού των σχέσεων και του γυναικείου φύλου. Απλά παρατηρώ, διαβάζω και ακούω παράπονα από πολλές γυναικείες ψυχές και κάπου εδώ έχω καταλήξει. Η γυναίκα φίλε μου, είναι πολυδιάστατη.

Αντίθετα με εμάς τους άντρες δεν αρκείται με λίγα και απλά. Ένα καλό κρεβάτι και πέντε φράγκα στην τσέπη δεν είναι πανάκεια για αυτήν. Θέλει να δηλώνεις βροντερό παρόν στο πλάι της. Να της χαϊδεύεις τα μαλλιά αλλά όταν χρειαστεί να της τα τραβήξεις και να της δώσεις μια στο κώλο. Να δείχνεις κατανόηση στις δύσκολες μέρες του μήνα. Να σέβεσαι και να χαμογελάς με τις ανασφάλειες της. Να δείχνεις έμπρακτα την στήριξή σου. Γουστάρει τις πράξεις, ξέρει ότι την αγαπάς αλλά θέλει να το βλέπει, όχι κάθε μέρα, κάθε στιγμή. Θέλει να μπορεί να μοιραστεί μαζί σου την μαλακία που έκανε χωρίς να φοβάται την αντίδραση σου. Να ξέρει πως θα τα «ακούσει» αλλά τελικά θα την πάρεις αγκαλιά και θα της πεις «τι χαζή που είσαι». Να την αγαπάς το πρωί που είναι άβαφη και το στόμα της μυρίζει. Ξέχνα για λίγο την μάνα σου ρε φλώρε, δεν κοιμάσαι μαζί της πλέον. Μα πάνω από όλα να θυμάσαι τα εξής. Είναι το πιο υπέροχο πλάσμα στον πλανήτη, εξάλλου και ο Ωνάσης το είχε πει «χωρίς τις γυναίκες, όλα τα λεφτά του κόσμου, δεν θα είχαν αξία»

Πηγή: https://www.pillowfights.gr/kati_na_kaiei/item2371/Πώς_να_κάνεις_μια_γυναίκα_ευτυχισμένη
Copyright © pillowfights.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
να της δώσεις μια στο κώλο
μια και δυο και τρεις κι εφτά κι οχτώ και δέκα, αν τ΄αρνηθεί δε θέλω πια να ξαναδώ γυναίκα :hump:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να έχεις μια δουλειά της προκοπής, με προοπτική και μέλλον

:laugh::laugh::laugh: Νομίζω πως πολλοί στην Ελλάδα θα έχουμε λαμπρή καριέρα στο τομέα money waiting του ΟΑΕΔ Α.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top