Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Ωραία τα λες γενικά...αλλά εμένα ως "καλό παιδί" αν ερχόταν μετά από καιρό κάποια που όταν την ήθελα εγώ εκείνη με έφτυνε για άλλους (και αποφάσισε ότι τελικά "εγώ της κάνω" μετά από 239540 σχέσεις του κώλου που δημιούργησε) δεν θα είχα άλλη επιλογή από το να τη φτύσω κι εγώ κατάμουτρα!
Τι να την κάνω άμα έχει πηδήξει τη μισή Θεσσαλονίκη πριν έρθει σε μένα;Πως θα ξέρω ότι μετάνιωσε για τα πουτανιλίκια της κι ότι δεν ήρθε για άλλους λόγους σε μένα (κοινωνικοοικονομικούς κ.λπ.);

Όχι κορίτσια,υπάρχει και κάποιο "deadline" στην όλη υπόθεση!Ποιος σας είπε ότι είμαστε υποχρεωμένοι εμείς οι άντρες να περιμένουμε πότε θα σας περάσει η καύλα;

Είναι μια πολύ σωστή άποψη αυτή και φυσικά συμφωνώ. Η διαφορά που επεσήμανα εγώ είναι στο οτι μιλούσα για καλά κορίτσια που ... παρασύρθηκαν και από ηλιθιότητα προσπάθησαν να φέρουν ένα κακό παιδί στον ίσιο δρόμο, ταλαιπωρήθηκαν, πόνεσαν, μέχρι που είδαν οτι δε γίνεται και αποφάσισαν οτι δεν αξίζει βρε αδελφέ να έχεις μια καλή στιγμή και δέκα άσχημες! Έτσι, όταν γνώρισαν ένα καλό παιδί (εσένα) είδαν το λάθος και την πλάνη στην οποία βρίσκονταν ως τότε και αποφάσισαν οτι αυτό θέλουν πια: ένα καλό παιδί. Αυτή που περιέγραψες εσύ είναι το κλασσικό τσολί που γυρνάει με τους πάντες, κάνει το κομμάτι της, κι όταν την πιέζουν οι συγγενείς και το κοινωνικό στάτους να παντρευτεί και να αποκατασταθεί, βρίσκει κάποιο καλό παιδί με λεΦτά συναισθήματα, τον παραμυθιάζει και τον παντρεύεται. Αυτές κι εγώ που είμαι γυναίκα τις φοβάμαι.... Γι' αυτό οι άντρες έχετε ανοιχτά τα μάτια σας και μάθετε να ξεχωρίζετε τα καλά κορίτσια που παραστράτησαν από τις επαγγελματίες του είδους οι οποίες, και να παντρευτούν, πάλι στα κακά παιδιά θα επιστρέφουν. Να διευκρινίσω βέβαια οτι δεν το κάνουν όλες από καθαρή πουτ@νιά... Υπάρχουν δεκάδες ψυχολογικές αιτίες που μπορούν να κάνουν μια γυναίκα να γυρνάει με τον ένα και με τον άλλον και να μην είναι ευτυχής και γεμάτη πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Είναι μια πολύ σωστή άποψη αυτή και φυσικά συμφωνώ. Η διαφορά που επεσήμανα εγώ είναι στο οτι μιλούσα για καλά κορίτσια που ... παρασύρθηκαν και από ηλιθιότητα προσπάθησαν να φέρουν ένα κακό παιδί στον ίσιο δρόμο, ταλαιπωρήθηκαν, πόνεσαν, μέχρι που είδαν οτι δε γίνεται και αποφάσισαν οτι δεν αξίζει βρε αδελφέ να έχεις μια καλή στιγμή και δέκα άσχημες! Έτσι, όταν γνώρισαν ένα καλό παιδί (εσένα) είδαν το λάθος και την πλάνη στην οποία βρίσκονταν ως τότε και αποφάσισαν οτι αυτό θέλουν πια: ένα καλό παιδί. Αυτή που περιέγραψες εσύ είναι το κλασσικό τσολί που γυρνάει με τους πάντες, κάνει το κομμάτι της, κι όταν την πιέζουν οι συγγενείς και το κοινωνικό στάτους να παντρευτεί και να αποκατασταθεί, βρίσκει κάποιο καλό παιδί με λεΦτά συναισθήματα, τον παραμυθιάζει και τον παντρεύεται. Αυτές κι εγώ που είμαι γυναίκα τις φοβάμαι.... Γι' αυτό οι άντρες έχετε ανοιχτά τα μάτια σας και μάθετε να ξεχωρίζετε τα καλά κορίτσια που παραστράτησαν από τις επαγγελματίες του είδους οι οποίες, και να παντρευτούν, πάλι στα κακά παιδιά θα επιστρέφουν.
Πρόσεξε,εγώ δε μιλάω για κάποια που γνώρισα προχθές...γι'αυτήν ούτως ή άλλως δε μπορώ να ξέρω πότε και με ποιους έχει πάει!Αν μου αρέσει θα προχωρήσω και απλά θα κάνω το σταυρό μου μη μου βγει "πατάτα"!;)

Εγώ μιλάω για τις άλλες...αυτές που ήταν/είναι φίλες/γνωστές μας,που κάποτε μας απέρριψαν και μετά από καιρό θυμήθηκαν ότι τελικά εμείς τους κάνουμε!:rolleyes:
Αυτές δεν είναι για τίποτα και τους αξίζει μια μακρά περίοδος περιφρόνησης...τι πάει να πει "καλή" και "παραπλανημένη";Έσφαλε κι απ'τα λάθη τους ελάχιστοι άνθρωποι μαθαίνουν!
Ποιος μου εγγυάται εμένα ότι στην πρώτη ευκαιρία δε θα με πουλήσει;

Όσο για τα bold,δυστυχώς η επιστήμη δεν έχει εφεύρει κάποια μέθοδο εντοπισμού της τσούλας ούτε κάποιο "πουτανόμετρο"!Άμα η άλλη είναι καλή ηθοποιός μπορεί να κρύψει ή/και να δείξει ότι θέλει κι όλοι εμείς που θα σταθούμε άτυχοι να τον πιούμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για τις άλλες...αυτές που ήταν/είναι φίλες/γνωστές μας,που κάποτε μας απέρριψαν και μετά από καιρό θυμήθηκαν ότι τελικά εμείς τους κάνουμε!:rolleyes:
Αυτές δεν είναι για τίποτα και τους αξίζει μια μακρά περίοδος περιφρόνησης...

... και ψυχανάλυσης...
Με την εμπειρία μπορείς να καταλάβεις ποια σε θέλει πραγματικά και ποια σε έχει για να περνάει την ώρα της και κάποια στιγμή θα σε αφήσει για τον πρώτο τυχόντα ή για να βρει και τον εαυτό της!Το θέμα είναι να το καταλάβεις εγκαίρως και να την κάνεις με ελαφρά...και για τα κορίτσια ισχύει..και εκεί είναι το δύσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δε θεωρώ πως αδικούνται τα "καλά παιδιά". Το "καλό παιδί" από μόνο του δεν είναι σε θέση να προκαλέσει κάτι πιο βαθύ όπως είναι η ερωτική έλξη. Η γνώμη μου είναι πώς τα εν λόγω παιδιά συνήθως δεν κάνουν κάποια κίνηση ώστε να προσελκύσουν την κοπέλα ή όταν το κάνουν είναι πολύ αργά (έχουν ήδη μπει στην κατηγορία του φίλου) και μετά κατηγορούν την κοπέλα που δεν εκτιμά την καλοσύνη τους και προτιμά έναν πιο ρηχό τύπο. Περισσότερο πιστεύω ευθύνεται η έλλειψη θάρρους και αυτοπεποίθησης από μέρους τους και όχι η καλοσύνη.

Στα παραπάνω έχω καταλήξει μετά από προσωπικές εμπειρίες και εμπειρίες φίλων, "καλών παιδιών" και μη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δε θεωρώ πως αδικούνται τα "καλά παιδιά". Το "καλό παιδί" από μόνο του δεν είναι σε θέση να προκαλέσει κάτι πιο βαθύ όπως είναι η ερωτική έλξη. Η γνώμη μου είναι πώς τα εν λόγω παιδιά συνήθως δεν κάνουν κάποια κίνηση ώστε να προσελκύσουν την κοπέλα ή όταν το κάνουν είναι πολύ αργά (έχουν ήδη μπει στην κατηγορία του φίλου) και μετά κατηγορούν την κοπέλα που δεν εκτιμά την καλοσύνη τους και προτιμά έναν πιο ρηχό τύπο. Περισσότερο πιστεύω ευθύνεται η έλλειψη θάρρους και αυτοπεποίθησης από μέρους τους και όχι η καλοσύνη.
Έχεις μπερδέψει το "καλό παιδί" με το "αυνανιζόμενο παιδί"!

Υ.Γ. Πέρα απ'αυτό,έχε υπόψη σου ότι μια χαρά ξεκινάς σχέση και ως φίλος και ορισμένες φορές πολύ πιο "επωφελώς" και για τους δύο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Έχω γνωρίσει και καλά παιδιά με αυτοπεποίθηση που δεν θα έβλεπες σε ''και καλά'' κούλ τύπο!
Δεν είναι κανόνας ότι καλό παιδί = ντροπαλός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ότι αδικούνται αδικούνται!Αλλά όχι πάντα.Μην είμαστε απόλυτοι.
Βέβαια είναι αναλόγως και που θα πέσεις.Εγώ με την φράση "καλό παιδί" καταλαβαίνω ότι εννοεί κάποιον που είναι εντάξει στη σχέση του,εκτιμάει την κοπέλα του και την σέβεται.Είναι μερικές γυναίκες που ο οργανισμός τους το τραβάει το φτύσιμο και έτσι δε μπορούν να συμβιβαστούν με το "καλό παιδί".
Το ίδιο συμβαίνει βέβαια και με το αντίθετο φύλο.Πολλά καλά κορίτσια την πατάνε.Αλλά πιστεύω ότι εν τέλει όλοι θα βρουν το δρόμο τους και τον άνθρωπο που θα είναι ο ιδανικός γι' αυτούς.
Τα καλά παιδιά άμα έχουν και μυαλό στο κεφάλι τους θα βρουν τη γυναικά που θα τους εκτιμήσει.
Εξάλλου οι ίδιοι είναι αυτοί που κάνουν τις επιλογές τους.Ό,τι κι αν περάσουν για καλό θα είναι...Θα τους κάνει πιο συνειδητοποιημένους και θα ξέρουν πως να συμπεριφέρονται με τον ανάλογο τρόπο σε κάθε κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Με ένα ''κακό'' παιδί πάντως αυτές που αδικούνται είναι οι γυναίκες!Καθένας μας αξίζει το σεβασμό ειδικά αν φέρεται και σωστά στον άλλον! Το παν είναι να αναγνωρίσεις πότε πάνε να σου τη ''φέρουν'' και να λάβεις τα μέτρα σου!Δεν πρέπει να τα δίνεις όλα με τη μια...πρέπει να ''ελέγξεις'' πρώτα εάν ο άλλος το αξίζει!
Και γενικά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κάποιος που ήταν το καλό παιδί σε μια σχέση προδοθεί από κάποια αυτόματα τις χαρακτηρίζει όλες τσούλες!Άδικο....(το κάνουμε και οι γυναίκες δυστυχώς)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Απλά...
:worship: :worship: :worship: :worship:

δεν έχεις καταλάβει ότι οι γυναίκες τα καλά παιδιά τα θέλουν για φίλους;;;
Για να λένε τα προβλήματά τους, τον καημό τους (με άλλα λόγια τα παράπονα που έχουν από τον άχρηστο με τον οποίο πήγαν και έμπλεξαν...)
αλλά κατά τα άλλα... "εγώ στον άντρα κοιτάω ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ το χαρακτήρα και να είναι καλό παιδί!".... :whatever: :whatever: :whatever: :whatever:
Συμφωνώ με αυτή την άποψη! (παρόλο που το μήνυμα είναι πολύυυυ παλιό!) :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efiger

Νεοφερμένος

Η efiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εξαρτάται τι εννοεί ο καθένας καλό παιδι. Υπάρχουν καλά παιδιά που είναι πολυ ενδιαφέροντες άνθρωποι και δυναμικοί, υπάρχουν κ άλλοι που συνήθως τους λέμε κ φλωρους(δυστυχώς). Είναι και τι θα βγάλεις στον άλλο. Δεν είναι απαραίτητο ότι επειδή κάποιος είναι καλό παιδί δεν είναι αρεστός. Ίσως σε κάποιες κοπέλες που τους αρέσει να παιζουν κ να περνουν την ώρα τους δεν ταιριάζει αλλά δεν είναι όλοι ίδιοι.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δυστυχώς ισχυει για πολλες κοπέλες αυτό όπως και για τους άνδρες βέβαια.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Υπάρχουν και τα φαινομενικά καλά παιδιά-φλωροι-geeks-nerds που αποδεικνύονται μεγάλοι π@π@ρες.

Το "τα σιγανα ποταμάκια να φοβάσαι" ισχύει 💯%
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,579 μηνύματα.
Πλέον πιστεύω οτι ειναι τυχερά αυτά αλλα σε γενικές γραμμές και επειδη πλέον δεν μ αρεσουν τα τσουβάλια και να ξεσπάμε σε άτομα που δεν φταίνε ισχύει το παρακάτω ....

Καθένας μπλέκει με το άτομο που του αξίζει. Ειναι σκληρό αυτο που γράφω αλλα επισης σκληρή ειναι και η πραγματικότητα την οποια έχουμε αρκετες φορες κληθεί να την δεχτούμε απλά χωρις να μπορουμε να κάνουμε τίποτε άλλο πέρα απο το να ειμαστε ψυχραιμοι και υπομονετικοί. Αν είσαι άτομο που έχεις υπερβολικές ανασφάλειες και πρήζεις τον άλλον για μαλακιες ή γενικα εισαι αυταρχικό και εγωιστικό τυπάκι μη περιμενεις ενας ωραιος ανθρωπος με προσωπικοτητα και δυναμισμο οπως ειπε και η @efiger να κάτσει. Θα βαρεθεί γρήγορα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους προηγούμενους,εγώ θα ήθελα να πω το αν αδικουνται ή όχι τα καλά παιδιά είναι συνισταμένη του πως συμπεριφέρονται στις σχέσεις τους μιας και μιλάμε για σχέσεις με το άλλο φύλο.
Όσο λοιπόν άσχημος χαρακτήρας είναι κάποιος δηλ με συμπλέγματα/κολλήματα/εμμονές/κακή συμπεριφορά γενικά/εκδικητικός/χειριστικος/υποχόνδριος , όσο καλό παιδί κι αν είναι φαινομενικά για τους κοινωνικούς τύπους τόσο "ακατάλληλος" είναι για τη σχέση του.
Γιατί θα εκδηλώσει συμπεριφορές που είναι ρεντ φλαγκς από μόνες τους και γιατί γενικά σε μια σχέση δεν φτάνει μόνο η εικόνα ενός καλού παιδιού να τη διατηρήσει.
Ας μην ξεχνάμε και ο πιλότος της Καρολάιν έτσι καλό παιδί έδειχνε στους άλλους η κατάληξη όμως ήταν άλλη.
Το πώς συμπεριφέρεται κανείς εκεί για μένα είναι το κριτήριο και στο πως έχει δουλέψει κανείς τον εαυτό του και το παρελθόν του.
Και στο πως πορεύεται γενικά.
Το αν αδικουνται τα καλά παιδιά έχει να κάνει με το ότι πέρα από αυτά που αναφέραμε κάποιες προτιμούν τους μάτσο αλλά όπως είπαμε όλα είναι γούστα και συμπεριφορές.
Οπότε κάποια στιγμή θα βγει και ο κακός χαρακτήρας στους μάτσο αν είναι τέτοιοι.
Όσο καλό και όμορφο είναι ένα περιτύλιγμα δεν θα πρέπει να μας ξεγελάει σε καμία περίπτωση γιατί φυσικά δεν ξέρεις πως φέρεται ή τα χούγια του που λέμε λαϊκά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μια και λέτε για τα καλά παιδιά, τo καλό παιδί ο Παπαδάκης γιατί φωνάζει στον ΑΝΤ1; :loltooth: Από το 1:08 για όσους θέλουν δουν την καλοσύνη.

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,579 μηνύματα.
Μια και λέτε για τα καλά παιδιά, τo καλό παιδί ο Παπαδάκης γιατί φωνάζει στον ΑΝΤ1; :loltooth: Από το 1:08 για όσους θέλουν δουν την καλοσύνη.


Τωρα τι δουλειά ειχε ο δικηγορος να τα ανακατέψει ολα αυτα ; θα βάλει εναν δικηγόρο ο παπαδάκης και θα τον τρέχει. Δεν μπορουν να καταλάβουν κάποιοι οτι σε μια κουβεντα δεν μπορούν να πετάνε μαλακίες για να θίξουν κοινωνικα τον συνομιλητη ειτε ειναι αληθεια κάτι ειτε οχι εγω προχθές διαβασα οτι "κάποιος πρεπει να μου βρει γκομενα εδω μεσα κ να με κάνουν παρέα γιατι δεν έχω" αυτα δεν ειναι ωραιες συμπεριφο΄ρες και εκθετουν οσους τα λένε. Το επιπεδο πέφτει.

Επελεξε να υποστηριξει τον ιερέα , δεν θα το κρινω. Οταν ομως επιλέγεις μια τοσο δυσκολη υποθεση και σε καλούν κάπου ακομη κ αν δεις επιθετικο κλιμα στο πάνελ λές ακουστε... εγω ηρθα εδω να σας απαντησω σε 2-3 ερωτησεις το πολυ γιατι εχω και φόρτο εργασίας αν θέλετε πειτε μου για να συντομευουμε και με συγχωρειτε. Αν και δεν θα αναλάμβανα τέτοιες υποθέσεις.

Απαντας 2-3 πραγματα και φευγεις δεν χρειαζονται αναλυσεις κ ξεκατινιασματα στον αέρα τέτοιου ειδους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τωρα τι δουλειά ειχε ο δικηγορος να τα ανακατέψει ολα αυτα ; θα βάλει εναν δικηγόρο ο παπαδάκης και θα τον τρέχει. Δεν μπορουν να καταλάβουν κάποιοι οτι σε μια κουβεντα δεν μπορούν να πετάνε μαλακίες για να θίξουν κοινωνικα τον συνομιλητη ειτε ειναι αληθεια κάτι ειτε οχι εγω προχθές διαβασα οτι "κάποιος πρεπει να μου βρει γκομενα εδω μεσα κ να με κάνουν παρέα γιατι δεν έχω" αυτα δεν ειναι ωραιες συμπεριφο΄ρες και εκθετουν οσους τα λένε. Το επιπεδο πέφτει.

Επελεξε να υποστηριξει τον ιερέα , δεν θα το κρινω. Οταν ομως επιλέγεις μια τοσο δυσκολη υποθεση και σε καλούν κάπου ακομη κ αν δεις επιθετικο κλιμα στο πάνελ λές ακουστε... εγω ηρθα εδω να σας απαντησω σε 2-3 ερωτησεις το πολυ γιατι εχω και φόρτο εργασίας αν θέλετε πειτε μου για να συντομευουμε και με συγχωρειτε.

Απαντας 2-3 πραγματα και φευγεις δεν χρειαζονται αναλυσεις κ ξεκατινιασματα στον αέρα τέτοιου ειδους.
Απο τη φάτσα καλε μου δεν έκοψες τον δικηγόρο ότι είναι λαμόγιο?
Σαν τον Κεχαγιογλου ένα πραγμα :lol:
Μην ξεχνάμε την παροιμία,το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι λενε:lol:
Συμφωνώ όταν συμμετέχεις σε τέτοιες συνεντεύξεις συζητήσεις και είσαι και δικηγόρος δεν μιλάς έτσι.
Επόμενο είναι ο Παπαδάκης και κάθε Παπαδάκης να αντιδράσει όπως αντέδρασε και καλά έκανε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,579 μηνύματα.
Απο τη φάτσα καλε μου δεν έκοψες τον δικηγόρο ότι είναι λαμόγιο?
Σαν τον Κεχαγιογλου ένα πραγμα :lol:
Μην ξεχνάμε την παροιμία,το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι λενε:lol:
Συμφωνώ όταν συμμετέχεις σε τέτοιες συνεντεύξεις συζητήσεις και είσαι και δικηγόρος δεν μιλάς έτσι.
Επόμενο είναι ο Παπαδάκης και κάθε Παπαδάκης να αντιδράσει όπως αντέδρασε και καλά έκανε.

Απο τη φατσα δεν ειναι εύκολο, γιατι μπορει και ένας άνθρωπος να παριστανει το καλό αλλα να έχει καρδιά φιδιού. Ειχα στη δουλεια μου ευγενικους ανθρωπους που ηταν χωμένοι σε ολες τις φασαριες και τις ανακατοσουρες καθως οι ιδιοι τις υποκινούσαν παρέχοντας υπηρεσιες ρουφιανων σε ανωτερους για να επιβιώνουν και να καλοπερνάνε. Ειναι πολυ πιθανον ενας τετοιος χαρακτηρας να σε πλησιάσει με δήθεν ενδιαφερον κ ευγενεια για να σε ψαρέψει.

Τον Κεχαγιόγλου τον εχω συναντησει κ απο κοντά κ έχουμε μιλήσει. Επαγγελματιας ειναι όπως όλοι αυτοί δεν κάθεται να ασχοληθει με θέματα που δεν ειναι της δουλειάς του. Οπως αυτος εδώ... που βγηκε στο Παπαδάκη κ αρχισε τις μαλακίες. Ο Κεχαγιογλου κ ο Κουγιας κ ολοι αυτοι δεν θα έλεγαν πως οι καταγγελιες βιασμων εγιναν της μόδας θα ηταν πιο προσεκτικοί. Γιατι εντάξει θα σέβονταν εστω και τυποις κάποια πράγματα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Απο τη φατσα δεν ειναι εύκολο, γιατι μπορει και ένας άνθρωπος να παριστανει το καλό αλλα να έχει καρδιά φιδιού. Ειχα στη δουλεια μου ευγενικους ανθρωπους που ηταν χωμένοι σε ολες τις φασαριες και τις ανακατοσουρες καθως οι ιδιοι τις υποκινούσαν παρέχοντας υπηρεσιες ρουφιανων σε ανωτερους για να επιβιώνουν και να καλοπερνάνε. Ειναι πολυ πιθανον ενας τετοιος χαρακτηρας να σε πλησιάσει με δήθεν ενδιαφερον κ ευγενεια για να σε ψαρέψει.

Τον Κεχαγιόγλου τον εχω συναντησει κ απο κοντά κ έχουμε μιλήσει. Επαγγελματιας ειναι όπως όλοι αυτοί δεν κάθεται να ασχοληθει με θέματα που δεν ειναι της δουλειάς του. Οπως αυτος εδώ... που βγηκε στο Παπαδάκη κ αρχισε τις μαλακίες. Ο Κεχαγιογλου κ ο Κουγιας κ ολοι αυτοι δεν θα έλεγαν πως οι καταγγελιες βιασμων εγιναν της μόδας θα ηταν πιο προσεκτικοί. Γιατι εντάξει θα σέβονταν εστω και τυποις κάποια πράγματα.
Εννοω της πιάτσας .
Τους βλέπεις αυτούς .
Σίγουρα ναι υπάρχουν και αυτοί που κρύβονται πίσω από ένα προσωπειο ευγένειας και καλού παιδιού που καμιά επαφή με τον αληθινό τους χαρακτήρα δεν έχει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια και λέτε για τα καλά παιδιά, τo καλό παιδί ο Παπαδάκης γιατί φωνάζει στον ΑΝΤ1; :loltooth: Από το 1:08 για όσους θέλουν δουν την καλοσύνη.

Ο δικηγόρος και ο κάθε δικηγόρος που απεικονιζεται στην μορφή αυτού του ανθρώπου είναι ένα ακόμα μέλος της κοινωνίας μας .


Εγώ εκπλήσσομαι με κάποιους που τους φαίνεται παράξενο όλο αυτό όταν πλέον άνθρωποι εν έλλειψη επιχειρηματων, στρέφεται στην προσωπική ζωή του συνομιλητή του χρησιμοποιοντας ψεύτικα στοιχεία, στοιχεία που συνήθως καθρεπτιζουν την παραβατικη πράξη την οποία πάνε να υποστηρίξουν ή καμιά φορά την έχουν διαπράξει και οι ίδιοι..

Όλοι αυτοί η κάποιους σαν αυτούς είναι αναμεσα μας και τους αντιμετωπίζουμε πλέον πολυ συχνά ΜΟΝΟ όμως στον διαδικτυακό ή τηλεοπτικό χώρο...

Ο συγκεκριμένος έκανε επίθεση και σε μια γυναίκα δημοσιογράφο λέγοντας της για το παρελθόν εφόσον τώρα αυτή η γυναίκα έχει οικογένεια και το κυριότερο παιδιά...

Η ευθυνοφοβια τέτοιον ανθρωπον φαίνεται παντού και αντιμετωπιζεται μόνο με επιθεση ..

Θα σου δείξω εγώ..
Θα σε μάθω εγώ..
Μην σε πετύχω πουθενά έξω..
Εγώ δεν ξεχνάω...
και πολλές πολλές ακόμα χαδακτηριστικες "ατακες" ππυ δηλώνουν ξεκάθαρα και το ήθος και το σκεπτικό αυτό των ανθρώπων και κυρίως αντρών..

Εδώ ταιριάζει γάντι η φράση του Ηρακλειτου
Η διαμόρφωση του χαρακτήρα σου
γίνεται από τις επιλογές σου μέρα με τη μέρα.

Ποια είναι τα ενδιαφέροντα σου
Ποιες είναι οι πράξεις σου
Ποιες είναι οι σκέψεις σου
Αυτό θα γίνεις...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top